Uunikute 12. Talveralli 2013, kas sierraga rajale saab?
#21

Lihtsalt lugemiseks,

http://forum.automoto.ee/showthread.php?tid=14394

25 aastat ja vanemad ,

Tekib kysimus, et mis on Unic+talveralli. Unic on yks tore automark mida kunagi toodeti. Aga Uunikumide voi uunikute talveralli on unikaalsete soidukite kogunemis koht.

Kuna see teema sai sellest Celica teemast alguse siis voin kinnitada, et need inimesed oleks voinud selle raha eest osta ykskoik mis vanasoiduki kuid nad ei teinud seda ja panustasid just ralliklassikale.

Mis ralliauto on topelt kabiiniga GAZ-unikaalne soiduk
Ja mis ralliauto on kandiliste tuledega Volga ,eriti unikaalne soiduk mida raatsitakse rajale tuua.

Lugedes labi koik eelnevad Talveralliga seotud teemad siis pooled autod ei kvalifitseeruks.

FUN,FUN,FUN
[undefined=undefined]
PlyVal kirjutab aastal 2006. Näiteks RedBaroni 21.sajandi Wranglerit pidas enamus Suursõidu pealtvaatajatest vanaks Willyseks ja nad keeldusid uskumast, et tegu 2002 aasta autoga! Pangem rõhku stiilile ja kõik sujub! Martin ... vabandust ... araablased näitasid selge suuna 2005 ette.[/undefined]
Vasta
#22

Ralli on siiski tinglik mõiste.
Vasta
#23

(10-12-2012, 00:07 AM)Alts Kirjutas:  Ralli on siiski tinglik mõiste.


Siis ei ole midagi teha kui tuleb teha eraldi youngtimers klass, Sest teised on ju oldtimerid.


Ja ma ei viitsi enam vaielda, sest otsustavad ju siiski korraldajad.

Ja yldiselt tuleb 21.12.2012 maailma viimane voimalus autoga soita.
Vasta
#24

Nüüd on vähemalt õige koht kus tatti pritsida, enam ei risusta see regamist!

Suured uunikumide vennad siin ma vaatan, GAZid, Mossed, Ladad, Opel Rekordid... tõsised tegijad! Kõik puhta musta numbri kandidaadid siin! Millest te räägite, pooled autod ei saaks ausalt ülevaatuseltki läbi....

Mida kuradit te lõksutate siin lõugu, tehke siis endale ka ennem selgeks milline auto on uunikum. Sellel rallil ei osale üldjuhul kunagi keegi sellise uunikumiga mida võiks reaalselt uunikumiks nimetada. On ette tulnud midagi, aga need on üksikud mehed ja nemad ei tule üldjuhul ka siin kedagi arvustama. "Päris uunikumi" sedasi lõhkuma ei tule ükski oma autost lugu pidav uunikumivend.

Eks oleks ka ju võinud vanaraua hinnaga osta mõne vana logu, siis poleks kellegil siin ohkimist Smile

(09-12-2012, 21:03 PM)ryblik1 Kirjutas:  Khmmm, huvitav kust need vanema põlve originaal OZ veljed välja võetakse?
Puhtalt kleebiste ja ülevärvimise eelarve on juba nii suur et kas on mõtet vaid Talveralli jaoks? Pigem arvan ma et vist replicani ei jõuta. Isegi replica töö on päris aeganõudev.

Isegi kui Ply lubaks oleks tulemus see et 3 päeva enne rallit läheks nutt lahti et näe ei saanud ikka valmis ja ole hea ja luba nii nagu on rajale. Siis olek paha...

Kuid ply võiks ju kaaluda et ntx Jaanuar 15 2013 on replica valmis siis ehk? Big Grin

Üldiselt me oleme rohkem tegude mehed ja vähem jutumehed, kui me midagi lubame, siis ka teeme. Kui Sul puudub eelarve, siis ära tule teiste rahakotti tuhnima, sest sellise negatiivse plämaga sinna asja ei ole Smile Edu tilga näppimisel!

(09-12-2012, 19:59 PM)nymmik Kirjutas:  
(09-12-2012, 17:44 PM)supp Kirjutas:  krt, see toyota on liiga uuskool, talveralli jaoks, prsse ma peaks ka ikka nissan sunnyga tulema

+1
Kui soov sellega paugutada on ju rahvaralli täiesti olemas. Sama SAMARA kohta.

Ma olen seni aru saanud, et Uunikute Talveralli on ikka rohkem selline FUN, FUN, FUN üritus, aga nüüd sinu jutust jääb mulje, et seda tehakse veri ninast väljas ja mõisa peale....??? Smile

(09-12-2012, 17:44 PM)supp Kirjutas:  krt, see toyota on liiga uuskool, talveralli jaoks, prsse ma peaks ka ikka nissan sunnyga tulema

Ma näen regamise nimekirjas ka uuemaid autosid, miks need sind ei eruta? Smile Liiga tavalised? Smile
Vasta
#25

(10-12-2012, 00:56 AM)Hoomer Kirjutas:  Nüüd on vähemalt õige koht kus tatti pritsida, enam ei risusta see regamist!

Suured uunikumide vennad siin ma vaatan, GAZid, Mossed, Ladad, Opel Rekordid... tõsised tegijad! Kõik puhta musta numbri kandidaadid siin! Millest te räägite, pooled autod ei saaks ausalt ülevaatuseltki läbi....

Mida kuradit te lõksutate siin lõugu, tehke siis endale ka ennem selgeks milline auto on uunikum. Sellel rallil ei osale üldjuhul kunagi keegi sellise uunikumiga mida võiks reaalselt uunikumiks nimetada. On ette tulnud midagi, aga need on üksikud mehed ja nemad ei tule üldjuhul ka siin kedagi arvustama. "Päris uunikumi" sedasi lõhkuma ei tule ükski oma autost lugu pidav uunikumivend.

Eks oleks ka ju võinud vanaraua hinnaga osta mõne vana logu, siis poleks kellegil siin ohkimist Smile

(09-12-2012, 21:03 PM)ryblik1 Kirjutas:  Khmmm, huvitav kust need vanema põlve originaal OZ veljed välja võetakse?
Puhtalt kleebiste ja ülevärvimise eelarve on juba nii suur et kas on mõtet vaid Talveralli jaoks? Pigem arvan ma et vist replicani ei jõuta. Isegi replica töö on päris aeganõudev.

Isegi kui Ply lubaks oleks tulemus see et 3 päeva enne rallit läheks nutt lahti et näe ei saanud ikka valmis ja ole hea ja luba nii nagu on rajale. Siis olek paha...

Kuid ply võiks ju kaaluda et ntx Jaanuar 15 2013 on replica valmis siis ehk? Big Grin

Üldiselt me oleme rohkem tegude mehed ja vähem jutumehed, kui me midagi lubame, siis ka teeme. Kui Sul puudub eelarve, siis ära tule teiste rahakotti tuhnima, sest sellise negatiivse plämaga sinna asja ei ole Smile Edu tilga näppimisel!


Täitsa öige.
Sul pole vaja midagi juurde ostagi Sul ju garaazid niigi vanu autosid täis Pörrasid 2tk. yks isegi juu veel mingi juubeli mudel,Citroen 2CV6 1tk.Firebirdi pontu 1tk. jne.
Minu meelest vahva,et toyota ka juurde ostsite ja just sellega soov Talverallile tulla ja rallil osalevate masinate valikut suurendada ja laiendada.Publikule see meeldib.
Neid Pörrasi pöristab ju mitu tk.rallil,2CV6ga on seal ka käidud kordi ja kordi,Fired ka vihisevad pea igal aastal seal,möni isegi (cabrio)
Tervitustega Allan.
Ka minul juubel 10.Trallimine-Rallimine Talverallil läheneb.
Ärevus on ikka veel sees.Big GrinWinkToungue
Olgem ikka söbralikud yksteisega,mulle ka neegrid ja zigullid ei meeldi,aga ega ma seda ei pea ju kohe köigile köva häälega kuulutama.
Olen kohe kahe käga poolt kui Talverallile tuleks must neeger valge zigulliga.Cool
FUN,FUN,FUN,FUN,FUN,FUN,FUN,FUN,FUN.Toungue

Tel. +372 56477273. e-mail. metall73@hot.ee
Vasta
#26

(10-12-2012, 01:24 AM)aksel73 Kirjutas:  
(10-12-2012, 00:56 AM)Hoomer Kirjutas:  Nüüd on vähemalt õige koht kus tatti pritsida, enam ei risusta see regamist!

Suured uunikumide vennad siin ma vaatan, GAZid, Mossed, Ladad, Opel Rekordid... tõsised tegijad! Kõik puhta musta numbri kandidaadid siin! Millest te räägite, pooled autod ei saaks ausalt ülevaatuseltki läbi....

Mida kuradit te lõksutate siin lõugu, tehke siis endale ka ennem selgeks milline auto on uunikum. Sellel rallil ei osale üldjuhul kunagi keegi sellise uunikumiga mida võiks reaalselt uunikumiks nimetada. On ette tulnud midagi, aga need on üksikud mehed ja nemad ei tule üldjuhul ka siin kedagi arvustama. "Päris uunikumi" sedasi lõhkuma ei tule ükski oma autost lugu pidav uunikumivend.

Eks oleks ka ju võinud vanaraua hinnaga osta mõne vana logu, siis poleks kellegil siin ohkimist Smile

(09-12-2012, 21:03 PM)ryblik1 Kirjutas:  Khmmm, huvitav kust need vanema põlve originaal OZ veljed välja võetakse?
Puhtalt kleebiste ja ülevärvimise eelarve on juba nii suur et kas on mõtet vaid Talveralli jaoks? Pigem arvan ma et vist replicani ei jõuta. Isegi replica töö on päris aeganõudev.

Isegi kui Ply lubaks oleks tulemus see et 3 päeva enne rallit läheks nutt lahti et näe ei saanud ikka valmis ja ole hea ja luba nii nagu on rajale. Siis olek paha...

Kuid ply võiks ju kaaluda et ntx Jaanuar 15 2013 on replica valmis siis ehk? Big Grin

Üldiselt me oleme rohkem tegude mehed ja vähem jutumehed, kui me midagi lubame, siis ka teeme. Kui Sul puudub eelarve, siis ära tule teiste rahakotti tuhnima, sest sellise negatiivse plämaga sinna asja ei ole Smile Edu tilga näppimisel!


Täitsa öige.
Sul pole vaja midagi juurde ostagi Sul ju garaazid niigi vanu autosid täis Pörrasid 2tk. yks isegi juu veel mingi juubeli mudel,Citroen 2CV6 1tk.Firebirdi pontu 1tk.
Minu meelest vahva,et toyota ka juurde ostsite ja just sellega soov Talverallile tulla ja rallil osalevate masinate valikut suurendada ja laiendada.Publikule see meeldib.
Neid Pörrasi pöristab ju mitu tk.rallil,2CV6ga on seal ka käidud kordi ja kordi,Fired ka vihisevad pea igal aastal seal.
Tervitustega Allan.
Ka minul juubel 10.Trallimine-Rallimine Talverallil läheneb.
Ärevus on ikka veel sees.Big GrinWinkToungue
Olgem ikka söbralikud yksteisega,mulle ka neegrid ja zigullid ei meeldi,aga ega ma seda ei pea ju kohe köigile köva häälega kuulutama.
Olen kohe kahe käga poolt kui Talverallile tuleks must neeger valge zigulliga.Cool

Tervitused sulle ka Allan, mulle meeldivad kõik autod millel on 4 ratast + rooliratas, neeger zigulliga oleks eriti cool Smile
Ei taha kellegile ausalt halvasti öelda, aga selle tagasi hoidmisega tekib raskusi, kui sult seda justkui oodatakse Smile
Vasta
#27

Kauneid unenägusit Teile köigile,ei saa veel und silmale.Wink
Priidule see teema meeldib ja Ta naudib täiega selle lugemist,pokaal näpus ja soojad sussid jalas.
Naljakas see,et aastast aastasse kerkib enne Talverallit see teema...kuigi see peaks juba olema läbi vaieldud ja peeneks nämmutatud,et kes saab ja kes ei saa rajale seda otsustavad organiseerijad,eesotsas Priiduga.
Kui rallile saaks ainult restaureeritud autod siis söidaks uhkes yksinduses isand Sirk enda Fiatiga,see ju minumeelest ainuke mustaks värvitud numbriga auto mis korduvalt Talverallil esinenud ja taset näidanud.
Ka Hart on taset näidanud oma Jaaguar MK7ga ja klientidele taastatud Mustangiga,kui on jöudnud ikka sellega rajale ja muidugi Land Rover Series III millega plaanib see aasta rajale tulla.
Aga yksi ja kahekesi ju igav lumiste metsade vahel ristsöna lahendada.
Lisaks siis juurde ka veel Härrased kes toovad oma vanakesed garaazist välja talve nautima nagu Hr.Lauri DKW F-7,Hr.Teearu oma MB290 siis veel Härrad kel niisama haruldased massinad nagu Austatud koolipapa Piibur Volvo limuga,Hr.Raul Bricklin SV-1ga. Elvamehed toovad igal aastal midagi vana USA rauast rajale,nyyd muidugi ka vahva kaeda Mägramaja,veel Margus Mustangiga jne.
Aga ega siis Priit viitsiks neile käputäiele friikidele seda Talverallit korraldada.
See on tore,et on valiku vabadus,kas pöristad talvel Talverallil vöi suvel Hr.Märdi korraldatud Kindral Laidoneri memoriaalil,vöi osaled mölemal.
Veski hr. ikka suure sydamed vana ja Ta laseb ka teised vanatehnika huvilised omavahel söbrustama,yksteise tehnikat uudistama,Eestimaa talve ja ristsöna lahendamist nautima.
Millega sa osaled,ei olegi nii väga tähtis-peaasi,et oleks tore ja nalja ka saaks.
Kes tahab täiega ringi paugutada mingu rahvarallile.
Mis selle postituse möte siis nyyd oli-vöta sa täpselt kinni,lihtsalt myts maha köigi Talveralli korraldajate ja osalejate ees,söida millega tahad,ei hakka marke,mudeleid välja tooma millest-milleni,muidu veel keegi tunneb ennast puudutatuna kui ei maininud Tema lemmikutBig Grin.
Nagu olen asjast aru saanud on see yritus köigile meile,kes me midagi ja millegi kallal nokitseme,kes rohkem,kes vähem,kes suurema vöi väiksema eelarvega.Yhesönaga meie,kes tunneme röömu vanatehnikast.
Pildid netist näpsatud ,loodan,et autorid ei pahanda Pille,Villu jne.
Ja muidugi ylisuured Tänud köigile kes pildistavad ja filmivad seda toredat talvesöittu.


Manustatud failid Pisipilt (pisipildid)
                               

Tel. +372 56477273. e-mail. metall73@hot.ee
Vasta
#28

(10-12-2012, 03:27 AM)aksel73 Kirjutas:  Kauneid unenägusit Teile köigile,ei saa veel und silmale.Wink
Priidule see teema meeldib ja Ta naudib täiega selle lugemist,pokaal näpus ja soojad sussid jalas.
Naljakas see,et aastast aastasse kerkib enne Talverallit see teema...kuigi see peaks juba olema läbi vaieldud ja peeneks nämmutatud,et kes saab ja kes ei saa rajale seda otsustavad organiseerijad,eesotsas Priiduga.
Kui rallile saaks ainult restaureeritud autod siis söidaks uhkes yksinduses isand Sirk enda Fiatiga,see ju minumeelest ainuke mustaks värvitud numbriga auto mis korduvalt Talverallil esinenud ja taset näidanud.
Ka Hart on taset näidanud oma Jaaguar MK7ga ja klientidele taastatud Mustangiga,kui on jöudnud ikka sellega rajale ja muidugi Land Rover Series III millega plaanib see aasta rajale tulla.
Aga yksi ja kahekesi ju igav lumiste metsade vahel ristsöna lahendada.
Lisaks siis juurde ka veel Härrased kes toovad oma vanakesed garaazist välja talve nautima nagu Hr.Lauri DKW F-7,Hr.Teearu oma MB290 siis veel Härrad kel niisama haruldased massinad nagu Austatud koolipapa Piibur Volvo limuga,Hr.Raul Bricklin SV-1ga. Elvamehed toovad igal aastal midagi vana USA rauast rajale,nyyd muidugi ka vahva kaeda Mägramaja,veel Margus Mustangiga jne.
Aga ega siis Priit viitsiks neile käputäiele friikidele seda Talverallit korraldada.
See on tore,et on valiku vabadus,kas pöristad talvel Talverallil vöi suvel Hr.Märdi korraldatud Kindral Laidoneri memoriaalil,vöi osaled mölemal.
Veski hr. ikka suure sydamed vana ja Ta laseb ka teised vanatehnika huvilised omavahel söbrustama,yksteise tehnikat uudistama,Eestimaa talve ja ristsöna lahendamist nautima.
Millega sa osaled,ei olegi nii väga tähtis-peaasi,et oleks tore ja nalja ka saaks.
Kes tahab täiega ringi paugutada mingu rahvarallile.
Mis selle postituse möte siis nyyd oli-vöta sa täpselt kinni,lihtsalt myts maha köigi Talveralli korraldajate ja osalejate ees,söida millega tahad,ei hakka marke,mudeleid välja tooma millest-milleni,muidu veel keegi tunneb ennast puudutatuna kui ei maininud Tema lemmikutBig Grin.
Nagu olen asjast aru saanud on see yritus köigile meile,kes me midagi ja millegi kallal nokitseme,kes rohkem,kes vähem,kes suurema vöi väiksema eelarvega.Yhesönaga meie,kes tunneme röömu vanatehnikast.
Pildid netist näpsatud ,loodan,et autorid ei pahanda Pille,Villu jne.
Ja muidugi ylisuured Tänud köigile kes pildistavad ja filmivad seda toredat talvesöittu.


Üks ilus ja kiitust vääriv lühikokkuvõte ürituse mõttest, tore oleks, kui kõik osalejad asjast sama meeldivas võtmes aru saaks. Aitäh sulle Smile
Vasta
#29

(10-12-2012, 00:56 AM)Hoomer Kirjutas:  Suured uunikumide vennad siin ma vaatan, GAZid, Mossed, Ladad, Opel Rekordid... tõsised tegijad! Kõik puhta musta numbri kandidaadid siin! Millest te räägite, pooled autod ei saaks ausalt ülevaatuseltki läbi....

Mida kuradit te lõksutate siin lõugu, tehke siis endale ka ennem selgeks milline auto on uunikum. Sellel rallil ei osale üldjuhul kunagi keegi sellise uunikumiga mida võiks reaalselt uunikumiks nimetada. On ette tulnud midagi, aga need on üksikud mehed ja nemad ei tule üldjuhul ka siin kedagi arvustama. "Päris uunikumi" sedasi lõhkuma ei tule ükski oma autost lugu pidav uunikumivend.

Eks oleks ka ju võinud vanaraua hinnaga osta mõne vana logu, siis poleks kellegil siin ohkimist Smile

Üldiselt me oleme rohkem tegude mehed ja vähem jutumehed, kui me midagi lubame, siis ka teeme. Kui Sul puudub eelarve, siis ära tule teiste rahakotti tuhnima, sest sellise negatiivse plämaga sinna asja ei ole Smile Edu tilga näppimisel!


Ma näen regamise nimekirjas ka uuemaid autosid, miks need sind ei eruta? Smile Liiga tavalised? Smile

Et vähe nagu üle ei pinguta oma väljaütlemistega või...?
Vasta
#30

Kuna omal tekkis ka soov seekord mingi uue masinaga osaleda, e21 jääb seekord talvekorterisse, siis küsiks targematelt uue valiku sobivust.
Tean et tegu on Uunikute Talveralliga, seega on vägagi küsitav tõesti et kas 80-date "plastauto" ikka on uunikum ja kas "sierraga" sobib tulla. Samas kuna reeglites on kirjas, et mudeli esmaesitlus peab olema enne 1984 aastat, siis peaks nagu sobima. Lisaks oleks valikuks kõigile teada tuntud WRC rallide mitmekordne võitja, aran et paljudel tänastel talverallitajatel oli kunagi kodus sama autoga plakat või zigulli armatuuril kleeps.

Pealegi on endal väike isiklik nägemus ja soov osaleda talverallil sellise mudeliga mis varem pole osalenud või siis vähemalt samal rallil ei osale. Pole ju huvitav vaadata kui näed järjest 10-t kopikat või 412-st.

Seega pika jutu kokkuvõtteks küsiks, et mis arvate kas saaks ja oleks sobilik tulla rallile - Peugeot 205-ga?
Kindlasti muudetud välimusega, 205 Turbo stiilis spoilereid ei luba, aga ajastukohase WRC stiilis kleepsutuuningu üritaks autole selga tõmmata.

Või jääks antud auto ikkagi liiga uueks ja sobimatuks talverallile (kuigi esmaesitlus oli 1983.a. veebruaris)?
Vasta
#31

See Celica on jah muidugi tore ja ilus ralliajalooga masin, aga seda 4. põlvkonna kere toodeti ju Aug 1985 – Aug 1989... Ja tegemist on ikka VÄGA plastikstangemasinaga... Sad
Tõelised ralli- ja celicahuvilised ajaksid ikka 1, 2, või 3. generatsiooni kusagilt välja, ning rajale Smile Esimese kohta ei tea, kuid teine ja kolmas põlvkond on küll ka eestis mitmete isenditega esindatud.

Aga noh, vahet tegelikult pole, pritsin niisama tatti teistega võidu, tavaline igav nõme mossemees nagu ma olen Big Grin

[Pilt: 280px-1970_Toyota_Celica_01.jpg]
[Pilt: 280px-Celica_1978_1981.jpg]
[Pilt: 280px-Toyota_Celica_A60_Liftback_Cambridge.jpg]
Vasta
#32

No kui herradel rahakott puuga seljas on siis loodame näha õiget replicat.
Sellist nagu pildil.
Oz d millel esimestel on ka see lisakate ja katusel need luugid või klapid. loomulikult siis ikka ühe poole peegliga.

Ma trükin pildi välja , eks kohapeal saab siis uurida.... Big Grin Bravuuri tundub jaguvat... A kas teil juba sainzi ja moya kirjadega toyota tehase meeskonna ajastutruud ülikonnad ka tellitud on?

Rahakott my ass!

NB! päris õiget taastatud uunikut tegelikult ei peaks lammutama sellistel talveteedel nagu meil.
Selleks sobibki selline 30 + aasta vanused " roikad". Lihtsalt olgem ausad, Vaja oleks pigem ikka neid stiilsemaid sõidukeid, nagu siin oli üks vahvate kirjadega mosse, isegi see hall kleebistega gaz24, Alfa Alitalia kirjades, Fiat nn "abarth" jne.
Selles osas on jah natuke nutune kui mööda hangede vahet lendab ringi korraga 5 ühesugust halli sigulli või suvalist mosset. Priit pole asjata kunagi öelnud et stiil omab igati tähtsust.

Eelmise aasta lemmik tolategijate punt oli loomulikult Kuuba diktaatorlik rallitiim. Tubli näitemäng ja tubli tase asja ettevalmistamises.

Aga kõige kõvem tase oleks näha UUnikute talverallil ntx saani ja hobustega ekipaazi. Sügav respekkk oleks tagatud.

Mis seal ikka, lähtume loosungist: Sõida! Ära mölise! Big Grin


BTW Wax , mul jäi täpselt üks päev väheks et omandada sinu piltidel GEN3 Celica/supra HT sedan 2 uksega. Ehk siis vähelevinud kupee millel pagasnik ja mitte luukpärana. Kahjuks jäin ilma. Oli teine juba algselt tiivalaiendite ja scoobiga. Nagu vanas Dakaru ralli filmis. Pagan kui kahju on.

http://www.motoristiklubi.eu  : pidevas sisu lisamises tegemistest.
Auto on vaid tagaveoline, ülejäänud on ostukärud!
Vasta
#33

[quote='ryblik1' pid='297009' dateline='1355140246']
No kui herradel rahakott puuga seljas on siis loodame näha õiget replicat.
Sellist nagu pildil.
Oz d millel esimestel on ka see lisakate ja katusel need luugid või klapid. loomulikult siis ikka ühe poole peegliga.

Ma trükin pildi välja , eks kohapeal saab siis uurida.... Big Grin Bravuuri tundub jaguvat... A kas teil juba sainzi ja moya kirjadega toyota tehase meeskonna ajastutruud ülikonnad ka tellitud on?

Rahakott my ass!

NB! päris õiget taastatud uunikut tegelikult ei peaks lammutama sellistel talveteedel nagu meil.
Selleks sobibki selline 30 + aasta vanused " roikad". Lihtsalt olgem ausad, Vaja oleks pigem ikka neid stiilsemaid sõidukeid, nagu siin oli üks vahvate kirjadega mosse, isegi see hall kleebistega gaz24, Alfa Alitalia kirjades, Fiat nn "abarth" jne.
Selles osas on jah natuke nutune kui mööda hangede vahet lendab ringi korraga 5 ühesugust halli sigulli või suvalist mosset. Priit pole asjata kunagi öelnud et stiil omab igati tähtsust.

Eelmise aasta lemmik tolategijate punt oli loomulikult Kuuba diktaatorlik rallitiim. Tubli näitemäng ja tubli tase asja ettevalmistamises.

Aga kõige kõvem tase oleks näha UUnikute talverallil ntx saani ja hobustega ekipaazi. Sügav respekkk oleks tagatud.

Mis seal ikka, lähtume loosungist: Sõida! Ära mölise! Big Grin


BTW Wax , mul jäi täpselt üks päev väheks et omandada sinu piltidel GEN3 Celica/supra HT sedan 2 uksega. Ehk siis vähelevinud kupee millel pagasnik ja mitte luukpärana. Kahjuks jäin ilma. Oli teine juba algselt tiivalaiendite ja scoobiga. Nagu vanas Dakaru ralli filmis. Pagan kui kahju on.
[/quote




...............................................................................................

Ahoiii.
Seda ma kyll ei arva,et Hr.Veski soovib roika rallit organiseerida.
Selles see meie viga ongi,et mötleme kui Talveralli,siis kytame mingite parsadega-laiatarbe kraamiga ringi.
Priit pyydlebki selle poole,et ka meil Eestis tullakse talvel Talverallile ikka korraliku tehnikaga puukodar vanakestega mitte m.....e ja z........ga.
Vaadake pöhjanaabrite talviseid kogunemisi ja söitte,mida näete 1920date,1930date,1940date aastate masinad vuravad mööda talviseid radu.
Ega meitemaal ju keevitust ja värvimist oskavad inimesed pole kuhugi kadunud.
Tuleb täpike roostet,mis sellest seda annab ju alati eemaldada.
Autod on möeldud söitmiseks ja nautimiseks ja seda ka talvel.
Muidugi on ka muesaalid mida hoitakse ja mis on taastatudki muuseomidele,nende omanikud ei kirjutagi siin teemal ja nemad naudivad muid tegemisi ja toimetusi.
Aga on ka erandeid.Riia Automuuseum on ikka vägatyhi vahepeal,kuna paljud autod vuravad tänavatel ringi.
Kui trallitad Talverallil legendil näidatud keskmise kiirusega ca.20-30 km.h.siis ei juhtu ka puukodar masinaga mitte midagi hullu ja ei retsita korralikult taastatud autosid mitte kuidagi.
Meie enamus Talverallitajad vötavadki seda söitu kahjuks klassikalise rallina mida on teles näinud,kus tuleb kupatada ja mööduda iga hinna eest ees söitvast kaas rallitajast.
See ei ole ju ralli,see on vanatehnikaga ristsönalahendamise yritus.Äkki peaks hoopis yrituse nime muutma...Big Grin
Hobused,reed ja saanid jäegu ikka sellest yritusest körvale.Wink
Minul ei ole kahjuks yhtegi taastatud ja haruldast autot,aga remonditud laiatarbe Citroen 2CV6 ja tarbesöiduki kiirabi RAFikuga ei pelga kyll talvel söitmist ja julgen isegi gaasipeaali vajutada.Toungue
Allan.

Tel. +372 56477273. e-mail. metall73@hot.ee
Vasta
#34

Pildike milline nägi stardipauk 80ndatel välja, See et oleme pärit suurest LIIDUST ei kao kuskile, leppige et neid M.. L.. Z.. G... -sse on küllaga.
[Pilt: 01353981b6244.jpg]
Vasta
#35

Minuarust on Priit kunagi öelnud, et piisava rahakoti olemasolul tuleks lemmik uunikumi nautida iga päev ja iga ilmaga. Vaidlus oli kõva, kuna ta lubas "miljonite süllekukkumise järel" 193x Duesenberg-iga lopas kärutama hakata Smile
Vasta
#36

Lihtne reegeli ettepanek: rajale saab 120 esimest masinat ja lugemist alustatakse vanimast masinast. Kui nimekirja lõppu mahub ka mõni 90date plastmass, siis pääseb rajale, kuniks teda mõni vanem masin välja ei "puksi".
Vasta
#37

(10-12-2012, 21:43 PM)svenson Kirjutas:  Lihtne reegeli ettepanek: rajale saab 120 esimest masinat ja lugemist alustatakse vanimast masinast. Kui nimekirja lõppu mahub ka mõni 90date plastmass, siis pääseb rajale, kuniks teda mõni vanem masin välja ei "puksi".

+1



Vasta
#38

Mul on neid autosid veel päris mitmeid ja nende väljalakseaastad jäävad 70'ndatesse kuid ma ei näe asjas mingit jumet tulla välja autoga mida eksisteerib sellel üritusel rohkem kui mitu. Kaasa elajatel ja publikul võiks ka nagu midagi vaadata olla...
Ja kui keegi kardab, et ma võtan ära tema võimaluse rajale pääseda, siis olge rahulikud... Ma tulen sellele üritusele nii või naa, kui mitte selle autoga, siis mõne teise ja tavalisemaga, niet äkki lõpetaks selle lapsiku kägina lõpuks ära?
Otsuse teeb korraldaja!
Vasta
#39

(10-12-2012, 21:43 PM)svenson Kirjutas:  Lihtne reegeli ettepanek: rajale saab 120 esimest masinat ja lugemist alustatakse vanimast masinast. Kui nimekirja lõppu mahub ka mõni 90date plastmass, siis pääseb rajale, kuniks teda mõni vanem masin välja ei "puksi".

+1

http://www.motoristiklubi.eu  : pidevas sisu lisamises tegemistest.
Auto on vaid tagaveoline, ülejäänud on ostukärud!
Vasta
#40

(10-12-2012, 21:43 PM)svenson Kirjutas:  Lihtne reegeli ettepanek: rajale saab 120 esimest masinat ja lugemist alustatakse vanimast masinast. Kui nimekirja lõppu mahub ka mõni 90date plastmass, siis pääseb rajale, kuniks teda mõni vanem masin välja ei "puksi".

Ei ole hea ettepanek - nii surutakse välja huvitavam tehnika. Sest kordades lihtsam on hankida endale seitsmekümnendatel toodet, kuidagi koos püsiv "uunik", kui tekitada kasvõi teema käima tõmmatud "replika".

Kuigi minusugusel on palju huvitavam näha "seda päris õiget" seelikat, kui järjekordset "vanaisa prillikivi", mille roolis istub tänapäevases talvekombes tegelane ja jõllitab iipaadi ekraanilt navijuhiseid...Rolleyes

Aga õnneks ei loe midagi meie mögisemine, vaid Priit otsustab - tema on ralli direktor!
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne