Vihkan seda kapsasuppi, ehk kas tõesti teisiti ei oleks saanud?

Lugedes seda hullust siin lehekülgede kaupa, vene masinad on ikka super-loogilised sellega võrreldes...
Oma Alekoga igasuguseid tegevusi harrastanud kuni mootorivahetuseni ja üle paari tunni pole need kunagi kestnud.
Vasta

Vene masin tuleb idast ja mis idast tuleb on halb ja stiilne on kõike idast tulevat maapõhja vanduda sest nii on in, olgugi, et ...

Aquila captas non muscas.
Vasta

(21-08-2014, 13:34 PM)Daff Kirjutas:  Vene masin tuleb idast ja mis idast tuleb on halb ja stiilne on kõike idast tulevat maapõhja vanduda sest nii on in, olgugi, et ...
Jah, on küll hirmus stiilne. Eriti stiilne on see siis, kui maanteel peaks juhtumisi tekkima vastandumine nt. viis aastat vana ida vs viis aastat vana lääs (loeks Jaapani ka siinkohal lääne alla)... Ma eelistaks seda tsivilisatsioonide kokkupõrget küll kõrvalt vaadata, aga kui valima peab, siis istuks ilma mõtlemata läänlasesse.
Vasta

vaevalt kõik need debiilsed raamatupidamislikult head lahendused on turvalisuse kaalutusel tänapäevase automoodi asja külge sattunud.
mitte et mul miski venetehnika sümpaatne oleks, pole see ju kuskilt otsast tibla anda lahendusi eviv, kõik on leiutatud keskeltläbi 30-50 aasta taguste päris asjade kopeerimisena. olid ju need selleaegsed autokesed samuti lihtsad ja ebaturvalised .
Vasta

Imelik, mul küll pole kunagi autoga sõites primaarne, kui turvaline see on. Kui ise mingit emamunaust ei tee, on tõenäosus millekski fataalseks väga väike. Ja suure matsu puhul võib ka Volvos loojakarja minna.
Vasta

(21-08-2014, 13:34 PM)Daff Kirjutas:  Vene masin tuleb idast ja mis idast tuleb on halb ja stiilne on kõike idast tulevat maapõhja vanduda sest nii on in, olgugi, et ...
See vootele Aleko on suht palju inspiratsiooni saanud 80 alguse Audidest. Seega tuleks seda võrreldagi 80ndate autodega ning kindlasti ei saa öelda et metsik lääs midagi taolist teha ei osanud. Samahästi võiks väita et vaevalt itaallased isegi relvaähvardusel Lada2101 sarnast autot teha oskaks. Big Grin
Iseküsimus on, et miks inimesed lasevad endale tänapäevaseid raskelt hooldatavaid autosi pähemäärida? Või vähemalt ei uuri siis varem kui keeruline on pirni vahetada, kui see tõesti nii oluline on. Ja peale esimest nädalavaehtuse väldanud pirni vahetust saab ntk LED päevatuled aretada vast.

You see, pal, Elvis can´t read a contract.
All he knows is, no Ferrari, no rides with the top down.
Vasta

Mitte et ma ei teaks,et vene kraam s....t on, vaid huvitav on lugeda kuidas rahvas pöördesse läheb kui vene tehnikat "hea" sõnaga meelde tuletad. Ärge unustage, et vene tehnikat on kogu aeg loetud "kolmanda maailma" tehnikaks mis sageli ei allu füüsikaseadustele. Ise nad väidavad, "bez butõlki h...i poimjoš".

Aquila captas non muscas.
Vasta

Olen ka ise ka seda venetehnikat palju kirunud NSVLi ajal aga nüüd pean nentima et see lääne tehnika on tihti veel viletsam.
Vasta

Võtaks selle teema kokku lausega "Kõik on suhteline".
Konstruktsioonid tehti mitmekordse tugevusvaruga, lihtsalt selleks, et ka siis kui Vasja esmaspäeval tööle tuli, asi töötaks.
Ehk siis, insenerimõte oli väga hea, kuid praktiline teostus 3 pika miinusega.
Kui nad oleks seda kõike suutnud kvaliteetselt toota, oleks tegu suht igiliikuritega.
Vasta

Oleks p....l küüned, istuks seinal.

Life\'s journey is not to arrive at the grave safely in a well preserved body, but rather to skid in sideways, totally worn out, shouting \"Holy s--t!....What a ride!
Vasta

(22-08-2014, 15:41 PM)vootele Kirjutas:  Ehk siis, insenerimõte oli väga hea, kuid praktiline teostus 3 pika miinusega.
Kui nad oleks seda kõike suutnud kvaliteetselt toota, oleks tegu suht igiliikuritega.

Samas kui vaadata, kuipalju neid veel ikka elus ja täiesti heaski korras on, siis ongi tegu igiliikuritega. Ma olen korduvalt seda lugupeetud veneasjade vihkajatele meelde tuletanud, et ka autod tuleb panna ajastute konteksti! Sellejuures ei ole mõlemad esimesed edeveolised venelased Sputnik ja Aleko üldse head ega kõneväärt autod - saast juba sündides. Aga võtta või siis see kõigelevinum Mosse platform ehk 408 kere ja/või Niva ning ka son AJASTUT vaadates midagigi ette heita??? See, et Nivast paremat pole suudetud siiani kogu ilmas välja mõelda või et RWD-Mosset ehitati samal kerel ~45 aastat jutti, siis tuleb Nivat ikka 1977 ja Mosset 1963 aasta kontekstis hinnata. JA ma julgen M-408'ga täpselt samast aastast pärit kere ja tehnoloogiaga Valiandi endise omanikuna öelda, et minu kunagine Elite deLux "Rallye" oli tegelikult parem ja moodsam auto, kui Plymouth! Ja jättes ka Euroopa kallid luksusautod kõrvale, siis olid ka paljud siinsed odavad pereautod Mosse kõrval saast... Mis arvate, et Taunus või Kadett olid kusagilt otsast paremad autod???

Mis aga esitule pirnide vahetamist puudutab, siis oli tõesti Modus see esimene värdauto, kus autot lahti lammutamata seda teha ei saanud ja vähemalt mina olen sellest ajast peale autosid ka just selle kriteeriumi järgi hinnanud! Hetkel peres olevatel Sitikal, C4'jal ja 9-3'l saab kõigil seda teostada ka kottpimedas käsikaudu.
Vasta

(22-08-2014, 16:21 PM)PlyVal64 Kirjutas:  Aleko üldse head ega kõneväärt autod - saast juba sündides. Aga võtta või siis see kõigelevinum Mosse platform ehk 408 kere ja/või Niva ning ka son AJASTUT vaadates midagigi ette heita??? See, et Nivast paremat pole suudetud siiani kogu ilmas välja mõelda või et RWD-Mosset ehitati samal kerel ~45 aastat jutti, siis tuleb Nivat ikka 1977 ja Mosset 1963 aasta kontekstis hinnata. JA ma julgen M-408'ga täpselt samast aastast pärit kere ja tehnoloogiaga Valiandi endise omanikuna öelda, et minu kunagine Elite deLux "Rallye" oli tegelikult parem ja moodsam auto, kui Plymouth! Ja jättes ka Euroopa kallid luksusautod kõrvale, siis olid ka paljud siinsed odavad pereautod Mosse kõrval saast... Mis arvate, et Taunus või Kadett olid kusagilt otsast paremad autod???
Samas, ainult 3 aastat peale 1963e hakkas Fiat juba oma leget 124ja tootma. Ja kuna vabal turul Kadett ja Taunus talle vastu said ju siis olid needki vähemalt mossest kui mitte Fiatist paremad. Või kavatsed sa väita et 408 oli parem auto kui 01V?

You see, pal, Elvis can´t read a contract.
All he knows is, no Ferrari, no rides with the top down.
Vasta

Vahel ajavad tööl vanduma need uuemapoolsed, "vaalanäoga" Audid. Esistange kinnituslahendused nimelt. Tüüblid all ja peal on nohu, torxid ei vääri isegi mainimist aga need neetud mutrid.
Isegi mul, nööpnõelajämeduste kätega mehel võtab silme eest vihast mustaks kui läbi lahtise logariotsa pead otsima 10 suuruses tikkpoldi otsas olevaid mutreid käsikaudu, sihid kuskile esitule alla, pikenduste ja pika padruniga ikka. Okei, A4-A5-A6 on üks kummalgi pool, A8-S8l on kolm (!) kummalgi pool. Uuema otsa VAG masinate tagastanged eralduvad alles siis kui tagatuled on küljest rebitud.

Japsidel on kuidagi asi lihtsam. Uuel Outlanderil on kõik tüüblitel, vaid kaks polti hoiab stangenurkasid koos. Lexuse stanged kukuvad ise sülle sisuliselt.

Kuigi otseselt autosid lammutama ei pea siis graafiku sujumise mõttes on vahel tungivalt soovitatav ise laiali lammutada. Mossel-IŽil on lihtne- 4*17 mutter lahti ja asi ants.
Vasta

Kas nüüd päris teemasse, aga ...
Minu silmad on nüüd ära näinud auto mille kapotti ei saagi omanik iseseisvalt avada. Kapoti avamiseks tuleb pöörduda margiesindusse. Ehk kapoti avamiseks on vaja kahte inimest kes teavad kus on luugid, mille taga on trossid mida peab siis sikutama üheaegselt mõlemalt poolt. Vot see on tase!
Vasta

Ega ometi BMW?

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta

Nii on. i8
Vasta

FORD pani nihutatava logo taha võtmeaugu aga see viimane jutt on tipptase, sõidan Fordiga edasi Smile

EDIT: mitte sellega millel kapoti avamiseks võtit ja logo keeramist vaja on.

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta

(15-12-2014, 23:58 PM)pontu6 Kirjutas:  Kas nüüd päris teemasse, aga ...
Minu silmad on nüüd ära näinud auto mille kapotti ei saagi omanik iseseisvalt avada. Kapoti avamiseks tuleb pöörduda margiesindusse. Ehk kapoti avamiseks on vaja kahte inimest kes teavad kus on luugid, mille taga on trossid mida peab siis sikutama üheaegselt mõlemalt poolt. Vot see on tase!

No ei ole tase!
See on lihtlabane väljapressimine! Ärge minge selle õnge.... Big Grin
Vasta

Ma ei muretseks selle i8 kapoti avamise keerulisuse pärast veel nii vara.
Nagunii kui omanik selle kapoti lahti teeb siis see mida ta näeb on tema jaoks kosmos.
Ei lähe ta sellega ka suvalise õli juurde et too lahendaks probleemi miks seal muundur avariireziimi läheb ja auto kiirelt ei sõida sellega, et too paneks ülekuumenemiskaitse andurile papitüki vahele.
Selle ürituse lõpp oleks ette teada.
Kui need massidesse levivad ja teadmised nende kohta massidesse jõuavad lahendatakse ka kapoti avamise mure ära.
Eestlane pidavat olema leidlik...
Küll aga on Bmw ehituses tunduvalt rohkem loogikat kui Vag grupi autodes.
Kui näiteks 2008 530d esituledel saab pirne vahetada ilma tööriistadeta ja peale väikest harjutamist isegi pimedas teel olles, siis Audi A6 juures võib sellest vaid unistada.
Niisama on asi ka ventilaatoririhma vahetusega.
Bemaril võtad radika tuulekojal paar tüüblit välja, tõmbad lahti paar pistikut ja avaneb pääs rihmani.
Audil aga hakkab eelmäng pihta põhjakaitse lahtilaskmisega stange küljest.
Siis peab lahti võtma logarite kinnitused stangele, logari ja stange vahelt toppima 10 padruni käsikaudu esitule alla mutriteni, mis ühendavad stanget ja poritiibu.
Olles need kätte saanud saab stange 8cm eemale tõmmata ja sellest pilust urgitseda lahti tulepesuri vooliku ühenduse, mis on haprast plastikust ja kipub purunema.
Saades selle lahti, avastab inimene, et klaasipesuri paak jookseb selle vooliku kaudu tühjaks ja nõud alla panna pole võimalik.
Siis peab ta stanget käes hoides lahti nikerdama udutulede pistikud, mis on ühe käega raskelt avatavad tänu lukustusele.
Nüüd, kui kätte on saadud stange on võimalik esituli 3 poldiga lahti keerata ja pirne vahetada.
Tule kinnituses on aga tagurpidi keermega jornid, mis lähevad paigast kui tule poldid lahti keerata ja siis peab hakkama tuld paika reguleerima.
Nüüd tuleb võtta lahti 4 cooleri voolikut ja nikerdada lahti torude kinnitused.
Saades kätte torud, avastame, et roolivõimu õlijahutit ei saa lihtsalt kõrvale keerata, kuna see look läheb läbi tuulesuunaja aukude.
Siin on valida, kas painutada seda toru või lasta ka roolivõimu õli välja.
Nüüd saame võtta radika raami 8 poldiga lahti poolraamide küljest ja avastada, et konditsioneeri radika torud lähevad läbi aukude ja tegelikult ei saa radikaraami kätte.
Nüüd võtame lahti radikasse minevad 3 voolikut kiirliidetest, millest ühte saab ainult 2 näpuga avada sest käsi ei mahu.
Siis on veel radikas kastiõli jahutustorud, mille saame lahti 10 lehtvõtmega poole kandi viisi keerates, kuna neid voolikuid on paar cm ainult pikkuse reservi.
Nüüd raame kätte veeradika ja avastame, et radikate taga on ventilaatorite raam, mille poldid on seestpoolt väljapoole pandud ja peame urgitsema 10cm pilust lahti 4 suurt polti ja 4 kruvi torx peaga.
Siis peame võtma lahti ühe käega ventikate all olevad 2 pistikut ja saame ventikad kätte ja olemegi jõudnud rihmani.
Rihmapinguti keerame kangiga tagasi ja võtame rihma maha rullide pealt.
Nüüd aga selgub, et rihm ei tule väntvõlli ratta pealt maha, kuna mootori esimene tugi on sellele liiga ligidal.
Lõikame katki vana rihma, et mitte võtta lahti esimest mootori kinnitust ja topime uue sellest pilust läbi.
Kui aga panete rihma valesti sinna pilusse(ma panin)peate ikka esimese padja ära võtma.
Kokkupanekul on kõige jubedam kastiõli torude radika külge kinnitamine läbi 5 cm pilu peame pingul voolikud suruma ühendustesse ilma tihendit lõhkumata ja saama keermesse poldid.
Kõik see üritus kestab 4 tundi ja kaod on jahutusvedelik ja klaasipesuvesi.
Bemaril aga toimus rihmavahetus 20 min jooksul ajamata maha ühtki vedelikku.
Vasta

tahad audi v6 besukal 2005 up ketti vahetada vä, asi nn tagapool, ehk kast maha töö, selline küna maksab tänapäevalt 5-6t euri aga see töö koos juppidega 3k
ja ärge hakkake mulle ajama, et ketti ei pea vahetama, näiteks 3sil skodal on ketivahetusvälp 60t km tehase poolt, audil võiks 200t pealt teha
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne