Vihkan seda kapsasuppi, ehk kas tõesti teisiti ei oleks saanud?

Erandjuhtum ütleks.Olgu originaal või vms.pole veel näind/kuulnud et šarniirimunakas niimoodi lahkub.Nähtud küll selliseid kus näpuga lõksutades suur loks aga välja nad niisama ei tule.Kogusin nn."emexi" jaoks sihukest staffi ja et oleks puhas alumiinium valu siis raud välja.No suure lõtkuga munakas ei tulnud ka kruustangide vahel kangutades välja(tuli sisselõiked teha)
Seega erandlik ja õnnelik õnnetus ksf.Viplala.
Vasta

(15-08-2014, 23:36 PM)krossifänn Kirjutas:  Erandjuhtum ütleks.Olgu originaal või vms.pole veel näind/kuulnud et šarniirimunakas niimoodi lahkub.Nähtud küll selliseid kus näpuga lõksutades suur loks aga välja nad niisama ei tule.Kogusin nn."emexi" jaoks sihukest staffi ja et oleks puhas alumiinium valu siis raud välja.No suure lõtkuga munakas ei tulnud ka kruustangide vahel kangutades välja(tuli sisselõiked teha)
Seega erandlik ja õnnelik õnnetus ksf.Viplala.

Ma olen seda paar korda kuulnud (a'la naised saunas rääkisid), kuid siiani mitte kordagi näinud. Pigem tasuks nende al õõtsadega ettevaatlik olla, st, kui kolinat kuuled siis vaheta.

Parem varblane käes, kui kajakas pea kohal!
Vasta

See esitulepirnide vahetuse keeruliseks tegemine on vist ilmselt suht taotluslik tegevus. Valdav enamus ju ei vaheta ise pirne vaid kasutab selleks teenindust. Mis siis margiesinduse puhul aitab tagasi teenida auto müügist saamata jäänud kasumit.
Kodus naisel retrostiilis Chevy HHR on. Esitule pirni vahetamiseks pead vastava poole ratta üles tõstma. Ratta alt ära võtma ning eemaldama logari. Logar on kinnitatud tüüblitega mis üldiselt lähevad katki eemaldades. Kui logarit korralikult pärast ei kinnita hakkab ta sõites vastu ratast käima. Ehk teepeal vahetamine suht problemaatiline.
Aga Eesti mees on tantsulõvi ja keerab lihtsalt ratta välja, eemaldab kolm esimest logari tüüblit mis tekitavad prao millest käsi sisse mahub ning mõned minutid jo*** ja mat** ning ongi uus pirn paigas. Loomulikult oled sa ka õlani porine/tolmune.
Tuntud kellafirma pisiautol peab kogu esiosa(seal terve nina ühes tükis) eemaldama,et pirne vahetada. Ja samuti kirjas,et kui juba siis pane kohe kõik pirnid korraga uued. Aga õnneks on seal ees mõlemal pool avaused millest saab käe sisse toppida ning siis pimesi näpuotstega kobades pirni lahti ja ära vahetada. Ja milleks panna pirni mida saad paigale keerata. Oh ei. Panna tuleb ikka pirn mille kinnitamiseks vaja need traadid õigele kohale saada.

Kõik abistavad tegevused orkide arvukuse vähendamiseks. 4x4 ja muude vajalike autode korrastamine ning kõiksugu eriprojektid.
MTÜ Toeta Ukrainat EE522200221082095744 Swedbank`is ja märgusõnaks (Autod Viimsist rindele)
Vasta

Pirnivahetus on jah muudetud vöimatuks millegipärast.
Olen möelnud, et kuidas juba ei ole seadust, mis keelaks selliste lahenduste kasutamise, ntx öösel kustuvad mölemad pirnid keset steppi vms ja vahetada ei saa(ok, kellelgi pole ju tegelikult kaasas varupirne, a see selleks)
Kui igasugu muud totrust kannatab välja möelda koguaeg, nagu gps trackeritega üleüldine kiirusemöötmine jne, siis selline seadus peaks ju kukimuki teha olema, et pirni peab olema vöimalik vahetada üksköik mis olukorras ilma tööriistadeta.

Samuti vöiks maha lasta selle ingenjööri, kes h7 pirni leiutasSmile

Karateturbo-kolm purki ja tiguWink
Vasta

(16-08-2014, 13:43 PM)90Deville Kirjutas:  Olen möelnud, et kuidas juba ei ole seadust, mis keelaks selliste lahenduste kasutamise, ntx öösel kustuvad mölemad pirnid keset steppi vms ja vahetada ei saa

Uute direktiivide kohaselt peavad tulede pirnid olema vahetatavad ilma spetsiaalsete tööriistateta ning enamustel juba ongi, vahepeal oli asi ikka väga käest ära omadega...

'Per cogo, non per mico' (Edasi kompressiooni, mitte sädemega)
https://www.facebook.com/Teedehooldus/
 Ulila Jäärada FB
Vasta

(16-08-2014, 13:43 PM)90Deville Kirjutas:  Samuti vöiks maha lasta selle ingenjööri, kes h7 pirni leiutasSmile
Mis sel H7-l viga?
Vasta

seitsmel pole vigu kedagist. täitsa hääd pirnid on. ainult krt läbi põlevad kiiremini kui kütus paagis.
Vasta

(16-08-2014, 15:24 PM)diesel Kirjutas:  seitsmel pole vigu kedagist. täitsa hääd pirnid on. ainult krt läbi põlevad kiiremini kui kütus paagis.

Just seda ma silmas pidasingi, ilmselgelt ei önnestunud h4'jasid piisavas koguses müüa ja leiutati kohe tore alternatiiv, mis kestaks mitte rohkem kui möned kuud.

Karateturbo-kolm purki ja tiguWink
Vasta

(16-08-2014, 13:43 PM)90Deville Kirjutas:  ...ntx öösel kustuvad mölemad pirnid keset steppi vms ja vahetada ei saa...
Silma ette kerkib Mägiaivari teibiga kapotile kinnitatud moosipurk, kus küünlajupp sees põleb...
Endal pole õnneks nii palju raha olnud, et mittevahetatavate pirnidega autot osta, aga probleem näikse olevat täitsa olemas. Sinilillekestel on kohe hea võimalus täiega trahvi teha, kui otsustad ühesilmalisega koju longata, mitte öisel maanteel telkima jääda. Endal on olnud kunagi juhus kui öösel maanteekiirusel m õ l e m a d esilaterna pirnid korraga läbi põlesid. Lõi korra sinist välku auto nina ees ja siis oli pimedus. Õnneks olid need kaugtuleniidid, mis läbi põlesid. Lähituledega kannatas tasakesi lähemasse linna sõita, kus hakkasin laterna all viga otsima ja bensukast uue pirni ostsin. Teine oli endal kaasas. Kui nüüd oleks tarvis olnud pool autot osandada ... talvel pimedas ... -15 ... bljää!
Õnneks oli see vana Datsun, segastest seitsmekümnendatest. Kapott üles ja palja käega lops-lops! pirnid vahetatud.
Tõesti ei taipa, miks nüüd enam sellist autot teha ei saa, millel pirnivahetus lihtne.

Füüsika on valus ja matemaatika teeb vaeseks, kui sa nende sõber ei ole.
Vasta

(16-08-2014, 13:43 PM)90Deville Kirjutas:  Pirnivahetus on jah muudetud vöimatuks millegipärast.
Olen möelnud, et kuidas juba ei ole seadust, mis keelaks selliste lahenduste kasutamise, ntx öösel kustuvad mölemad pirnid keset steppi vms ja vahetada ei saa(ok, kellelgi pole ju tegelikult kaasas varupirne, a see selleks)
Kui igasugu muud totrust kannatab välja möelda koguaeg, nagu gps trackeritega üleüldine kiirusemöötmine jne, siis selline seadus peaks ju kukimuki teha olema, et pirni peab olema vöimalik vahetada üksköik mis olukorras ilma tööriistadeta.

Samuti vöiks maha lasta selle ingenjööri, kes h7 pirni leiutasSmile

ajal kui neid sai lihtsamalt maha lasta oli asi justkui ornungis , võiks lasta küll .
Vasta

(16-08-2014, 17:31 PM)90Deville Kirjutas:  
(16-08-2014, 15:24 PM)diesel Kirjutas:  seitsmel pole vigu kedagist. täitsa hääd pirnid on. ainult krt läbi põlevad kiiremini kui kütus paagis.

Just seda ma silmas pidasingi, ilmselgelt ei önnestunud h4'jasid piisavas koguses müüa ja leiutati kohe tore alternatiiv, mis kestaks mitte rohkem kui möned kuud.
kõik seda räägivad jah, mul on siiski vaid korra tulnud Isuzul neid H7 vahetada 5 aasta ja 120000 läbisõidu juures, õnneks on vahetamine küll kodustes tingimustes võimalik, ehkki raskendatud, nõutav väike ja paindlik käsi ning ettekujutus, mida ja kuidas nägemata keerataBig Grin.
11 aastasel Daewool on pirnivahetus lihtne - 3 poldikest välja ja latern käes ning siis juba kõik elementaarne.

P.S. Ja varupirnid on mul autos alati kaasas a' 2 tk igast liigist.
Vasta

no mul volkari pirukas ja keskmine tempo on üks h7 kuus.
võrdluseks h4 ja sooda, millel pirnivahetus on teemaks vast nii umbes paari aasta tagant.
Vasta

No ei tea - nii hull see asi pole et pool autot vaja laiali lammutada pirni vahetuse pärast.Ehk ma pole kõige perverssematega kokku puutunudSmile
Meenuvad viimased pirnivahetused(Chrysler,Volvo,Ford).Piisab mõnest kruvi/poldi väljakeeramisest või kinnitusvarraste eemaldamisest - ning terve tuli käes.Akule ligipääs osadel ameeriklastel on tõesti - haigeSad
H 4 väga vastupidav.Olen läbi kõrvetand igasugu SUPER+ Night Breaker... vms.pirne - tõesti ei kesta.Valgus on küll vääga hea aga kui tihti vahetama peab siis jama.Loobusin ja panin tagasi originaal Motokraft ning toimib siiani.
Need samast ajast 1989 nagu kogu auto.
Vasta

(16-08-2014, 00:44 AM)viplala Kirjutas:  
(15-08-2014, 23:36 PM)krossifänn Kirjutas:  Erandjuhtum ütleks.Olgu originaal või vms.pole veel näind/kuulnud et šarniirimunakas niimoodi lahkub.Nähtud küll selliseid kus näpuga lõksutades suur loks aga välja nad niisama ei tule.Kogusin nn."emexi" jaoks sihukest staffi ja et oleks puhas alumiinium valu siis raud välja.No suure lõtkuga munakas ei tulnud ka kruustangide vahel kangutades välja(tuli sisselõiked teha)
Seega erandlik ja õnnelik õnnetus ksf.Viplala.

Ma olen seda paar korda kuulnud (a'la naised saunas rääkisid), kuid siiani mitte kordagi näinud. Pigem tasuks nende al õõtsadega ettevaatlik olla, st, kui kolinat kuuled siis vaheta.

Tavaliselt näeb selle ajastu VAG toodangust Audisid teeperves kõht vasta maad, elan munakivi tänaval ja viimane juhtum oli eelmise nädala lõpus aga mingil ajal nii 7-8 aastat tagasi (kui nende masinate populaarsus oli oma tipul) oli umbes 4-5 autot aastas meie tänaval oma šarniiri lõhkunud kõik eranditult A4'jad

Teemakohaselt kah, mina ei kiirustaks inseneride või raamatupidajate mahalaskmisega. Selles, et meie autopark on selline nagu ta on oleme ikka ise klientidena süüdi me tahame kõik sõita autodega mis liiguksid vajadusel 160 km/h võtaksid 6l/100km puhuksid armatuuri aukudest külma õhku ja jätaksid meid kraavist või mõnest teisest automobiilist tekkinud äkkipidurduse korral ellu, ja seda kõike taskukohase hinnaga. Vastasel juhul sõidaksmime kõik ringi Ladade ja põrnikatega. Eks on väga palju lollusi tootearenduse maailmas, paljude põhjuseks on vajadus turusituatsioonile kiiresti reageerida, aga mõni asi paneb õlgu kehitama küll, näiteks paar nädalat tagasi paigaldasin Häfle sahtlisiine, kappi poolsed kruvid sobivad 4,5mm sahtlipoolsed peavad olema aga 3,5mm. eurokruvisid kasutades siis 7mm ja 5mm, objektile minnes on igast manti nii palju kaasas, võiks ju piisata standartsest.
Vasta

Sel ajal kui leedust autosid vedasin sain igasugust perverssust näha nende esitule pirnidega, kõige idioodsemad autod oleks vast Mazda 3 (tund keppi garanteeritud) , Volvo V70 (pool tundi julgelt), igasugu uuemad Hondad (uued accordi pirni vahetamiseks pidin manuaali lahti võtma... Smile ) Caddilac SRX ( te vist ei usu aga isegi ratas tuleb alt ära võtta), New Beetle, mõned pesukotid jne...

'Per cogo, non per mico' (Edasi kompressiooni, mitte sädemega)
https://www.facebook.com/Teedehooldus/
 Ulila Jäärada FB
Vasta

Kui esitule pirni vahetus (ja selle keerukus) juba teemaks, siis siin üks meelelahutuslik filmijupp kahe erineva tootja poolt toodetud aga ühte (suurus-)klassi kuuluvate autode pirnivahetusega kaasnevatest rõõmudest ja pisaratest:

https://www.youtube.com/watch?v=nXCZ2v-nIF4

_
Vasta

See pole tipp, kui keegi aitaks mu viletsat mälu turgutada. On auto, millel selleks operatsiooniks tuleb eemaldada palju rohkem juppe. On pildiseeria ka mingis autofoorumis. Aeg oli tundides. Saab ehk?

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta

(17-08-2014, 22:19 PM)Marko Kirjutas:  See pole tipp, kui keegi aitaks mu viletsat mälu turgutada. On auto, millel selleks operatsiooniks tuleb eemaldada palju rohkem juppe. On pildiseeria ka mingis autofoorumis. Aeg oli tundides. Saab ehk?

Renault Modus? Seal vist stange eemaldamisest ei pääse.

https://www.youtube.com/watch?v=1sTry_ZhVqI
Vasta

Üks asi jäi mulle töö juurest meelde.

Nimelt peab ikka päris idioot olema kui ehitusseadmetele pannakse masina identifitseerimis info kleepsuna!

Konkreetne näide Bomag pinnasetihendaja . Hind 5000+km uuest peast ning kui sul masin mitu aastat vana ning kleeps kadunud, pole võimalik uut varuosa tellida kuna isegi maaletooja ei suuda tuvastada täpset masina värki. Keegi ei taha võtta riski endale tellimaks häguse varuosa joonise järgi mitmesaja eurost vidinat kuna pole kindel kas sobib. Modifikatsioone on palju .


Normaalsed firmad panevad vähemalt pirka mis kestab.

www.estmotor.ee väikemootorid ja ehitustehnika . Kito tõsteseadmed
Vasta

(17-08-2014, 23:10 PM)Gravity Kirjutas:  ... kui sul masin mitu aastat vana ning kleeps kadunud, pole võimalik uut varuosa tellida kuna isegi maaletooja ei suuda tuvastada täpset masina värki.
Siit tekkis mõte, et iga uue seadme muretsemisel võiks teha mõned suure resoga digipildid, kaasa arvatud infot sisaldavatest siltidest. Abiks mitte ainult virblite tellimisel vaid pildid olemas ka juhuks, kui seade tuuri pannakse. Saab kuhugi üles riputada, et kes näinud jne.

Füüsika on valus ja matemaatika teeb vaeseks, kui sa nende sõber ei ole.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne