Vihkan seda kapsasuppi, ehk kas tõesti teisiti ei oleks saanud?

(06-09-2018, 14:30 PM)Basilio Kirjutas:  
(06-09-2018, 14:05 PM)motamees Kirjutas:  No mida peab üks insener sööma, et tal tuleb mõte panna käivitusjuhtmele 0,8mm juhe???? Meenutab veneaegset küünlajuhet.
Küllap sai töölistel üks juhe otsa ja pandi seda mis laost võtta oli. Plaan sai täidetud ja kõigil hea meel.

 Samas, on nood juhtmed väga (aitaja) generaatori sõbralikud Big Grin Ning + ja - sassiminekki ei tohiks midagi läbi lasta, vbolla isegi töötava mootoriga. Ja vajaduse korral saab ikkagi tühja akuga auto ka käima, lihtsalt tuleb teise autoga laadida vähe. Niiet pole halba ilma heata.

You see, pal, Elvis can´t read a contract.
All he knows is, no Ferrari, no rides with the top down.
Vasta

(06-09-2018, 18:03 PM)vwt2 Kirjutas:  ...
See on ohutus vaata lubatud ampreid-isolatsioon peab tummine olema.

Ampritele e. voolutugevusele pole isolatsiooni palju vaja, pigem vastupidi, paks isolatsioon takistab jahtumist.
Paljud nn. käivitusjuhtmed on praktiliselt olematu sisuga, akut laadima ehk veel sobivad, aga käivitusvoolu sealt läbi ei suru.
Vasta

(06-09-2018, 17:03 PM)Daff Kirjutas:  ... Sõiduka tõmbab isegi käima...  Kui aga ostad kusagilt veoautode spetspoest saad ikka juhtme kus on vaske ka sees mida mööda amprid liikuma mahuvad.

Ei see nide tõmba isegi sõidukat käima. Nüüd aga panin Daffi unistuste vasehunniku asemele. Nende asjade nimed on ikkagi käivituskaablid.    

__________________________
M: Iveco dayli käiguosa
M: Datsun Cherry
M: Volvo mootor
tulepesa.ee


Vasta

(07-09-2018, 00:21 AM)motamees Kirjutas:  
(06-09-2018, 17:03 PM)Daff Kirjutas:  ... Sõiduka tõmbab isegi käima...  Kui aga ostad kusagilt veoautode spetspoest saad ikka juhtme kus on vaske ka sees mida mööda amprid liikuma mahuvad.

Ei see nide tõmba isegi sõidukat käima. Nüüd aga panin Daffi unistuste vasehunniku asemele. Nende asjade nimed on ikkagi käivituskaablid.

Mul praegugi küljekastis just need "küünlajuhtmed" ja tõmbavad külmiku käima nagu naksti. Kui külmik just kohe käima ei karga ja mõne tiiru kerib siis on käepide ja juhtmed kergeltöeldes soojad aga abi on. Kui paar kolm mintsa lased laadida siis on neist abi küll ja veel. 

Ja kui nüüd süvitsi minna siis ongi parem, et nad on nõrgad ja oled sunnitud pisut enne käivitamist akut  laadima muidu abiandval autol pärast abivajaja käimaminekut võib elektrisitem maha põleda. Teada kaks juhust kus sõiduauto vajas suuremat remonti pärast käivitusabi andmist.

Aga need parempoolsed on tegijad. 6m pikad 800A sellised juhtmed maksid saksas näiteks 80 euri. Võid keevitusjuhtmena ka kasutada, ei tee teist nägugi.

Aquila captas non muscas.
Vasta

(06-09-2018, 17:03 PM)Daff Kirjutas:  Nende juhtmetega oli veel selline lugu, et ühel komplektil oli unustatud juhe käpa külge joota. 
Minu kogemust mööda ei viitsi hiinlased neid üldse joota. Keeratakse juhtmeots vastu isolatsiooni kahekorra ja pressitakse kroku kand selle ümber kokku. Tegin mingi nädal tagasi enda käivitusjuhtmed ringi just sel põhjusel. Oli vaja teiselt akult täkku anda ja tutkit! Ainult krokud läksid soojaks. Vedasin Narva juhtme autoni ja vana hea vene Start aitas hädast välja. 
Järgmisel päeval kakkusin kaabli otsad krokudest välja, puurisin krokude kandadesse augud ja ühendasin juhtmeotsad poltide abil. Minu kaablitel õnneks vaske natuke sees on, 2,5L diisli aitab ka käima kui vaja. 
Kõige targem on vist käivitusabi kaablid ise teha. Muretsed korraliku kaabli ja ostad krokud eraldi juurde.

Iga töö tulemus on selle riista nägu, millega seda tehti.
Vasta

(07-09-2018, 08:50 AM)Daff Kirjutas:  Ja kui nüüd süvitsi minna siis ongi parem, et nad on nõrgad ja oled sunnitud pisut enne käivitamist akut  laadima muidu abiandval autol pärast abivajaja käimaminekut võib elektrisitem maha põleda. Teada kaks juhust kus sõiduauto vajas suuremat remonti pärast käivitusabi andmist.

Abi andva auto mootor ei tohi töötada sel ajal, peaks otse akult minema vool, aga tänapäevaste elektroonikat täis autode puhul võib ära rikkuda ka selle auto, mida käivitatakse.
Vasta

Oi, te olete veel õnnelikud, mettallist krokud ja puha. Tänapäeval plastmass ei maksa midagi... Big Grin
Vasta
Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne