Vihkan seda kapsasuppi, ehk kas tõesti teisiti ei oleks saanud?

Maikl Naidi Kitt meenus, sellel oli ka selline 'silent mode' nupp, kui kurikaeladele oli vaja hääletult ligi hiilida.
Aga mina näen tulevikku küll neis kõllides- elektrikad ei tee ju üldse mingit häält. Samas teinekord oleks tore, kui ikka teeks.
Vasta

(27-09-2020, 22:34 PM)Jansa Kirjutas:  Maikl Naidi Kitt meenus, sellel oli ka selline 'silent mode' nupp, kui kurikaeladele oli vaja hääletult ligi hiilida.
Aga mina näen tulevikku küll neis kõllides- elektrikad ei tee ju üldse mingit häält. Samas teinekord oleks tore, kui ikka teeks.

Norras (kus elektritškade osakaal on kõige suurem) tõmmati ammu juba saag käima sel teemal. Et nii vaikselt ikka ei saa, mingi müra peab olema. 
Lahedaid variante mõeldi välja probleemi lahendamiseks, üks oli sama põhimõttega nagu kunagi Ereliukastele pandi kodarate vahele pläristid, teine oli selline, et auto otsib radariga ise jalakäijaid ja siis nende läheduses hakkab auto häält tegema.
Vasta



Kui Norrast juba juttu tuli, siis norrakad on sellele juba lahenduse leiutanud Big Grin
Vasta

Kapitalist on üks vastik inime!

Sai eile toodud Tööriistamarketist uued esituled haagisele, kuivõrd vanad olid aastatega üsna olematuks pekstud. Ei viitsinud kärumüüja juurde sõita ja "kohe oli vaja" Tööriistamarketi omad olid silma järgi sama mõõtu ja vurfi Respo enda omadega:
https://www.xn--triistamarket-imba.ee/et...-kummijalg

On jah, aga millimeeteri jagu suurem, mistõttu algne plaan vahetada vaid hapnenud klemmid ja klaas, läks vett vedama - klaas ei püsinud peal. Klemmihoidikute asend on ka millimeetri võrra nihkes nii, et lamp jäi loksuma.

Ikka tuli kogu lühter vahetada, mis omakorda tähendas põhja modifitseerimist lapikule juhtmele vastava läbiviigu tegemiseks. Ehk veerandtunnisest klõps-klõps-klõps plaanist sai tunniajane lõika-viili-ähi üritus.

Aga vähemalt on nüüd äkknäkil korralikud nurgatuled.
Vasta

Olles oma kärudel neid mingi tuhat tükki vahetanud läksin lihtsama vastupanu teed, eemaldasin need sest kui pole tuld-pole probleemk. Minimalismis peitud teinekord oma võlu. Mõned tuled olid nii eredad et pimedas sõites häirisid märgatavalt.

'Per cogo, non per mico' (Edasi kompressiooni, mitte sädemega)
https://www.facebook.com/Teedehooldus/
 Ulila Jäärada FB
Vasta

Kusjuures, ma panin juba ammu nende tulede asemele helkurid ja null probleemi. 
Erinevates ÜV punktides käidud ja pole märkust saanud senini.

Aquila captas non muscas.
Vasta

(13-05-2021, 08:34 AM)mlsluik Kirjutas:  Mõned tuled olid nii eredad et pimedas sõites häirisid märgatavalt.
Eriti hullud on osad led'id - pimestavad peeglis korralikult. Aitab tükk teipi peale Smile
Vasta

LED teemal edasi kirudes ja teemat laiendades: mu maakodu valvekaamerate pilti edastab aliexpressist pärit "industrial grade" Kuwfi ruuter. Muidu toimiv lahendus, aga selle tulukestega saab koridori rohekalt valgustatud. Tegin minagi teibituuningut Smile

Ma loodan, et enamus selle igakuisest 2kWh+ energiatarbest moodustab ikka mobiilivõrguga suhtlus ja kohapealne wifivõrgu tekitamine.

igatahes ei kujuta ette, et taolise asja nn tehasekujul nt elutoanurka teleka taha või selle kohale pistaks.

Foorumite vanarahvatarkus: "üks troll suudab rohkem arvata, kui sada tarka teada"
Vasta

Nende haagise esimeste ääretulede asjas. Kuna omal üks klaas katki ja ülevaatus ees, otsisin seadusesõna välja. Vast sai õige koht, pln parandage kui ei ole:

Kood 212. Eesmine ääretulelatern
Nõuded: 1) M, N ja üle 1600 mm laiusele O kategooria sõidukile peab paigaldama ning O kategooria sõidukile, mille laius ei ületa 1600 mm, võib paigaldada kaks alumist eesmist ääretulelaternat.

Niipalju, kui aru saan, ei tohi 2000 laial kerghaagisel neid lepikusse saata, kuigi väike lootus juba tekkis? Kui tõsiselt kuskil kontrollimise asja võetakse, on juba iseasi.
Vasta

Ega see laial haagisel ilus ole, kui kitsal teel vastutulevast leediheiturist möödumisel selgub, et auto taga olnud valgustamata haagis parajasti esirattasse hakkab tungima paari sentimeetri jagu.
Vasta

(13-05-2021, 16:03 PM)13piisab Kirjutas:  LED teemal edasi kirudes ja teemat laiendades: mu maakodu valvekaamerate pilti edastab aliexpressist pärit "industrial grade" Kuwfi ruuter. Muidu toimiv lahendus, aga selle tulukestega saab koridori rohekalt valgustatud. Tegin minagi teibituuningut Smile
 Hiina imeasja puhul ei oska öelda aga ühel vähe uhkemal mitme antenniga wifi ruuteril sai menüüdest igasugu tulukesi vähemaks sättida.

You see, pal, Elvis can´t read a contract.
All he knows is, no Ferrari, no rides with the top down.
Vasta

Käru eesmisi ääretulesid saab kaitsta mingil määral. Näiteks läbipaistvat silikooni peale mäkerdades või selle vahendusel täiendavat löögikindlat pleksiklaasi peale liimides. Tegelikult seda vist päris näpuga seaduse järge ajades jällegi teha ei tohi, sest tule või reflektori klaas/kate ei töötavat koos kaitsva kattega nõutavalt. Sellegi poolest soovitaks läbipaistva silikooni vahendusel liimida tule klaasile tükk pleksi või makroloni vms. sitket kive taluvat materjali. Kui see on viisakalt vormistatud, ei tohiks TÜV- inspektor ka joru ajama hakata.
Vasta

Tasuks uurida nende LED nurgatulede puhul mingist veoautode varuosapoodidest külmhaagistele mõeldud nurgatulesid.  Külmikutel seisavad mõnedel mudelitel seal nurgas  LED  tuled ja klaas on luuptule lahendusega. Igavene kõva asi. Sellised tulukesed peaks olema 10-33 voldi vahemikus toimivad.

Aquila captas non muscas.
Vasta

Kas sa pidasid silmas midagi sellist? Kuigi kaldun arvama, et mitte.
https://haagiseosad.ee/?c=tooted&l=et&t=Aaretuli-LED-madal&id=170

Ma panin oma metsaka haakele ka need, sest tehase poolt pandud tuledel peksid kivid puruks nii esimesed kui ka tagumised tuleklaasid. Esimesed olid ristkülikukujulised helkuriga ning tagumised nö tavalised Hella sarved. Esimestele panin algul umbes 6-7mm pleksiklaasi ette, aga kivid peksid kõigepealt puruks pleksi ja siis ka kohe tule.
Need praegused on tõesti väga kõva klaasiga.
Vasta

Ma mõtlesin süvistatavaid. Kahe kruviga kinnitus. Aga element paistab jah sama olevat.

Aquila captas non muscas.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne