Lehtvedru puksi otsingud?
#21

(27-12-2012, 18:08 PM)nustu826 Kirjutas:  Tervitus

Ehitan siin tasapisi ühte 91a. Peugeot J5. Ja olen hädas tagasilla lehtvedru tagumiste puksidega. Kohad kus olen uurinud ütlevad et tootmisest maas(samas vedrule esimesi pukse saab). Isegi esindus ei suutnud mind nendega aidata. Seega pöördun nüüd foorumirahva poole et ehk saab koos mingi lahenduse välja mõelda.

Puks siis H tähe kujuline,ühes tükis ja käib läbi vedrusilma. Tegu on lihtsa kummipuksiga ilma igasuguste metallhülssideta. Üritan siis siia mõõdud kah panna:

Pikkus: ligikaudu 75mm välisservast välisservani. Silmast läbi mineva osa pikkus ~64mm.

Välisläbimõõt: 32mm

Siseava läbimõõt: 18mm.

Mõõdud on siis umbkaudsed, kuna vanadest olid järgi ainult räbalad aga umbestäpselt sinnakanti need jäävad...
Äkki kellelgi tuleb ette kustkohast võib saada selliseid pukse või vedelevad kellelgi lausa kodus kapis. Ise olen Paides, aga vajadusel saab nii postiga kui ka võin ise järgi tulla...

Vaja oleks 4 tk.

http://offroadservice.ee/show_image.php?image_id=621
Leidsin oma puksivarudest sellised:

sise 18mm
välis 32mm
kitsas ja lai puks kokku siselaius 72mm
nendega saab 2auku täidetud.
Teised puksid on
sise 16mm
välis 35mm
nendest saaks treida ja puurida

Asukoht Harjumaa-Kose, Tallinn.
Marek
5063138
Vasta
#22

väiksem puks läheb ford rangeri oma suht hästi, enda citroen c25-le panin.
Vasta
#23

Huvitav kas puksid valmis/leitud?
Pildi lisan jutu selgitamiseks, jutt järgmine: kes kardab et puks kulub või kuivana häält teeb ,siis selleks otstarbeks on powerflexil puksil pind riffeldatud ja kokku pannes pannakse vahele vaselaadset määret, sellist tummisemat Smile
[Pilt: resize_image.php?image=1-85-211sWEB.jpg&w=250]
Ise panin m3 õõtsa puksid oma rullnokka BMW le sellel olid kanalid sees ja sinna jäi see määre!
Aga see selleks ,tulevikus oleks vaja enda hobiautole lehtvedrule puksid teha. Materjaliga on selge, kuna puksi ehitus ei ole keeruline, siis iga treial saab sellega hakkama ( omal pinki pole ) agasid on töötlemise osas. Olen kuulnud et neid polüuretaani materjale erinevaid värve mis pidavat tähendama ( palun ette vabandust ei ole füüsik ) jäikust e siis vist materjali tihedust Rolleyes
Omakorda seda teades olen uurind ja targemaks saanud ,et pehmemat materjali väga halb töödelda ,selle töötlemiseks nipp järgmine: tuleb materjali kang ööpäevaks külmikusse jätta Big Grin
Tummisema materjali töötlemine pidavat lihtne olema, kuid siin tasuks mõelda kuhu mida sobitada, üldiselt olen arusaamal ,et kangemad puksid kerekinnituste lähedale ei sobi, ebapiisava mängumaa tõttu hakkab kerekinnitusi murdma!
Vasta
#24

Tervitus

Ei, puksid ei ole veel leitud. Kahjuks vaevlen siin koolipõlveaegse põlvekülmetuse järelmõjude küüsis, niiet ei ole saanud autoga kuidagimoodi tegeleda. Kui trepil käsipuud ei oleks, siis ei saaks magamistuppagi normaalselt. Garaaziminekust rääkimata.

Seega kogu noorem põlvkond - ALATI!!! kasutage sooje põlvekaitsmeid kui maapeal tööd teete.

Aga kui jälle normaalselt liikuma saan, siis hakkan asjaga uuesti tegutsema...

Ennem sõidan aeglaselt ja jään totaalselt hiljaks kui et enam kunagi kuskile ei jõua.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne