#1

Probleem selles ,et mul naise tööjuures saavad kõik inimesed ükskõik mida või keda katsudes särtsu.Samade riietega kodus kõigil kõik korras,aga tööl maija sisenedes hakkab pull pihta.Hoone kaasaegne uusehitis.Mis võiks põhjus olla?
Vasta
#2

Kas võiks olla probleem põrandakatte materjalis?
Vasta
#3

Kuiv õhk ja ebasobivad ehitusmaterjalid, eriti põrandakatted. Iga liigutus tekitab terve hunniku staatilist elektrit.Cool
See võib alguses elevust tekitada ja isegi natuke lõbus olla, aga hakkab pikapeale väsitama. Samuti võib saatuslikuks saada elektroonikale, kui lahendus läbi seadme maasse kimab.
Probleemi lahendus võib olla üpris keeruline, tasub spetsialistiga konsulteerida. Perel`i nimeline firma minu mäletamist mööda tegeles selliste probleemidega.
http://www.perel.ee/%3Cp%3Eindex.php%3C/p%3E
Vasta
#4

Põrandaks ilmselt kõige soodsam laminaat parkett,ka mingi sünteetiline vaip põrandal,maaküte.
Vasta
#5

grafiitkummist matid maha ja asi lahendatud
Vasta
#6

Aga kui kummi väljanägemine ei sobi ...
Parketi puhul võibolla on abiks vahatamine miski antistaatilise vahaga.
Sünteetilise vaiba viskaks välja.
Võibolla saab leevendust õhu niisutamisest, kasvõi veeanum kuhugi nurka.
Vasta
#7

Vaip on kurja juur.
Mul oli sama teema kodus.
Vahel sai naljapärast seal peal jalgu hõõrutud ning seejärel plõkstigi naisukesele näpuga põse vastu laengu ülekanne antud. Üpris lõbus oli.
Vasta
#8

Olen täheldanud, et staatilise jamad algavad siis kui väljas miinuskraadid. Kampsun läheb juba varem selga, nii et seda süüdistada ei saa.
Vasta
#9

(04-01-2013, 23:55 PM)speedsta Kirjutas:  Olen täheldanud, et staatilise jamad algavad siis kui väljas miinuskraadid. Kampsun läheb juba varem selga, nii et seda süüdistada ei saa.

Täiesti nõus sinuga, sama anomaalia siin, riided särtsuvad suurema külmaga kenasti. Suurema külma all pean silmas ca -10 ja madalam, soojema ilmaga pole asi nii hull.

Oehhh... mida kõike head see Nõukogude võim inimkonnale on andnud!!! Alla Pugatšova, Linnahalli, Baikonuri kosmodroomi, Moskvitši... sinu, minu...
Vasta
#10

külmaga läheb õhuniiskus eriti väikseks. Elektroonikatööstuses, kus staatiline laeng on kõige hirmsam asi üldse, hoitakse õhuniskust 40% peal või üle selle (st niisutajad on majas, et saaks niiskust vajadusel lisada). Muidu ei hakka antistaatilised materjalid tööe õigesti. Ega siin aitabki vaid niiskus, kui just põrandavahetusega tegeleda ei taheta (antistaatilisi põrandakatteid on olemas, aga nende hinnad on oioi kui kallid Big Grin).
Vasta
#11

Külm tõmbab jah, õhuniiskuse alla. Arktikas olla õhk kuivem kui kõrbes!
Särtsu annavad peale riiete vastik põrandakattematerjal ja toolid. Saab särtsu küll ja mitte vähe!
Ega asjata maeta elektroonikavabrikut ehitades ja sisse seades sinna suuri summasid. Kõik mis vähegi võimalik, peab olema staatikavabast materjalist ja/või maandatud. Põrand, toolid, riiulid, töölaud, eraldi maandusega kate töölaual, kõik tööriistad(ntx staatikavaba peaga kruvikad jne), pakkematerjalid ja lõpetades spetsiaalse riietusega, mille alt ei tohi oma varukad välja ulatuda. Tööd tehes käib monteerijatel ümber käe või jala maandusvõru, mis spiraaljuhtme abil maandusega ühendatud.

Huvitav, kui paljud teavad, kuidas väljuda kuiva ilmaga autost nii, et uksest särtsu ei saaks?

Füüsika on valus ja matemaatika teeb vaeseks, kui sa nende sõber ei ole.
Vasta
#12

(05-01-2013, 10:53 AM)Basilio Kirjutas:  Huvitav, kui paljud teavad, kuidas väljuda kuiva ilmaga autost nii, et uksest särtsu ei saaks?

Vanasti olid poes müügil siuksed paari cm laiused sabad, mis vastu maad järgi lohisesid. Bensuveotsisternidel olid ketid maad mööda lohisemas.

Инвалид информационной воины на фронте Пярну-Хииу. 
Tsiteerides John McCaini: "Venemaa on peamiselt bensiinijaam, mis teeskleb riiki"," rääkis Basse.
Vasta
#13

Wax monteeris just oma Mossele:

[Pilt: 430824_501148196596218_1837401313_n.jpg]

[Pilt: 389728_501148233262881_1370930702_n.jpg]

Oehhh... mida kõike head see Nõukogude võim inimkonnale on andnud!!! Alla Pugatšova, Linnahalli, Baikonuri kosmodroomi, Moskvitši... sinu, minu...
Vasta
#14

(05-01-2013, 10:53 AM)Basilio Kirjutas:  Huvitav, kui paljud teavad, kuidas väljuda kuiva ilmaga autost nii, et uksest särtsu ei saaks?

Kuidas siis saab?

ZAZ965A 1968
Vasta
#15

Teed ukse lahti, võtad värvimata metallosast kinni palja käega ja siis astud välja.
Vasta
#16

(05-01-2013, 14:41 PM)tcumen Kirjutas:  Teed ukse lahti, võtad värvimata metallosast kinni palja käega ja siis astud välja.
Täpselt nii!
On ka variant 2. Lased naisel enne välja minna ja ukse kinni panna. Big Grin

Füüsika on valus ja matemaatika teeb vaeseks, kui sa nende sõber ei ole.
Vasta
#17

Aastal 89 sai alustatud ühes suures koolihoones, Akadeemia teel, kus igal pool olid vaibad maas. Tol ajal moodsad polüuretaantallad+villane kampsun+ veel muud asjaolud tegid esimesed kuud päris huvitavaks. Mingil hetkel hakkas juba tervisele, mistahes metalli puutudes oli sirakas kindlustatud, aeg-ajalt olla juuksed püsti olnud, kui paremates multifilmides voolu saanutel.
Lõppes see alles keskkonnavahetusega, Siberi kliimasse, kus põrandates enam vaipu ei olnud, saapatallad olid tundmatu looma nahast ja riietus puuvillane...


Vasta
#18

(05-01-2013, 19:32 PM)Basilio Kirjutas:  
(05-01-2013, 14:41 PM)tcumen Kirjutas:  Teed ukse lahti, võtad värvimata metallosast kinni palja käega ja siis astud välja.
Täpselt nii!
On ka variant 2. Lased naisel enne välja minna ja ukse kinni panna. Big Grin
Kolmas ja õigeim variant on nahkpolstriga auto kasutamine.

(05-01-2013, 19:32 PM)Basilio Kirjutas:  
(05-01-2013, 14:41 PM)tcumen Kirjutas:  Teed ukse lahti, võtad värvimata metallosast kinni palja käega ja siis astud välja.
Täpselt nii!
On ka variant 2. Lased naisel enne välja minna ja ukse kinni panna. Big Grin
Kolmas ja õigeim variant on nahkpolstriga auto kasutamine.
Vasta
#19

Kui ma nüüd õigesti mäletan, siis rahulikus olekus ja normaalsete riietega on mingi 3000V staatikat keres garanteeritud. Kõndides oli minu mäletamist mööda 5000-6000V. Seda ei pruugi tunda ja alla 3000V ei tunnegi. Mõõtmiseks on vaja spetsiaalset mõõteriista. Näeb see välja nagu mingi "Tondipüüdjate" riist, pisike antenn tiirutab peal ringi. Konks nimelt selles, et mõõdetav laeng on tõepoolest staatiline, s.o. seisab paigal. Üks kahest aga peab liikuma, kas laeng või riist. No siis on riist liikuma pandud ja mõõdab seisva laengu elektrivälja.
Pahandust aga teeb seegi laeng piisavalt, kui "paljast" elektroonikat käppida.
Kui ma õigesti mäletan, siis laeng võib joosta kenasti ka 30 000V-ni välja. Vaja on vaid kahte sobivat sünteetilist materjali vastamisi hõõruma ja tuleb!
Veidi infot: http://www.elmatik.ee/index.php?sisu=Infomaterjalid&viide=Artiklid&artikkel=StaatilineElekter&lang=est

Füüsika on valus ja matemaatika teeb vaeseks, kui sa nende sõber ei ole.
Vasta
#20

(05-01-2013, 21:21 PM)olevtoom Kirjutas:  ...Kolmas ja õigeim variant on nahkpolstriga auto kasutamine.
no krt, +30 kraadisel suvepäeval ja -30 kraadisel talvehommikul nahkpolstriga autosse istuda pole küll meeldiv ...
mu arust on sel nahkpolstril vaid üks pluss, puhastamise lihtsus, muidu vaid üks viletsus - aga uhke.

(05-01-2013, 19:32 PM)Basilio Kirjutas:  ....On ka variant 2. Lased naisel enne välja minna ja ukse kinni panna. Big Grin
seda jah, naine kogu aega sõimab et MINU auto teda terroriseerib särtsuga.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne