"Wanderer"
#1

Saksa sõjaväe "Wanderer" Ratas on saadaval, hinnasoov 160.-€ Tel. 5227999



                               
Vasta
#2

Kas see pole mitte mõne Eesti Leegioni ss-grenaderijalgratas? (sini-must-valge värviga) Cool
Vasta
#3

(06-01-2013, 18:22 PM)kass Kirjutas:  Kas see pole mitte mõne Eesti Leegioni ss-grenaderijalgratas? (sini-must-valge värviga) Cool
Eks ta ole jah aegu näinud, ka seda aega kui sinist "Belarusi" värvi lademetena saada oli. Aga see viimane valge värv peaks hästi praeguse aastaajaga kokku minema.Smile
Vasta
#4

(06-01-2013, 18:34 PM)willem Kirjutas:  
(06-01-2013, 18:22 PM)kass Kirjutas:  Kas see pole mitte mõne Eesti Leegioni ss-grenaderijalgratas? (sini-must-valge värviga) Cool
Eks ta ole jah aegu näinud, ka seda aega kui sinist "Belarusi" värvi lademetena saada oli. Aga see viimane valge värv peaks hästi praeguse aastaajaga kokku minema.Smile

Eesti Leegioni talvekampaania ratas...
Aga tegelikult pole siiski vett- või siis ka lundpidavaid tõendeid, et seda jalgratast WH-ga siduda. Mulle teadaolevalt pole sellel raamil sõjaväele viitavat aastaarvu sadulamuhvil. Kas pole olnudki või on eemaldatud?
Raaminumber sobib aastatesse 1942-43, Torpedo peaks olema vististi ka 42 aasta oma. Aga tehti sel ajal Wandereri poolt ilmselt ka tsiviilotstarbeliseks pruukimiseks jalgrattaid, võiks ka mingi riigiteenistuse jalgratas olla. (kas sel juhul oli raamil mingeid tähe- ja/või numbrimärke, mina ei tea). Väidetavalt tuli Wandereril sellist tüüpi poltühendusega tagakahvliga raam välja aastal 1937. Miks peaks armeeratas olema sellise raamiga, samuti "austriapäraste kaunistustriipudega" raamikaelal?
Mis Sa, müügimees, selle peale kostad? Rolleyes
Vasta
#5

Tundub, et asi on veelgi parem kui ma algul arvasin! Kui austriapärane, siis on ta lausa Aadu enda oma... Hind 1600.-Big Grin
Vasta
#6

Mitu milli esiratta võll jäme on?
Vasta
#7

Võll 8mm, rumm 15mm
Vasta
#8

Sõjaratta võll peaks 9 mm olema. Targemad võiks parandada, aga Wandereril tihtilugu esivõll ka tsiviil ratastel üheksane. Olen oma truppenradide jaoks tsiviil W-de esivõlle varunud. Nagu ma aru olen saanud, siis sakslane tootis oma maa tarbeks sõja ajal mustaks värvitud rummudega tsiviil rattaid. Kui raami peal pole aastaarvu, roolikannul mingeid sisse tambituid kirju jne, siis ikka väga kahtlane kas ta on sõjaväe, või nö. riigiratas. Pildid küll natuke hägused, aga mulle tundub, et vändad kiiluga. 42 aasta armee ratta jaoks selline lahendus kuidagi ei ole sobilik. See oleks relvaameti standardi vastane. Ja see poltidega taga hark? Muidugi võis see ratas olla vapra saksa armee kasutuses. Mul omalgi üks ratas, mis mustade rummude ja trapetsi kujuliste velgedega. Ostetud siit samast foorumist. Müüa vanaema pani selle ratta sõja lõpuaegadel pännu. Sakslane läks poodi miskit ostma. Õieti tegi, mis nad siia tulid nalja tegema, oleks siis sõjagi võitnud!Big Grin
Vasta
#9

Võib olla siis tõesti pole sõjaväe jaoks tehtud, ja ei hakka ka targematele vastu vaidlema! Endine omanik väitis küll olema sõjaväe ratta aga...
Mine tea ehk on juppidest kokku laotud ja võib olla on ka olnud sõjaväe kasutuses. Aga maha tahaks ta ikka müüa või siis vahetada millegi toreda vastu.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne