Projekt T-40AM

Kui palju ja/või täpselt seda mõõtu pole vaja, võiks ju romulas ringi vaadata - tulemüürides peaks neid kummipunne olema piisavalt.
Vasta

See müts, mis viimasel pildil oleva isiku pead katab on nii tuttav. Endal seisab üks selline nagis. Esivanem tahtis ära visata, aga ma võtsin käest ära. Sest see on nii kuradi münus ja soe. Kes seda kunagi kandsid, ei kujuta ette.. Sorry OT pärast! 
Kuradi kena traktor tuleb sellest! Kiiduväärt töö! 

Almost Again
Vasta

(05-04-2016, 12:21 PM)Mahno Kirjutas:  Kui palju ja/või täpselt seda mõõtu pole vaja, võiks ju romulas ringi vaadata - tulemüürides peaks neid kummipunne olema piisavalt.
 Vaja on 12mm avale neid kummijublusid ja ca 10 tk.  See romula variant tundub kahtlane, nii pisikesi seal eriti pole ja kätte neid ka mõistlikult ei saa, kui juhtmed asjad läbi on. 
(05-04-2016, 12:24 PM)Necro Kirjutas:  See müts, mis viimasel pildil oleva isiku pead katab on nii tuttav. Endal seisab üks selline nagis. Esivanem tahtis ära visata, aga ma võtsin käest ära. Sest see on nii kuradi münus ja soe. Kes seda kunagi kandsid, ei kujuta ette.. Sorry OT pärast! 
Kuradi kena traktor tuleb sellest! Kiiduväärt töö! 

See müts on legendaarne, lapsest saadik külmal ajal seda kandnud. Tõsi, üks kulus täielikult ribadeks, aga Osta.ee-st sain sügisel 2 tutikat mütsi. Hoiab kaela kenasti soojana. 

Traktorist, loodetavasti saab parem kui varem ja ehk annab ka teistele inspiratsiooni, et saab ka seda traktorit pisut mugavamaks enda jaoks kohendada ja seejuures täitsa mõistlike kulutustega. Kui veel ühe JUMZi akvaariumi saan, siis panen Russile vana kabiini asemele ka. Mulle meeldib see akvaarium rohkem kui Poola jurakas.

Aitan seadmete monteerimis ja demonteerimistöödel ning konstruktsioonide ehitamisel
www.ransar.ee
info[ät]ransar.ee
51934170 
Vasta

Neid kust juhtmed läbi on, ei saa jah, kui juhtmeid just maha ei lõika. Aga tulemüürides on ka nö kasutamata punne, millel keskel on ava asemel kummimembraan. Katavad neid auke, millesse antud varustuse ja mootoriga masinal juhtmeid panna ei olnud.

Suuremast lullast saad ilmselt väiksema ka teha, kui täpselt üleliigse jupi vahelt ära lõikad.
Vasta

Elfa pakub, peaks ka postiga saatma: http://www.elfadistrelec.ee/et/cable-gro...&simi=98.3

3D modeleerimine.
Vasta

See viimane on 12mm avaga mitte 12mm avale.
Vasta

(05-04-2016, 12:03 PM)saarrand Kirjutas:  Vajan elektrijuhtmete vedamiseks selliseid kummist juhtmete läbiviike:  http://www.dutyhook.eu/other/sleeve/21x3...leeve.html   Kahjuks ei suuda kuskilt Tartust neid leida, keegi oskab soovitad, äkki leian ikka.

Ei ole küll Tartus ja 12 mm, aga Põllumehe kaubamajas pakutakse ka midagi. Otsingusse "läbiviik". 
Vasta

Olen saanud taolisi kummist punne siit: http://www.etra.ee/

Väga asjalik t40am tundub tulevat. Edu!


Jaanus
Vasta

Nii, omajagu on jälle pusitud elektriskeemi kallal. Eile sai elektriga seoses kõik tööd ära lõpetatud, Mitte kuskile ei jäänud ühtki vana juhet ega ühendust. Tegin täitsa uue skeemi, uued lülitid, kaitsmed releed jms. Kapoti kinnituse tegin ära ,kapott kui viimane detail sai ka ära krunditud, aga vot värvida teda veel ei jõudnud.  Ette panin kapoti kinnitamiseks tööriistamarketist 2 haagise kasti kinnitamise klambrit, minuhinnangul sai väga hea. Veel said uue elu kabiini tagaluugi amordid, kus olid sees ainult metallist traadijupid. Ehk siis varem pidi seal olema vedru, aga seda enam ei olnud. Leidsin riiulist ka sinna vedrule sobiva asenduse ja said needki lihtsa vaevaga remonditud. Kindlasti sai veel pisemate asjadega tegeletud, mida hetkel meeldi ei tule.

Nüüd ei ole enam muud jäänud teha, kui kõik vajalikud sõlmed täita õlidega ning kruvide kabiinile külge luugid, uksed jms. Ahjaa, juhi uks vajab veel pisut sättimist. Ei ole saanud temaga varem tegeleda, kuna selle kabiini juhiuks on tegelikult mul hetkel kopa küljes .Mingi hetk sai ta sinna pandud, kuna too oli maru räbal.
Pildid loodetavasti järgmisel korral ning seniks kuulmiseni! Smile

Aitan seadmete monteerimis ja demonteerimistöödel ning konstruktsioonide ehitamisel
www.ransar.ee
info[ät]ransar.ee
51934170 
Vasta

Annan jälle oma päevikusse väikese ülevaate, mis vahepeal on juhtunud. Tänaseks päevaks on traktor saanud külge veel enamvähem viimased puuduolevad jupid. Ei ole praktiliselt ühtegi asja, mis läheks libedalt selle traktori juures. Näiteks uue summuti põlve panek...no ei klapi üks ava absoluutselt, ca pool auku on mööda. Pildile küll hästi ei jäänud, aga, kes on paigaldanud, on ilmselt sama probleemiga varem kokku puutunud. Positiivne üllatus on aga jällegi Hiina summuti, igati tugev tükk ja paksust plekist.
   

Kapott sai paigaldatud siis pisikese kaldega ettepoole, et saaks kaetud kabiini ja kapoti vahele jääv vahe.
   

Samast kohast vanaraua hunnikust, kust selle kabiinigi tõin, leidsin ka sobiva tööriistakasti. Relakaga üle lihvitud ja paikka sätitud:
   

Kabiinis lõpetasin armatuuri komplekteerimise, lisasin armatuuri kella (ajanäitaja) ja tahhomeeter-töötunni lugeja ning lakke jäi alles ka seal kabiinis sünnist saati olnud ventilaator, mis toimib jahutamisel päris hästi:
         

Remonditud said kabiini tagaluugi amordid, kus olid sees vedrudest alles jäänud vaid sellised jupid: 
   

Lõpptulemus hetkel selline, juhiuks on veel värvimata ja külge panemata. Tahab pisut pusimist veel saada enne külge panemist:
         

Minuarust sai ikka nõks parem kui enne:
   


Esimene käivitamine sujus laupäeval üsna libedalt, kõigepealt küte paaki, siis filtripottidest õhk välja, pumbast õhk välja ja võtit, umbes 10-15 sek käivitamist ja oli tuli korstnas. Smile Seejärel sai töökojast välja ära sõidetud, sidur tahtis pisut reguleerimist ning ka pidureid keerasin veidi peale. Kui Russiga külvamise lõpetasin, siis rullisin pühapäeval põllu selle hübriid neljakümnega üle, läks väga libedalt ja tundub, et hetkel kõik toimib nii, nagu peab.  Cool
Esimene käivitamine toimus laupäeval, so 07.05.2016 ja enne seda käis see traktor viimati 16.10.2014. Seega aega ikka kulus omajagu, aga ega koguaeg ei teinud ka, talvisel ajal sai asjaga rohkem tegeletud, suvel ei teinud üldse midagi traktori juures. Eks muud asjad maal ja tööasjad vajavad ka tegemist. Lühidalt öeldes, sai traktorile tehtud mootori kapitaalremont, kus vana jäi vaid väntvõll ja mootoriplokk, remonditud sai roolivõimendi, hüdrosilinder, hüdropump ja selle ajam, tagasilla külgülekannete laagrid vahetatud, hooratta hammasvöö vahetatud ning sidur remonditud, tagasilla blokeeringu hammasrattad vahetatud, sidurivõll vahetatud, pidurilindid vahetatud, esisilla parempoolne käis remonditud ja paljud jupid paremal pool vahetatud, täiesti uus elektrisüsteem ehitatud, JUMZi kabiin paigaldatud, tagumised uued rehvid ning ka veljed jne jne jne. JUMZi kabiini vedasin koju 22.02.2016 ja juba 4 päeva hiljem oli kabiin põhimõtteliselt peal, edasine peennokitsemine võttis ülejäänud aja.
Kindlasti tahaks tänada erinevaid kaasfoorumlasi, kes nõu ja jõuga selle projekti valmimist toetasid, juppide annetamisel ja leidmisel olid igati abiks ksf metsakohin, TalupoegTaluja, mlsluik, viplala, Naabrivana ja kindlasti keegi veel, keda kohe meeles ei ole nimetada.

Eks hoian selle traktori toimetamistega ikka kursis ja kui muresid tekkib (kindlasti millalgi tekib), siis küsin jälle targematelt nõu!

Hetkel on täielikust õnnest puudu veel esimese kojamehe vars (sobib ükskõik milline vene päritolu traktori vars, ka GAZ auto vars sobib). Vaja on just seda otsa, mis läheb mootori otsa,ülejäänu leiutan ise. Lisaks huvitun T-40 kapotil olevast korralikust logost, minu oma on üsna õnnetus seisus.

Aitan seadmete monteerimis ja demonteerimistöödel ning konstruktsioonide ehitamisel
www.ransar.ee
info[ät]ransar.ee
51934170 
Vasta

No väga pro mu meelest näeb välja, korralik töö.
Kas tänu teisele kabiinile on vaiksem ka seest või pole selle koha pealt erilist vahet?
Vasta

(10-05-2016, 10:33 AM)saarrand Kirjutas:  ...
Hetkel on täielikust õnnest puudu veel esimese kojamehe vars (sobib ükskõik milline vene päritolu traktori vars, ka GAZ auto vars sobib). Vaja on just seda otsa, mis läheb mootori otsa,ülejäänu leiutan ise. Lisaks huvitun T-40 kapotil olevast korralikust logost, minu oma on üsna õnnetus seisus.

Tubli töö ja eeskujulik kajastus. Cool  Nii hoida!

Siinkohal vast kogenumad parandavad, aga kas mitte kõigil nõukapäritolu liikuritel ole pisikese avaga luuavarred? Vähemalt mosse luuakonts  istus hübriidrussi ajamivõllile küll kenasti...

Soovitus oma kogemusest: kõige paremini hoiab luuda "konksotsaga" vars, mida pruugib vist pool autotööstust, sh. Ford ja Opel.

Kas tööriistakast on kiireemaldatav? Kui ei, siis kaalu selle nihutamist sedapalju ettepoole, et pääseksid pagumist filtrit vahetama ilma liigselt muterdamata.
Vasta

(10-05-2016, 11:22 AM)kolentin Kirjutas:  No väga pro mu meelest näeb välja, korralik töö.
Kas tänu teisele kabiinile on vaiksem ka seest või pole selle koha pealt erilist vahet?

Armatuuri alt on osaliselt lahti tulenevalt T-40omapärast, st mul oli täiesti komplektne JUMZ armatuuri katteplekk, aga seda ei õnnestunud sinna täiesmahus panna, kui oleks saanud, siis oleks kindlasti veel vaiksem saanud. JUMZi armatuur on teatavasti vildi ja pigimatiga seestpoolt vooderdatud, see võtab päris tugevalt müra vähemaks.. Mura on vaiksem kui enne, aga võiks siiski veel vaiksem olla. 

(10-05-2016, 11:25 AM)v6sa Kirjutas:  
(10-05-2016, 10:33 AM)saarrand Kirjutas:  ...
Hetkel on täielikust õnnest puudu veel esimese kojamehe vars (sobib ükskõik milline vene päritolu traktori vars, ka GAZ auto vars sobib). Vaja on just seda otsa, mis läheb mootori otsa,ülejäänu leiutan ise. Lisaks huvitun T-40 kapotil olevast korralikust logost, minu oma on üsna õnnetus seisus.

Tubli töö ja eeskujulik kajastus. Cool  Nii hoida!

Siinkohal vast kogenumad parandavad, aga kas mitte kõigil nõukapäritolu liikuritel ole pisikese avaga luuavarred? Vähemalt mosse luuakonts  istus hübriidrussi ajamivõllile küll kenasti...

Soovitus oma kogemusest: kõige paremini hoiab luuda "konksotsaga" vars, mida pruugib vist pool autotööstust, sh. Ford ja Opel.

Kas tööriistakast on kiireemaldatav? Kui ei, siis kaalu selle nihutamist sedapalju ettepoole, et pääseksid pagumist filtrit vahetama ilma liigselt muterdamata.

Novot, sedasama kontsa oleksi mulle hädasti tarvis, aga krt ei leia kuskilt.. Just täpselt seda konksotsa tahan ka ise panna, Russile ka selline tehtud  Cool . 
Tööriistakast on kahe poldiga eemaldatav. Loodetavasti iga päev filtri juurde asja pole  Toungue

Aitan seadmete monteerimis ja demonteerimistöödel ning konstruktsioonide ehitamisel
www.ransar.ee
info[ät]ransar.ee
51934170 
Vasta

Täitsa tubli Wink

Kes oskab, see teeb - kes ei oska, see õpetab!
Vasta

Vägev värk, hea töö!
Miks ometi ei võinud nad tehasest seda traktorit sellisel kujul välja lasta.
Vasta

Erinevas valikus kojamehe varsi saad minu käest...

'Per cogo, non per mico' (Edasi kompressiooni, mitte sädemega)
https://www.facebook.com/Teedehooldus/
 Ulila Jäärada FB
Vasta

(17-05-2016, 10:39 AM)mlsluik Kirjutas:  Erinevas valikus kojamehe varsi saad minu käest...

Ma juba vaatasin, et sa ei pakugi.... Smile Sobival hetkel olen kohal.

Aitan seadmete monteerimis ja demonteerimistöödel ning konstruktsioonide ehitamisel
www.ransar.ee
info[ät]ransar.ee
51934170 
Vasta

(17-05-2016, 20:51 PM)saarrand Kirjutas:  
(17-05-2016, 10:39 AM)mlsluik Kirjutas:  Erinevas valikus kojamehe varsi saad minu käest...

Ma juba vaatasin, et sa ei pakugi.... Smile Sobival hetkel olen kohal.

UAZ konts ei klappinud?
Vasta

(18-05-2016, 09:16 AM)v6sa Kirjutas:  
(17-05-2016, 20:51 PM)saarrand Kirjutas:  
(17-05-2016, 10:39 AM)mlsluik Kirjutas:  Erinevas valikus kojamehe varsi saad minu käest...

Ma juba vaatasin, et sa ei pakugi.... Smile Sobival hetkel olen kohal.

UAZ konts ei klappinud?

V6sa, veel ei tea. Aga eeldan, et sobib ja siis sinna kontsu otsa tuleb installida vähe pikem vars mõnelt autolt....

Aitan seadmete monteerimis ja demonteerimistöödel ning konstruktsioonide ehitamisel
www.ransar.ee
info[ät]ransar.ee
51934170 
Vasta

Kas keegi oskab öelda, millisest poest oleks tänapäeval võimalik osta sellist termatiini laadset materjali, mis altpoolt on mistra vms taolisega kaetud. Et sellest siis kabiini polsterdused teha. Sellel JUMZi kabinetil olid lausa originaal polsterdused ka olemas, aga on nad kahjuks üsna räbalad. Mõtlesin, et jätan nood pigem kopa jaoks, seal ka osaliselt puudu. 

Aitan seadmete monteerimis ja demonteerimistöödel ning konstruktsioonide ehitamisel
www.ransar.ee
info[ät]ransar.ee
51934170 
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne