Kütusepaak ja tundmatu kera
#1

Kaks asja,
Kunagi kuskil sai tuvastatud et tegemist paadi kütusepaagiga, Küsimus
Kas mingi kindla paadi või universaalne paak

Mingi väga tundmatu kera. Võimalik et kellegi omalooming ala isetehtud poi. kera läbimõõt ca 35cm pisut lopergune, kahe poolkera keevisjälg hästi näha(iluasjana ilmselt ei kasutatud) Tundub nagu oleks olnud nikeldatud või kroomitud. Väike aas on ka küljes (pildil näha) ja mingi auk küljepeal. tikutopsi ots mahub sisse. kera

Mõlemad asjad on ka saadaval kui keegi huvi tunneb.

ZAZ 968MG 1986; ZAZ 968M 1989; Volvo 340 1986;
Vasta
#2

Vaatasin, et kui sellele kerale mõned torujupid sarvedeks külge keevitada ja kogu kupatus mustaks värvida, saaks ilusa meremiini maketi. Hea kusagil sadamas öösel vette lasta. Big Grin

Füüsika on valus ja matemaatika teeb vaeseks, kui sa nende sõber ei ole.
Vasta
#3

Kütusepaak peaks olema universaalne. Aga see teine vigur peaks olema faarvaatri poi. Ehk siis poi, mille küljes on varre otsas mingi meremärk. Sellistega märgistatakse näiteks sadamasse sissesõitu ja väljasõitu või jõe suudmes laevatatavat osa.
Vasta
#4

Ehk et siis see aas seal on nö ankru jaoks ja see auk siis peaks olema mingi varda kinnitamiseks?
Endiselt jäävad õhku minu jaoks küsimused(olen uudishimulik):
1.Varda auk ja ankrukinnitusaasa vaheline nurk on selline et kui see krempel vette visata siis varras läheb ka ilmselt otsapidi vee alla ja siis võiks see varras juba olemata olla. Pildil on natuke näha seda aasa ja augu vahelist nurka/asetust.
2. Ma pole küll eriline meremees aga poisi olen ikka näinud ja tavaliselt on need värvitud, näiteks punased või kollased, sellel aga on näha selgelt et mingi hetk oli ta üleni kroomi või nikliga kaetud. Et mispärast?
Huvitav kas mingi eesti meremeeste foorum ka kust äkki veel head infot saaks

ZAZ 968MG 1986; ZAZ 968M 1989; Volvo 340 1986;
Vasta
#5

meremeeste foorum on www.kipper.ee

Kui poi on soolases vees,siis ei ole mõtet sealt vana värvi otsida. Aga et need kinnitusaasa ja ava vahelised kaugused ei sobi - no siis ei saa see olla poi.Ja poisid teadaolevalt ei kroomitud
Vasta
#6

Meremärgi poi jaoks see kera nagu väiksevõitu ja kunnitusaas na nõrguke. Pakuks, et see mingi anuma nivoopoi, a´la vetsupott, aga väga suure vetsupoti. Wink Reove puhastusjaamad näiteks. Aasa külge kinnitatakse mingi kraani või lüliti ajam, auku poid paigalhoidev varras.
Vasta
#7

Läksin ka kalameeste foorumisse uurima. Seal pakuvad kõik et tegemist võiks olla meremiiniga. aas siiski ankurdamiseks ja auk on sellleks et sealt nitroglütseriini sisse valada. Aga minu jaoks tuleb siin ikka küsimus et mille kuradi pärast veel miini peaks kroomima. Sellega on suurem tõenäosus et asi läigib vastu ja see kellele miin mõeldud see avastab selle.

Alati jääb võimalus et oli miini kest aga keegi tark arvas et tahaks endale ilusat suurt läikivat kera lakke riputada ja kroomis üle. Aga seda ma siiski ei usu.

ZAZ 968MG 1986; ZAZ 968M 1989; Volvo 340 1986;
Vasta
#8

(12-01-2013, 11:13 AM)Peedu90 Kirjutas:  Läksin ka kalameeste foorumisse uurima. Seal pakuvad kõik et tegemist võiks olla meremiiniga. aas siiski ankurdamiseks ja auk on sellleks et sealt nitroglütseriini sisse valada. Aga minu jaoks tuleb siin ikka küsimus et mille kuradi pärast veel miini peaks kroomima. Sellega on suurem tõenäosus et asi läigib vastu ja see kellele miin mõeldud see avastab selle.

Alati jääb võimalus et oli miini kest aga keegi tark arvas et tahaks endale ilusat suurt läikivat kera lakke riputada ja kroomis üle. Aga seda ma siiski ei usu.

See on tõesti kindlalt miini kest! Ja kroomimise mõte on väga lihtne, samas kuratlikult geniaalne! Cool
Näiteks sõidab ristleja mööda Keila jõge, valvemadrus näeb äkki, et, pagan, otse ees faarvaatrile ankurdatud nitroglütseriini täis meremiin. Kannab kähku tüürimehele ja kaptenile ette. Need tõmbavad ka pikksilmad pikaks ja vaatavad, et oi kurja, on tõesti! Siis aga hakkavad arutama, et aga miks ta niimoodi läigib? Ega siis meremiini keegi kroomima ei hakka, see paistaks kohe silma... Sõimavad madrusel näo täis ja .. põmaki! Sad
Lisaks on läikivate korpustega meremiinidele lihtsam pimedas käia nitroglütseriini juurde valamas, ütleme, kuuvalgel või taskulambiga tuld näidates.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne