Teema on suletud

Näide sellest, kuidas foorumlased nahka tegid.
#1

(11-01-2013, 20:00 PM)TALUPOEG TALUJA Kirjutas:  Pakun siis välja 165x90 cm ja 130x30cm tükid. Võibolla oskab keegi selle kraamiga midagi ette võtta. Kui tahtjaid hulgim,eks siis vaatame mis saab...Wink

http://static2.nagi.ee/i/p/875/71/2189283537c547_l.jpg

http://static2.nagi.ee/i/p/875/71/21892833699dee_l.jpg

http://static2.nagi.ee/i/p/875/71/21892831a79e2b_l.jpg

PS.

Mis see siis on, kas nahk? Ehtne, naturaalne kunstnahk? Kas sel asjal on 2 või 3 mõõdet/mõõtu?
Kui on nahk, siis mina nahka tahaks küll alati! )ma nagu väikest viisi seanaha vedaja või nii). Aga ega Sa mulle ju ei anna!? Teadagi, mis/kes saab...
#2

(11-01-2013, 22:11 PM)kass Kirjutas:  
(11-01-2013, 20:00 PM)TALUPOEG TALUJA Kirjutas:  PS.

Mis see siis on, kas nahk? Ehtne, naturaalne kunstnahk? Kas sel asjal on 2 või 3 mõõdet/mõõtu?
Kui on nahk, siis mina nahka tahaks küll alati! )ma nagu väikest viisi seanaha vedaja või nii). Aga ega Sa mulle ju ei anna!? Teadagi, mis/kes saab...

Noo,nagu ise aru saad,kassi nahaga pole teguBig Grin
Tundub nagu oleks ikka naturaalne nahk, paksust on 1,5-3 mm. Paksus on kohati erinev....
Vaat see,et ei anna,see pole küll nüüd õige jutt. Sa pole ju küsinud ka..... kunagi.
Aga palju läheb kassil nahka vaja,kas tahad ainult ühe kasuka jaoks? Või kevad-suvi-sügishooajaks ka midagi?
#3

Ah et ei olegi kassi nahk! Sad On hoopis tundmatu looma oma? Aga ära vanarauda ikkagi vii. Minul läheks kindlasti vaja, isegi puudu tuleks veel sellest! (Hetkel küll ei tea veel, milleks seda väärt kraami kasutada, aga sellisel osaval lahtiste käte ja lahtise peaga ja juustega mehel, nagu mina kulub see ära kindlast!).
Muide, äkki on täi- või rotinahad?
#4

Algul pakkusin välja,et vasika oma aga kõrvalttoast hõigati,et vasika nahk ei saa see mitte olla,kuna mõõdud liiga suured. Täi nahk ei saa samuti olla,kuna mulgimaa täid on veel suuremad,kui Viljandimaa sead......Big Grin
Vanarauda ei vii kohe kindlasti,kuna seal makstakse selle eest ainult vase hinda....ma tahan ikka rohkem saada.....Wink
#5

2 suuremat on kindlasti tõpranahad ja see väiksem paistab olema nooremapoolse sindrinahkSmile
#6

Täi nahad kindlasti pole, täi nahal peaks krae olema.

Aga äkki need on kolm esimest neist seitsmest, mis poliitikud Eesti talumehel seljast on koorinud?

Võimalus on ka, et tegu on ehtsate saatananahkadega, sellisel juhul puha rariteetne kraam ju.
#7

(12-01-2013, 21:13 PM)autojuht Kirjutas:  2 suuremat on kindlasti tõpranahad ja see väiksem paistab olema nooremapoolse sindrinahkSmile
Pean kõiki kurvastama,suur nahk on ühes tükis...seega üks tõbras Big Grin Üks pilt on tehtud ühelt poolt,teine teiselt poolt......... seega üks nahk aga kaks erinevat poolt. Üks pool puhtam,teine mustem ja karvasem.....Big Grin Tegin pildid mõlemalt poolt sellepärast,et ei oleks osadel sindrinahkadel virinat... Teadupärast osa kodanikke on väga nõudlikud ja kipuvad õiendama.....Big Grin Vaja siis seda jama.....
#8

Vaat kus tõprad, on ühte nahka jaganud.
#9

Meil tõmmati nahk üle kõrvade vist, arvasin ka suuri kaks olema....

Oehhh... mida kõike head see Nõukogude võim inimkonnale on andnud!!! Alla Pugatšova, Linnahalli, Baikonuri kosmodroomi, Moskvitši... sinu, minu...
#10

No sellist nahajagamist pole varem kuulnud...ägedam juba kui naljanurgasBig Grin
#11

(12-01-2013, 22:23 PM)krossifänn Kirjutas:  No sellist nahajagamist pole varem kuulnud...ägedam juba kui naljanurgasBig Grin

AGA...... karu paneb ikka oma teed..

loll on loll olla.
#12

(13-01-2013, 01:26 AM)IIIFFFAR Kirjutas:  
(12-01-2013, 22:23 PM)krossifänn Kirjutas:  No sellist nahajagamist pole varem kuulnud...ägedam juba kui naljanurgasBig Grin

AGA...... karu paneb ikka oma teed..

Nii on, jagavad siin karu nahka, kuigi karu alles metsas...ehh, rebjaata....

Oehhh... mida kõike head see Nõukogude võim inimkonnale on andnud!!! Alla Pugatšova, Linnahalli, Baikonuri kosmodroomi, Moskvitši... sinu, minu...
#13

(13-01-2013, 20:50 PM)pontu6 Kirjutas:  Kui juba jagamiseks läks siis lisan ka:
Pakkuda 3 korralikku põdranahka.
Metssea nahku, koos saba ja kõrvadega.
Mingi tundmatu looma nahk. Kährik?
Ametlik värk. Templitega. Pargitud juba ENSV ajal. Väga heas seisukorras.
Pehmed. Karv ilusti kinni. Ei haise.
Samas pakkuda ka erinevaid sarvi. Põdra ja kitse. Paaris ja üksikuid. Naturaalsed. Esialgu ilma alusteta.
Täpsem info PSi kaudu.

Jaa,kui naised Tallinnas oma uute kasukatega ringi liiguvad,ma ei tea kuidas vihased loomakaitsjad reageerivad. Kui karvad lendavad,siis ei päästa enam ka templite ja tõendite näitamine.....Big Grin
Aga mis sarvedesse puutub,sarvi tehakse siiamaani....Big Grin
#14

Minu arvates on see noore kirsa nahk. Vanematel isenditel, kelle nahast mugavaid ja vastupidavaid saapaid tehakse, on nahk tugevam ja tumehalli või isegi täiesti musta tooni.

Puruks ja pool pööret tagasi!
#15

[quote='TALUPOEG TALUJA' pid='299873'
Jaa,kui naised Tallinnas oma uute kasukatega ringi liiguvad,ma ei tea kuidas vihased loomakaitsjad reageerivad. Kui karvad lendavad,siis ei päästa enam ka templite ja tõendite näitamine.....:D
Aga mis sarvedesse puutub,sarvi tehakse siiamaani....:D
[/quote]

Tuleks siis arvatavasti korraldada suurem ühisüritus
"Sarvejooks 2013"

(et kõi soovijad/vajajad legaalsel moel saaks sarved maha joostud)

loll on loll olla.
#16

Nii,kuna osadel seltsimeestel nahad juba ära jagatud......Big GrinBig Grin Pean ka kurvastusega teatama,et suurem nahk läheb ühele Türi kõutsile.Kass nimeks.....Big Grin
Aga väiksem rändab ühele noormehele,kelle ema õmbleb nahast kotte.... Loodan,et vana kõuts ei pahanda,et osa nahka kõrvale tõmmatakse. Vast sellest suurest tükist ikka jätkub,et ära kataks...Big Grin Ja kui jääbki mõni koht paljaks....annan poisi koordinaadid..... ehk annab ribakese juurde.
#17

(15-01-2013, 19:49 PM)TALUPOEG TALUJA Kirjutas:  Loodan,et vana kõuts ei pahanda,et osa nahka kõrvale tõmmatakse.

Kui kõrvale, siis pole vast hullu, peaasi, et mitte üle kõrvade...
#18

nüüd Kass saab kasuka aga kotid jäävad paljaks Toungue

võin lisaks pakkuda tasuta kassipuuri kui sellest tolku oleks

selline toode et paned va kodulooma algul sisse ja kui vaja võtad välja (et mustust ei teeks )

illustreeriv pildike siit

[Pilt: kzd-4.jpg]

huviline saab ainult puuri enda, raamid ja rihmad komplekti ei tule

aga kuulsin et sõja ajal olevat sellisest nahast isegi suppi keedetud , vesi ja kirves lisaks sisse
#19

Tänapäeval tehakse nahka nõnda: http://www.youtube.com/watch?v=wrDzfjiLXUc Big Grin
#20

Sellest poisist küll head nahka ei tule......

Oehhh... mida kõike head see Nõukogude võim inimkonnale on andnud!!! Alla Pugatšova, Linnahalli, Baikonuri kosmodroomi, Moskvitši... sinu, minu...
Teema on suletud




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne