Treipink kodukasutusse

(18-11-2016, 00:58 AM)valev Kirjutas:  Ja kaua veel kavatsed väänata ?

Vastaks privas ,aga see rohkem avalik asi:Küsimus ka Sinule,Millal pinsile saame.... Rolleyes Rolleyes Rolleyes RolleyesTegelt,niikaua ,kui käed töötavad ja aju nokib
Vasta

No vot, siia ongi kõik peidetud. Raha enam ei teeni metallitööga aga kuna tohutu tööriista park on aegade jooksul kogunenud (väljaarvatud treipink)siis hobikorras ikka nokitseb.Mõnikord ei puutu mitu nädalat rauda. Vahel jälle mitu päeva hoolega raua kallal.Ja siis kui on tuju teha ja mõne poldi taha jääb asi seisma siis vajub kopp ette kui pean kusagile sõitma hakkama ja veel mitu päeva ootama.Ja sellisest hiina jamast jätkuks mul terveks eluks mis veel alles on.Peale seda läheks kõik emeksisse.Pink läbi ja kellegil pole seda nagunii vaja.Kui korralik pink osta siis peab ta ka tootma hakkama.
Vasta

(18-11-2016, 01:25 AM)valev Kirjutas:  No vot, siia ongi kõik peidetud. Raha enam ei teeni metallitööga aga kuna tohutu tööriista park on aegade jooksul kogunenud (väljaarvatud treipink)siis hobikorras ikka nokitseb.Mõnikord ei puutu mitu nädalat rauda. Vahel jälle mitu päeva hoolega raua kallal.Ja siis kui on tuju teha ja mõne poldi taha jääb asi seisma siis vajub kopp ette  kui pean kusagile sõitma hakkama ja veel mitu päeva ootama.Ja sellisest hiina jamast jätkuks mul terveks eluks mis veel alles on.Peale seda läheks kõik emeksisse.Pink läbi ja kellegil pole seda nagunii vaja.Kui korralik pink osta siis peab ta ka tootma hakkama.

Kuidas järeltuleva põlvega siis, kas ainult plikad.SRY .Rohkem PS. aga läks nii.
Vasta

Pingi alus on tehtud 50x50 paksuseinaga nelikantorust ja sarnane nagu nende kruustangidel, aga pingi kinnitused on kõik ühel teljel.

Eesti Ladaklubi
Vasta

(17-11-2016, 23:33 PM)giguli Kirjutas:  Mul tööriistamarketi hiina pink täitsa olemas. http://www.tooriistamarket.ee/et/metalli...nk-250x550 läbi paindub hästi. Õnneks ei ostnud uuena. Tera hoidik on ka kuidagi pehme võitu, poltidest ei hakka rääkimagi. Automaatne ettenihe on küll olemas aga tagurpidi keeret lõigata ei saa. 0,2mm täpsusega töö teeb enamvähem lihtsalt aga alla selle enam masina enda mõõtusi uskuda ei saa. Samas kui vaeva näha siis saaba ka istuga laagripesai teha aga see on parajalt ajamahukas. Oma projektidele olen samas kõik vajaliku kodus teinud.  Usun, et kooli pink on parem, seal juba visuaalselt rohkem rauda, kahjuk omal pole õnnestunud seda kasutada.
Mul sama pink olemas, ostetud uuena aga mitte sellise hinnaga nagu praegu, krooni ajal maksis see pink ca. 14000, hind on ikka reipalt tõusnud tänaseks. Supportis oli uuest peast suured lõtkud ning suurema lõikesügavuse korral andis järgi, ei hoidnud mõõtu. Selle vastu aitas kui liugurid rohkem peale keerata. Tagapukk polnud ka tsentris, seda sai ka reguleeritud. Poldid on esimese asjana vaja välja vahetada, ei tea mis materjalist need tehtud. Terahoidja on pehme, see on järgmisena otsi andmas. Lihtsamad tööd saab tehtud, ei pea iga jupi pärast tõmblema. Sobivad terad olen Tagadilt ostnud, kilohinnaga - ei maksa suurt midagi. Ega erilist täpsust ei saagi nõuda, piisava harjutamise korral saab oma asjad tehtud. Limbi näitusid ei usalda, ikka nihik abiks. Isegi pidurikettaid olen seal üle lasknud, selleks oli vaja rakis nuputada. Huvitav nüanss on et pink on 3-faasiline aga ilma nullita ning kui plaanisin kohtvalguse sellele monteerida siis ei suutnud kuidagi nulli leida, lõpuks seda polnudki, tuli eraldi toide orgunnida. Oleksin ehk mingi muu pingi ostnud aga suur vene oma ei mahu kuhugi, väiksed kaasaegsed aga liiga kallid või ei suutnud sobivat toona kuskilt leida, praegu juba valikut oleks.

Idiootidega pole mõtet vaielda - nad veavad sind enda tasemele ja lajatavad siis kogemusega /Iid-Tõstamaa/
Anna väikesele inimesele veel väiksem võim kätte ja ta arvab kohe et on Jumal taevas (või mode foorumis...)
Vasta

Pole küll treipingi jutt aga ehk sobib natuke ikka teemaga kokku.
Nimelt tekkis majapidamisse üks freespink aga liisavarustust napib.Üht koma teist on juba soetatud aga sarnasest pöördalusest on vahest ikka kõva puudus.Päris uued jäävad hinnalt liialt kalliks ja kasutatud ei ole minuni jõudnud.Ehk on foorumirahva seas kellegil selline vidin ülearu,et kaupa teha.

[Pilt: 398e9c164ae3d1f1135416706efa0914.jpg]
Vasta

Üles kasvasin 1M95 pingiga mis hetkel isa garaasis kasutuses, igati hea ja universaalne pink millel küljes korralik puurpink ja mida kannatab ka freespingina kasutada. 

Nüüd aga sai mingi aeg soetatud endale garaasi üks vähe väiksem 1A616 millega hädapärased tööd kodus ära saaks teha. Üldplaanis võib rahule jääda. 

Selle pingi 200mm padrunile oleks teisi pakke vaja, ehk kellegil on üle? 


[Pilt: 1]

'Per cogo, non per mico' (Edasi kompressiooni, mitte sädemega)
https://www.facebook.com/Teedehooldus/
 Ulila Jäärada FB
Vasta

(18-11-2016, 23:57 PM)jänkuonu Kirjutas:  Pole küll treipingi jutt aga ehk sobib natuke ikka teemaga kokku.
Nimelt tekkis majapidamisse üks freespink aga liisavarustust napib.Üht koma teist on juba soetatud aga sarnasest pöördalusest on vahest ikka kõva puudus.Päris uued jäävad hinnalt liialt kalliks ja kasutatud ei ole minuni jõudnud.Ehk on foorumirahva seas kellegil selline vidin ülearu,et kaupa teha.

[Pilt: 398e9c164ae3d1f1135416706efa0914.jpg]

[Pilt: 212964556_w640_h640_sam_6940_novyj_razmer.jpg][Pilt: WGE9w8EB1YnnkimeTfvG_reg.JPG][Pilt: post-8319-022499900-1344316807-1.jpg]Tere.On olemas  selline pöördlaud ja kasutamata.Esialgu pakuks vahetust sellise vidina vastu nagu esimesel pildil,teisel pildil,oleks vaja ka sellist hooba mis on halli pingi vertikaalpea küljes musta nupuga.
Vasta

Ostsime siis sellise treipingi.
Metalliga pole siin muidugi miskit pistmist,kuid kui puukolbe treiks siis
võiks ehk kuuluda siia foorumisse.
Kuid siiski oskab ehk keegi nõu anda.
Pean leidma lameda rihma.
Pole veel jõudnud otsida.Kuna nägin just tund tagasi seda esimest korda.
Ja miski lisavarustus on kaasas,Mille kohta Google miskit ei anna.Kes teab milleks see on?
Tahaks panna sinna padruni ja paremale poole selle teraviku,kuidas seda õieti nimetada.Ja padruni freeismise jaoks.
Need vindig mitte koonusega.Kuid neid lähen
otsima Vana Narva maanteele ,Vene kaubad ehk leian.


Manustatud failid Pisipilt (pisipildid)
                       
Vasta

Kooliaegadest ammustest mäletan et sellistel treipinkidel oli nahast püksirihm peal (kokku needitud) ja kestis ilusti.

Idiootidega pole mõtet vaielda - nad veavad sind enda tasemele ja lajatavad siis kogemusega /Iid-Tõstamaa/
Anna väikesele inimesele veel väiksem võim kätte ja ta arvab kohe et on Jumal taevas (või mode foorumis...)
Vasta

Nahkrihm oleks kõige parem ja otsad kokku liimida, enne lõikad otsad õhukeseks. Pildid viisakalt öeldes vähe ütlevad (loe: kõik läbisegi), kas koonuspadrun tapifreesidele on olemas või tahad sa selle asemele midagi aretada? Üldiselt on see pink paras ikaldus, kindlasti leia võimalus laua või millegi külge kõvasti kinnitada, tikub sõitma omatahtsi.

Kes oskab, see teeb - kes ei oska, see õpetab!
Vasta

Mina lasin Varsonis tasailihvpingi ja klapilihvpingi rihmad liimida.Tehakse vastavalt pikkusele ja laiusele.
Vasta

Ma siis saan aru,et rihmad sellel keerulised.
Kuid nr 2 ja 3 pilt.
Mille jaoks see asjake on??
Vasta

Rihmaga natuke rohkem jama jah, sest ei saa lihtsalt poest osta. Ei mäleta peast, kuidas selle pingutamisega oli, peab vist üpris täpselt pikkuse määrama. Kui saad rihma valmis, siis on lihtne, kestab kaua, sest ülekantav moment on väike. Ära jätka neetide, poltide ja muu sellisega, kõige parem ikka liim, kõlbab ka "õmblemine".

Osutatud vahend ei kuulu selle pingi komplekti. Tee parem rahulikult teravamad pildid ja näita millised tooriku kinnitamise vahendid kaasa said. Sellel pingil pakkidega padrunit ei olnud. Olid kaasavedaja, plaanseib, keermega koonuspadrun ja silinder. Kaks tugirauda: lühike ja pikk. Paremale poole pole sul midagi vaja aretada, puidu puhul kõlbab seisev tsenter küll, natuke tavotti vahele, et libedam oleks. 
Võimalik, et mul on midagi olemas, kui leian, annan teada.
Näita peitlite pilte ka, selle õnnetusega olid kaasas päris head peitlid, neli tükki.

Kes oskab, see teeb - kes ei oska, see õpetab!
Vasta

(26-11-2016, 23:49 PM)Roland Kirjutas:  Ma siis saan aru,et rihmad sellel keerulised.
Kuid nr 2 ja 3 pilt.
Mille jaoks see asjake on??
Ei ole keerulist midagi :mõõdad rimapikkuse lindiga ära ja lähed minu antud firmasse või mõnda analoogsesse ning tehakse rihm korralikst materjalist valmis.Nahast rihm jääb ikkagi venima +jätku müra.
   ps.Säästu variant oleks auto hammasrihm või mitmiksoonega keerata tagurpidi.
Vasta

Ma tänan info eest.
Püüan miskil päeval Varsonisse jõuda.Ja ära tellida.
Ehk teevad ka tagavaraks.
Nii,et iga asi saab laheduse ma usun.
Lisan ,et peitleid kaasa ei saanud.
Eks need tuleb osta.
Vasta

Palun infot võhikule kes on metallitreipinki ainult kaugelt näinud. Esiteks mis masinaga on tegemist? Mis on masinal puudu? Kas varuosasi oleks ka saada tänasel päeval? Miks on tsentripuki asemel selline suur hammastega jurakas? Mis sellega teha saab? Kui palju see asi hetkel kaaluda võiks? Kas 20A peakaitse paneks sellise masina käima? Mis selle masinaga teha saab? Big Grin
Kas on mõtet ehku peale riskida, et äkki saab elulooma isegi?  

Iseenesest masinal vändad käisid ringi ning niipalju kui läbi vihma silm seletas, ei olnud ka väga suuri kulumisjälgi. Jutu järgi olnud pikalt kuskil keldris ning nüüd nädalapäevad lageda taeva all. Padrun/pakid on igatahes läinud. Kas hetkel portaalides liikuvad asjad on nn universaalselt sobivad või on probleem leida õiget asja? 

pilt1
pilt2
pilt3
pilt4
pilt5
pilt6
[/url][url=https://www.upload.ee/image/6484417/treipink7.JPG]pilt7
Vasta

Tegu on revolvertreipingiga ja kui ei plaani mingeid detaile toota sadades pole seda kindlasti kellelegi vaja.
Eriti kui ta on juba ära rüüstatud.
Midagi umbes sellist peaks ta olema aga kui automaatne tal karusselli keeramine on ei saa piltidelt aru.
Vasta

Mu jaoks pigem on küsimus, et kas saab mõne puksikese ja laagripesa treimisega hakkama või ei saa. Asi taandub alati hinna taha millega kätte saada oleks võimalik. Nagu ma aru saan, siis seesama suur ratas ongi siis nn terahoidja.
Vasta

(25-12-2016, 01:20 AM)Provoker23 Kirjutas:  Mu jaoks pigem on küsimus, et kas saab mõne puksikese ja laagripesa treimisega hakkama või ei saa. Asi taandub alati hinna taha millega kätte saada oleks võimalik. Nagu ma aru saan, siis seesama suur ratas ongi siis nn terahoidja.

See "suur ratas" hoiab puure,freese.Terahoidjat sel elukal polegi.Tegu tõesti mingi masstoodangu valmistajaga Rolleyes
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne