Treipink kodukasutusse

pink tv4(koolitreipink),padrun võllil vlansiga milles kruvi.kruvi eemaldatud ja august vaatab vastu võllile treitud V kujuline vagu/soon kuhu kruvi sisse läheb.kuidas flansi võllilt kätte saan?kergelt koputatud päripäeva vastupäeva ja ka piki võlli,aga ei miskit.kuvaldaga esialgu kallale ei läinud.
Vasta

(24-08-2020, 18:20 PM)muska71 Kirjutas:  pink tv4(koolitreipink),padrun võllil vlansiga milles kruvi.kruvi eemaldatud ja august vaatab vastu võllile treitud V kujuline vagu/soon kuhu kruvi sisse läheb.kuidas flansi võllilt kätte saan?kergelt koputatud päripäeva vastupäeva ja ka piki võlli,aga ei miskit.kuvaldaga esialgu kallale ei läinud.
Jurakas on võlli peal keermega. Kui kruvi väljas, siis võid katsetada: kobedam puidust klots padrunisse, mille üks ots jääb sängi taha ja proovid kergelt tagurpidi käiguga tööle lülitada aeglasemate käikudega. Teine võimalus sarnane eelmisega klots padrunisse ja keerad torutangidega käigukasti võllist. Mõnel tuleb kergelt lahti, mõnel peab tugevuspiiri kompama.

Kes oskab, see teeb - kes ei oska, see õpetab!
Vasta

(24-08-2020, 20:24 PM)metsakohin Kirjutas:  
(24-08-2020, 18:20 PM)muska71 Kirjutas:  pink tv4(koolitreipink),padrun võllil vlansiga milles kruvi.kruvi eemaldatud ja august vaatab vastu võllile treitud V kujuline vagu/soon kuhu kruvi sisse läheb.kuidas flansi võllilt kätte saan?kergelt koputatud päripäeva vastupäeva ja ka piki võlli,aga ei miskit.kuvaldaga esialgu kallale ei läinud.
Jurakas on võlli peal keermega. Kui kruvi väljas, siis võid katsetada: kobedam puidust klots padrunisse, mille üks ots jääb sängi taha ja proovid kergelt tagurpidi käiguga tööle lülitada aeglasemate käikudega. Teine võimalus sarnane eelmisega klots padrunisse ja keerad torutangidega käigukasti võllist. Mõnel tuleb kergelt lahti, mõnel peab tugevuspiiri kompama.
Mina panin raud pulga otsapidid sängitühimikku ja keerasin padrunipakkide vahele teise otsa kinni ning siis torutangidega käigukastis olevast võllist lahti, ruumi seal selle jaoks piisavalt.

Bensiinis peitub kiirendus - diislis vingu hais.
Vasta

1m61 treipingile padrunit ja terahoidjat pole kellelgi üle?või sobib ka mõne muu pingi oma?või teab keegi kust võiks saada?pakkumised hinna ja asukohaga võib nii siia kui ps.
Vasta

härrased kust keegi oma pinkidele teri ostab?siiani olen viimasel ajall siit ostnud http://www.kepstomvm.ee/index.php?option=com_content&view=article&id=65&Itemid=27&lang=et&phpMyAdmin=f18dd2825eea3cf2d0f53b9193b12da3 kuigi asukohalt kaugel,aga valikut seal on ja hinnaskaalat ei oska kommenteerida.
Vasta

(18-09-2020, 20:44 PM)muska71 Kirjutas:  härrased kust keegi oma pinkidele teri ostab?siiani olen viimasel ajall siit ostnud http://www.kepstomvm.ee/index.php?option=com_content&view=article&id=65&Itemid=27&lang=et&phpMyAdmin=f18dd2825eea3cf2d0f53b9193b12da3 kuigi asukohalt kaugel,aga valikut seal on ja hinnaskaalat ei oska kommenteerida.

metallitooriist.ee
Vasta

Mulle teadaolevalt metallitööriist.ee ei toimeta juba mõnda aega.

Matemaatika ja mehaanika, see on puhas rassism, diskrimineerimine ja valgete ülemvõim
Vasta

seda ma kartsin. enne siia postitamist vaatasin kodulehte ja sealt oli kogu inf maha võetud.
igaks juhuks siiski viitasin. eks saab ju helistada ja küsida. koht igatahes oli ülimalt asjalik.
Vasta

Kes midagi õppida tahab, siis lõpupoole on tutvustatud võtteid, kuidas kasutada hõõritsat ja puure pingil millel asjad kulunud ja kõik asjad pole enam sirged ning tsentris nõnda, et avad tuleks ka selle mõõduga mis tööriist.
Vasta

Seltsimees Leontjev ajab vahepeal segi pildis ja jutus omavahel avardi ja hõõritsa.

Tuleb ka aru saada, et need videod on valmistatud mitte heast tahtest aga kommertseesmärkidel.


Ja Leontjev on oma mingis videos kasutanud minu pildimaterjali mitteteemakohases kontekstis


ilma minult luba küsimata. Aga mida Seltsimehelt ikka tahta.

Aga tasub vaadata kogu seda seeriat, seal on palju huvitavat. Leontjev tegi seda videokursust esialgu Chipmaker.ru-s

Aga ühel hetkel läksid seal tal suusad risti omanikuga.

P.S.
Jälle reavahe peksab näkku. Mida rohkem parandad, seda hullem saab.

Matemaatika ja mehaanika, see on puhas rassism, diskrimineerimine ja valgete ülemvõim
Vasta

Mis treipingiga on tegemist?

         
Vasta

See sobib väga hästi kodukasutusse ..,, Big Grin
Vasta

Ai kurja ! Iludus!
Vasta

(07-12-2020, 00:21 AM)meli666 Kirjutas:  Mis treipingiga on tegemist? 
Julgeks pakkuda pikkade võllide nagu näiteks laevade sõuvõllide tegemise/hooldamise pink. Mingi sarnane oli ka Kolhoosidevahelises Laevatehases, kus sai ka võllidele uut kihti peale "tsementeerida" ja siis uuesti mõõtu treida.
Vasta

Tõenäoliselt 165/1M65/1A65
Sellist asja nagu "pikkade võllide treimise pink" ei ole olemas. Samuti ei saa uut kihti peale "tsementeerida"
Õigemini on sellised väljendid väärad.

Matemaatika ja mehaanika, see on puhas rassism, diskrimineerimine ja valgete ülemvõim
Vasta

(07-12-2020, 14:39 PM)M.R. Kirjutas:  Tõenäoliselt 165/1M65/1A65
Sellist asja nagu "pikkade võllide treimise pink" ei ole olemas. Samuti ei saa uut kihti peale "tsementeerida"
Õigemini on sellised väljendid väärad.
Mina pole metallitöömees aga nii öeldi tehases antud tööde ja tööpingi kohta! Võllile peale keevitamine, treimine ja karastamine oli "tsementeerimine". Sama öeldi vanasti ka nukkade taastamise või sportnukkade tegemise kohta.
Kusjuures on kohe kindlasti mingid pingid NLiidus, mis olid projekteeritud just ja ainult mingiks spetsiifilsieks tööks, mdi aon ka pik kvõll. Kusjuures pik kvõll võib olla ka seest tühi ja kand animetust kahuritoru vms. Et mingite spetsiifiliste militarotstarbeliste tööpinkidega ka muud tehti pole oluline.
PS: NLiidus polnud üldse enamust asju "olemas", isegi Dvigatel oli ju tavaline rahvamajandusettevõte ja tootis rahuotstarbelisi supipotte. Aga hakkasid supipotti kokku panema, ikka tuli kalašnikov välja...

Edit: no ma ei tea, nii on wikis kirjas

Tsitaat:Ilma termilise töötlemiseta on võllide ja telgede materjalina Venemaa klassifikatsiooni järgi kasutusel terased Ct5 ja Ct6. Termiliselt töödeldud võllide jaoks kasutatakse teraseid 45, 40X jt. Vastutusrikaste masinate raskelt koormatud võllid tehakse legeerterasest 40XH (HN), 40XH2MA (40HN2MA), 30ΓT (GT), 30XΓCA (HGSA) koos kuluvate pindade vastava termilise töötlemisega, sageli kõrgsagedusväljas pinnakarastamisega aga ka tsementeerimisega või nitreerimisega.
Vasta

Targutajaid pole keegi kunagi sallinud...

Antud treipinke pole teab mis palju alles, üks neist oli ka Ulila mehaanikas neil aegadel kui ise sai rabatöödel oldud, ega kasutasime ainult veduri veeremi remondiks (ehk siis vedavatele ratastele sai peale keevitatud ja pingis taas ümaraks treitud, muidu kulundud rattapaaridega käis vahekast vastu liipreid Tu veduritel... ) Pole mitte just palju pinke kuhu TU6A rattapaar vahele mahtus.  Üldiselt oli väga hea pink selleks tööks.    

Kui kellegile mõni termin või sõna taaskord ei sobinud siis kurat ärge kurtke siin, kedagi ei huvita. Nüüd arvatavasti mõni jällegi solvus perssepraoni aga noo see on juba täis tsirkus mis toimib, iga asja peale on vaja iniseda ja möliseda. Tulge mõistusele.

'Per cogo, non per mico' (Edasi kompressiooni, mitte sädemega)
https://www.facebook.com/Teedehooldus/
 Ulila Jäärada FB
Vasta

Mina kedagi küll pasaga selle eest üle ei valaks, et ta natuke pedant on ja asju õigete nimedega tahab nimetada. Kõik ei saa ju kümne pöidlaga kuvaldamehed ka olla.
Vasta

Asi ei ole selles mis mees kes on, asi on suhtumises. Vsjo, mitte midagi enamat.

'Per cogo, non per mico' (Edasi kompressiooni, mitte sädemega)
https://www.facebook.com/Teedehooldus/
 Ulila Jäärada FB
Vasta

(07-12-2020, 18:00 PM)vant Kirjutas:  Mina kedagi küll pasaga selle eest üle ei valaks, et ta natuke pedant on

Nii on. Luigel on vist halb päev....
Val, loe endapandud linki korralikult! Tsementeerimiseks nimetatakse pinna karastamist, mitte materjali lisamist.

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne