Treipink kodukasutusse

Sai endale koju veetud vähekasutatud 1979a. treipink 1A616P. Sellel pingil on elektrimootor võimsusega 5,5kw. Tekkis mõte see 5,5kw mootor asendada 3- 4kw mootoriga, et elektrit säästa. Kas on mõtet suurem mootor väiksema vastu vahetada?
Vasta

Päris nii see asi ei ole, et 5.5Kw mootor võtab voolu nii ja 4Kw naa. Ikka vastavalt koormusele kilovattide tarbimine tuleb.
Seega mootori vahetus mõtetu.
Muideks, näiteks enda 7Kw puulõhkuja mootor tarbib reaalselt tunnis kuskil 3 kilovatt tunni kanti.
Vasta

Korralike treideradega võiks saavutada elektri säästu.

Iseõppinud spetsialist - energeetika valdkonnas.
Vasta

(26-08-2021, 20:31 PM)jupiter22 Kirjutas:  Sai endale koju veetud vähekasutatud 1979a. treipink 1A616P. Sellel pingil on elektrimootor võimsusega 5,5kw. Tekkis mõte see 5,5kw mootor asendada 3- 4kw mootoriga, et elektrit säästa. Kas on mõtet suurem mootor väiksema vastu vahetada?
Selle pingi õige orginaal mootor peaks olema 4kw,mul põles ka peal olnu 5,5kw mootor maha ja kuna kodus riiulis oli 2,2kw mootor panin selle peale ja jõupuudust polnud.Isegi rihmaseib oli nulli treitud,kuumaga kolks võlli otsa ja ilma kiiluta ja püsib edukalt.Nüüd 4kw mootor taas peal.

http://stanki-katalog.ru/sprav_1a616.htm
Vasta

Panin mudelile P tähe lõppu , kerisin alla välja ja leidsin 7,5 kw mootori sealt.
Eespoolkirjutatu on muidugi õige. Kui pink kogu päeva tühijooksul ei tööta, siis reaalne kulu tuleb ikka tarbimisest, mitte mootori andmesildil olevast arvust.

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta

(27-08-2021, 14:28 PM)Marko Kirjutas:  Panin mudelile P tähe lõppu , kerisin alla välja ja leidsin 7,5 kw mootori sealt.
Eespoolkirjutatu on muidugi õige. Kui pink kogu päeva tühijooksul ei tööta, siis reaalne kulu tuleb ikka tarbimisest, mitte mootori andmesildil olevast arvust.
Võtsin ka mina p tähega mudeli lahti ja tabel annab 4kw siiski.16B16 annab 4,2; 7.5 mootori. http://stanki-katalog.ru/sprav_1a616p.htm .Äkki ei oska mina piisavalt hästi lugeda...
Vasta

Kui padrunisse võtta ikka maksimum läbimõõduga detail, laast rasvane, siis ei tee poole väiksema võimsusega elektrimootoriga pussugi.
Kui aga treida miskisest 50mm kangist puksikesi, siis tõesti saab poole vähemaga ilusti hakkama.
Vasta

(27-08-2021, 17:59 PM)meli666 Kirjutas:  Kui padrunisse võtta ikka maksimum läbimõõduga detail, laast rasvane, siis ei tee poole väiksema võimsusega elektrimootoriga pussugi.
Kui aga treida miskisest 50mm kangist puksikesi, siis tõesti saab poole vähemaga ilusti hakkama.
Suur junn tahab vähe pööret saada,madala pöördega annab käigukast  madala üllekandega jõu lisa.Kui,aga täistuuridel hagu anda siis jah on hing kinni...Mina jah lahja mootoriga peenemaid asju tegin.
Vasta

Jätan selle 5,5kw mootori siis peale. Pesin mootori nagu pingigi kultuurkihist puhtaks. Mootor on täpselt sama värvi, nagu pink. Passis on ka kirjas 5,5kw. Olen ammu endale pinki tahtnud....TB 4 ja TB 6 hinnad on oma suuruse kohta minuarust liiga krõbedad ja TB 7 pinki ei saanud naabrusest ära osta. 1K62 jääb minusuguse algaja jaoks liiga suureks.
Vasta

Kui TB4 huvi pakub ja see pink ikkagi suureks jääb, siis võime vahetusvariante kaaluda, lisaeurod mu poolt.  Big Grin
Vasta

(27-08-2021, 23:03 PM)olli Kirjutas:  Kui TB4 huvi pakub ja see pink ikkagi suureks jääb, siis võime vahetusvariante kaaluda, lisaeurod mu poolt.  Big Grin
Nu selle õmblusmasinaga pole suurt midagi teha,väikeste poiste mängukann...Mul oli see lelu 10+ aastat ja seisis enamus ajast ja midagi vaja oli siis jalutasin treierei vahet ja muudkui maksin...Nüüd pidevalt midagi nokitseda ja treiereisse asja pole,no vahel käin konsulteerimas,et kuidas miskit teha.
Vasta

Enne kui teen uut teemat, küsiks on keegi siin kursis treipingi 161AM hingeeluga? 
Kes ei tea, siis tegu on selle treipingiga siin:
http://stanki-katalog.ru/sprav_161a.htm
Mure on selline,et midagi poob peavõllil ja ettevedamine on raske saab teha vaid osaliselt enne kui hakkab kinni pooma.
http://stanki-katalog.ru/info2/spr_161a_pic2.jpg
 Kuna joonise järgi ülemine (pea)võll on saalede peal kahtlustaks,et sinna ei jõua õli või midagi on väga kapitaalselt ära kulunud. 
Mul puuduvad kogemused sellise asja remontimisel seega küsiks ennem nõu.
Vasta

Sm. Samajev, saada privaati oma e-mail, ekspuatatsiooni juhend 161-AM-ile on olemas aga liialt suur siia panekuks.

Matemaatika ja mehaanika, see on puhas rassism, diskrimineerimine ja valgete ülemvõim
Vasta

Kui juhendeid lahkelt jagama hakatakse siis mulle pakuks huvi TB16 juhend.

Iseõppinud spetsialist - energeetika valdkonnas.
Vasta

ТВ-16 on Dubno, Uralsk või Kirovi toodang?

Matemaatika ja mehaanika, see on puhas rassism, diskrimineerimine ja valgete ülemvõim
Vasta

(28-08-2021, 08:44 AM)muska71 Kirjutas:  
(27-08-2021, 23:03 PM)olli Kirjutas:  Kui TB4 huvi pakub ja see pink ikkagi suureks jääb, siis võime vahetusvariante kaaluda, lisaeurod mu poolt.  Big Grin
Nu selle õmblusmasinaga pole suurt midagi teha,väikeste poiste mängukann...Mul oli see lelu 10+ aastat ja seisis enamus ajast ja midagi vaja oli siis jalutasin treierei vahet ja muudkui maksin...Nüüd pidevalt midagi nokitseda ja treiereisse asja pole,no vahel käin konsulteerimas,et kuidas miskit teha.
Täna voolisin freesimisabinõud terahoidikusse,puuripadrun otsa,aga padruni keere 12,5mmx1,25 ja sellist keermelõikurit vist polegi(minul pole).Koolipingiga seda sammu vist ei lõiganud,aga praeguse pingiga lasin keermeteraga keerme valmis.Koolipink vist kuni 1mm sammu lõikas,aga sellist keeret lased lerkaga ja neid lõikajaid saab igalt poolt.Suurema sammuga keermelõikurit pole mõtet jälle osta ja lõikab teraga.Ja nii kõik plussid räägivad suuremate pinkide kasuks kuna võimalused hoopis teised mida teha võimaldavad.Igasugu remont töödel välja veninud aukudesse ülemõõdus polte treida saabki ainult teraga keeret lõigates.
Vasta

(29-08-2021, 18:09 PM)muska71 Kirjutas:  
(28-08-2021, 08:44 AM)muska71 Kirjutas:  
(27-08-2021, 23:03 PM)olli Kirjutas:  Kui TB4 huvi pakub ja see pink ikkagi suureks jääb, siis võime vahetusvariante kaaluda, lisaeurod mu poolt.  Big Grin
Nu selle õmblusmasinaga pole suurt midagi teha,väikeste poiste mängukann...Mul oli see lelu 10+ aastat ja seisis enamus ajast ja midagi vaja oli siis jalutasin treierei vahet ja muudkui maksin...Nüüd pidevalt midagi nokitseda ja treiereisse asja pole,no vahel käin konsulteerimas,et kuidas miskit teha.
Täna voolisin freesimisabinõud terahoidikusse,puuripadrun otsa,aga padruni keere 12,5mmx1,25 ja sellist keermelõikurit vist polegi(minul pole).Koolipingiga seda sammu vist ei lõiganud,aga praeguse pingiga lasin keermeteraga keerme valmis.Koolipink vist kuni 1mm sammu lõikas,aga sellist keeret lased lerkaga ja neid lõikajaid saab igalt poolt.Suurema sammuga keermelõikurit pole mõtet jälle osta ja lõikab teraga.Ja nii kõik plussid räägivad suuremate pinkide kasuks kuna võimalused hoopis teised mida teha võimaldavad.Igasugu remont töödel välja veninud aukudesse ülemõõdus polte treida saabki ainult teraga keeret lõigates.
Pakun et see keere 1/2 tolli 20 niiti tollile.Samm mm 1,27.
Vasta

(29-08-2021, 22:25 PM)_rein_ Kirjutas:  
(29-08-2021, 18:09 PM)muska71 Kirjutas:  
(28-08-2021, 08:44 AM)muska71 Kirjutas:  
(27-08-2021, 23:03 PM)olli Kirjutas:  Kui TB4 huvi pakub ja see pink ikkagi suureks jääb, siis võime vahetusvariante kaaluda, lisaeurod mu poolt.  Big Grin
Nu selle õmblusmasinaga pole suurt midagi teha,väikeste poiste mängukann...Mul oli see lelu 10+ aastat ja seisis enamus ajast ja midagi vaja oli siis jalutasin treierei vahet ja muudkui maksin...Nüüd pidevalt midagi nokitseda ja treiereisse asja pole,no vahel käin konsulteerimas,et kuidas miskit teha.
Täna voolisin freesimisabinõud terahoidikusse,puuripadrun otsa,aga padruni keere 12,5mmx1,25 ja sellist keermelõikurit vist polegi(minul pole).Koolipingiga seda sammu vist ei lõiganud,aga praeguse pingiga lasin keermeteraga keerme valmis.Koolipink vist kuni 1mm sammu lõikas,aga sellist keeret lased lerkaga ja neid lõikajaid saab igalt poolt.Suurema sammuga keermelõikurit pole mõtet jälle osta ja lõikab teraga.Ja nii kõik plussid räägivad suuremate pinkide kasuks kuna võimalused hoopis teised mida teha võimaldavad.Igasugu remont töödel välja veninud aukudesse ülemõõdus polte treida saabki ainult teraga keeret lõigates.
Pakun et see keere 1/2 tolli 20 niiti tollile.Samm mm 1,27.
Käisin ja vaatasin vastu valgust meeterkeerme kammiga drelli võlli ja tundub jah,et rein-ul õigus.Siit järjekordne suur + suure treipingi kasuks,nüüd saan ka tollkeeret teraga treida,koolipingil polnudki seda vist.
Vasta

Siiski,meeter- ja tollkeerme lõikamise võimekus on just suurem 100+ aastastel pinkidel.Seda tänu vahetushammasratastele,Keerulisemaks läheb moodulkeermega,vaja hamba-arvudega suhtega saavutada Pii võimalikult lähedast väärtust.
Vasta

Sain märksa targemaks tänu kodanik _Rein_ ja M.R saadetud materjalidele ja antud juhistele. Olles ninapidi pingi juures sain veidi põhjalikumalt uurida,mis konkreetselt katki on.
Esimene asi,mis silma hakkas olid mõlemad otsapuksid pea spindlil on lõhki lastud. 
Ilmselt probleem on millegi muuga kui õli puudusega, asi lõhnab suure kulumise järele? Materjal millest puksid tehtud on midagi babiidi sulami laadset?  
[Pilt: 20210831-124602.jpg]
[Pilt: 20210831-124609.jpg]
Huvitav,kas ei peaks mitte need otsapuksid pronksist olema? Nii palju saan aru,et ühe neist kannataks laagrile teha aga teise poolega on vähe keerulisemad lood.
Kuna pink on ise üsna vana siis tagavara osasid pole ja ongi kaks varianti,kas teha uued puksid võimalusel asendada mingi muu materjaliga või rohkem mitte sellega pead vaevata.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne