Tervisetõend ja juhiloa kehtivus
#41

soojendan tervisetõendi teemat. Kas D-katekooria tervisetõendi väljastab perearst või peab komisjoni läbima?
Vasta
#42

vastan ise:

Kes võib väljastada tervisetõendit?

Mootorsõidukijuhi (sh nii I kui II grupi mootorsõidukijuhid) tervisetõendi väljastamise õigus hakkab vastavalt liiklusseaduse muudatusele olema perearstil, töötervishoiuarstil ja liiklusmeditsiini komisjonil. Seega võib tervisetõendi taotleja tervisetõendi saamiseks pöörduda ükskõik millise seda õigust omava tervishoiutöötaja poole ja ei ole enam kohustust läbida eraldi liiklusmeditsiini komisjoni kontrolli.


allikas: http://www.e-tervis.ee/index.php/et/uudi...dite-kohta
Vasta
#43

Mis on 1 ja 2 grupi mootorsõidukijuht,või siis kes? Rolleyes 
Kui lubades kogu tähestik,mis grupp siis on?
Vasta
#44

siin on vist mõeldud vahtralehtedega liiklejaid.
Vasta
#45

mulle  väitis  perearsti  keskus  , et  kutselise  juhi  tõendit  pole  nemad  pädevad  fabritseerima  ,  käisin  mustamäe  polikliinikus .  juhtum mõne aasta  tagune  muidugi , kõiksugu  pervonõuded  vahelduvad  tänapäeval  üpris  vilkalt .
Vasta
#46

B ja C kati tõendi sain perearstilt (jaan. 2016) C kat kehtiv viis aastat, B kat kümme aastat. Nii vähemalt loa peal kirjas.

Ära vägista, võta suurm haamer!
Vasta
#47

(08-04-2016, 20:49 PM)Simmerling Kirjutas:  B ja C kati tõendi sain perearstilt (jaan. 2016) C kat kehtiv viis aastat, B kat kümme aastat. Nii vähemalt loa peal kirjas.
Nojah, mul on aastast 2011 ja ikka 10-aastase kehtivusega. Kategooriates kehtivust ei eristata.
Vasta
#48

(08-04-2016, 21:59 PM)Regardman Kirjutas:  
(08-04-2016, 20:49 PM)Simmerling Kirjutas:  B ja C kati tõendi sain perearstilt (jaan. 2016) C kat kehtiv viis aastat, B kat kümme aastat. Nii vähemalt loa peal kirjas.
Nojah, mul on aastast 2011 ja ikka 10-aastase kehtivusega. Kategooriates kehtivust ei eristata.

Minul tervisetõend digitaalselt ja seal ilutseb kehtivusaeg 10 aastat, tõendil veel kirjas et sobib ka kutseliseks. Katte eraldi välja toodud ei ole. tõend märts 2016
Vasta
#49

Kunagi ammu perearst natuke virises, et ta tegelikult ei tohiks A-kategooriat lubada mulle aga tehtud ta sai. 
Aastat ei oska öelda ja keegi eespool kenasti kirjutas nende nõuete muutumise kiirusest.

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta
#50

(08-04-2016, 22:43 PM)kylminaator Kirjutas:  
(08-04-2016, 21:59 PM)Regardman Kirjutas:  
(08-04-2016, 20:49 PM)Simmerling Kirjutas:  B ja C kati tõendi sain perearstilt (jaan. 2016) C kat kehtiv viis aastat, B kat kümme aastat. Nii vähemalt loa peal kirjas.
Nojah, mul on aastast 2011 ja ikka 10-aastase kehtivusega. Kategooriates kehtivust ei eristata.

Minul tervisetõend digitaalselt ja seal ilutseb kehtivusaeg 10 aastat, tõendil veel kirjas et sobib ka kutseliseks. Katte eraldi välja toodud ei ole. tõend märts 2016
Aga mis lubade peal kirjas on? Mul on konkreetselt B1 ja B kuni 2025; C1 ja C 2020 aastani.

Ära vägista, võta suurm haamer!
Vasta
#51

Minul luba väljastatud 2014 ja üldkestvus kuni 2024 aga C; D ja E (v.a BE) lõpp on 2019. Seega A; B nind BE'ga tohin vurada kuni 2024. Tervisetõeni väljastas toona arstlik komisjon ja viieks aastaks. Perearstil polnud toona lubatud nendele suurematele luba. Nüüd aga ei tea kuis lood.
Vasta
#52

Kui perearst mingil põhjusel ei väljasta tervisetõendit, siis alles pöörduda komisjoni. Nii olen aru saanud.
04.2015 väljastati mulle 5-ks aastaks mootorsõiduki juhi ja kutselise mootorsõidukijuhi tervisetõendid. Kas vanuse tõttu viieks aastaks või on nüüd üldine kord 5 a. Juhiloal on A1; A; B1; B; C1; C; D1; D; BE; C1E; CE; D1E; DE. Mootorrattale ma käru taha panna ei tohi ja mootorrattaga viimati pikem sõit kusagil 71.a. suvel ja paar aastat hiljem.
Seda unetõbe hakatakse mul kontrollima alles 2020 aastal. Ise pole kuulnud aga rahvas räägib, et pidin unes norskama. Särgi krae ka 42 nr. Õnneks kehamassiindeks on allpool piiri.
Juhiluba lõpetab oma 10 a kehtivuse 05 2020, siis kuu hiljem tervisetõendist.

Инвалид информационной воины на фронте Пярну-Хииу. 
Tsiteerides John McCaini: "Venemaa on peamiselt bensiinijaam, mis teeskleb riiki"," rääkis Basse.
Vasta
#53

(09-04-2016, 17:32 PM)aavu Kirjutas:  Ise pole kuulnud aga rahvas räägib, et pidin unes norskama.

Ma arvan,et kogu inimkond norskab. Big Grin
Vasta
#54

(09-04-2016, 01:43 AM)Simmerling Kirjutas:  
(08-04-2016, 22:43 PM)kylminaator Kirjutas:  
(08-04-2016, 21:59 PM)Regardman Kirjutas:  
(08-04-2016, 20:49 PM)Simmerling Kirjutas:  B ja C kati tõendi sain perearstilt (jaan. 2016) C kat kehtiv viis aastat, B kat kümme aastat. Nii vähemalt loa peal kirjas.
Nojah, mul on aastast 2011 ja ikka 10-aastase kehtivusega. Kategooriates kehtivust ei eristata.

Minul tervisetõend digitaalselt ja seal ilutseb kehtivusaeg 10 aastat, tõendil veel kirjas et sobib ka kutseliseks. Katte eraldi välja toodud ei ole. tõend märts 2016
Aga mis lubade peal kirjas on? Mul on konkreetselt B1 ja B kuni 2025; C1 ja C 2020 aastani.
B katil on 10 aastat C on alles tegemisel. aga üldiselt olen kuulnud et C arstlik väljastatakse jah 5 aastaks.
Vasta
#55

tervisetõendi kehtivus  vanusest  kinni , viimati  öeldi  , et  seekord   veel  kümneks aastaks  .
Vasta
#56

Perearst annab kõikidele kattidele. See muudatus vist eelmisest aastast
Vasta
#57

(10-04-2016, 07:37 AM)iceman Kirjutas:  tervisetõendi kehtivus  vanusest  kinni , viimati  öeldi  , et  seekord   veel  kümneks aastaks  .

Ei tohiks olla vanuses see kinni. Tuleks muidigu seadustest uurida kuiD minumeelest muutus seadus 2013a. Arvan nii sest 2012 sain lube vahetades C; D ja E veel 10'ks aastaks. 2014 kui vahetasin oli suuremad ainult 5a.
Vasta
#58

(10-04-2016, 14:55 PM)Dexter Kirjutas:  
(10-04-2016, 07:37 AM)iceman Kirjutas:  tervisetõendi kehtivus  vanusest  kinni , viimati  öeldi  , et  seekord   veel  kümneks aastaks  .

Ei tohiks olla vanuses see kinni. Tuleks muidigu seadustest uurida kuiD minumeelest muutus seadus 2013a. Arvan nii sest 2012 sain lube vahetades C; D ja E veel 10'ks aastaks. 2014 kui vahetasin oli suuremad ainult 5a.

Vanuses kinni jah. Kui oled üle 50 siis saad ainult 5 aastaks tõendi.

Aquila captas non muscas.
Vasta
#59

No minul sai ka aeg otsa ja täitsin tervisedeklaratsiooni arvutis(Registri proua tegi hiljem suured silmad....) Helistasin ka perearstile jne... Jäin ootama. Viimaks vaatan,et tähtaeg hakkas lõppema ja vaja minna lube vahetama. No ja ARK-is siis avastati,et täna saavad load otsa ja ime läbi vana tervisetõend kehtib.... ei saanud keelduda ja saingi uued load kätte. Aga järgmisel päeval enam ei kehtinud....seega sai perearstile mindud. Ma muidugi oma lolli fantaasia olemasolul arvasin,et kõik saab arvutis tehtud...ja pole vaja kodust välja minnagi.. Big Grin Aga perearst tahtis mind ikka näha. Kuulmine 170 %, nägemine 150% Ja saingi tervisetõendi. Lõdvalt läks seekord. Ainult et kõike ei maksa uskuda mida räägitakse.... arst tahab ikka inimest ka näha. Kuigi jah,kodus saab osa asju ise teha.
Vasta
#60

Kui maanteamet näitab et minu A ja B kategooria load kehtivad 2025 aastani samuti vastav tervisetõend, aga C kati load 2020 augustini ja kutselise juhi tervisetõend 2020 juulini, kas siis kui ma praegu teen taotluse uute lubade väljastamiseks saan ma load ka vana tervisetõendiga kätte ja pean arstile minema kunagi kaugemas tulevikus - kui mul peaks kunagi C kati lubasid vaja minema ? ( Senise peaaegu 30 aastase staazi jooksul ainult paar korda)
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne