üks küsimus
#1

eks ikka tekib mõnikord küsimus mida ei suuda ise vastata eks siis küsige kah siis. (prooviks küsida siis auto/moto asjaga seonduvalt)

minu üks esimene küsimus oleks siis
pole mingi eluline küsimus aga olen mitu aastat tabanud ennast mitmel korral mõtisklemas miks on paljudel autodel tagumisele klaasile või luugile kleebitud silt "laps autos", "baby on board" jne.
silt mis peaks märkima seda infot mis esimesena välja toodud - laps on autos.
saan aru siltidest "roheline vahtraleht" "EST" "80" "90" jne. igasugustest reklaamtekstidest ja naljakatest ütlemistest aga pole siiani mõistnud selle sildistamise eesmärki mis viitab laste olemasolule autos.
Big Grin
Vasta
#2

Tegemist on ohumärgisega - seda kleepsu kandev auto võib liikluses käituda (ja pahatihti ka käitub) ettearvamatult.

Sest roolis juhuslikult istuval lapsevanemal on iga kääksu peale vaja ju hakata tegelema olulisega, selmet keskenduda massihävitusrelva ohutule ohjamisele.

Olles ise kahe väikelapse rooliv isa, tean täpselt seda teemat. Ning ma tean, kui raske on mitte vaadata peeglisse iga tagaistmelt kostva kahtlustäratava krooksu peale. Aga tuleb endale aru anda, et kuniks tagaistmelt kostub elumärke, on kõik hästi ja võib keskenduda projektiili ohjamisele. Alles asjakohatu vaikus on märk sellest, et väärtuslikuim vara võib vajada kohest tähelepanu. Kuid seda õpib üsna kiiresti märkama...

Selleteemalisi jutuajamisi on ka meie autos üsna tihti... Mina olen virisevaks pooleks tagaistmelt...Rolleyes

Kõnealust kleepsu ei ole ja ei tule.Toungue
Vasta
#3

(25-01-2013, 11:45 AM)v6sa Kirjutas:  Tegemist on ohumärgisega - seda kleepsu kandev auto võib liikluses käituda (ja pahatihti ka käitub) ettearvamatult.

Sest roolis juhuslikult istuval lapsevanemal on iga kääksu peale vaja ju hakata tegelema olulisega, selmet keskenduda massihävitusrelva ohutule ohjamisele.

Olles ise kahe väikelapse rooliv isa, tean täpselt seda teemat. Ning ma tean, kui raske on mitte vaadata peeglisse iga tagaistmelt kostva kahtlustäratava krooksu peale. Aga tuleb endale aru anda, et kuniks tagaistmelt kostub elumärke, on kõik hästi ja võib keskenduda projektiili ohjamisele. Alles asjakohatu vaikus on märk sellest, et väärtuslikuim vara võib vajada kohest tähelepanu. Kuid seda õpib üsna kiiresti märkama...

Selleteemalisi jutuajamisi on ka meie autos üsna tihti... Mina olen virisevaks pooleks tagaistmelt...Rolleyes

Kõnealust kleepsu ei ole ja ei tule.Toungue

lisan märkusena, et ka omal on 2 last ja ikka ei saa sellest kleebisest hästi aru.

Selle paneb ju isik ise ja vabatahtlikult seega siis ta teab oma kontrollimatust käitumisest ja tunnistab seda mida ta liikluses teha ei tohiks Rolleyes

omas mõttes olen seda võtnud naljana ja kui kuulutamisena rahvale "tegin ilma kummita vanainimese asja ja tulemus on käes" Big Grin

noh jah ohu märk ohu märgiks aga tegelikuses PEAB kartma liikluses igat autot sest titemammad pole kindlasti ainuke ja enamuses olev riskirühm.
Vasta
#4

...noh jah ohu märk ohu märgiks aga tegelikuses PEAB kartma liikluses igat autot sest titemammad pole kindlasti ainuke ja enamuses olev riskirühm.

Just nii.


Manustatud failid Pisipilt (pisipildid)
   

Tel. +372 56477273. e-mail. metall73@hot.ee
Vasta
#5

Tõenäoliselt on sellel ka sugulus bussidel kasutatava tunnusmärgiga "Lasterühm" (vt LE Lisa 4) - kui sõiduk seisab, siis on äärmiselt tõenäoline, et selle läheduses on lapsi, kes pikast teekonnast tüdinenuna käituvad kummaliselt.
Palju kolmnurksed "baby-on-board" pärinevad mingite imikutarvete reklaamikampaaniast, kleeps oli millegi pakiga kaasas.
Vasta
#6

just enamus on lisaks mingi reklaami viitega
bussi taga saan aru märgist ja see on olnud ehk on ka praegu nn. reeglites kirjas
see suvaline (mõnikord ka suvalise kuju ja värvilahendusega) silt pole aga kuskil reeglites ega ka nn. vaikivas kokkuleppes (vähemalt sellest ei räägita) Big Grin
ei ta ei häiri mind aga alati kui on igav ja sõidan sellise taga tekib mõtisklus - mida ma nüüd siis selle teadmisega peale hakkan ? kusjuures suures enamuses ajas ju last autos ei ole
kas ma pean hoidma 2x suuremat pikivahet mida ei ole võimalik teha sest siis on keegi teine seal asemel kohe või peaksin hirmu pärast igaks juhuks mööduma aga noh ei oleks nagu vajalik sõidetakse ju normaalselt ja reeglite kohaselt.
OK teeb ettearvamatu liigutuse s.t. hakkab lapsega tegelema seega tõenäoliselt kaldub vastassuunda või kõrval rajale aga mind tema taga see ju ei mõjuta.
Need kes vastu sõidavad aga ei tea et on "laps autos" ja võib sõita vastas suunda vms. Big Grin
ootamatult pidusrada võivad aga ju kõik - Tallinnas on selliseid "hulle" igapäev näha. stiilis: OHHH mööda panin, pidur plokki, tagasipööre üle mitme rea ja pideva joone. mis siis et ametlik viisakas võimalus oma viga parandada on paarisaja meetri pärast.

eks ta lähe vist samasse valdkonda nagu lõustaraamatus iga oma tegevuse kuulutamine: hommikusest ärkamisest pesemisest, kes mida sõi, kes keda nägi ja kes kellega õhtul kokku sai. lisaks oma saavutused: kokkamine, trenn jms.
ah jah omal mul seda raamatut ei ole aga samas olen kajastanud suhteliselt iga poldi/mutri keeramist autol või haagilse siin samas foorumis - seega olen ise samasugune "laps autos" Toungue

ehk keegi kellel on see silt avaldab oma mõtte miks see silt on
Vasta
#7

(25-01-2013, 13:33 PM)MeelisV Kirjutas:  ...avaldab oma mõtte miks see silt on

Väikesel inimesel ei tule autode eristamine väga hästi välja. Ning ega need tänapäevased kotletid lapse vaatenurgast eriti hästi eristugi... Aga kleeps numbrist tema käe jagu allpool emmepoolse tule kõrval - vot see jääb ikka meelde.
Big Grin
Vasta
#8

veel üks küsimus autode tagumisest otsast (ei tea miks nii aga jälle see tagumine ots)

olen märganud, et nii mõnelgi maasturil on taga topelt tuled
ühed on kõrgemal ukse(uste) või luugi kõrval seal kus neid võiks oodata ja eeldada
teised tuled on all stange sees
ülemised tuled näevad välja normaalsed suured ja oodatavad, et nagu ühed tuled ikka on.
alumised mis on stanges on aga sellise pisikesed väikesed seasilmad
AGA toimivad just need alumised ja see mida arvad olevat tule siis see on nagu butafooria.
ehk park, suund, pidur käib kõik sealt alt vahest on lisa pidur ka kuskil akna taga aga need ülemised tuled on pimedad
ja seda on mitmete erinevate markidel ja mudelitel nii - miks ?
Vasta
#9

(25-01-2013, 11:45 AM)v6sa Kirjutas:  Tegemist on ohumärgisega - seda kleepsu kandev auto võib liikluses käituda (ja pahatihti ka käitub) ettearvamatult...

Kas ikka on Smile
Tegemist on pigem turundustrikiga. Niipalju kui neid kleepse kohtab, jagavad neid erinevad turvahälle ja -toole tootvad firmad, mille logo ja korporatiivsed tunnusvärvid siis ka kleepsul ilutsevad. Näiteks Maxi-Cosi, Recaro, Britax, aga ka muud beebitarvete (ka beebitoitude) tootjad ja müüjad jagavad neid meelsasti oma klientidele. Mitteametlikult on sellel ideel küll mingisugune ohutusalane alatoon, kuid põhifunktsioon on kasutada ära ostjate edevust ning promoda selle abil oma brändi.

================================
Jawa 350-634, Suzuki RGV 250 Gamma, Vespa ET-4 125, MB 280SL (R107)
Vasta
#10

(25-01-2013, 14:12 PM)MeelisV Kirjutas:  AGA toimivad just need alumised ja see mida arvad olevat tule siis see on nagu butafooria.
ehk park, suund, pidur käib kõik sealt alt vahest on lisa pidur ka kuskil akna taga aga need ülemised tuled on pimedad
ja seda on mitmete erinevate markidel ja mudelitel nii - miks ?

Kuna mainitud tähelepanek käib vist vaid Japsi maasturite kohta, siis kas siin ei või olla tegemist Jaapani siseturu eripäraga? Olen ise sama mõelnud, et põleda võiksid pigem need ülemised.
Vasta
#11

kas just ainult japsi aga enamasti küll jah idamaadest pärit
aga nt. ka land rover
http://www.auto24.ee/used/1186110

aga ehe näide on toyota land cruiser
http://www.auto24.ee/kasutatud/auto_pildid.php?id=1195102&view=41&cache_missing=1

suzuki
http://www.auto24.ee/webcache_kasutatud/...24_ee.html

nissan
http://www.auto24.ee/kasutatud/auto_pildid.php?id=1091597&view=30&cache_missing=1

mitsubishi
http://www.auto24.ee/kasutatud/auto_pildid.php?id=1170973&view=41&cache_missing=1

jne.
Vasta
#12

(25-01-2013, 12:17 PM)aksel73 Kirjutas:  ...noh jah ohu märk ohu märgiks aga tegelikuses PEAB kartma liikluses igat autot sest titemammad pole kindlasti ainuke ja enamuses olev riskirühm.

Just nii.

Kust sellise käpa taha rippuma saaks?
Vasta
#13

(27-01-2013, 18:13 PM)hydrofoil Kirjutas:  
(25-01-2013, 12:17 PM)aksel73 Kirjutas:  ...noh jah ohu märk ohu märgiks aga tegelikuses PEAB kartma liikluses igat autot sest titemammad pole kindlasti ainuke ja enamuses olev riskirühm.

Just nii.

Kust sellise käpa taha rippuma saaks?

Ahoiii.
Täpselt selle käpa saab siit http://www.auto24.ee/kasutatud/auto.php?id=1053894&rhash=9f38
Aga kui sobib ka teistsugune siis köigelihtsam varjant on pane möni vaenlane vöi völgnik pagassi ja kohe saab nalja palju...Big Grin
A.

Tel. +372 56477273. e-mail. metall73@hot.ee
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne