Presidendi A8
#1

http://www.sloleht.ee/sisu/uudised.asp?r=1&id=120595

Ilmselt polnud harjunud selliste gabariitidega autoga ja riivas ära. S..t happens, aga milleks kohe liiklusskeemi ümber vaadatakse?

Päris kirves:

Autoasjatundjad kinnitasid eile SL Õhtulehele, et eritellimusel tehtud Audi A8 4,2 Lang Quattro esitiiva remont võib maksta üle 100 000 krooni.
Vasta
#2

Mul on mõned küsimused selle A8 suhtes.
1) miks kasutatakse 4 liitrist mootorit, mis erinevatel andmetel võtab 19-20 liitrit bena sajale. Kas seda \"kupatust\" ei suuda natuke lahjemad aga ökonoomsemad mootorid ära vedada. Ma saaks aru sellest 4 liitrisest mootorist kui autol oleks ka kuulikindel teras peal aga seda ju pole.
Oleks võinud kasutada ka 2,2 või 3 liitrist mootorit. On kuidas on aga riigipea autole ostame bena sisse ju me kõik korralikud maksumaksjad.
Vasta
#3

Tsitaat:Originally posted by Remmu
Mul on mõned küsimused selle A8 suhtes.
1) miks kasutatakse 4 liitrist mootorit, mis erinevatel andmetel võtab 19-20 liitrit bena sajale. Kas seda \"kupatust\" ei suuda natuke lahjemad aga ökonoomsemad mootorid ära vedada. Ma saaks aru sellest 4 liitrisest mootorist kui autol oleks ka kuulikindel teras peal aga seda ju pole.
Oleks võinud kasutada ka 2,2 või 3 liitrist mootorit. On kuidas on aga riigipea autole ostame bena sisse ju me kõik korralikud maksumaksjad.

Ma kujutan ette, et vastatakse midagi turvameetmetega seoses või midagi sinnakanti.

Ametnike & Co autod on üldse omaette teema :duh

Kui nüüd natuke laiali valguda, siis näiteks Jaapanis olevat politseil peamiselt väiksed ökonoomsed autod, aga sidesüsteem väga hea - olukorrad lahendatakse peamiselt korraliku operatiivtööga, mitte hullumeelselt kihutades.

EDIT: kui Savisaar oli sisemin, sõitis MB 320-ga ringi.

Selliseid keskimise mootoriga MB-sid oli ametnikel palju.

Muud midagi, aga avalikus sektoris kehtivad ikka teatud ökonoomsuse põhimõtted, mis seavad küsimärgialla nii mõnedki sellised asjad.

Presidendi A8 on minumeelest OK, aga teised ametnikud saaksid asjad aetud kasvõi väiksemate Fordide jm. kaudu Wink
Vasta
#4

Artikkel tundus paras aprilliila olevat, mul juba kõrini nendest naljadest. Raadiot ei saa üldse kuulata enam.
Aga see selleks.

Pressa auto kohta ütleks küll. et võiks siiski natukenegi mingit economy-liini ajada.
Pisem bensumootor vast mitte, aga elegantne lüke oleks minu arust selline raju diisel, eelmise aasta autokataloogis oli justkui terve artikkel luksautodele mõeldud suurtest disladest.
Bemmi oma kiideti veel eriti, mai mäleta enam mis koletu kahe turboga neljaliitrine vms see oli, aga point oli selles, et nad ei jäänud eriti üldse alla bensukatele enam.
Kindlasti on Audil ka selline mootor olemas.
Ma õhtul vaatan seda raamatut.
Smile
Vasta
#5

Ma mõtlesin ka kohe, et 1.aprill, aga mats juhtus ju eile??? Ei tea :rull

Arvan, et kui natukenegi ametnike autode mootorid oleks väiksemad, võiks meie president sõita ei tea millise autoga.

Aga jah, kui oled maksumaksja, siis on õigus natuke nuriseda jah.

Samas on tänaval massiliselt A8 autosid liikvel :duh

BTW - kes need kantselei autod minimaalse jääkväärtusega ära ostavad - vist tegelikult mingi avalik enampakkumine on :eureka
Vasta
#6

Tsitaat:Originally posted by nasa13
Ma mõtlesin ka kohe, et 1.aprill, aga mats juhtus ju eile j??? Ei tea :rull

Aga ajalehes on jah veits segane pilt esitulest:???

Loogiliselt, kuskohast üldse selline pilt kätte saadi krt., kui selline asi üldse juhtus !!! :???

Eks aeg annab arutlust :yes

EDIT: krt. see liikluse sulgemine betooniga viitab küll nüüd aprillinaljale, samuti Arnold niisama ka eraviisiliselt vaevalt nüüd cruisima läheb. :rull
Vasta
#7

Audi A8 standardvarustuses pakutakse:

V-6, 2,8l, 142 kW/ 193 hj. (5 klappi silindril)
V-8, 3,7l, 191 kW/ 260 hj. (5 klappi silindril)
V-8, 4,2l, 228 kW/ 310 hj. (5 klappi silindril)
V-6 TDI, 2,5l, 132 kW/ 180 hj.

Audi poolt pakutavad mootori varjandid panevad mõtlema. Ökonoomsuse mõttes oleks võinud valida \"lahjema\" mootori. Usun, et ülejäänud kolm varjanti oleks teinud ka korraliku töö ja seda ökonoomsemalt. Rõhun veel sellele, et masinal pole terasest katet, mis muudaks auto kaalu raskemaks ja nõuaks jõulisemat mootorit nagu endiste NSV Liidu riigipeade ZIL\'idel olid.
Vasta
#8

Tegelikult oligi see aprillinali (kui uskuda tänaseid ajalehti):o Aga rahval oli hea kiruda et alles sai uue pilli ja juba nurk maas:lol
Vasta
#9

Ma nüüd vaatasin seda artiklit, Audil tõepoolest pole nii raju dislat.
Mersul on 4-liitrine V8, bemmil kah, tõsi, mitte päris standard, vaid Alpina versioon, 3-liitrine I6, kahe turboga, vist oli 238hj.
Ja siis veel VW mingi röögatu, 5-liitrine, V(või W, pole meeles praegu)10, planeeritud VW kohe-kohe ilmuvale luksusautole.
Krt, ma ka ei tea nüüd- VW ja Audi on üks kontsern ju ,küllap need mootorid neil ühised on. Ainult milleks VW-le oma luksauto veel, seda ma veel ei taipa.
Smile
Vasta
#10

kohta saab lugeda SIIT.

Presidendi autoks vast ei kõlba jah, tiba keku nagu, aga muidu päris muljetavaldav.
Smile
Vasta
#11

näeb numbrites välja SELLINE.

Sobiks küll hallipäisele härrasmehele.Smile
Ja liigub päris kepsakalt.
Urban fuel consumption pole küll väga economy, aga noh.. Smile
Vasta
#12

See diisliteema ei anna ikka rahu.Big Grin
President kui põline põllumees võiks siiski eeskuju näidata (mitte, et kohe kuskult kamsavendade käest punast ostma Big Grin), peetakse ju kokkuhoiu ja ökonoomsuse sünonüümiks diiselmootorit üldiselt. Kuivõrd kõiksugu elektri jm jõuallikad praegu veel päris armetud ikka on.

Siin lugeda VW tutikast V10 5-liitrisest turbo-direction-injection (huh!!) paugutajast: http://www.vwvortex.com/news/05_01/05_17/page2.shtml
Nendele D1 -dele saab tellida.
Tglt oleks võind ju presidendile volksu osta- näeb täpselt sama ilmetu välja kui audigi. Aga omanäoline oleks vähemasti- ümberringi riikide ässad kõik tavaliste merssude-värkidega veerevad.
:smug
Vasta
#13

Kuna Rüütel ja tema esimese audi teema on olemas. 
Siis siia järgnev link.
https://www.nettiauto.com/audi/a8/119250...Mi3vi-0Ok4


Väidetavalt presidendi oma. 

Ilvese teine Audi see olla ei saa, küll aga saab olla see Rüütli teine Audi. 

 Kellegil Rüütli teisest audist pilte jagada ?
Vasta
#14

http://albuvald.blogspot.com/2008/06/blo...0.html?m=1
https://www.postimees.ee/1580755/kuus-vo...divalimine
Mõne pildikillu võib siit ka leida:
https://vp2001-2006.president.ee/et/amet...oalbum.php
Vasta
#15

Googel on mul igatepidi läbi kammitud. 
Esimese lingi pildilt suudab ära tuvastada halli sisu.
Ma nüüd ei tea kas mul silm petab, aga kuulutuses tundub minu silmale hele kreem sisu. 

Viimase lingi pilt on sessuhtes hea ja informatiivne, et sealt näeb ära katuseluugi puudumise. Aga kas tegu on siiski sama masinaga ? 
Nagu pildilt näha on Ilves-ed saabumas ja Rüütlid vastu võtmas. 
Ehk justkui oleks Ilveste auto ? 

Googeldamise tulemusena olen ma pannud tähele ühe pisikese asja. 
Nimelt Rüütli vana D2 4.2 long-i  puhul ja Ilvese audide puhul on eraldi ära märgitud L ehk long.
Aga Rüütli teise audi kohta  seda eraldi mainitud pole.
Vasta
#16

(01-03-2021, 21:13 PM)Heigok Kirjutas:  Googel on mul igatepidi läbi kammitud. 
Esimese lingi pildilt suudab ära tuvastada halli sisu.
Ma nüüd ei tea kas mul silm petab, aga kuulutuses tundub minu silmale hele kreem sisu. 

Viimase lingi pilt on sessuhtes hea ja informatiivne, et sealt näeb ära katuseluugi puudumise. Aga kas tegu on siiski sama masinaga ? 
Nagu pildilt näha on Ilves-ed saabumas ja Rüütlid vastu võtmas. 
Ehk justkui oleks Ilveste auto ? 

Googeldamise tulemusena olen ma pannud tähele ühe pisikese asja. 
Nimelt Rüütli vana D2 4.2 long-i  puhul ja Ilvese audide puhul on eraldi ära märgitud L ehk long.
Aga Rüütli teise audi kohta  seda eraldi mainitud pole.

Kuulutuses on tegelikult kirjas: "Eesti presidendil oli samasugune." Seega võib olla lihtsalt läbi Eesti müüdud edev auto.

Mis ei tapa, teeb vigaseks!
Vasta
#17

täpsemalt on seal kirjas, et eesti presidentidel kasutuses olnud auto.
ja seda ei tule tõlgendada kui samasugune auto vaid just presidentidel kasutuses olnud masin.
iseasi muidugi, kas jutt õige on.
Vasta
#18

Mäletan isegi kui palju see maksis krooni ajal tänu anekdoodile:
Arnold Rüütel ostis uue auto.
Millise?
Ei, kahe millise.
Vasta
#19

Offtopicuna minuarust päris huvitav et teema saab peaaegu 20 ( k a h e k ü m n e) aasta takka jälle hoo üles ?. See on päris pikk aeg....
Vasta
#20

" eesti presidentidel kasutuses olnud auto" sõltuvalt müüja keele- ja kirjaoskusest või hoopis strateegiast johtuvalt võis ta vabalt mõelda siiski seda, et... Samalaadne kui Eesti presidentidel.

Küsige siis esindusest järgi, kas see on või ei ole ?
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne