Nõukaaegsed tööstuslikud külmkambrid
#1

poisikesena sai ETKV-li kaupluse kelleris kaht külmikut nähtud. mootor oli suur traataiaga ümbritsetud, ja selle taga külmkamber, kus temperatuur oli -25 ja madalamgi. kui masinad käima läksid, oli neid ikka päris kõvasti kuulda. lärmas ja töötas nagu traktor. kahjuks jälle kõik vanarauas. aga küsimus jääb, on veel kuskil mõnda töötavat, või on teada, mis on nende masinate mark, tähtistus , vms.
Vasta
#2

Panen siia paar pilti ühest enam levinud külmseadme kompressorist. See konkreetne masin tootis külma just nimelt kuskil koperatiivis külmkambri tarvis. Mark on SF-6.


Manustatud failid Pisipilt (pisipildid)
   
Vasta
#3

(30-01-2013, 19:20 PM)kolos Kirjutas:  poisikesena sai ETKV-li kaupluse kelleris kaht külmikut nähtud. mootor oli suur traataiaga ümbritsetud, ja selle taga külmkamber, kus temperatuur oli -25 ja madalamgi. kui masinad käima läksid, oli neid ikka päris kõvasti kuulda. lärmas ja töötas nagu traktor. kahjuks jälle kõik vanarauas. aga küsimus jääb, on veel kuskil mõnda töötavat, või on teada, mis on nende masinate mark, tähtistus , vms.

..... ja õues oli laudadest selline nelikant neli õhku läbilaskvat seina ja nende vahel jooksis vesi mingitest pihustitest. Jahutus vist käis niimoodi. Nähtud ühe kooperatiivi külmhoone kõrval. Seal hoiti jäätist ja küllap muudki.

Инвалид информационной воины на фронте Пярну-Хииу. 
Tsiteerides John McCaini: "Venemaa on peamiselt bensiinijaam, mis teeskleb riiki"," rääkis Basse.
Vasta
#4

Vee aurustamisega miinus 25 kraadi ikka ei tee küll.

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta
#5

Gradiir asja nimi. Jahutusradiaatorile pihustatud vesi ärastas sooja efektiivsemalt kui ainult läbipuhutav õhk. Ka osadel DT-75 ja punnis katusega T-150k`l pihustati vett kabiini tuulutusventilaatoriga. Ainult see "konditsioneer" käis väga tervise peale...Reuma jt.
Väga hea ja töökindel kompressor on külmutustel, reguleeri rõhku ainult 6-8 atm`ni allapoole ja töötrab sul aastaid töötoas.
Vasta
#6

Üks selline gradiir oli Tihemetsas. Ma ei tea mida seal selle viguriga jahutati aga mehed , kes on Tihnus koolis käinud peaks sellest asjast nii mõndagi rääkida oskama. Oli seal vist mingi piimakombinaat või midagi taolist.

Nüüd sellest T-150 "kliimaseadmest." Selle tööpõhimõte oli veits teistsugune kui eelpool mainiti. Vett ei pihustatud otse õhku, vaid veega niisutati filterelementi millest ventilaator õhu läbi imes. Sellega saavutatigi jahedam õhk. Muidugi kabiini puhutud jahutatud õhul oli niiskusesisaldus suurem kui väljsõhul.
Tekkib sama efekt, mda sovhoosis viljavedajad kasutasid õlle jahutamiseks. Pudel õlut mässiti niiskesse käterätikusse ja pandi porte kõrgendustele löödud kummiriba vahele. Kui käterätik hakkas ära kuivama oli õlu saavutanud konsumeerimiseks meeldiva jaheda temperatuuri.

Praegusel ajal töötavad samal põhimõttel veoautodele paigaldatud nn. "seisukliimad." Seal toimub samuti õhu jahutamine sisseimetava õhu imemisega läbi niiske filterelemendi. Temperatuuri reguleerimine toimub seal veekoguse ja sisseimetava õhu koguse muutmisega.

Ei saa mainimata jätta selle 150 kliimaseadme edumeelset lahendust. Läänes suudeti selline asi turule tuua 30 aastat hiljem. Vene tehnika juures jättis soovida ainult selle asja töökindlus ja mehhanisaatorite puudulik väljaõpe, kasutamaks nii keerulist seadet tolle aja kohta.
Vasta
#7

Tihemetsas selles piimakombinaadis valmistati piimapulbrit mis meenutas oma välimuselt kangesti krepppaberit kui ta sealt rullidelt maha jooksis. Õuepeal oli neil tõepoolest millegi jahutuseks ehitatud üks puidust torn mille otsast vett alla lastes see jahtuma pidi.

Järvel raudtee ääres oli/on ka mingi asutus mis tegeles side vms. ning mis kasutas ka oma mingisugustel agregaatidel vesijahutust,juhtides kuumaks läinud vee välja basseini kohale kus see siis välja pihustati torudest.

Kahetuhandete alguses olin tööl ühes ehitusfirmas mis vanalinnas tegutses. Meie objekt oli Pikk tn 36 (kui ma ei eksi) Eesti Raudtee maja ning selle esimesel korrusel asunud mingi toitlustusega seotud ruumid. Pika tn poolt oli see esimene korrus aga maja taga jookseb Olevimäe tn (kui ma jälle ei eksi) ning sealt poolt on see justkui teine korrus. Seal siis ühelt poolt maja esimesel ,teiselt poolt maja keldris asus samasugune kahe ruumiga külmutus ja täpselt samasugune kompressor kah nagu pildil näha. Ruum oli töökorras aga kuna seda vaja ei läinud siis venelased tassisid selle kahe päevaga metalli kokkuostu.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne