Idee töönädala lühendamisest.
#1

Vot selline uudis jäi silma töönädala lühendamisest mis võiks sobida ka eestis rakendamiseks.Lääne-Aafrikas asuvas väikeriigis Gambias lühendati töönädalat viielt päevalt neljale.
President Yahya Jammeh otsustas, et alates 1. veebruarist on avaliku sektori tööaeg esmaspäevast neljapäevani kella 8 kuni 18ni. Et seni töötasid gambialased esmaspäevast reedeni kella 8 kuni 16ni , siis jääb töötundide arv nädalas samaks. See on geniaalne idee ning rahvas saaks pühenduda rohkem oma perele , ning puhkusele ning oma asjade ajamisele . Väga paljud teevad vastikut ja rasket tööd väikse palga eest enda elatamiseks mis tundub moodsa orjusena . Seega 4 päeva kapitalisti või riigi orjamist ning 3 puhkepäeva oleks see mis rahvale meeldiks ning kogu elu ei saa matta ju ainult töö tegemisse mis eestis olude sunnil väga levinud on .Selline idee vääriks kas või riigikogus arutamist sest eeskuju aafrikast on nüüd olemas. Kuigi Gambia sotsiaalmajanduslikku olukorda ei saa võrrelda eesti omaga on ometi idee arutamist väärt.

NB.-Riigiaparaadi hammasrattad ja väntvõll vajaks kiiremas korras remonti.
Vasta
#2

gambia tüüpidest ei tea, aga mina pooldan seda et tööd tuleb teha nii kaua kui see on tehtud, kasvõi 1-7 päeva nädalas, muidugi kui korraliku palka makstakse. Need kes käivad tööl töölkäimise pärast, nendel pole vahet ju kui pikk on tööaeg, niisama pole mõtet tööl passida
Vasta
#3

Aga mina pooldan seda et tööd tuleb teha nii palju kui seda on:vahel ei ole või liiga väheSad Töömees saab üldjuhul ju vaid 1/3 tehtud tööde tulust.
Mis tähendab ajatöö ???? - see pigem riigiteenistujate privileeg.
Oleks ise ka õnnelik kui ainult töö juures viibimise eest palka saaksBig Grin
Vasta
#4

(02-02-2013, 20:24 PM)meli666 Kirjutas:  Ega keegi ei keela töölt lahti võtta, metsa minna kuuse alla elama ja toituda korilusest.
Jällegi, enamikele meeldib elada mugavustega majas-korteris, saada osa nüüdisaja hüvedest ja tehnikast. Selleks tuleb üldjuhul teha tööd, muidugi on ka teisi võimalusi...
Mugavused ja hüved on head asjad aga kaugeltki kõik ei tee tööd selleks, paljud elavad süsteemis,kus meie teeskleme töötegemist ja riik/suur vend kannab meie eest hoolt aegade lõpuni!
Lääneliku süsteemi omapära ongi äärmine silmakirjalikkus.


Vasta
#5

Töö, see on auasi! Mina ei ole auahne. Rolleyes

_____________________________________
Kuldsete kätega soss-sepp.

Vasta
#6

Olen teinud tööd....Big Grin Töö on meie sõber ja teda tuleb hoida.... Aga kui keegi maksaks,jätaksin kohe päeva- pealt töötegemise järgi ja hakkaksin puhkama. Aga kui inimene on eluaeg tööd teinud,ei oska nagu puhkuse ajal midagi tehagi. Lähed kohe närvi ja tunned,et midagi puudu.... Ei oska käsi ega jalgu kuhugile panna... Selge on see,et meie kliimas vajab inimene puhkust. Meil aga hoiavad kõik kümne küünega tööst kinni nagu et kukuks alla kuskilt. Käiakse tööl haigena ja värisetakse oma töökoha pärast. See aga on kurjast.
Aga üks päev nädalas kuluks ikka ära küll,et oma elu ja ümbrust kõpitseda. Inimene,kes orjab oma kõhtu,elamist ja riiki on igati selle ära teeninud,et ta võiks ka midagi luua. Väsinud inimene ei loo midagi. Vaadake oma ümber. Kõik maal laguneb. Milles põhjus? Laiskus? EI. Inimene ei teenigi,et üldse saaks midagi paremaks teha. Kõik kulub elamise ja eksisteerimise peale ära. Mina nimetaksin seda süsteemi ---orjus.
Ärge nüüd arvake,et ma mingi riigivastane olen. Armastan oma kodumaad. Aga mul on mure tuleviku pärast.
Vasta
#7

OT
praegu meenus kunagi kuuldud väike luulerida

töö kiidab tegijat
mind ei kiida keegi
seepärast ma tööd ei teegi

SmileToungue
Vasta
#8

küllap on palju ka selliseid ameteid, kus rahumeeli saaks 10-12-14-... tunniseid päevi teha. aga kui töö vähekenegi füüsiliselt ja/või vaimselt raske on, siis ei pruugi inime jaksata. kaheksa on üsna optimaalne.

ja meenus ka üks kena riim:
tööta tööta tööline,
muidu saab sust tööta tööline.
Vasta
#9

(02-02-2013, 23:19 PM)diesel Kirjutas:  küllap on palju ka selliseid ameteid, kus rahumeeli saaks 10-12-14-... tunniseid päevi teha. aga kui töö vähekenegi füüsiliselt ja/või vaimselt raske on, siis ei pruugi inime jaksata. kaheksa on üsna optimaalne.
Tahtejõud on treenitav! Sõltub tihti sellest kuidas motiveerida.
Praegu jääb siin mulje et üks päris vabapäev pole piisavaks motivaatoriks.
Vasta
#10

Nõukogude venemaal oli ütlemine:
Kes ei tööta, see ei söö!

Tänapäeval see lause ja loogika ei kehti.Söövad kõik olenemata,kas teevad nad midagi või ei.


Vasta
#11

(02-02-2013, 23:29 PM)Martti Kirjutas:  Tahtejõud on treenitav! Sõltub tihti sellest kuidas motiveerida...
võimalik. samas täna (puhkepäeval muide) pidin veetma ligi kümme tundi redelil seistes ja kätele valu andes. arva ära, mis tunne praegu jalgades-kätes on. motivaatoriks oli kahjuks ainult kohusetunne ja teadmine, et kui pooleli jätan, siis homme enam ei suuda ennast sundida asja edasi tegema. palgapäeval ka asi mitte ühegi lisakopika näol ennast meelde ei tuleta.
a ma ei taht viriseda. lihtsalt kui mõelda, et peakski tegema järjest kümne tunniseid päevi, siis vähemasti minu vanuses, jookseks ilmselt kone kähku kokku. õnneks mina ei pea sugugi iga päev nõnna vaevalist tööd tegema, aga kindlasti on palju neid, kes vaatamata mistahes motivaatoritele, ei jaksaks järjest kümne ja rohkematunniseid päevi teha.
Vasta
#12

Tundub et Sa teed midagi enda jaoks, mitte ühiskonnale ja riigile. Endale tegemisel ongi morivaatoriks see, et lõpuks saab asi tehtud. Ma teen iga nädalvahetus enda garaaži, et siseviimistlus lõpuks valmis saaks. Lihtsam oleks ju arvuti ees istuda ja "teoreetiliselt" edasi minna oma tegemistega, aga ometi ei saavuta niimoodi kuigi palju. Peale tööd käin suusatamas, et Tartu maratoniks vormis olla. Tahte küsimus.
Tahtejõu treenimine on teaduslikult tõestatud, loe psühholoogiat kui ei usu! Samamoodi on tahteõud välja kurnatav. Sõltub millised on motiveerija või kurnaja eesmärgid...
Vasta
#13

Mõneti läheb see tagumikutundide lugemine absurdiks. Ise olen seda meelt, et peaasi, et töö tehtud on. Kuna palju asju saab tänapäeval arvutiga teha (olenevalt tööst muidugi), pole füüsiline kohalolek tihti vajalik.
Vasta
#14

Vägisi meenub omaaegne anekdoot:
Lenin hüüab miitingul töörahvale: "Hakkame töötama kuue asemel viis päeva nädalas!"
Rahvas karjub "Hurraa!!" ja loobib mütse.
"Hakkame töötama kaheksa tundi päevas kaheteistkümne asemel!!"
Rahvas karjub "Hurraa!!" ja loobib mütse.
jne
Pärast miitingut lava taga. Lenin pomiseb omaette ja kirub: "Mitte persetki ei taha nad tööd teha! Mitte persetki!!" ... ning alustab "töö ja puhkelaagrite" rajamist...

Füüsika on valus ja matemaatika teeb vaeseks, kui sa nende sõber ei ole.
Vasta
#15

mul natuke teine mõte, neli päeva nädalas ja kuue tunnine tööpäev, mõtle, kui palju saaks töökohti juurde. Vähem raha, rohkem aega mõtelda, kuidas saaks kergema vaevaga ja rohkem teenida
Vasta
#16

(02-02-2013, 19:23 PM)E303 Kirjutas:  Vot selline uudis jäi silma töönädala lühendamisest mis võiks sobida ka eestis rakendamiseks.Lääne-Aafrikas asuvas väikeriigis Gambias lühendati töönädalat viielt päevalt neljale.
President Yahya Jammeh otsustas, et alates 1. veebruarist on avaliku sektori tööaeg esmaspäevast neljapäevani kella 8 kuni 18ni. Et seni töötasid gambialased esmaspäevast reedeni kella 8 kuni 16ni , siis jääb töötundide arv nädalas samaks. See on geniaalne idee ning rahvas saaks pühenduda rohkem oma perele , ning puhkusele ning oma asjade ajamisele . Väga paljud teevad vastikut ja rasket tööd väikse palga eest enda elatamiseks mis tundub moodsa orjusena . Seega 4 päeva kapitalisti või riigi orjamist ning 3 puhkepäeva oleks see mis rahvale meeldiks ning kogu elu ei saa matta ju ainult töö tegemisse mis eestis olude sunnil väga levinud on .Selline idee vääriks kas või riigikogus arutamist sest eeskuju aafrikast on nüüd olemas. Kuigi Gambia sotsiaalmajanduslikku olukorda ei saa võrrelda eesti omaga on ometi idee arutamist väärt.
Siit tekib küsimus, et mis koolidest saab, ma arvan et üksgi laps ega õpetaja ei viitsi õhtul kuueni koolis ollla...
Vasta
#17

(04-02-2013, 08:58 AM)tarmo242 Kirjutas:  Siit tekib küsimus, et mis koolidest saab, ma arvan et üksgi laps ega õpetaja ei viitsi õhtul kuueni koolis ollla...

Millalgi oli liidus 6 tööpäeva, mindi üle 5-le. Ei mäleta täpselt aga vist läksid koolid 5-le õppepäevale üle hiljem, nii aasta või kaks.

Инвалид информационной воины на фронте Пярну-Хииу. 
Tsiteerides John McCaini: "Venemaa on peamiselt bensiinijaam, mis teeskleb riiki"," rääkis Basse.
Vasta
#18

Koolides oli ikka väga pikalt, veel nii 80ndate keskel ja mingi ajani ka 80ndate teisel poolel, ka laupäev koolipäev.

Olgugi idee töönädala veelkordsest lühendamisest vast liiast, aga küllap on kõik eespool sõnavõtnud nõus, et tööd tuleks teha niiviisi, et jätkuks selle suure töötegemise kõrvalt aega ja energiat ka perega, hobidega jne. tegelemiseks, teiste sõnadega - leida mõistlik tasakaal töö ja muu elu vahel, otse loomulikult püüdes seejuures kord ettevõetud tööd (olgu palgatöötajana, ise ettevõtja olles või ka oma tarbeks tehes) võimalikult korralikult ja mõistliku aja jooksul ära teha.

(04-02-2013, 14:14 PM)aavu Kirjutas:  
(04-02-2013, 08:58 AM)tarmo242 Kirjutas:  Siit tekib küsimus, et mis koolidest saab, ma arvan et üksgi laps ega õpetaja ei viitsi õhtul kuueni koolis ollla...

Millalgi oli liidus 6 tööpäeva, mindi üle 5-le. Ei mäleta täpselt aga vist läksid koolid 5-le õppepäevale üle hiljem, nii aasta või kaks.

Vanade traktorite omanikud ja huvilised Facebook`is: https://www.facebook.com/groups/vanatraktorid/

Minu kanal YouTube`is: http://www.youtube.com/user/Kolhoos1?feature=mhee
Vasta
#19

http://www.tilsikool.edu.ee/index.php?ti...0kY0YpXjU7
1988. a. muudeti kool 9-klassiliseks, toimus üleminek 5-päevasele töönädalale
http://et.wikipedia.org/wiki/Viimsi_Keskkool
1987/88 õppeaasta läks koolide ajalukku kui koolisüsteemi uuendusteks ettevalmistumise aasta. Algas perestroika ja demokratiseerimisprotsess ning see kajastus ka koolitöös. Alustati arvutiklassi sisustamist, katsetati 5-päevasele töönädalale üleminekut.
http://eesti-ajalugu.webs.com/eestiajaluguiv.htm
1966 Üleminek 5-päevasele töönädalale.

Tundub, et mälu petab, juba 66 mindi 5-päevasele töönädalale ja paarkümmend aastat hiljem erinevatel aegadel koolid. Algklassid olevat tütre meenutusel juba 84-ndal üle läinud.

Инвалид информационной воины на фронте Пярну-Хииу. 
Tsiteerides John McCaini: "Venemaa on peamiselt bensiinijaam, mis teeskleb riiki"," rääkis Basse.
Vasta
#20

Algklasside üleminek 5-päevasele õppenädalale 1984 oli ebaseaduslik, Moskva poolt sanktsioneerimata. Kui juhtus, et Moskva kontrollid tulid mõnda Eesti kooli laupäeval, aeti lapsed erandkorras kooli või siis korraldati matkapäev või midagi sarnast. Ka kõrgkoolides oli laupäeval õppetöö (iseasi, palju seal kohal käidi).

Kaþdy automobil se stane jednou veteranem, nebude-li dřive seðrotovan.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne