Idee töönädala lühendamisest.
#21

1989 lõpetasin kutseka ja siis oli veel laupäev koolipäev.
Vasta
#22

Mina nt töötan nädalavahetustel ainult ja arvan siiski et lühendamine oleks kasulik. Kasvõi selles et tekib veidike vaba aega ja ikka on vaja midagi putitada või mutertada jne. Varuosade ja ehitusmaterjali hinnad on muidugi nii nagu nad on aga lõppkokkuvõtteks teenib ju riik nii või teisiti meie pealt. Ma küll olen selle poolt et tööaega lühendada. Jutt sai segane vist.

Veel pole maha löödud
Vasta
#23

Alles äsja Gambias käinuna julgen väita, et eestile ei sobi Gambia mudel :-)
Muuseas on seal veel selline "tööjõu jagamise" süsteem: naised töötavad pool aastat aias/põllul (kuival perioodil) ja pool aastast kodus (vihmaperioodil), mehed aga töötavad pool aastast põllul (vihmaperioodil) ja teinepool aastast ei tee midagi!
Vasta
#24

aga mismoodi mõeldakse ette seda töönädala lühendamist? kes tahab, see saab ju praegu juba lühendada, sest töölkäimine ei ole kohustuslik, nõukaaeg on läbi. Tööl võib käia just siis kui ise tahad. Kui tööandja hakkab sellele ideele vastu, on võimalus ametit vahetada!

Aga mõelge nüüd nii, et kui riigitöötajad ka on 4 päeva tööl, kuidas siis kodanik riigiisade jutule pääseb? või kuidas toimub rahvusvaheline majandus eestis? reedeti eestist keegi toru ei võta, samas esmaspäeva õhtul pole jälle lähiriikidega suhtleval töötajal tööjuures midagi teha, kuna muu euroopa on juba kodus, kui me veel tööjuures oleme ja nina nokime.

Et asi toimiks, peaks minema üle terve euroliit ja veelparem terve maailm ja seda korraga. Meie siin väikest neegririiki teha ei saa, see lihtsalt ei töötaks.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne