T 16M (vana lauda traktori teine elu)

(06-07-2015, 22:20 PM)JaakH Kirjutas:  oi plääd Urmet ma teeks 3 6 pakki välja Saku Rocki sulle ehk 18 õlli. Sa sunnik elad tiba kaugel, lausa saarel. Ma saarele ei satu kahjuks.
Nüüd T 16M toimetamisest ka veidi....
Kuna näha oli et alla andmise märke pole traka poolt, kasutasin selle siis ära! Neli reisi kokku 8km sai küttepuid taas veetud. Polnud probleemi traka poolt, käike loopis välja aga sellest oli siin juttu kah.
Vist on mul targemate abi vaja varsti. Mootori ja käigukasti remont vaja ettevõtta.

Täpsustage, kus asub. Ma saan võibolla kuu aja jooksul seoses Saaremaaga aidata...

Aitan seadmete monteerimis ja demonteerimistöödel ning konstruktsioonide ehitamisel
www.ransar.ee
info[ät]ransar.ee
51934170 
Vasta

Saarrand Hiiumaal olen mina. Aegajalt satun isegi kindlale maale Big Grin
Vasta

Selle plokikaane vahelt lekkimise puhul, kontrolli ega hoopis pihusti vahelt ei leki.
Vasta

(07-07-2015, 09:00 AM)urmet48 Kirjutas:  Saarrand Hiiumaal olen mina. Aegajalt satun isegi kindlale maale Big Grin

Selge, minu viga. Sinna kahjuks ei ole plaanis liikuda...

Aitan seadmete monteerimis ja demonteerimistöödel ning konstruktsioonide ehitamisel
www.ransar.ee
info[ät]ransar.ee
51934170 
Vasta

Sohh! mu jaoks traktori esirehvi parandus lõppes haiglas! Oli seda villise ratast vaja tõsta Sad Selg andis järele, pekki küll. Aga pole enam hullu, rohud peal ja kodus voodis. Mõtlesin et võtan veel silindrikaane ka maha ja vaatan mis seal lahti on. Aga vist lükkub see asi sügisesse.

Veel pole maha löödud
Vasta

(21-07-2015, 11:40 AM)JaakH Kirjutas:  Sohh! mu jaoks traktori esirehvi parandus lõppes haiglas! Oli seda villise ratast vaja tõsta Sad Selg andis järele, pekki küll. Aga pole enam hullu, rohud peal ja kodus voodis. Mõtlesin et võtan veel silindrikaane ka maha ja vaatan mis seal lahti on. Aga vist lükkub see asi sügisesse.

Kurb kuulda. Aga eks igaüks peab ise kogema, et kiire läheb üle täpselt sel hetkel, kui krõps ära käib. Räägin oma kogemustest... Sad
 
Võta paranemiseks aega, traktor jaksab veel seista mõne aja. Cool
Vasta

Kõige hullem on see,et ise ju kunagi ei märka ega tunne,et nüüd on paras aeg pausi pidada. Mul ka ammu läbitud etapp..... see selja teema ehk siis ma tean mida Sa tunned.... Sad
Hääd paranemist! 
Ja torka mõni kaigas vahepealt traktorisse ka,muidu hakkab omapäi toimetama. Big Grin
Vasta

tänan väga soovituste eest. Selg mul ammu p....s kord opilgi käidud. 

Veel pole maha löödud
Vasta

täna sai 16 uue ülesande!  Korjasin 16 kastist mureleid, redelit ei viitsinud tuua. Kastist ju hulga etem korjata. Rooli peale panin istme padja ja täitsa viis iste korjamiseks. Big Grin

Veel pole maha löödud
Vasta

(02-08-2015, 21:34 PM)JaakH Kirjutas:  täna sai 16 uue ülesande!  Korjasin 16 kastist mureleid, redelit ei viitsinud tuua. Kastist ju hulga etem korjata. Rooli peale panin istme padja ja täitsa viis iste korjamiseks. Big Grin
http://forum.automoto.ee/attachment.php?aid=35482

Muretse sihuke ja mured murtud.

Инвалид информационной воины на фронте Пярну-Хииу. 
Tsiteerides John McCaini: "Venemaa on peamiselt bensiinijaam, mis teeskleb riiki"," rääkis Basse.
Vasta

selline me külakeses olemas peab veidi hinnavärki uurima

Veel pole maha löödud
Vasta

(02-08-2015, 21:44 PM)aavu Kirjutas:  
(02-08-2015, 21:34 PM)JaakH Kirjutas:  täna sai 16 uue ülesande!  Korjasin 16 kastist mureleid, redelit ei viitsinud tuua. Kastist ju hulga etem korjata. Rooli peale panin istme padja ja täitsa viis iste korjamiseks. Big Grin
http://forum.automoto.ee/attachment.php?aid=35482

Muretse sihuke ja mured murtud.

Ei ole murtud, PE-le tuleb ka platvorm teha korjeks. Ei püsi lõugadel muidu...

Testitud: saska kabiini katusel olevalt redelilt ulatab korjama kuue meetri kõrguselt probleemideta (kui kõrgust just ei karda...).
Vasta

Hädad käivad ikka mitme kaupa.

[Pilt: 0109017399648b6.jpg]

Klapp purunes ja võttis endaga plokikaane kaasa.

[Pilt: 010902150575b6e.jpg]

Kolb mingi ime läbi jäi ellu, kuid mootori ressurss on küllaltki otsas juba. Peale sai D-144 kaane pandud ja nüüd tarvis juhendamist klappide reguleerimisel. Ratastraktorite raamatus on andud ainult klapivahe külmal mootoril 0,3mm. Aga kuidas reguleerida, seda sealt nagu välja väga ei loe. Jutt klappide reguleerimisest on küllaltki puudulik selles raamatus.
Vasta

https://www.youtube.com/watch?v=hAHxbES36HI

Инвалид информационной воины на фронте Пярну-Хииу. 
Tsiteerides John McCaini: "Venemaa on peamiselt bensiinijaam, mis teeskleb riiki"," rääkis Basse.
Vasta

Urmet sa oled siis rohkem kannataja kui mina Big Grin Mul ikka veel see kuramuse silinder sutsub läbi! No pole aega olnud uurida.... Pesin silindrid puhtaks lõpuks. Survepesurit netu, sai soetatud kompressor ja selle tillukese nn pesupüstoliga nikutasin enam vähem puhtaks. Rõhk sõnale enam vähem sest päris puhtaks ei saanud nagu tahaks. Siis ülla ülla hakkasin rehve kontrollima. Tagumised peavad õhku aga üks esimestest ja minu õnneks on see kuramuse kohe kohe võiduka pauguga töölepingu lõpetav rehv, sest on tutikas olemas saab siis peale venitada.
Mu teema on vist juba selline Don Quijote igavene võitlus tuuleveskitega. Aega läheb ja ehk asjagi saab. Kunagi jh vaatasin siinseid tegemisi ksf-ide poolt ja eriti jäi silma isand Isapulli teema http://forum.automoto.ee/showthread.php?tid=39980
Noh mida ma ütleksin TUBLI TÖÖ!! Vaeva nähtud ja väärt asi valmis, samuti Meelise tarktoriaad (palju palju traktoreid Big Grin ) Ja ei saa mainimata jätta suuri juhte ja õpetajaid Talupoega ja pen.skarit. Jälgin kogu aeg te tähelepanekuid ja neid kogun nn kõrvataha. Kõrvad on nagu jänesel juba lontis.. No homme tuleb võitlus hüdrojagajaga, see selline paar tundi koos uute tihendite muretsemisega.... Asoooo Muuuseas Tõrva linnas on hea traktrori varuosa pood asub kesklinnas Meie poes

Veel pole maha löödud
Vasta

Traktoriga toimetamisel pole rohkem infot vaja peale õlirõhu. Ja üldse see elektrisüsteem on saatanast Big Grin

[Pilt: 010903374586478.jpg]
Vasta

Generaatori pilt on eespool olemas. Relee-regulaator PP362-6 ja plokk PБ1. Vedasin skeemi järgi uue juhtmestiku, kuid laadimist ei toimu. On kellegil kogemusi selles vallas? Millisesse ahelasse tuleks vahelelisada laadimise kontroll lamp? T40 ja T16 skeemid on selle koha peal erinevad. T40 skeemil on lamp tempanduri + ja starterirelee k klemmivahel. T16 skeemil on see koht väga hägune ja sealt ei ole aru saada. 

Kas peaks generaatori ergutusele otse voolu pealeandma,et saada teada generaatori korrasolek? 
Vasta

Kas selline relee:

[Pilt: 0109242833926c6.jpg]

On asendatav sellise releega?
[Pilt: 01092428357b67d.jpg]
Vasta

Ise küsin ja ise vastan. Jah on vahetatav ja laadimine hakkas toimima.
Vasta

Ütleks nii et oma 16ga on selle aasta plaanid ületatud! Tõmban joone alla selleks aastaks. Sain käima taas (toimetab eduliselt) Ehk kellegil seisab riiulil müüa u haakesilmus (või mis ta iganes on) Käru hea haakida

Veel pole maha löödud
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 3 külali(st)ne