T 16M (vana lauda traktori teine elu)

Läksin täna naabrimetsa puid tooma, kui koorem peal oli kuulsin nagu keegi peeretas just peeretas. Suht savi sellega hakkan liikuma vaatan et mis toimub mul tagarehv pilbasteks Sad Njjaa 30 aastat ausalt teeninu tuleb lõkkesse panna! Nüüd jälle tõrge, uut paput netu ning lisaks töötu ka veel!!!!!!!! Aaah kisun sita maha, panen uue lapi! kui ei aita siis peab midagi paremat vaatama

Veel pole maha löödud
Vasta

Nii lipp lipi peal lapp lapi peal kompressorile vaid hagu anda. Lappisin jälle selle jubeduse uuesti kokku. Dai pohh kui hommikuks tühjaks on vajunud Big Grin Igav ei hakka!!!!

Veel pole maha löödud
Vasta

(25-09-2015, 21:20 PM)JaakH Kirjutas:  Nii lipp lipi peal lapp lapi peal kompressorile vaid hagu anda. Lappisin jälle selle jubeduse uuesti kokku. Dai pohh kui hommikuks tühjaks on vajunud Big Grin Igav ei hakka!!!!

Ma räägin töötuna jumala pohh olgu või slikk all. Aega seda rehvi lappida küll. Tööinimese ei jõua suve jooksul vahepeal mitu kuud traktori poolegi kaeda.
Viimane aeg suurem uuendus ette võtta, muidu hakkab veel mõni ülemusenäss ajalist ressurssi piirama....

On suur vahe, kas elada aastas 1980 või nostalgitseda aastat 1980.
Vasta

T-16M omanikud tööd ei tee Big Grin Wink 
Vasta

Mõned ikka teevad aga kas kasu saavad on ise küsimus

Veel pole maha löödud
Vasta

Nii see siis juhtuski!!!! Täna tulles metsa ringilt, ei tahtnud äkki roolisüsteem sõna kuulata. Keera kuidas tahad, otse läheb ikka otse. Katkusin roolisamba laiali ja viga käes. Roolisamba puksid (või mida iganes) olid oma töölepingu üles öelnud. Nii. Kui nii siis nii, võtsin terve roolisistemi käsile..... Issand anna mulle kannatust ja veel rohkem raha!!! Kaks pealuud läbi...ehk rooliliigendid, tõenäoliselt veel originaalid on nad. üüüü kuda ma need sealt küll edukalt kätte saan on juba oma ette ooper. Eks tänapäeva sutsud aitavad Big Grin .
Igav ei hakka juba Toungue

Veel pole maha löödud
Vasta

Kui sul rooliotsad ja paralleelvarda otsad läbi on, siis rooli keeramine on mõnusa lõtkuga. Kui üldse rooli ei keera, siis pigem viga roolikarbis (võlli purunemine). Käidud tee mul. Muide roolimunaka kausse on uuena saadaval. Eeldusel, et vedrud terved on otste sees.
Vasta

mul roolilsamba puksid jumala peetis.... muu asi tundub olevat ilus, isegi kena.. Eks nüüd tuleb sammud seada MTZ varuosade poodi Viljandisse Pargi tn-sse. Rooliotstega juba sain inffi kuda neid ajaloosaastast lahti saada...... Ja eks see kuradi käimakott või käigukast tuleb ka kord lahti harutada. Praegu ainult hädavajalik vaja ää teha

Veel pole maha löödud
Vasta

(21-10-2015, 21:28 PM)JaakH Kirjutas:  mul roolilsamba puksid jumala peetis.... muu asi tundub olevat ilus, isegi kena.. Eks nüüd tuleb sammud seada MTZ varuosade poodi Viljandisse Pargi tn-sse. Rooliotstega juba sain inffi kuda neid ajaloosaastast lahti saada...... Ja eks see kuradi käimakott või käigukast tuleb ka kord lahti harutada. Praegu ainult hädavajalik vaja ää teha

Üks tegelane just võttis ühe 16Mg 92a laiali harjumaal millel oli hüdrorool ja remonditud käigukast. Surfa börsis, ehk saad endale mõne vajamineva varuosa soodsamalt.

On suur vahe, kas elada aastas 1980 või nostalgitseda aastat 1980.
Vasta

Kas sul juba Mtz otstega roolivärk polnud nagu tõelisel T16m`l? Neid iks leidub. Gaasihoovaga roolisammas ka kuskil.
Vasta

hüdroroolist ei hooligi kuid kunagi siin välja kisatud liigendiga roolist olen  väga huvitatud!!!!!!!!!! Ja mis veel, ilmselt kui seda T 16M-i ülal pean siis tuleb putka ka peale osta Sad  Eks hoian silmad kõrvad lahti. Pen.skar pani ikka õige nime ... õueloomake
Big Grin

Veel pole maha löödud
Vasta

(21-10-2015, 21:31 PM)pen.skar Kirjutas:  Kas sul juba Mtz otstega roolivärk polnud nagu tõelisel T16m`l? Neid iks leidub. Gaasihoovaga roolisammas ka kuskil.
päris ausalt öeldes ei tee ma vahet MTZ otstel vahet sest ma pole rooli munakaid veel puutunud. Homme kui ilma ja aega on teen pilte

Veel pole maha löödud
Vasta

Ah ja veel silindri jama, see laseb veel natu olla aga läheb Talupoja teemaga kokku. Ta sama asjaga oli hädas. Nüüd kuis taas tööinime olen, ehk eraldan ka õueloomaksesele eurokopkaid.  Vaatan kui palgapäev ää on olnud mis sest rooli sistemist saab või sai! Näeme, kuuleme, kirjutame, joonistame ja kindlasti pildistame. Big Grin

Veel pole maha löödud
Vasta

(21-10-2015, 22:01 PM)JaakH Kirjutas:  Ah ja veel silindri jama, see laseb veel natu olla aga läheb Talupoja teemaga kokku. Ta sama asjaga oli hädas. Nüüd kuis taas tööinime olen, ehk eraldan ka õueloomaksesele eurokopkaid.  Vaatan kui palgapäev ää on olnud mis sest rooli sistemist saab või sai! Näeme, kuuleme, kirjutame, joonistame ja kindlasti pildistame. Big Grin

No ära kõike ikka oma kaela ka võta,las parem Deeremees joonistab! Las tuleb kohale ja teeb. Smile
Vasta

voahhh!!!! Deeremees ole hea joonista üks kabiiniga T 16 m. Nu pogadid pole vaja! Vaatan oma eurorublad üle ja saadan sulle.Su vaev maksab ka midagi. Praeguseks kõik....

Veel pole maha löödud
Vasta

Eppur si muove (Ta liigub siiski) 
Rahalaev saabus ka 16 jaoks, rooli keera või ühe sõrmega nüüd! rooliots läks meelest ostmata Sad  Teha on palju ikkagi veel ja seda tuleb juurde. Vana asi mis teha.

Veel pole maha löödud
Vasta

Noh nii olen jõudnud sinnani, et asju lappida pole mõtet. Teen ise või lasen teha järgnevaid asju  Selle aasta väljakutsed: Pidurid, sidur ning see silinder mis arvab et on targem kui teine ja sutsub läbi...ooota saa!! Üks vana pilt ka: [Pilt: large_29424145_YsmI.jpg]

Veel pole maha löödud
Vasta

Kui sa ainult metsas käid, siis ilma kastita parem. Ette paremale raaminurgale poolemeetrine nurgik püsti. Teise vinklijupi püstitad samalepoole auguridade keskele. Võid ka teiselepoole samakaugele vinklijupi poldiga kinnitada. Nüüd saad 2-3 meetriseid poolvilta raamile laduda. Vasakust uksest momendil nagunii välja ei käi. Näed teed paremini ja saad isegi 4meetriseid koju viia(kui maanteedpidi minna ei tule). Ainult ühe sakslase raskuse peaks ette kinnitama, muidu võib tühjalt sõites pepupeale püsti tõusta!
Vasta

Ilma kastita kipub jah nina tõstma. Isegi tehase lisaraskus ei aita selle vasta Wink Piduritega on lihtne. Paned uued lindid sisse ja vahetad ühtlasi ka kasti poolsed simmerid/SK tihendid ära. Need kipuvad lekkima ajaga. Siduri tegemiseks tee palkidest suur kolmnurk, kuhu peale kinnitad talisüsteemi. Mootor jääb rippuma tali külge ja ülejäänud veeretad eemale. Siis oleks hea ka pidureid teha. Pole vaja kogu raskust üles ubida pakkudele.
Vasta

jah hr Urmet sellises järjekorras on plaan tehagi Smile mul eelmine T 16m sai sama asja. Siis tegi kogu kammajaaa isa, ma olin nagu rohkem praktikant vaatasin ja s...agi ei saanud aru.  Sad
eks tuleb jubinaid osta ja päris kõvasti.... praegu on hea aeg, kevade poole tulevad teised mured. Selle kasti rappega on lugu nii et plaan on mingil määral metsaveo haagist järele ahvida ja see kallutama panna. Aga selleks praegu finantsi pole. Jääb ootele

Veel pole maha löödud
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne