Masinate pesu kodustes tingimustes talvel.
#1

Tegin sellise teema siia, peaks nagu sobima siia foorumi.

Türi ja Paide, kas ma olen blondiin, kilplane või muidu juhm?

Sai Mondeoga siin paar raksu pealinnas käidud ja vähe sitane, eriti peale viimast käimist kui sula oli ja pasarahe käis üle pea.
Täna soe ilm ja mõtlesin, et peseks linnasita maha. Ämber sooja vett täis, Fairyt sisse, voolik õue ja lädistama, midagi ei muutunud..... Ühesõnaga, sama kõnts peal mis ennegi. Kas küsimus selles, et pole autoshampooni või talvel polegi nagu mõtet ise üritada? Saan aru pigiplekkidest, kuid tavaline kõnts ka ei eemaldu nagu eriti. Tegelikult vist linnas hõljub lausa pigitolm, auto ikka päris kare. Ühesõnaga, kas koduste vahenditega tasub üldse jamamist, kui jah, siis millega. Pigieemaldusvahendiga terve auto üle teha......no ma ei tea......

Panen mingi hädise pildi ka esitiivast, midagi ei muutunud suurt pesuga:

[Pilt: 95865-pigi1.jpg]

Oehhh... mida kõike head see Nõukogude võim inimkonnale on andnud!!! Alla Pugatšova, Linnahalli, Baikonuri kosmodroomi, Moskvitši... sinu, minu...
Vasta
#2

(14-02-2013, 16:55 PM)Maamees Kirjutas:  Tegin sellise teema siia, peaks nagu sobima siia foorumi.

Türi ja Paide, kas ma olen blondiin, kilplane või muidu juhm?

Sai Mondeoga siin paar raksu pealinnas käidud ja vähe sitane, eriti peale viimast käimist kui sula oli ja pasarahe käis üle pea.
Täna soe ilm ja mõtlesin, et peseks linnasita maha. Ämber sooja vett täis, Fairyt sisse, voolik õue ja lädistama, midagi ei muutunud..... Ühesõnaga, sama kõnts peal mis ennegi. Kas küsimus selles, et pole autoshampooni või talvel polegi nagu mõtet ise üritada? Saan aru pigiplekkidest, kuid tavaline kõnts ka ei eemaldu nagu eriti. Tegelikult vist linnas hõljub lausa pigitolm, auto ikka päris kare. Ühesõnaga, kas koduste vahenditega tasub üldse jamamist, kui jah, siis millega. Pigieemaldusvahendiga terve auto üle teha......no ma ei tea......

Panen mingi hädise pildi ka esitiivast, midagi ei muutunud suurt pesuga:

[Pilt: 95865-pigi1.jpg]

Aa....., kas Ford ei olegi siis kohe niisama kare?Toungue

Tõsiselt rääkides tuleks ikka see sodi mingi pigieemaldajaga puhastada ning autot tuleb korralikult vahatada, siis järgmised paar pesu ikka olulisemalt lihtsam.
Vasta
#3

Türil saad abi armeenlase autopesulast, ta nühib selle sul hea raha eest trjapkaga läikima
Vasta
#4

Fairyt ärge kasutage autopesuks ega kodus põrandate pesemiseks. See jätab pinnale silmale nähtamatu kihi mis edaspidi oluliselt kiirendab sita külgetõmmet. Iga asja jaoks on ikka omad vahendid.
Vasta
#5

(14-02-2013, 18:57 PM)Provoker23 Kirjutas:  Fairyt ärge kasutage autopesuks ega kodus põrandate pesemiseks. See jätab pinnale silmale nähtamatu kihi mis edaspidi oluliselt kiirendab sita külgetõmmet. Iga asja jaoks on ikka omad vahendid.

Ja toodetaksegi sellist asja mis nõudepeale pesuaine jääke jätab, et pärast koos toiduga nahka pista?
Vasta
#6

(14-02-2013, 20:06 PM)umm Kirjutas:  
(14-02-2013, 18:57 PM)Provoker23 Kirjutas:  Fairyt ärge kasutage autopesuks ega kodus põrandate pesemiseks. See jätab pinnale silmale nähtamatu kihi mis edaspidi oluliselt kiirendab sita külgetõmmet. Iga asja jaoks on ikka omad vahendid.

Ja toodetaksegi sellist asja mis nõudepeale pesuaine jääke jätab, et pärast koos toiduga nahka pista?

Jep. aga nõud ja põrand on natuke erinevad asjad kuna ühte loputad voolava veega teist mitte niiet sissesöömist pole väga mõtet karta. Auto puhul kui survekaga üle lasta pole probleemi, aga kui nuustikuga küürid ja pesuveega sitta maha püüad loputada, siis tulemus on teada mõne aja pärast.
Vasta
#7

Kinnitamata andmetel pidavat Fairy värvi seest mingit komponenti välja pesema ja pikemaajalisel kasutamisel muutuvat värv tuhmiks ja poorseks.
Vasta
#8

Ilmselgelt ma kasutasin ka svammi pesemiseks, kuigi see nühkimine ei muutnud küll miskit. Fairy oli hädavalik, muud sarnast asja polnud kohe võtta.

Ühesõnaga, talvistes oludes vaja ikka survekat ja keemiat, olen mina asjast aru saanud.

Oehhh... mida kõike head see Nõukogude võim inimkonnale on andnud!!! Alla Pugatšova, Linnahalli, Baikonuri kosmodroomi, Moskvitši... sinu, minu...
Vasta
#9

Olen mitmelt poolt kuulnud, et survekas rikub värvi. Kas ikka puhas vesi rikub hullemini kui sajaga sõitev auto maantel. Kus soola, liiva ja kõike saab?
Ka mina ei poolda suuremat plekipinda survekaga risti rajutada. kuid mõningase nurgaalt kannatab ka täissurvega liiva eemaldada.
Vasta
#10

Huvitav juhtum küll, ise olen see talv mitu korda autot vähe sula ilmaga pesnud, aitab ainult soe vesi ja hari ning läheb ilusti puhtaks.
Vasta
#11

Natuke pani ennast ka imestama, kuna auto liigub põhiliselt kohtades kus soola ei panda, mõned linnaotsad ainult tehtud. Sügisel sai ka pigipesu tehtud päris korralik.

Äkki oleks pidanud ka harjaga lähenema, piirdusin svammiga värvkatte säästmise nimel. Huvitav ka hari ja shampoon teeks parema töö? Ei ole ligiduses ühtegi pesulat ka võtta ja endal külm vesi päris korraliku survega olemas. Tõsi, päris survepesu mõõtu välja ei anna.

Oehhh... mida kõike head see Nõukogude võim inimkonnale on andnud!!! Alla Pugatšova, Linnahalli, Baikonuri kosmodroomi, Moskvitši... sinu, minu...
Vasta
#12

1. nõudepesuvahend nagu mainit ei ole ikka päris sobiv auto pesuks. hea Shampoon ikka õigem asi.
2. leotus, ilma selleta puhtaks ei saa kui pikemat aega (leotusega) pesemata.
Kohe on tunda, kas pesed "liivapaberit" või siledat värvi.
Pildi järgi otsustades, siis vajaks korralikku leotuspesu, peale mida võib mõne aja lihtsalt šhampooniga jälle läbi ajada.
3. švammiga autopesu? Kõik räägivad et švamm ei kahjusta värvi hari kahjustab...? mõelgem nüüd natuke, švamm korjab liivaterad endasse ja lased nagu lihvklotsiga, korraliku pehme harjaga (Vikan näiteks) seda ei ole. Kõige hullem asi muidugi lapiga auto peal liiva nühkimine.


Vasta
#13

Mina olen kodustes tingimustes autot pesnud niimoodi - kõigepealt voolikuga vesi peale(mul selline reguleeritava otsaga aiavoolik), sellega saab suurema sodi maha. Siis Fairy(sidrunilõhnaline) pluss leige vesi ja svamm. Pärast panen vooliku otsa käsiharja, millest vesi läbi käib, sellega vaht maha. No ja, kui aega, siis olen ka suurema vee ära kuivatanud, jääb ilusam. Aga ka niisama pole paha, tulemus rahuldav.
Vasta
#14

Vot Fairit ma küll ei soovita. Mul lapsed pesid minu punast Toyotat kunagi ammu suvel ja panid ka autošampooni asemel Fairit pesuvette. See oli lihtsalt ligemal tuua. Võibolla jäi loputamine kesiseks või mis iganes aga teine päev oli juba märgata päikese käes, et autol mingi valge kirme peal ja kuu aja pärast oli laiguline. Valgeid laike üleni täis. Aitas ainult poleerimine. Ei tea nüüd kedagi ega midagi süüdistada otse, aga nii kiire värvimuutuse ajan senini selle Fairi kaela.
Vasta
#15

see nõudepesuaine pidavat sisaldama mingeid soolasid mis mõjuvad värvile kahjustavalt
Vasta
#16

Igatahes ostsin täna shampooni ja leotusvahendi ära, nüüd tuleb oodata sulailma veel.
Kui kellegil veel konkreetseid soovitusi või häid kogemusi jagada, andke tulla. Survekat ei oma, küll aga voolikut suhteliselt tugeva survega, reguleeritava otsikuga. Paljud soovitanud, svammi asemel harja.....kas harjased tiba rets pole kerele? Teispidi ka mõistan, et liivaterad võivad jääda svammi sisse ja samuti kraapida, võta siis kinni.....

Oehhh... mida kõike head see Nõukogude võim inimkonnale on andnud!!! Alla Pugatšova, Linnahalli, Baikonuri kosmodroomi, Moskvitši... sinu, minu...
Vasta
#17

Õhtust!
Ma teiste tegemistest tea tuhkagi.....aga oma autude pesemisest räägiks küll....
Talveperioodil,see on siis,kui temperatuur juba miinuses,ei pese ma oma autosid üldse. Kui on sula ,siis vahest käin vee ja harjaga üle. Vahest viskan pesuvette ka midagi abistavat, sama šampooni mida endalegi..... Pigem siis käin lapiga ikka rooli ja armatuuri üle.
Ka muul ajal ei kipu oma autot liialt "kaapima",sest miks ma pean seda autot kraapima. Nagunii on mitmed head kilomeetrid,ennem kui jõuan asfaldile..... Sinnajõudes siis on mu auto jälle porikäi....Big Grin
Niipalju muidugi pean hoolitsema,et puhta riidega ikka autosse saab ja ka välja. Aga selles suures leotamises ei näe ma mingit mõtet. Enda aja raiskamine. Maitse asi ka muidugi.
Vasta
#18

(15-02-2013, 21:34 PM)TALUPOEG TALUJA Kirjutas:  Õhtust!
Ma teiste tegemistest tea tuhkagi.....aga oma autude pesemisest räägiks küll....
Talveperioodil,see on siis,kui temperatuur juba miinuses,ei pese ma oma autosid üldse. Kui on sula ,siis vahest käin vee ja harjaga üle. Vahest viskan pesuvette ka midagi abistavat, sama šampooni mida endalegi..... Pigem siis käin lapiga ikka rooli ja armatuuri üle.
Ka muul ajal ei kipu oma autot liialt "kaapima",sest miks ma pean seda autot kraapima. Nagunii on mitmed head kilomeetrid,ennem kui jõuan asfaldile..... Sinnajõudes siis on mu auto jälle porikäi....Big Grin
Niipalju muidugi pean hoolitsema,et puhta riidega ikka autosse saab ja ka välja. Aga selles suures leotamises ei näe ma mingit mõtet. Enda aja raiskamine. Maitse asi ka muidugi.
...et auto ei ole kunagi liiga must. Piisavalt paks kiht pori, murdub ise maha.
Vasta
#19

(15-02-2013, 21:47 PM)umm Kirjutas:  
(15-02-2013, 21:34 PM)TALUPOEG TALUJA Kirjutas:  Õhtust!
...et auto ei ole kunagi liiga must. Piisavalt paks kiht pori, murdub ise maha.
No nii päris ka ei juhtu,sest autud lagedapeal väljas ja vett uhab iseenesest lausa lagipähe..... Võibolla oled ka kodumaal ja panid tähele?Big Grin
Vasta
#20

Üks hää asi on selline asi, et tavalisele toaharjale (selline pehmemate harjastega) panin saba külge alupex-i torust jupi, mis otsapidi harjaste juurde välja jookseb, ots vähe lapikuks kah, alumisse otsa o ühendetud aga voolikust vesi, mitte suure survega, aga nii...parajalt. Alguses teeb massina märjaks, siis šampooni koos leotusvedelikuga vette segatuna terve masin üle, ikka üks külg korraga, siis selle harjaga, kuhu vesi kah manu jookseb, hõõrun üle. loputan ning asi korras. Pigiplekkidega tegelen tavaliselt igal kevadel, bessiiniga tuleb maha, aga vahel olen lisanud sellele spets-vahendile bessiini sisse ja on hakkama saadud. Pikalt ei maksa mudugi leotada. A inimesešampooni ei maksa masinale panna, võtab värvi maha rsk. Inimesele ei tee midagi, sellele võib Smile .


Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne