palgihaarats
#61

(31-01-2019, 15:12 PM)v6sa Kirjutas:  Aga teravad peavad need olema, muidu on ohtlik.

Mul valus kogemus olemas, peale seda mõtlen metsatööl ikka ka õigetele raudninadele, mis olemas on. Nimelt võtsin jämeda kännupaku sülle, crocksid jalas, et sünnipäevalõkkesse tuua. Ja siis kukkus selline 30 kilo koore SEEST välja varba peale ja kogu minu pidu oligi "tehtud". Siiani kole varvast vaadata... Pärast on veel haaratsiga sama juhtunud, kui "ligase koorealusega" metsakuiva saed ja klotse kasti tõstad. See kukkuv klots ja palk on saatanast küll ja reageerimiseks aega pole.
Vasta
#62

(31-01-2019, 15:19 PM)PlyVal64 Kirjutas:  ...
reageerimiseks aega pole.

Mis mõttes pole: esimesed 0,2 sekundit molutab puu ju sisuliselt kohal (mäletate: inerts ja impulsi jäävuse seadus), siis alles hakkab sisuliselt  kiirendama. Esimene meeter võtab ju üle poole sekundi...

Seega pea sekund on aega näha, veenduda oma nähtu tõelisuses ja pöördumatuses ja seejärel eemaldada mõlemad jalad ohutsoonist. Toungue

Ma olen alati imetlenud vendi, kes dressides ja odavates vahtkummikutes metsatööd teevad.
Vasta
#63

(31-01-2019, 11:05 AM)honkomees Kirjutas:   Mõned teised on teravana püsivate otstega, saab ka jämedamat lihtsalt natist kinni võtta.

Millised mõned teised?
Palun pilti või viidet, kust neid saab Big Grin
Vasta
#64

(31-01-2019, 07:41 AM)Inri Kirjutas:  Sellised kasutuses, avanevad 30cm.
https://saestuudio.ee/toode/husqvarna-haarats-suur/

https://www.tooriistamaailm.ee/haarats-s...ersal-30cm
Kummad ? Husqu vs McCuloq
Üks ja sama asi? Värv erinev?
Suuremaid vist ei olesaada, kui 30cm.
Vasta
#65

(31-01-2019, 16:29 PM)pannkook Kirjutas:  
(31-01-2019, 11:05 AM)honkomees Kirjutas:   Mõned teised on teravana püsivate otstega, saab ka jämedamat lihtsalt natist kinni võtta.

Millised mõned teised?
Palun pilti või viidet, kust neid saab Big Grin

stihli omad aga palju väiksemad
Vasta
#66

(31-01-2019, 16:20 PM)v6sa Kirjutas:  Ma olen alati imetlenud vendi, kes dressides ja odavates vahtkummikutes metsatööd teevad.

Eks metsatööl ja metsatööl on ka vahe. Ma olen küll paljaste varvastega ja ujukate väel puid lõiganud, üldse ei salga. Aga võtad ka HÄSTI ettevaatlikult ja mõistusega, saega ei vehi jne. 
Ma ei arva, et peaks hullunult turvavarustusega üle pingutama aga päris ilmaasjata neid ka ei tehta. See on sama, mis merel turva- ja päästevarustusega: MÕISTUST on vaja, siis pole erivahendeid tarvis. Nõus, tõsine metsatöö on natuke teine, kui merel niisama töllerdamine, ootamatust on palju rohkem. Võsasaag on palju hullem ja ohtlikum riist isegi heina niites, kui kettsaega kaigast kukutada... Ilma traatvõrguta molu ees taha niisama katsetadagi. 
Mul pole saemehe pükse, nende plaan on hooajaks 2019 olemas. See lihtsalt ei ole "väärt" mitteostmist, et pole kunagi midagi juhtunud. Vaatan peeglisse - siiani puhas oma laiskus! Need tõmbadki lühkaritele peale, õhk käib läbi, hüppad saapasse ning ka suvel +25 kannatab olla ja jalad jäävad otsa. Muuks ajaks on tule- ja elektrikaitsega USA tööpüksid (vanas Tihniku Maksis ladu.ee nimeline müük ja sealt saab 15€ eest RedWingsid mis mul pildil seljas, soovitan!) ja sinna saab ju ka samad kaitsed peale. 
Jälle: tõsisemaks pikaks metsas müttamiseks tuleb ligi võtta juba midagi spetsiifilisemat. 

Käsihaarats on ju samasugune kaitsevahend ja natuke mugavusvahend. Kõike saab ka käsitsi aga vähem kummardamist, vähem seljaga tõstmist, käed on saest kaugemal - see kõik on ju tegelikult turva ja tervis. Minu "lemmik" videoõpetus sedasorti asjade kaasaskandmiseks, ise totaalse amatöörina oska "poolte pudrunõude" peale mõeldagi. Lisaks siis vaatad, kuidas neid haaratseid ja konkse päriselt kasutatakse. Ja med.kit - vasemal käel siiani tavalise käsisae arm majaehitusest, lihtsalt õrnalt läks pihta... Sitika apteek päästis päeva.
Vasta
#67

mainiks konksudest ja haaratsitest niipalju, et nende abil on kontroll ja haare palgi ümbert sedavõrd palju parem ja mugavam, et üsna kerge on oma sõrmed-randmed-küünarliigesed üle koormata.
sobilik jupp vana koormarihma säästab liigeseid ja võimaldab tegelikult veelgi rohkem kanda.
paari meetrine umbes, ühes otsas aas, mis käib haaratsi käepidemest läbi ja teine ots üle turja.
haarats siis ühes käes ja oheliku ots teises käes. kui just õlitatud riided pole, siis hõõrdejõud koos vähese käega pidurdamisega hoiab rihma paigal.
teine ots siis kannab palki ja sangast hoidev käsi on nö. olukorra kontrollimiseks.
soovitan.
Vasta
#68

(31-01-2019, 20:59 PM)diesel Kirjutas:  mainiks konksudest ja haaratsitest niipalju, et nende abil on kontroll ja haare palgi ümbert sedavõrd palju parem ja mugavam, et üsna kerge on oma sõrmed-randmed-küünarliigesed üle koormata.

Ma panin tähele sama asja kui haaratsiga tegutsesin. Juhtub olema vähe toekam kaigas, siis hoiad kätt keha suhtes sellises asendis, et suur pinge jääb küünarnukile ja/või randmele. Käed/käsi on kõveralt ja hoiad kaigast kehast eemal. Seda teed sa tahes tahtmata automaatselt, sest vastasel juhul käib kaigas vastu keha või jalgu. Pöörake sellele järgmine kord tähelepanu metsas kui ei usu Smile  Kui sama kaika lihtsalt kaenlasse või õlale võtad, on kõik liigesed ja lihased oma loomulikus asendis aga riided märjad. Ma isiklikult ei kipu haaratsit tänu sellele kasutama ja kui kasutan, siis äärmisel juhul kui teisiti oleks veelgi ebamugavam.

Parem varblane käes, kui kajakas pea kohal!
Vasta
#69

proovi mõnikord koos rihmaga.
üllatud positiivselt.
Vasta
#70

ma võtan hetkel meetriseid notte otstest, käed laiali. Raskuse poolest ei jää ka 40cm kased võtmata, aga käed libisevad pidevalt ära ja siis pead jälle maast üles noppima kandami..... Sad
Vasta
#71

(31-01-2019, 22:31 PM)pannkook Kirjutas:  ma võtan hetkel meetriseid notte otstest, käed laiali. Raskuse poolest ei jää ka 40cm kased võtmata, aga käed libisevad pidevalt ära ja siis pead jälle maast üles noppima kandami..... Sad

Kaks konksu teevad elu lihtsamaks. Meetriste nottide jaoks suurepärane lahendus.
Vasta
#72

Kui kellelgi tekib meeltesegaduses mõte Handymannist osta 4 eurosed rohelised haaratsid, siis astuge rahulikult riiulist edasi. Nii pehmed, et isegi lepakaigast võtta ei saa. Meie peres 8 aastase lapse käes nüüd kasutuses.

Omal Fiskarsid suured ja väiksed, sobivad kätte ja haare hea. Oregoni korgist käepide läheb libedaks.

Hoiatuseks veel, mitte osta sellist langetuskiilu https://www.motonet.ee/et/toode/388987/K...BS-plastik , deformeerumise asemel lendavad tükid lahti. Oregoni jt omadel sellist nalja pole näinud.

Traktori taha ostsin kunagi 4000 krooni eest sellise : haarats  . Sai teda alguses rohkelt kasutada, kuid viimasel ajal üha vähem.  Alates kolmest puust ei hoia korralikult kinni ja peab ikka ketiga turvama. Laoplatsil palke virna saab edukalt tõsta. Täna mõtlen talle hüdrovintsi lisamisest või ostan vintsi koos plaadiga.
Vasta
#73

(01-02-2019, 11:02 AM)PSV Kirjutas:  Kui kellelgi tekib meeltesegaduses mõte Handymannist osta 4 eurosed rohelised haaratsid, siis astuge rahulikult riiulist edasi. Nii pehmed, et isegi lepakaigast võtta ei saa. 
Talvel jäise raske palgiga, ehk püüdes põllukiva tõsta, täitsa usun et nürivad. 
Endal hooaja kasutusel, soojaga ~6 ruumi sangleppa + see kogus mändi ja natuke rohkem ka kasti loopida ei ole neile mitte midagi teinud! Seega päris tõsi see väide pole. Selle olematu raha eest on paar odavhaaratseid ennast juba ära tasunud! Jälle: päris tõsisele metsatööle sadade tihude manuaalselt teisaldamiseks tasub kallid ja õiged ostaa aga see odavamate hiinaasjade alavääristamine ka täistõde pole. Kas reaalselt kahe õlle raha eest (kevadel oli mingi pakkumine ja ma maksin kokku paari eest 4€ + samapalju pööraja eest juurde) on vähe teinud??? Mul jäi kümmekond õlut metsas pealelaadimisel joomata, sest pakkude peale loopimine/tassimine läks nii kiirelt ja janu ei jõudnudki tekkida! Olen juba rahalises plussis? See on jälle reaalne elu...kus kõike saab ka otseselt rahanumbrisse ümber konverteerida. 
Kaua ma tõeliselt häid "tagasi teeniks", sest olematus mahus töö teevad nad täpselt sama ära? Lisan juurde ülihea langetuslabida/palgipööraja ja kokku on kolm asja maksnud rohkem, kui mul kasti ja mitme ketiga ning haaratsite ja odavpöörajaga reaalse töö saekomplekt! Ahjah, 140€ sisse mahub ka kaasavõetav plekist saepukk peenema sodi metsas tükeldamiseks!  Too odavpööraja/kergitaja on tõesti zitt ja ülipehmest materjalist aga mingis mahus kergemate palkidega isegi toimib. 

Kuigi räägiks nagu iseendale vastu (a'la unistus raudhobust vms), siis numbrimaailmas räägime me protsentidest ja KORDADEST! Sae puhul on jutt 3-5  korda kallimatest, haaratsite jms puhul 10 korda kallimatest jne. Ja nagu saag, on ka igasugune traktorilaadne tehnika. Et kui 3-5 korda kallimat saagi soovitatakse ja odava ostjana olen loll, siis samaga vastates tummisema (kallima absoluutnumbriga) tehnika maailmas olen jälle loll? Ja lõppeks taandubki kõik "oregon läheb peos libedaks" ehk iseenda tunnetele! Lisame ikka bensiini ka tulle juurde - sain ju sõimata isegi Aspeni kasutamise propageerimise eest!!! Nimesid ärme nimeta!
Vasta
#74

Ma ise kasutan juba 6aastat bauhofist ostetud 12eur maksnud tundmatut haaratsit. Ainuke kiri on outdoor acessories peal. Olen teda ka kännu külge klammerdanud ja koormarihmaga sikutanud teist puud. Töötavad siiani ja teritanud pole kuid vahest jäävad suts väikseks, kuni 20cm avanevad
Vasta
#75

Ma tellisin omale selliseid 2tk, kuna Tartus muid soodsalt ei leidunud. Uuel nädalal saan kätte, siis näis, kuda on.
haarats
Vasta
#76

Värvid käepideme roosaks ja on husqu.

Aquila captas non muscas.
Vasta
#77

Ma tegin ise endale haaratsid, tegelikult hulgi kohe. Mõned on metsa maha juba jäänud juba, igal juhul ei leia enam. Praegused on traktoris, ei viitsi tuua, et pildistada. Tulipunaseks värvitud ja mõnusa kummist käepidemega vooliku näol. Aga leidsin ühe esimese prototüübi mida pildistada. Vaba käega lõikasin detailid plasmaga välja soomekelgu terast. Šablooni järgi joonistasin metallile ja surtsti detailid olemas, augud sisse ja pide taha. Praegustel on natuke pideme nurka muudetud ja teraviku nurka ka. Aga noh, pildi saab vast ette. 4tk selliseid teeb mingi tunnikesega valmis+viimistlus vajadusel. Samas pole kahju kui kaduma läheb ja minu sugusel tuulepeal neid ikka kaob sinna põhjatusse metsa. Peabki vist mingi portsu juurde tegema igaks juhuks.

   
   
   

Parem varblane käes, kui kajakas pea kohal!
Vasta
#78

(01-02-2019, 17:06 PM)pannkook Kirjutas:  Ma tellisin omale selliseid 2tk, kuna Tartus muid soodsalt ei leidunud. Uuel nädalal saan kätte, siis näis, kuda on.
haarats

vaata kuis tahad, aga täpselt sama asi, mis siinsamas mõni post varem pandud linkidel nii husku kui noname nimega müüdav asi.
ainult riistamarketi 70 prossa juurdehindlust on eelmistele jäänd panemata.
Vasta
#79

Riistakeskuses olid 25 need Rolleyes
Vasta
#80

nojah. kui olid, siis kõik kena.
samas panid lingi riistamarketi lehele, kus asi 39 maksab ja kiitsid, et soodsamaid pole.
võta nüüd kinni, mida uskuda ja arvata.
riistakeskuse lehel selliseid ei paista üldse.
segane värk. aga vahet pole.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne