Käivitusmootor PD-10
#21

Kellel siis kõige suurem häda ,sellele võin ühe kobeda vanatüübilise karbussi K-16 maha müüa.Wink Võibolla leian veel mõne. Kindlasti ei suuda ma terve riigi vajadusi rahuldada .....
Vasta
#22

Otseselt suurt häda ei ole, saan praegusega ka hakkama, aga põhimõtteliselt huviline oleks küll. Mis hinnaklass?

Aitan seadmete monteerimis ja demonteerimistöödel ning konstruktsioonide ehitamisel
www.ransar.ee
info[ät]ransar.ee
51934170 
Vasta
#23

(22-03-2013, 09:12 AM)saarrand Kirjutas:  Otseselt suurt häda ei ole, saan praegusega ka hakkama, aga põhimõtteliselt huviline oleks küll. Mis hinnaklass?
Eks ikka kõrgem klass....Toungue
Vasta
#24

Igiliikur PD-10. Mootor, mis joob kõike mis vähegi põleb.

Vaja oli russat käivitada aga käimari paagis polnud peale bensiiniaurude midagi ja ainuke põlev vedelik mis õnnestus leida oli lakibensiin. Klaasitäis seda vedelikku paaki ja käima ta läks ning suure mootori tõmbas ka käima.
Vasta
#25

(20-05-2013, 16:20 PM)Daff Kirjutas:  Igiliikur PD-10. Mootor, mis joob kõike mis vähegi põleb.

Kõik, mis tikutulest süttib, paneb selle imetüki pöörlema.
Proovisin sügisel jumzi käivitades kogemata diisliga, seda vat ei salliWink Big Grin

'Per cogo, non per mico' (Edasi kompressiooni, mitte sädemega)
https://www.facebook.com/Teedehooldus/
 Ulila Jäärada FB
Vasta
#26

Tavaliselt läheb küll diiselmootor lõhkuma, aga miskipärast läheb mul just see käivitusmootor lõhkuma kui on paar minutit töötanud. Alles siis kui kraan kinni keerata, jääb seisma.
Vasta
#27

(24-05-2013, 09:23 AM)Üllar Kirjutas:  Tavaliselt läheb küll diiselmootor lõhkuma, aga miskipärast läheb mul just see käivitusmootor lõhkuma kui on paar minutit töötanud. Alles siis kui kraan kinni keerata, jääb seisma.
Järsku siis on väntvõllitihendid ära kõdunenud. Kui siibri kinni paned ja edasi lõugab,saab lisaõhku..
Vasta
#28

Ma tavaliselt muljun toast magneeto lühistamise nuppu, aga eile nt polnud sellest üldse mingit abi.
Vasta
#29

(24-05-2013, 11:57 AM)Üllar Kirjutas:  Ma tavaliselt muljun toast magneeto lühistamise nuppu, aga eile nt polnud sellest üldse mingit abi.

No siis oli seal plastikut või midagi vastas,võta maha ja uuri järgi.
Vasta
#30

(24-05-2013, 13:56 PM)TALUPOEG TALUJA Kirjutas:  
(24-05-2013, 11:57 AM)Üllar Kirjutas:  Ma tavaliselt muljun toast magneeto lühistamise nuppu, aga eile nt polnud sellest üldse mingit abi.

No siis oli seal plastikut või midagi vastas,võta maha ja uuri järgi.

Hõõgsüüde? Kolvi peal tahmakiht...
Vasta
#31

Magneetol suretusnupp ehk lihtsalt ei toimi, kui lõhkuma hakkab, tõmba küünlalt juhe maha... Wink Karburaator tasuks ka korda teha ... Toungue

'Per cogo, non per mico' (Edasi kompressiooni, mitte sädemega)
https://www.facebook.com/Teedehooldus/
 Ulila Jäärada FB
Vasta
#32

Kuna karbu tegin puhtaks ja küünlajuhtme mahavõtmine sellisel puhul abi ei anna, siis kõige loogilisem tundub see tahmakiht. Imelik on see, et hõõgsüüde mootori sedasi lõhkuma ajab, justkui regulaator läheks lolliks. Ükskord lõi plokikaane vahelt vee välja, siis võttis küll kõhedaks.
Vasta
#33

huvitav, miks minu jumzi käivitusmootor käivitub ükspäev väga hästi, aga teinepäev võid käiama jäädagi, kuna koostöö aldis ta siis jälle pole, aga samas järgmine, ülejärgmine päev käivitub jälle esimesest põõrdest.

Näide "heast" päevast :


karbussi olen maha kiskunud, puhastanud (membraani vahetanud) proovisin ka vanatüübi ujukiga karpat, kaanetihendi olen vahetanud(lekkis jahutusvedelikku), süüteküünalt ja juhet olen vahetanud, ikka sama kala.
Säde on alati olemas ja küünal jääb ka peale pikemat käivitust kuivaks.
Topkaga lõõb küünla märjaks ja ei essugi kasu sellest !

Vahel käivitus ka siis paremini kui kaanes olev sussklapp oli pooleldi avatud olekus.


Viga avastatud
Viga oli süütemagneetos, asi ilma kaaneta päiksekätte kuivama, lisaks kontaktid puhtaks ja vahe õigeks ja samas asendis tagasi ja taas matsupill !
Vasta
#34

Topkat pannes peab käivituma igal juhul,isegi kui ei ole karbussi peal.... Ega sädeme olemasolu pole veel kindel,et säde surve all on. Seda peaks siis kontrollima. Küünalt ka muidugi. Ja ega ei ole ju väljast näha,kas väntvõllitihendeid ikka sees on......
Magneetodel tuleks ikka vahel kontakte puhastada,sest need oksüdeeruvad ja vahest annab ja vahest ei miskit. Zigulli komplektis oli üks pisike võti,millel küljes väikene sametviil. Sellega on hea kontakte hõõruda.
Vasta
#35

mis ennenägematu kabiin?

Your mama might be proud of you, but this ain't your mama's world.
Vasta
#36

(24-05-2013, 21:33 PM)Buzzet Kirjutas:  huvitav, miks minu jumzi käivitusmootor käivitub ükspäev väga hästi, aga teinepäev võid käiama jäädagi,
...

Kas need "halvad" päevad on peale vihma, tugevat kastet või lihtsalt pikka seismist? Rolleyes

Magneeto kaheks nädalaks soemüürile või veeboilerile kuivama, uus küünal (mitte Vene saast!) ja väga mõistlik oleks ka kahtlase olemisega kõrgepingejuhe korralikuma vastu vahetada.

Käivitusmootori magneeto kardab niiskust. Kõige kindlam on omada kahte magneetot - üks töötab ja teine on "kuivamas".
Vasta
#37

viimane kord oli vist isegi nii, et panin traktori hommikul tööle ja lõunaajal jätsin seisu ja pärast lõunat enam käivitusmootor käima ei läinud(väljas oli päiksepaisteline ilm).
Tegin magneeto kaane alt pildi, siin näha jah väikseid veepiiskasid kondeka ümber :

[Pilt: DSCN2104.JPG]
Vasta
#38

Aga mina tean sellist asja. Orig membraan vaja välja võtta, kui ta veel terve on. Lõigata piimapaki kilest selle järgi paar sarnast välja ning panna kõik tagasi nii, et bensiin ei puutuks kokku orig membraaniga. Toimib mitmed aastad kui mitte rohkem. Eeskuju olemas.
Vasta
#39

A võibolla väikse karterisse bensiinisegust õli kogunenud, mis segu endasse võtab. Liitepinna lähedal kork, tihti ka määrdenippel pandud. Keera see ära ja anna seni starterit, kuni tühjaks sülgab. "Lõhkumiselgi" võib toitude neistsamadest karterijääkidest. Mõni käivitusmootor töötab eduliselt ilma selle korgitagi- igal mootoril omad soovid. Muidu tõesti kõikesööja mootor. Vahel, kui segupaak tühi, lasin gaasipõleti gaasiga traktori käima!.
Vasta
#40

Vaat sinna karteri punniks kasutatakse peamiselt määrdeniplit...
Legend pajatab, et eelmise riigikorra ajal olevat nooruke masinist esimest hooldust teinud ja hoolega masinat määrinud, kui lattu kolmanda pritsitäie määrde järele läks, siis küsiti, et kuhu ta selle määrde surub... Olevat seal küljepeal üks koht mis meeletult määret sisse võtab, välja ei pressi aga kusagilt...

'Per cogo, non per mico' (Edasi kompressiooni, mitte sädemega)
https://www.facebook.com/Teedehooldus/
 Ulila Jäärada FB
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne