Käivitusmootor PD-10

Käivitusmootori alumise hammasratta laager tahab vahetamist, loks päris räige juba. Kuidas selle kätte saab? Lahkama peab hakkama karpa poolt või hooratta poolt?
[Pilt: 20201113_175932.jpg]
Vasta

Vaja vahetada väntvõlli tihendid. Kas osta traktorivaruosa poest vene omad või hydroscandist sobivad.Kumbad kannatavad meil kasutuses olevat bensiini.Hea kui keegi teaks tihendi mõõte saaks enne lahtivõtmist ära osta.
Vasta

(28-12-2021, 19:22 PM)tungla Kirjutas:  Vaja vahetada väntvõlli tihendid. Kas osta traktorivaruosa poest vene omad või hydroscandist sobivad.Kumbad kannatavad meil kasutuses olevat bensiini.Hea kui keegi teaks tihendi mõõte saaks enne lahtivõtmist ära osta.
Ma ei tea käivitusmootorist midagi,aga kui juba osta siis ikka kaasaegsed lääne tihendid sisse,kaku laiali ja kass poegadega lähed poodi ja mõõdavad ja vaatavad.
Vasta

(28-12-2021, 19:36 PM)muska71 Kirjutas:  
(28-12-2021, 19:22 PM)tungla Kirjutas:  Vaja vahetada väntvõlli tihendid. Kas osta traktorivaruosa poest vene omad või hydroscandist sobivad.Kumbad kannatavad meil kasutuses olevat bensiini.Hea kui keegi teaks tihendi mõõte saaks enne lahtivõtmist ära osta.
Ma ei tea käivitusmootorist midagi,aga kui juba osta siis ikka kaasaegsed lääne tihendid sisse,kaku laiali ja kass poegadega lähed poodi ja mõõdavad ja vaatavad.

Mis asjad need kaasaegsed lääne tihendid on??
Aastaid  kummardasin ka ise nn  jumala imet ja teab mis veel huinamuinat.  Kuid ....

Enamik SK tihendid on ju nii varem kui praegu Guffero toodang. Ehk teisisõnu sama pask on erinevates poodides lihtsalt erineva hinnaga.  Jah on olemas ka see nn Poola analoog. - kvaliteedi erinevust sk tihendil pole.
Märgades unenägudes minnakse Alas ja kuul poodi ja ostetakse 10x kallimalt (millest enamik moodustab vahendajate ja poe kasumimarginaal) tihendeid).  Hydroskaniga ei anna võrrelda, seal võetakse püksid ka jalast ära ja müüakse ikka sama head jura lihtsalt 20x hinnaga.

Siinjuures kogu aeg meenutades vene varuosade kvaliteeti, siis mis see "jumala kingitus ehk Lääne tihend nii erilist on??"
Küsimus pigem on, et kust saada nn värskeid tihendeid, mis ei ole veel plastikuks muutunud?

On suur vahe, kas elada aastas 1980 või nostalgitseda aastat 1980.
Vasta

Kas ma mõistan õigesti: üleloleva rasvase jutu mõte on selles, et kõik poed müüvad sama tootja kaelustihendeid? Lihtsalt juurdehindlus on erinev?

Oled selles nüüd ikka kindel?
Vasta

(28-12-2021, 22:37 PM)v6sa Kirjutas:  Kas ma mõistan õigesti: üleloleva rasvase jutu mõte on selles, et kõik poed müüvad sama tootja kaelustihendeid? Lihtsalt juurdehindlus on erinev?

Oled selles nüüd ikka kindel?


Põllumajanduspoed jah.  Erinevused ülimalt minimaalsed. Tarnekohad ju samad neil.

Kuid nagu ma ütlesin, Tuleb aru saada, kust saab värskeid tihendeid. Odavama poe riiulitelt saab sk tihendeid paari euri kandis. Korralikumad aga maksavad 10-20euri tk.
Rääkimata sellest, et laos neid koheselt pole ja tüüpiliselt peab ka mõõtudega (paksusega) mängima +- 1mm ringis.
Samas ega see imetihend ka asja uueks tee. Kogu kompott peab olema korralik.

On suur vahe, kas elada aastas 1980 või nostalgitseda aastat 1980.
Vasta

Ma vabandan,et julgesin kõik tihendid ühte patta panna...aga vahetasin põka aisatõste silindri mansette ja ehtsa vene saasta asemele läks lääne kraam ja silinder peab,vene saasta sai iga aasta vahetada,sellest ka eelistan vene saasta asemel lääne kraami.
Vasta

Ma kasutan veel nõukaaegset "saasta" ja ei tilgu kuskilt. Ma ei saa aru, mis jama see küll on.
T.
Vasta

(29-12-2021, 10:13 AM)Talupoeg taluja Kirjutas:  Ma kasutan veel nõukaaegset "saasta" ja ei tilgu kuskilt. Ma ei saa aru, mis jama see küll on.
T.
Nõuka aegset ilmselt poes täna ei müüda kah...Tihendi remontkolmplekt mis poes müügil on juba välimuselt kohutav,mul targemat teha vaba ajaga kui iga aasta venest tulevat tihendit vahetada...
Vasta

(29-12-2021, 10:13 AM)Talupoeg taluja Kirjutas:  Ma kasutan veel nõukaaegset "saasta" ja ei tilgu kuskilt. Ma ei saa aru, mis jama see küll on.
T.

Härrased, ärgem mingem kaunil jõuluajal tülli ainuüksi selle üle, millist kummi kasutada.  Big Grin
Seda enam, et tüli tundub tõusvat selle peale, et räägitakse erinevatest sõnadest. Olen herr Talupojaga nõus... teatud reservatsiooniga. Nõukaaja tihendimajandus (nagu palju muudki) ei olnud mitte margi-, vaid mõõdupõhine. Üle laia kodumaa vorbiti neid kindlasti kümnetes tehastes, ühes paremini-täpsemalt-paremast toorainest (siingi kehtis ju põhimõte, kuidas tootja oskas tooraine tarnijat paremini "määrida", et plaan täidetud saaks), teises käis tootmine palgapäevajärgses seisundis. Seega võis toonane toodang ka väga broo olla, kui seda säilitati vastavalt tingimustele, ei lastud päikese käes tolmiks pudeneda, kasutatava õli sees metalli pole - siis ta töötabki väga hästi.
Tänapäeval on aga toimunud globaliseerumine ning ükski vana tont ei tea, kust tuleb nö alumise hinnaskaala (mitte ainult tihenditel) toodang - ja kas seda tehakse pressiga, mis on värskelt valmis saanud, või on hiinlased mõnest Venemaa pankrotipesast välja ostnud (ja taga hullemaks, selle äratrööbatu järgi omakorda koopia valmistanud).
Mingile kindlale valdkonnale spetsialiseerunud ettevõttel on tänapäeval vähemalt mingigi aimdus oma toodete tarneahelast ja loodetavasti ta vähemalt tahab müüa kvaliteetset asja. Sealt ka hinnavahe.
Ehk kokkuvõte - valik, mida kasutada, on iga mehe enda teha. Riski temaga niikuinii keegi ei jaga. Kui aga paagis on metallipuru või seda tekib pumbast-jagajast juurde ja filter on kah-nagu-on, siis polegi vahet, millise kummiga ratsutada - õnnetus juhtub niikuinii. Cool
Vasta

Küsiti ju käivitusmootori väntvõlli tihendite kohta. Sinna läheb CK, simmerling, kaelustihend jne..., kuidas keegi kutsub.
Kuidagi läks siin mõnel segamini ja jutt läks kummirõngaste peale. Aga, ega soovitus hüdropoest rõngad vaadata ei ole mitte mööda külge maha jooksev. Traktoripoodides vene kirjadega remont komplektid on jah täis õudus. Miskine kummivormide lohakuse teema seal on, sest rõngad ei ole mitte ümara profiiliga ja hullem see, et rõnga välis ja siseküljel vormi vahelt väljapressimise servad. Hakka või zilettnoaga praavitama.
Kvaliteetseid CK tihendeid saab ehk Moduatorist, Kavial? Bensiinikindluse kohta võib eraldi küsida.
Vasta

(20-06-2015, 14:06 PM)labtec4 Kirjutas:  Nii. Tegin antud starter käivitusmootor " vidina " omale ka. Hirmu oli ilmselt rohkem kui asi väärt. Alustan algusest.. Köigepealt ostsin 3.2kw 12v starteri 134€ ja kaks pikemat kütusevoolikut 3.60€tk. Söit koju, starteril ots lahti ja pendiks välja. Köne treialile, poest 2 ölut( treimise eest) ja treiali juurde. Tegu on siiski karastatud hammasrattaga ja treimisele kulus oodatust rohkem aega, kuid tulemus on seda väärt. Edasi tuleb vaheplaat teha, ise tegin selle 10mm plaadist. Punktid " uue" hammaka pendiksi otsa ja saad määrata starteri kauguse, asukoha ja muu vajaliku. Punktid tikud mis hoiavad starterit paigal kinni, jällegi jälgid hambumist. Kui köik klapib keevitad kinni, kui ei muudad mida vaja. Lapid köik lahtivöetu kokku tagasi ja teed esimese proovi paigalduse. PS mahub nibin nabin vahele st starter läheb vastu kütusepumpa, kuid " aidates " mölemat natuke viiliga, suhteliselt vähe vaja aidata, siis mahub kenasti. Kütuse filter tuleb mujale liigutada muidu jääks starterile ette. Tegin 3 proovi käivitust ja ei olnud probleemi. Siiani olen rahul Big Grin

Siin kohal tänaks kasutajat AT100, tänu kellele mina seda üldse teha sain. Tänan!


Aastaid mitu ja rohkem mööda läind, traktor sama ning " leiutatud" käivitus toimis, ilmselt oleks ka edasi toimind. Kuna masin osadeks, on aeg edasi liikuda ja panna öige asi peale, kokkuvötvalt vöin öelda et ei olnd ühtegi probleemi vöi ka selle ilmingut antud asjaga. Käivitus iga ilmaga nii öösel kui päeval aasta ringi. Samal starteril vahetan pendiksi öigeks tagasi ja jätkab tööd. Möningane kulumine on ka pildil näha kuid arvan et ei midagi hullu.


Manustatud failid Pisipilt (pisipildid)
   
Vasta

Mis põhjustab magneetol sädeme muutumise üliväikeseks?
Vasta

(12-11-2023, 20:11 PM)mutikas Kirjutas:  Mis põhjustab magneetol sädeme muutumise üliväikeseks?
Lühiskeerd mähises, niiske mähis, mustad kontaktid, kondeka viga ja alustuseks vale kontaktivahe. Kõrgematel pööretel plastiliinitaoline ollus liikuva kontakti teljel (ammu määrimata).

Инвалид информационной воины на фронте Пярну-Хииу. 
Tsiteerides John McCaini: "Venemaa on peamiselt bensiinijaam, mis teeskleb riiki"," rääkis Basse.
Vasta

Tegelt oligi nii et üks küljes teine "ahjupeal"
Täna ei andnud enam kumbki normaalset sädet.
Magneetode hunnikust leidsin ühe 84aasta oma mis veel ainukesena norm sädet andis.
Täitsa selline mulje jääb et ajajooksul ma ei ta kas magnet vms väsib.
Kas pole veel leiutatud mingit kontaktivabat jne kaasaegsemat,vaevalt.
Vasta

(13-11-2023, 00:31 AM)mutikas Kirjutas:  Tegelt oligi nii et üks küljes teine "ahjupeal"
...

Kas see ahi ikka oli toast soojem? Ilma naljata - praeguste ilmadega on külmad katusealused sama niisked, kui mootoripealne ruum mootorikatte allSad

Teoorias võib magneeto magnet väsida küll. Praktikas ilmselt ikaldub enne mähise isolatsioon ja tekivad läbilöögid, mis ei lase pingel piisavalt kõrgeks tõusta. Mõõda mõnel nigelal mähiste takistusi ja võrdle toimiva kaheksakümneneljanda väärtustega.

Millega puhastad kontakte? Kust saad toimivaid kondensaatoreid?
Vasta

(13-11-2023, 00:31 AM)mutikas Kirjutas:  Tegelt oligi nii et üks küljes teine "ahjupeal"
Täna ei andnud enam kumbki normaalset sädet.
Magneetode hunnikust leidsin ühe 84aasta oma mis veel ainukesena norm sädet andis.
Täitsa selline mulje jääb et ajajooksul ma ei ta kas magnet vms väsib.
Kas pole veel leiutatud mingit kontaktivabat jne kaasaegsemat,vaevalt.
Süütepoolile ei tahaks üle minna?
Esiteks anno 2023 pole enam poest võimalik toimivat magneetot osta ega ka sellele varuosa.
Kondensaatorid ei tööta, kontakti materjal on selline et esimese töötamisega oksüdeerub ja teist korda käivitada on vaja puhastada.
AGH ja lihtsalt Hiina asjal on magnetid liimitud rootori külge ja need lendavad sealt minema ja pooli mähis on immutamata.
Traadid hõõruvad üksteise vastu ja iga päevaga jääb säde nõrgemaks.
Mu ettepanek oleks kuskilt Lada pealt süütepool maha keerata ja visata magneetost välja pool ning kasutada ainult kontakte ja kondensaatorit.
Mingi piduse aku ikka leiab kuskilt ja säde on selline et käivitub iga ilmaga.
Ainult süüdet ei tohi sisse unustada ja selleks soovitaks kontrolllamp paigaldada.
Mul lampi polnud ja korra ununes süüde sisse ning pool lõi kaane pealt.
Muidu käivitus väga hästi ja paar korda lihtsalt käega üle surnud seisu keerates.
Tagasi ei löönud kunagi sest oli käivituskiirendiga magneeto muhv.
Vasta

(13-11-2023, 00:31 AM)mutikas Kirjutas:  Tegelt oligi nii et üks küljes teine "ahjupeal"
Täna ei andnud enam kumbki normaalset sädet.
Magneetode hunnikust leidsin ühe 84aasta oma mis veel ainukesena norm sädet andis.
Täitsa selline mulje jääb et ajajooksul ma ei ta kas magnet vms väsib.
Kas pole veel leiutatud mingit kontaktivabat jne kaasaegsemat,vaevalt.
 Hiinlased toodavad siiani nõuka D-4 abimootori klooni. Sellel oli/on väike süütemäng võrreldes D-6ga ning kontaktivaba kondensaator/türistor süüde, mida müüakse varuosana ning mis võiks mahtuda traktori magneeto korpusse?
 https://www.aliexpress.com/item/10050055...XSGASAwUJu
 Kuigi ise pigem talitaks 2715 soovituse järgi, magneetost läheks käiku kontaktid ning kasutaks akut ja auto süütepooli.

You see, pal, Elvis can´t read a contract.
All he knows is, no Ferrari, no rides with the top down.
Vasta

(13-11-2023, 12:40 PM)Tegelane5 Kirjutas:  Hiinlased toodavad siiani nõuka D-4 abimootori klooni. Sellel oli/on väike süütemäng võrreldes D-6ga ning kontaktivaba kondensaator/türistor süüde, mida müüakse varuosana ning mis võiks mahtuda traktori magneeto korpusse?
 https://www.aliexpress.com/item/10050055...XSGASAwUJu
 
Sellel tootel on ka mähis immutamata ja kunagi kui võrriga võidu sõitsime siis selle eluiga on kuskil paar tundi kuni traadil lakist läbi hõõrub.
Peale immutamist isegi töötas kuni süütepooli niiskus sisse sai ja siis lendas kõrge kaarega.
Selle magneeto sisse mahutamine saab ka olema peavalu.
Vasta

https://youtu.be/oDURIZXqEIo?si=WHgOO3PHh2lcN-Mr&t=2458
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne