Gaz 53 hüdropump
#41

(26-02-2013, 03:13 AM)maitus Kirjutas:  ...
Oleks hea kui mõni teadjamees kommenteeriks, et kas sellised jõuvõtuvõlli pöörded on piisavad põlluriistadele või on seda vähe ja millega ma jälle puusse panin ...? Big Grin

Standardiks on 540 ja 1000 p/min. Kiirem on pigem võimsamate riistade pärusmaa. Muidu hakkab pöördemoment koledasti lammutama...

Kui teed asjad ise, siis ka sätid ise vastama. Aga kui tahad valmis asju kasutada, siis vanemad (vene) asjad on enamuses 540 arvestatud.

(26-02-2013, 03:13 AM)maitus Kirjutas:  Kas oleks võimalik kasutada teist Nš-32 pumpa mootorina ..???

On võimalik, kuid pole soovitav. Nadi karakteristik ja lekkeprobleemid. Mootorina kasutataval peaks olema drenaažiava lekkinud õli eemaldamiseks.
Vasta
#42

Eelpool toodud väited ,nagu sõltuks hüdromootori tootlikkus vähe pööretest on küll üllatavad.Korras hüdromootori pöörded on(tööpiirkonnas) üksühelt seotud tootlikkusega.NS puba eda kvaliteet ei võimalda teda sellises süsteemis kasutada.Kolbpumbaga on asi muidugi teine,kuid õli hulk peab olema tõesti väiketraktori jaoks liiga suur,mida kaasas vedada.

www.tammetonu.ee
treimis - jm. metallitööd.
Vasta
#43

Korvtõstuk AP-17 kasutab selliseid pumpasi ja mootoreid. Pumba käitamine toimub GAZ-53 käigukasti väljavõttest. pumba nominaal pöörete arv oli 1920 pööret. Manuaali pole parasjagu käepärast. Tegu siis aksiaal-kolb pumpade -mootoritega. Tähed pirkal A-pump B- mootor nii oli manuaalis kirjas. Pilte suurendatakse- kliki suurused ja siis originaal ja võid pildilt kärbsesita kah üles leida.
Kuna kogun mõtteid, siis 1. mõte on teha selliste pumpadega "Teisaldatav Hüdrosõlm diiselmootoriga" et mitte bensiinimootorit päev otsa kulutada. Big Grin
http://nagi.ee/photos/pildidplatsil/2203...et/240872/
http://nagi.ee/photos/pildidplatsil/2203...et/240872/
http://nagi.ee/photos/pildidplatsil/2203...et/240872/
Reduktorid on realiseerimisel
http://nagi.ee/photos/pildidplatsil/1352...et/240872/

Eelmisele postitusele lisaks et AP-17 kõik tööoperatsioonid sooritan maas gaasiga, ehk siis tühikäigu pööretega. NS pumbaga korvtõstukid VS-18; VS-22 Zil 130 baasil vajavad keskmisest suuremaid pöördeid, et tõsta kaks meest taevasse.

Tegelikult on alati kõige ohtlikumad inimesed ühiskonnas truualamlikud käsutäitjad kelle ainuke soov on
                                           OLLA KEEGI JA SILMA PAISTA
Vasta
#44

Lp tammeonu, meeldiv, at kaasa mõltled, aga sinu tekst piirdub allati sellega, et midagi teha ei saa ega ole võimalik, oleks tore kui ütleksid hoopis, et kuidas saab. Paneksid kirja mõned töötavad süsteemid koos mootori ja pumpade karakteristikutega, ütleksid, et milliselt tehnikalt neid leida võib jne. Kuna ma ei ole selliste asjadega ise kokku puutunud, siis küsin ma loomulikult lollusi, aga mingi arusaam hakkab mul ka juba tekkima siin internetis tuulates. Lähtun ju sellest mis andmed teatud pumpade kohta kirjas on. Kui kirjanduse andmetel h-pump lükkab õli edasi teatud pööretega teatud koguse, siis on võhikul raske aru saada, et miks see praktikas nii ei ole. Samas mõni siin jälle väidab, et pole mingit vahet kas anda pöördemonenti edasi mehhaanilinelt või hüdrauliliselt, et tulemus on sama.
Ma ei saa ka aru mis üüratust õlikogusest sa ka pidevalt räägid mida selline väiketraktor kaasas peaks kandma. Kui palju sinna paari voolikusse, pumpa ja mootorisse siis seda õli ikka mahub. Kui võtta näiteks hüdrovooliku ava diameetriks 3 cm , siis on selle pidala 7 cm2 ja kui korrutada pikkusega , siis mahub pooletiestmeetrisesse voolikusse 1 l õli. kolme voolikusse siis kolm liitrit ja ma ei tea kui palju mehhanismidesse. Need ei ole ka seest tühjad arvatavsati. Mina sinna süsteemi küll üle viie liitri sisse võluda ei oskaks Big Grin.

KInnise süsteemiga ei ole ju vaja kahesaja liitrist tagasivoolupaaki. Mu tagaluuk tõstukiga veoautol nelja üsna soliidse suurusega silindriga , oli see paak kõige rohkem 5 liitrit. Kui sedagi.
Selline riistapuu näiteks nagu Avant ju ainult hüdro peal töötabki ja on hulga väiksem kui minu tulevane riistapuu. Kas see Avant on siis ratastega õlipaak või? Big Grin Ja kui see ka nii on, siis tööd teeb ta ju uhkesti ja milles probleem on ?

v6sa, ..tänud pööretearvu eest. Pisike asi , aga tähtis Smile

h2rra, ..samuti tänud Smile Kas võiks teha väliskuju järgi järelduse, et mu viimasel üeslaetud pildil on ka aksiaal-kolb mootor? selline oleks normaalse raha eest võttagi.
Vasta
#45

(26-02-2013, 16:16 PM)maitus Kirjutas:  ...
Ma ei saa ka aru mis üüratust õlikogusest sa ka pidevalt räägid mida selline väiketraktor kaasas peaks kandma. Kui palju sinna paari voolikusse, pumpa ja mootorisse siis seda õli ikka mahub. Kui võtta näiteks hüdrovooliku ava diameetriks 3 cm , siis on selle pidala 7 cm2 ja kui korrutada pikkusega , siis mahub pooletiestmeetrisesse voolikusse 1 l õli. kolme voolikusse siis kolm liitrit ja ma ei tea kui palju mehhanismidesse. Need ei ole ka seest tühjad arvatavsati. Mina sinna süsteemi küll üle viie liitri sisse võluda ei oskaks Big Grin.

KInnise süsteemiga ei ole ju vaja kahesaja liitrist tagasivoolupaaki. Mu tagaluuk tõstukiga veoautol nelja üsna soliidse suurusega silindriga , oli see paak kõige rohkem 5 liitrit. Kui sedagi.
Selline riistapuu näiteks nagu Avant ju ainult hüdro peal töötabki ja on hulga väiksem kui minu tulevane riistapuu. Kas see Avant on siis ratastega õlipaak või? Big Grin Ja kui see ka nii on, siis tööd teeb ta ju uhkesti ja milles probleem on ?

Eks hüdrostaadiga maisnad ongi ühed liikuvad õlipaagid. Töövedelik kuumeneb kenasti ja seda peab tõsiselt jahutama. Või piisavat kogust kaasas vedama, et kannataks kauem pruukida. Avant teeb mõlematWink

Pumba tootlikkus on pumba ühe pöörde tootlikkus korda pöörete arv. Ega vene pumbad üle paarituhande kannata.

Lääne omad kannatavad, kuid asjal puudub mõte... Sest hüdrosüsteemis määrab võimsuse surve (too aga tekib sellest, kui pumba tootlikkus ületab süsteemi vastuvõtuvõime - kõige kitsam koht määrab läbi mahtuva vedelikukoguse).
Vasta
#46

Tõenoliselt tuleb mul jalad tagumiku alt välja võtta ja mõni hüdraulika spetsialist üles otsida. Muidu ma ei suuda uskuda, et see Nš-32 pump, mis muidu 8 tonnise liivakoorma koos rauast veokastiga külili keerab, mingit kartulivagu lahti ei jõua kraapida Smile.

v6sa, kas ei ole ikka nii, et eelkõige määrab kõige kitsam koht vedeliku kiiruse. Minumeelest olid see (vist) sina, kes ühes oma postituses seletasid ju ilusti, et kui mootori töömaht on väiksem kui pumbal, siis on tegu kiiredava pumbaga ja kui suurem, siis aeglustavaga, et nii on võimalik reguleerida mootori pöördeid Smile. Rõhumuutused süsteemis saavad ka minu arusaamist toimuda ainult mootori töökoormuse muutudes.
Selge muidugi, et kuskiltmaalt tuleb ka piir ette.
Õliradika võin ju panna vabalt ka oma põkale et õli jahutada, see ju küll mingi kust ei ole Big Grin.
Ahjaa, siis pean ju tünnitäie õli sisse valama, järelikult ei saa õliradikat panna Big Grin
Vasta
#47

# Kas võiks teha väliskuju järgi järelduse, et mu viimasel üeslaetud pildil on ka aksiaal-kolb mootor? #
Nii ta on jah. Kuid ise ei tea, mis vahe on valmistaja tehase tähistusel tootega. Targad keeled räägivad, et vahet pole, kas kasutada pumbana, või mootorina.
Pealinnas Peterburi mnt. Hydroscandias on eraldi osakond taga nurgas, kus kõik hüdromootoritest ja pumpadest teadjamehed ja samuti projektide koostamine ja konsultatsioon ja tasuta kohvi. Big Grin Koputa uksele ja tee kraapsu ka ja küllap probleemid venivad sirgemaks.

Tegelikult on alati kõige ohtlikumad inimesed ühiskonnas truualamlikud käsutäitjad kelle ainuke soov on
                                           OLLA KEEGI JA SILMA PAISTA
Vasta
#48

Ka teadmine,et midagi nii teha ei saa on väga oluline.Olles ise tegelenud päris pika aja vältel erinevate masiate valmistamisel tean,palju ühe lihtsa sõlme algusest lõpuni koostamine aega ja raha võtab.Kui nüüd see sõlm on juba ideelt vale,siis on tagasilöök kole.See, kui ma väidan,et midagi on mäda ei ole seepärast et sind maha teha,vaid seepärast et säästa sind ummikteest.
Kui nüüd rääkida asjast,siis nagu juba kellegi teise poolt mainitud ,on väiketraktorile sobiva suurusega kolbmootorite hind mõttetult suur.Pildil näidatud hüdromootoriga saab uuest peast kanda edasi võimsust ca 25kW.Mina isiklikult ei julgeks hüdropaaki alla 50 l teha,kuid praktikas võib toimida ka väiksem.

www.tammetonu.ee
treimis - jm. metallitööd.
Vasta
#49

hüdropaak on AP-17nel 80 L. See hüdrosüsteem on projekteeritud kogu tööpäeva töötama, kuna seda nõuab ohutus. Need tõstukid pidid töötama nii kaug-põhjas, kui sõbralike neegrite juures... nii et temperatuuri vahed on suured Ise töötan poole ja alla selle õlikogusega. kui õhku hakkab juba imema, siis valan juurde...samas tühikäigul pidevat koormust ei ole. Big Grin

Tegelikult on alati kõige ohtlikumad inimesed ühiskonnas truualamlikud käsutäitjad kelle ainuke soov on
                                           OLLA KEEGI JA SILMA PAISTA
Vasta
#50

Hea meelega teekski kogu süsteemi hüdroga kui rahakott kannataks Smile.
Isetegemise mõte ei ole ju alati selles, et mingi nipiga vaod põllule saaks, vaid ka tegemisrõõmus ja huvitavate tehniliste lahenduste leidmises, mis ei pruugi alati standardsed olla.
Just nii, h2rra, ma teengi. Mulle on küll lähemal Pärnusse minna ja seal on selline koht nagu Hydroscandia täitsa olemas. Kuidas seal aga tasuta nõustamisega, külalislahkusega ja kohviga lood on, see alles selgub Smile.

h2rra, kas makarone tehakse ka augu ümber ..Smile ?
Vasta
#51

Õpiku järgi peaks olema nii:vooluhulk korda 2=õlikogus.
Paar sarnast süsteemi on tulnud omal kah valmistada.Üks variant:
Suurele virtsapütile kus NS-50pump annab õli 32-sele mootorile,millel otsas suur rihmaseib ning sealt edasi väikesele seibile mis vaakumpumba otsas.Õli paagiks donni hüdro paak.Sooja ilmaga peale viite,kuute pütti on õli temp.liiga palju.Selle masina süsteemi päästis tagasivoolu toru viimine pütti.Pütis sees spiraal kust siis õli läbi käib.
Vasta
#52

Kui makaronidest rääkida siis vanasti tehti need ikka ilma auguta. Auk puuriti alles hiljem sisse, oli kohe selline amet- makaronipuurija.Big Grin
Vasta
#53

Ehk saab siit mingi ettekujutuse.

http://www.alibaba.com/product-gs/367588...image.html

http://img.weiku.com/waterpicture/2011/1...7775_1.jpg
Vasta
#54

Need Hiinakad on küll huvitavad asjad ja täiesti talutava hinnaga. Ma ei arva ka hiina toodangust sugugi halvasti. Ega nad kehvemad ikka olla ei saa kui vene tehnika 50 aastat tagasi Smile. Mul ei ole küll inglise keelega probleeme ja numbreid tunnen ma ka, aga nendest karakteristikute tabelitest ma aru ei saa ??? Paljudel h-mootoritel on ka miinimumtellimus rohkem kui 1 .
Alibabast tellisin omale paar aastat tagasi võtmekoopiate freesi ja see on küll kogu selle aja tõrgeteta töötanud. Suhtlemine oli meeldiv ja kaup jõudis kiiresti kohale.

Meli666 leitud mootori kohta arvutasin välja, et kui kasutada pumbana Nš- 50 -t, siis teeks mootori pöörete 2200 p/min juures, hüdromootor see 540 p/min mis nagu nõutud oleks. See oleks ju iseeneset üsna normaalne mootori tööreziim. Ma ei kujuta aga ette, kas see Nš-50 on ka sama kinnituse ja nuutidega kui Nš-32 ..? Arvan küll, et on..

Tundub, et nagu miski asi hakkaks siin ilmet võtma..Smile, aga see võib muidugi väga petlik tunne olla Smile
Vasta
#55

ns 50 on suurema korpusega ja jämedama võlliga... nagu meeles kinnitus kah suurem.

Tegelikult on alati kõige ohtlikumad inimesed ühiskonnas truualamlikud käsutäitjad kelle ainuke soov on
                                           OLLA KEEGI JA SILMA PAISTA
Vasta
#56

Jälgin teemat huviga. Endal plaanis lume sulades üks mullafrees hüdro pealt tööle panna. Vähemasti hetkel tundub kardaanide ja reduktoritega mässamine voolikute vedamisest oluliselt töömahukam. Panen ühe lingi ka, ehk pole siit veel läbi jooksnud ja kulub kellelegi marjaks vene hüdropumpade andmed
Vasta
#57

eu11 pandud link kulub küll marjaks ära, tänan Smile. Sellest selgub, et imelikul kombel on Nš-32 kaalult raskem kui Nš- 50.
Tootlikuseks on kirjutatud Nš 32-le 68,6 l/min, mitte 48, mis siin arvutamise aluseks oli ja mis meli666 leitud moororile on natu loodud...
Küsimus on nüüd aga selles, et kui suur selle pumba pöörlemiskiirus ikka tegelikult selle 53 kasti küljes on mingitel pööretel. Kui selleise info ka kuskilt leiaks, siis oleks pilt tunduvalt selgem..mulle hakkab tunduma, et see suhe väntvõlliga ei pruugi olla 2:1. aeglustav, vaid kiirendav hoopis. Vastasel juhul peaks selle 68 l. välja andma mingi mootori 4000 pöörde juures, mis küll normaalne mootori tööreziim ei ole nagu.
Vasta
#58

Mina jään ikka selle juurde,et vene NS pumbad sobivad suurepäraselt lihtsamatesse kohtadesse ,kus ühes otsas on pump ise ja teises silinder.Samas juba metsatõstuki sarnasele asjale on teda mõttetu paigaldada.Hüdromootori puhul toimub õli kuumenemine"kahest otsast korraga",mistõttu õli viskoossus väheneb veelgi,kuumeneb üha enam jne.Mõne aja pärast lähebki kogu energia vaid õli temperatuuri tõstmisele.Hiina mootorite-pumpade kohta teave puudub,kuid soovitan soojalt NS pumbad mingit ajamit käitavast süsteemist välja jätta-säästate palju aega ja raha.

Lisaks veel õli mahtudest,millega mind maatasa tehti.Kui juba korvtõstukil,mille puhul õli tehtav töö on naeruväärselt väike võrreldes enamuse teiste pidevalt töötavate hüdrauliliste masinatega on arvestuslikuks õli mahuks 80l,siis ei maksa ikka arvata,et sellise jõuvõtuvõlli saab sarnaselt auto roolivõimendiga tööle panna süsteemis ringleva õli arvelt.Leiutamine on igati tervitatav tegevus,kuid põhitõed ikkagi jäävad.

www.tammetonu.ee
treimis - jm. metallitööd.
Vasta
#59

Maitus- kaaluvahe? Kas ikka võrdlesid sama teostusega pumpasid 32A-3 näit 50A-3`ga? Ja Gaz k.kast. Selle kallurikasti kergitamise pärast küll ei hakatud pumbale optimaalseid pöördeid otsima. Konstrueeriti ikka nii kuidas teostusruum, ülekannete tugevus lubas. Suuremate pettumuste ärahoidmiseks kuulaksin ksf tammetonu nõuandeid tähelepanelikumalt.
Traktoritel on käigukast kasutuses hüdrosüsteemi paagina- suur õlikogus kompaktselt, metallile antakse soojust ära.
Vasta
#60

Õli mahtudest: tean ühte masinat, mida kasutatakse eranditult kraavide niitmiseks ja sellele on statsionaarselt külge ehitatud rootorniiduk mille käitamine toimub hüdrauliliselt. Kasutusel on kolbpumbad ja õli tagavaraks on 200 liitrit. Õhtuks see vaaditäis õli igatahes keeb. Niipalju siis jahutusvajadusest.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne