Oldtimers Winter Rallye 2013 järelkaja.
#81

Ise rallil ei osalenud, aga koduakna tagant käis tegijaid läbi üksjagu. Mõned peatusid minu naabermaja ees. Ühest sai ka pilti tehtud:
   
Lahkus see aparaat kahjuks paela otsas.

Füüsika on valus ja matemaatika teeb vaeseks, kui sa nende sõber ei ole.
Vasta
#82

(26-02-2013, 14:19 PM)ingmar Kirjutas:  
(26-02-2013, 13:48 PM)wax Kirjutas:  Hm, okei, meie tiim on vist ainuke, kes luges siit välja VÕLLI VESKI-TALU, mitte VÕLLI-VESKI TALU nagu ristsõnas õige?

Wax, ei olnud te ainukesed midagi Smile Vaatasime ka, et lahenduse klapitamiseks peaks ta olema teisiti kirjutatud, aga lähtusime täpse kirjapildi nõudest, mille mitte täitmine varasemast kätte maksnud on.

Heh, tundub, et meie tiimis nr 90 sama asi, kirjutasime nii nagu sellel pildil ja ristsõnasse see ei klappinud.

Lisaks tundub mingi värk olevat KP6 küsimuse vastusega, mis oleks nagu nihkes olnud...meil sattus seal lahendusse A täht.
Kahjuks ei teinud oma ristsõnast fotot... võibolla soperdasime ikka ise midagi.

Loodan, et kohtunikud võtsid arvesse ka esimese ajaetapi legendis olnud vastuolu ettenähtud läbimise aja osas. Legendi ülanurgas olev aeg ja kokkuvõtete lehel olev aeg erinesid 5 min. Juhtisime sellele kohtunike tähelepanu ühes AKPs ja nad kinnitasid, et legendi ülanurgas olev aeg on õige.


EDIT: Samas suured tänud meie tiimi poolt organiseerijatele, kes miski ime läbi nii ilusa ilma ja suurepärased taliteed suutsid välja võluda. Sõitsime pühapäeval Pärnust Tallinna tagasi samuti mööda väiksemaid teid ja saime topeltkoguse sõidurõõmu.
Strand oli samuti super, hea söök, lapsed said basseinis mulistada ja puha...
Vasta
#83

Ma sodisin ka kirjapilti lõpplahenduse tarbeks. Võlli õ katus oli kenasti jääs iseenesest sildil, see sai leegiheitjaga eemaldatud Smile

_______________________
Koledate Kastikate Klubi
Vasta
#84

Ekipaazhi nr 16 GPS-logi:

Niimoodi me sõitsime

Kahes kohas on üleliigsed konksud, kus sai teeotsast mööda pandud, ja siis kiire kannakaga rajale tagasi. Ülejäänud osas peaks kõik olema nii nagu Priit ette nägi.

EDIT: Link parandatud
Vasta
#85

(26-02-2013, 15:27 PM)zazik Kirjutas:  Ekipaazhi nr 16 GPS-logi:

Niimoodi me sõitsime

Kahes kohas on üleliigsed konksud, kus sai teeotsast mööda pandud, ja siis kiire kannakaga rajale tagasi. Ülejäänud osas peaks kõik olema nii nagu Priit ette nägi.

Äkki saaks selle lingi ilma lõustaraamatu osata?
Vasta
#86

(26-02-2013, 13:03 PM)90Deville Kirjutas:  Väike kontrollküsimus ka, kellel id-kaart vöi pass kaasas oli? Sellest oleks suur tsirkus tulnud kui kiluvargad oleks veidike haarangut vötnud teha.Smile

Nali naljaks aga mul on kogemus olemas, kui naabrite maal juhilubade ja auto dokumentide puudumine lõppes auto arestimisega. Pass ja ID kaart olid küll olemas aga sellepeale saadeti pikalt, nemad ei näe Eesti registreid ja pole kohustatud ka telefoni teel kontrollima. Auto anti pärast tagasi kui dokumendid ette näitasid ja puksiiri ning kohaliku parkla "kinni maksid".
Sellest on küll mõni aasta möödas aga laupäeval ületades piiri ainult ID kaardiga, tuli see jama kõik jälle meelde.
Vasta
#87

Nagu eelmises postituses kiitsin, oli tõepoolest ilus rally ja imetore nädalavahetus,kuid tulemusi ma eriti ei oota.Asi nimelt selles,et iga aastaga läheb ristsõna lahendamine minu jaoks järjest halvemini.Jube piinlik on,kui 500-st võimalikust saad napilt 100 plussi ja kui sellest veel rajalt saadud miinused maha arvatakse võid lõpptulemusena lausa negatiivse tulemusega lõpetada.Küsimused on muidugi kavalad ja põnevad,kuid paljudele nendest selle ainuõige vasusevariandi nuputamine nõuab aega ja abi põhiküsimuse äraarvamisest isegi sel juhul,kui ainuõige ristivastus kohe pähe ei tule.Seekord aga oli põhiküsimus selline,et kuni tänase tabeli ilmumiseni ei teadnud,mis seal kirjas pidi olema.
Aga võibolla on minu mõttevälgatus tingitud lihtsalt vanadusdementsusest ja tuleb edaspidi loobuda ning noorematele stardinimekirjas ruumi teha.
Vasta
#88

Üldiselt on see ristsöna paras mötetus, kui küsimused oleks loogilised st ainult ühe vöimaliku vastusevariandiga siis näeks sellel pointi, aga kuna pole siis järgmine kord viskan selle ilmselt kohe istme alla ja kärutan niisama.
Ei ole selgeltnägija ega tea mis täpselt kellelgi peast läbi peaks käima mönda objekti vaadeldes jne. Aastad on ka näidanud et samade asjade peale mina lihtsalt ei tule, niiet milleks pressidaSmile

Karateturbo-kolm purki ja tiguWink
Vasta
#89

Eelnevalt on siin juttu olnud palgivirnadest teeservas (ma vist sõitsin seal nii kiiresti, et ei märganud Toungue) aga mainimata on jäänud silopall, mille kiluvarastest naabrid kooli lähistele keset teed olid unustanud. Väikestele polnud see suurem probleem, õnneks oli suhteliselt nähtaval kohal, aga suurematel masinatel (eriti bussil) võis sellest mööda saamisega paras tegu olla. Tee oli seal üsna kitsas.
Vasta
#90

(26-02-2013, 15:36 PM)Vana7 Kirjutas:  Seekord aga oli põhiküsimus selline,et kuni tänase tabeli ilmumiseni ei teadnud,mis seal kirjas pidi olema.
Aga võibolla on minu mõttevälgatus tingitud lihtsalt vanadusdementsusest ja tuleb edaspidi loobuda ning noorematele stardinimekirjas ruumi teha.
Kusjuures oleks Sina pidanud seda just teadma ja nooremad mitte - poliitkorrektne, nagu tänaste noorte jaoks on ajalugu tehtud! Kui "meie" veel noored olime, siis Fangio pantvangistamisest Kuuba guerillade poolt La Habana Grand Prix' ajal isegi räägiti - uhkusega! Set Fangio, olles ju ise hispaaniakeelne ja täiesti apoliitiline tegelane, sai Castro meestega jutule ja leidis, et see oli üks vahva seiklus. Aga nagu siis "arenenud" ilmas ja meie praeguses mikihiire-pussu sisse hingavas ajalootõögenduses on selline fakt mahavaikimst väärt. Seda ei eirata, kui jutuks tuleb aga... ning ka see pole üldse hea toon, et rääkida 7 inimese surmast ja üle 40 vigastustest, kui kohaliku mehe Armando Garcia Cifuentes'e Ferrari rahvasse lendas.

Põhiküsimus oli: MILLEL on ühist nii tänase kuupäeva, relvade, isamaa kaitsmise ja hoidmise, vanade autode, autospordi, poliitika, filminduse aga ka näiteks Märt Karuga Talverallil???

Kuupäev 23.02.1958 ehk 55 aastat tagasi ehk number, mille all Märt Karu sõidab kõik toimunud Legendiga Talverallid. Mängus olid relvad, kuubakate jaoks OMA isamaa kaitsmisega mikihiirte lasveegastumise ja paljaksröövimise eest, autod olid tänaeks päevaks "vanad", F1 on autosport ja kogu sellest asjast on tehtud ka film "Operación Fangio". Üldse on filmikunst vist ainuke, millega ma ei suuda Karu seostada aga ka selels pole ma lõpuni kindel Wink Kaitseliitlane Ta on, seega kõik muud asjad käivad ka Tema kohta.

Ma arvan, et kes tahab, uurib veel edasi ja saab teadmisi juurde. See ongi Talveralli üks eesmärkidest. Absoluutselt KÕIGE VIIMANE on kogu selle ürituse juures autosportlik ehk sekundikümnendiku lõhkiajamise ja aboluutselt kiireima välja selgitamise printsiip!!! Kes TAHAB, leiab ka neid võistluseid kuhjaga. Talveralli on JUST FOR FUN! Ja kui nüüd keegi veel väidab, et tal ei olnud FUN, siis paluks Tal rohkem mitte sõna võtta ja edaspidi enam mitte ühelegi sellisele kokkusaamisele registreeruda. Meie pere ei taha teha igavatele ja vinguvatele inimestele mitte midagi.
Vasta
#91

Andke andeks mu vingumine aga kus (millal?) on ametlikud tulemused nagu punktiskoorid, lk ajad jms?

Maasturite hankimist Ukraina sõjaväele ja nende remonti meie Põhja-Tallinna töökojas saad toetada läbi Toeta Ukrainat MTÜ a/a EE387700771008885941. Selgitusse maastur Ukraina sõjaväele.
Vasta
#92

(26-02-2013, 01:43 AM)Indrek66 Kirjutas:  
(26-02-2013, 00:22 AM)Steelrider Kirjutas:  
Tsitaat: Kui Mosse ikka jääb oblikale jalgu siis oleks viisakas kiirem liikleja mööda lasta, mitte verd ninast niristades viimase poldini võidelda.

Samad sõnad! Minu poolt isand moskiito aadressil. Usun et üsna sama meelt on ka VW Iltise meeskond.
Kulla inimesed! Kuhu teil nii kiire oli? Ilm ilus, kiirused on ette antud, keskendu sõidule, mitte teise mehe ninast vere tilgutamisele....

Jah, ilu on vaataja silmades ning asi, mis ühe nurga alt vaadates paistab ühtmoodi võib teise nurga alt paista sootuks teisiti. Smile
Ehk siis, püüdsin ka mina olla ennelõunal üliviisakas ning lasta mööda kõik, kes vähegi peeglisse tekkisid ... kuid ükski heategu ei jää mette karistuseta. Nimelt oli tee lükatud lahti laiemalt, kui ta tegelikult oli ja nii ta siis ühel hetkel ära vedas.
Tänud siinkohal Mägramaja Tiimile ja veel mõnedele kaasvõitlejatele, kes meid uuesti õigele trajektoorile aitasid!

Korraldajatele aga meie tiimi #91 poolt Suured Tänud toreda nädalavahetuse eest! Te kohe Oskate head asja teha !

Ristsõnaga saime järjekordselt õppetunni, et ei tasu asju ka "üle mõelda".
Lihtsa ja loogilise STALINIAEGSE karjalauda nimetasime me STALINIVAGUN-iks Smile




`73 Hanomag-Henschel F46KA
Vasta
#93

(26-02-2013, 18:24 PM)zazik Kirjutas:  Eelnevalt on siin juttu olnud palgivirnadest teeservas (ma vist sõitsin seal nii kiiresti, et ei märganud Toungue) aga mainimata on jäänud silopall, mille kiluvarastest naabrid kooli lähistele keset teed olid unustanud. Väikestele polnud see suurem probleem, õnneks oli suhteliselt nähtaval kohal, aga suurematel masinatel (eriti bussil) võis sellest mööda saamisega paras tegu olla. Tee oli seal üsna kitsas.
See oli lõpu poole kadunud, meile ta ette ei jäänud. Ilmselt läks lätlastel seda siiski vaja.
Vasta
#94

(26-02-2013, 17:43 PM)90Deville Kirjutas:  Üldiselt on see ristsöna paras mötetus, kui küsimused oleks loogilised st ainult ühe vöimaliku vastusevariandiga siis näeks sellel pointi, aga kuna pole siis järgmine kord viskan selle ilmselt kohe istme alla ja kärutan niisama.
Ei ole selgeltnägija ega tea mis täpselt kellelgi peast läbi peaks käima mönda objekti vaadeldes jne. Aastad on ka näidanud et samade asjade peale mina lihtsalt ei tule, niiet milleks pressidaSmile
+1 sama arvamust.
Sekundeid lõhki ajama ei hakata, igaüks sõidab oma tempoga ja kui selle eest peab maksma kraavi sõiduga siis on jällegist talvist sporti ja kaevamist ja tõukamist. Kaks hange me ka leidsime, kusjuures äge on see et mõlemad on videosse saadud. Omal oli ka nalja ja naeru vaadates. Egas ütleme ausalt et selle konkreetse autoga oli see ka esimene päev sõita ja tunnetus kui selline puudus üleüldse tegelt.
Hangekraapimine on talveralli kohustuslik osa vist.
Ka see on muideks FUN. Õnneks siksi meeskond terve ja auto ka eriti katki polnud. Hea näha!

A üks tähelepanek veel. Õhtul seltskondi vaadates tekkis hallolluses küll kohe arusaam et osadele on see üritus vist joodikute talveralli. Kiituseks omadele, meite autos olid kõik kained kuni Strandi jõudmiseni. Siis alles tehti napsuringid. Kiitused teile sõbrad kes kaasategite!
Mis parim 3 uut hinge on nakatatud talveralli pisikuga minu poolt. Järgmiseks aastaks plaanib Motoristiklubi kahe autoga tulla.

(26-02-2013, 10:40 AM)PlyVal64 Kirjutas:  Eraldi teema on ralliraja kirjeldamine paberil. Mitte kusagil pole öeldud, KUIDAS rallirada Legenis kajastatakse!!! Lihtsalt kõik on harjunud ristmikujooniste ehk tulipitega. Kuid harjumus ei tähenda kohe mitte midagi Wink Tulip on lihtsalt kõige enamlevinud kirjeldamise viis aga mitte ainus. Korraldajatel on peaaegu et täielik loominguline vabadus trassi kirjeldada. Ning ei ole korraldajatel ka kohustust ette õpetada, KUIDAS peaks trassist aru saama Wink
Täitsa vabalt võiks Legend olla ka selline: x,xx km mahajäetud bensujaama kohalt paremale, järgige peateed x,xx km ja siis keerake puidust öökulli kohalt vasakule. Ületades 2 silda ja möödudes õppeasutusest keerake puidust öökullist mõõdetuna 10300 meetri pärast paremale. Lihtne??? Big Grin

'Muideks selline lähenemine oleks küllaltki huvitav ja pingetpakkuv . NB, kui tekiks omal plaani sarnast üritust korraldada siis teekski kaardi just selliselt. Tekib vajadus inimestel ka just keskkonna enda järgi orienteeruda ja silmad lahti hoida, mitte GPSiga mängida ja vahemaid lugeda, tripimeetriga poleks ka siis suuri eeliseid.

Kellele selliselt kirjutatud legend veel meeldiks? Muidugist mitte nii robustselt nagu Priit eelnevalt kirjeldas.

http://www.motoristiklubi.eu  : pidevas sisu lisamises tegemistest.
Auto on vaid tagaveoline, ülejäänud on ostukärud!
Vasta
#95

Kaugel sellest,et Talveralli pole FUN.Minu jaoks on nii kõik eelnevad,millest olen osa võtnud, kui ka selleaastane olnud üldjoontes FUN (vt. minu postitust esimesel leheküljel), kuid piinlik on eeldatavalt kehva tulemuse pärast.Kuna peas keerlevad loobumise mõtted, võtan õiguse ikkagi veidi vinguda.Asi nimelt nii,et keskmisena võttes kulus mul iga KP fikseerimise peale 3 minutit(pidurdus,teksti lugemine,vastuse leidmine,milleks oli mitmel korral vaja päris pikalt lumes sumbata või reklaamtahvli pikk tekst läbi lugeda,vastuse ristsõnasse sobitamine ja uuesti hoo sissesaamine).Nendel,kelle meeskonnas palju rahvast said loomulikult objekte pildistada ja hiljem sõidu ajal analüüsida ning seetõttu vähem aega kulutada.
Teeme nüüd lihtsa arvutuse.KP-dega kilomeetreid oli kokku 273,7 aega selle läbimiseks oli antud 330 minutit.Lahutame sellest KP-des kulunud 99 minutit ja leiame keskmise kiiruse,millega on lootust,juhul kui keegi ette ei jää või ise hange ei sõida õigeks ajaks AKP-se jõuda: (273,7 : 231) x 60 = 71,1 km/h.
Tehke mulle, rumalale selgeks, kuidas sel moel on rohkem kui kolmekümne aasta vanuste autodega võimalik 500 punni teenida ja ausal kombel ralli võita.
Minu arusaamise järgi on KP-d eelkõge selleks, et tõestada rallitrassi läbimist.Seega peaksid need olema teelt selgelt nähtavad ja ühemõtteliselt mõistetavad. Ristsõna istme alla visates lihtsalt niisama kihutada aga ma ei soovi.
Ärge selle vingumise eest kõvasti näkku pekske!
Vasta
#96

(26-02-2013, 19:51 PM)Vana7 Kirjutas:  Kaugel sellest,et Talveralli pole FUN.Minu jaoks on nii kõik eelnevad,millest olen osa võtnud, kui ka selleaastane olnud üldjoontes FUN (vt. minu postitust esimesel leheküljel), kuid piinlik on eeldatavalt kehva tulemuse pärast.Kuna peas keerlevad loobumise mõtted, võtan õiguse ikkagi veidi vinguda.Asi nimelt nii,et keskmisena võttes kulus mul iga KP fikseerimise peale 3 minutit(pidurdus,teksti lugemine,vastuse leidmine,milleks oli mitmel korral vaja päris pikalt lumes sumbata või reklaamtahvli pikk tekst läbi lugeda,vastuse ristsõnasse sobitamine ja uuesti hoo sissesaamine).Nendel,kelle meeskonnas palju rahvast said loomulikult objekte pildistada ja hiljem sõidu ajal analüüsida ning seetõttu vähem aega kulutada.
Teeme nüüd lihtsa arvutuse.KP-dega kilomeetreid oli kokku 273,7 aega selle läbimiseks oli antud 330 minutit.Lahutame sellest KP-des kulunud 99 minutit ja leiame keskmise kiiruse,millega on lootust,juhul kui keegi ette ei jää või ise hange ei sõida õigeks ajaks AKP-se jõuda: (273,7 : 231) x 60 = 71,1 km/h.
Tehke mulle, rumalale selgeks, kuidas sel moel on rohkem kui kolmekümne aasta vanuste autodega võimalik 500 punni teenida ja ausal kombel ralli võita.
Minu arusaamise järgi on KP-d eelkõge selleks, et tõestada rallitrassi läbimist.Seega peaksid need olema teelt selgelt nähtavad ja ühemõtteliselt mõistetavad. Ristsõna istme alla visates lihtsalt niisama kihutada aga ma ei soovi.
Ärge selle vingumise eest kõvasti näkku pekske!

Ma pidin lisaks eeltoodule ka kindad käest võtma ja kiivri osaliselt avama, et üldse kp üles kirjutada saaks. Pealelõunal kadus ka side korvis oleva kaardilugejaga, mis tähendas igal märgitud ristmikul peatumist ja legendi uurimist, et õiges suunas edasi sõita. Ikka oli fun, kuigi mõnest kaasrallitajast sõitsin seetõttu niimitu korda mööda, et endal hakkas ka lõpuks paha.

Maasturite hankimist Ukraina sõjaväele ja nende remonti meie Põhja-Tallinna töökojas saad toetada läbi Toeta Ukrainat MTÜ a/a EE387700771008885941. Selgitusse maastur Ukraina sõjaväele.
Vasta
#97

Enda jaoks oli väljakutseks just ettevalmistus Talveralliks, kus üritasime 3 kuuga valmis ehitada põhjata ja juppideta romust legaalset masinat. Kahjuks tahtis vanatehnikajumal teisiti ja teeneline Jetta aitas meil teenida kolmandama koha turistiklassis.
Korralduse poole pealt pole mul mitte-kui-midagi ette heita. Olen ise korraldanud vabatahtlikel alustel erinevaid üritusi suurusjärgus 30-200 inimest ja see on olnud juba paras tegemine. Takerdumisi tuleb ikka ette- stardijärjekord ei kuku välja- väikse parkla võlud; keegi metsamees on kuhugi toetanud oma koorma pärast rajategemist- ootamatus; hotellipersonal ei taha süüa anda- mõni õiges toonis sõna aitab. Siinjuures tuleb ikkagi endale kui osavõtjale otsa vaadata ja küsida, mis ma Talveralli heaks olen peale kohaletulemise teinud olen, samalajal korraldajal ei jää midagi üle, kui paks nahk kasvatada, sest kõike ei saagi ette näha.
Ajaliselt-kiiruseliselt oli legend tõesti kiire, kuid keegi ei sunni kiiremini sõitma, kui ohutu on- võistlusmoment siiski minumeelest on ikkagi ristsõnalahendusele üles ehitatud. Lahendage rahulikult ristsõna ja siis vaadake, kuidas selle ajalis-kiiruselise osaga saab. Usun, et kõige mõnusam on kolmekesi sõita- juht, kaardilugeja ja ristsõnalahendaja(d). Ja meeles pidada, et lõbus peab olema- ilm on ju ilus, lumes saab mütata, uute inimestega kohtuda, vanatehnikat nautida, Eestit näha ja uusi-huvitavaid teadmisi. Mina olen näiteks nii noorest generatsioonist, et sellest pantvangidraamast ei teadnud midagi. FUN FUN FUN! Tänud veelkord korraldajatele!
Vasta
#98

Mina ei muudaks midagi ja viriseda pole millegi üle,kolmel rallil osalenuna olen pea aegu selgeks saand mida ristsõnas tahetakse teada. Tekkisid vaid mõned näpukad ja kui kohtunikud meie sota putast õiged vastused välja loevad siis peaks tulemus üle ootuste hea olema.
Kes tahab ristsõna istme alla visata siis tehku seda,pole ju keelatud.
Asi on JUST FOR FUN!!!!!!!. Nii et sõitke,nuputage ja kasutage teravat mõistust mitte ärge m..isege!!!!!!!!

Opel Manta B 2x 1980:Toyota Celica Supra 1983
Vasta
#99

(26-02-2013, 20:45 PM)hundu615 Kirjutas:  Mina ei muudaks midagi ja viriseda pole millegi üle,kolmel rallil osalenuna olen pea aegu selgeks saand mida ristsõnas tahetakse teada. Tekkisid vaid mõned näpukad ja kui kohtunikud meie sota putast õiged vastused välja loevad siis peaks tulemus üle ootuste hea olema.
Kes tahab ristsõna istme alla visata siis tehku seda,pole ju keelatud.
Asi on JUST FOR FUN!!!!!!!. Nii et sõitke,nuputage ja kasutage teravat mõistust mitte ärge m..isege!!!!!!!!

Võtsid mul sõnad suust! Big Grin

Täpselt samad mõtted igast aspektist. Isegi mis puudutab 3x ristsõnalahendamist (mul sama palju + üks kord sportklassis) ja selle aasta ristsõnatulemusi.
Vasta
Car 

Võistkond 52 tänab korraldajaid meeldejäävalt superlaheda ürituse eest! Big Grin
Meil kestis auto ettevalmistus kuni rallipäeva hommiku kella 4ni. Kell 6:00 oli väljasõit, mis tähendas üpris nappi jõudmist õigeks ajaks starti. Sad
Ühe meeskonnaliikme ootamatu ärakukkumine seadis küsimärgi alla 4 liikmelise meeskonnana osalemise, kuid kiire kõne enne keskööd, pool tundi reageerimisaega ning järgmine meeskonnaliige oligi olemas Smile

Juhtumistest ka (no kellel neid ei olnud)
1. Mingi massiühendus (või selle puudumine) pani aegajalt tulesid vilkuma (aga sõitmis see ei häirinud)
2. Peale LK2 lõpetamist hakkas karpa jukerdama. Eks künklik rada raputas hunniku ürgset settep....a kütusepaagi põhjast lahti ja see kogunes kõik ilusti karpa põhja ning ummistas enamus düüse ära. "Limp home" seades sai liigutud lõunat sööma. Peale sööki läks käiku remondikomplekt, karpa sai uued düüsid. Kaotasime u. 1,5 tundi.
3. Läti teed olid ikka omaette tase. Kui Eestis valetas odo pidevalt ja konstantselt ühes suunas, siis Lätti jõudes hakkas ta teises suunas valetama ja tänu sellele sai jupp aega seda õiget ärapööret otsitud. "Õnneks" lõpetas ka GPS Eesti piiril töö, seega miski offline kaardi järgi sai Lätit läbitud.
4. Hommikul esimesena startides valisime taktika mitte startida täis paagiga.
See valik oli paugu ja suitsuga alguseks hea, Lätis aga lisakilomeetreid võttes kulus napp kütusevaru väga kiiresti ära (ei tea, kas räimevargad käisid sõidupealt paaki tühjendamas või mis). Igatahes sai tühja paaki kallatud 5l kanistritäis mootorsae segubensiini. Sellega jõudsime tasakesi sõites Eestisse tagasi, kuid umbes 1km enne lähimat tanklat sai seegi otsa. Aga vähemalt olime Eestis! Õnneks peatus meie juures lehmakestega mosse, mille tagavara 10L bensiini me kohe endale ärastasime. Mosse aga tõrkus käima minemast ja nii ta slepis bensukani vedasime. Probleem tundus olevat lõhkises bensuvoolikus, mis bensu asemel õhku imes. Mosse bensuvooliku edasine remont on muidugi omaette peatükki väärt kirjateos. Rolleyes
5.Perfektsionistidena pidasime enne AKP5 veoauto kuskil nurga taga kinni, et ilma liigse sodimiseta seekord ristsõna kaunilt valmis sebida. Veidi enne kella 20:00 oma tööd lõpetades saime aga möödujatelt teada, et AKP5 olla juba suletud, seega võtsime vandesõnu kasutades suuna Pärnu poole. Kohale jõudsime pool tundi enne õhtusöögi lõppu, seega meie menüüks olid peaasjalikult vaid juurikalised koos miski jahukastmega. Aga seeeest saime söögi ajal peakohtuniku abikaasale oma kontrolllehe ära sokutada. JESS! Cool

Edasist teavad vist juba kõik.

Järgmisel aastal siis jälle "rajal näeme, raisk!"

Ei ole olemas halba ilma, on vaid valesti valitud liikurmasin
4x4 tähendab, et kinnijäämise korral vajatakse 16 väljalükkajat
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne