Motopukk, tõstuk jms
#1

Tere,
Teen teema ja uurin Teie garaaze Wink
Oleks huvitatud ,kuidas keegi enda jaoks remondi/transpordi hõlbustamist lahendanud ja äkki on abi siit saadavatest ideedest mõnele inimesele.... kes teab.
Algatuseks räägin enda loo. Sügaval nõukaajal oli mul pidevalt näpp õlis ja järgi andev sõiduvahend rohkem laiali kui koos, mis täna nüüd ja praegu tagasi mõeldes on tegelt väga positiivne( samal ajal oleks võind ju päevade kaupa vedeleda rannas, kõblata peeti, vms ). Et mootorit lihtsam osandada, oli mulle ema/isa eraldanud vana kandilise köögitooli mille keskel olev auk moditud täpselt parajaks ,et mopeedi mootor magnetotpidi sinna sisse uputada ja teiseltpoolt mootorit lahata. Abiks olid ka mingisugused liistud, mis lisandusid küll hiljem ,mille taha kogu mootor fikseerus ja sai polte, mutreid ,sidureid -kinni, lahti ,kokku ,lahku- krudida suht mugavalt. Kogu meeletu eelneva raketiteadusega sain ma hakkama 10-11 aastaselt!
Eelmise aasta sügisest sai minust aga veits suurema "võrri" omanik ja mõtte puki või töölaua tegemiseks andis mulle rehvide vahetamine. Oma garaaz on sõna otseses mõttes kasutuskõlbmatu kuu pind hetkel ,võtsin velje tööd sõbra/sugulase garaazis ette .See aga asus väga kahtlases piirkonnas ,seega sai alustest ja käepärastest puuklotsidest nn pukk tehtud ja pillilt võtsin maha mõlemad rattad korraga. Varganäod vaevalt 0,1 tonni kaaluvat keret lohistada oleks viitsind Smile
Kodus siis käepäraste vahenditega sain vahetatud esirehvi, tagumisega läksin sõpsi juurde, kus sai velge pinki panna ja heebleid kasutada Smile
Kuna ma enda võrri tahaks ennem maha müümis korralikult ette võtta praktika mõttes, oleks ma nüüd huvitatud mõnest kasulikust nõust ja abimehest. Kuna ma pikk poiss siis mul sünnist saati olnud seljavalud, seega selline kõrgem plate on kohustuslik. Ise mõtlen teha sellise abivahendi...
Plaan selline
Teeks tavalise puidust kõrgema töötasapinna ja sellel pildil peale jäänud ka kõige tavalisem pukk, mis siis pista raami alla.
Kõikide +,- ,ideed on teretulnud!
PS! Nii rikas ei ole et valmis lahendusi osta ja alati peab jääma rõõm iseteha! Cool
Vasta
#2

Endalgi sarnane puidust laud kodus. Võrri jaoks ideaalne - võtad sülle ja tõstad peale. Seljavalust, mis see kõrge laud sind säästab remondi juures, ei pääse sa aga ratta lauale saamisel - kui asi puudutab täieõiguslikke mootorrattaid, siis on ikka tükk tegemist, et üksinda seda purakat sinna peale pusida.

Ise olen mõelnud, et võiks mõlemad olla tõstetavad - nii laud kui pukk. Teeb elu ikka palju lihtsamaks. Tõstetav laud just sellepärast, et töönurgas pole rambi abil otse pealesõiduks ruumi. Ja reguleeritavat pukki oleks hea uute projektide juures kasutada.

See oli minu arvamus. Wink
Vasta
#3

Kuna teema nii jahe ,siis leidsin neti avarustest vaesemehe mototõstuki Smile
Motolift
Seal on ka ülilihtne puitlahend esirattaga kinnitamiseks. Vb keegi nüüd avaldaks kuidas litsalt tõstetav pukk kokku keevitada Wink
Edit: Donn jõudis ette, et ei olegi nii jahe Cool
Julgemalt härrased julgemalt!
Vasta
#4

Täna hommikul kohe hakkasin erinevaid pukke ja nende ehitusi tsekkama.
Leidsin sellise variandi
[Pilt: 22037289a63530_o.jpg]
[Pilt: 22037291ad17aa_o.jpg]
Natuke keevitamist ja nuputamist ja oleks väga lihtsasti teostatav abivahend valmis!
Uusim leid
[Pilt: 2203744319724f_l.jpg]
Kui kellegil on see viimase analoog olemas, siis oleks huvitatud kuidas seda lukustada ülesse asendisse ja kas alla lastes põlve tagurpidi ei keera?
Vasta
#5

(26-02-2013, 11:50 AM)tito Kirjutas:  ... kuidas seda lukustada ülesse asendisse ja kas alla lastes põlve tagurpidi ei keera?

See viimane lukustubki tagurpidi mineva "põlve" abil üles asendisse.

Ka sellisel põhimõttel pukk on endal olemas, kuid see on hea ainult ilma seisujalata tsikli hoiustamiseks, projekti jaoks on ikka reguleeritavat asja tarvis.
Vasta
#6

Njah ei ole vist üldse teema Rolleyes
Igatahes asjad seal maal ,et ma endale tegin töölaua valmis pm. Natuke veel täiustada siis võib lugeda päris valminuks.
[Pilt: 22057649849af2_l.jpg]
Panin rattad ka alla ,saab mugavalt 1 mehega vajadusel liigutada. Pikkust 2,20 teatud asjaoludel, mulle hetkel sellest piisab ja pole eriline kunst vajadusel ka pikendada. Algselt tahtsin teha töölaua 2 osalise, et kui ntks esikahvel eemaldada ei ole nii suurt töölauda vaja. Kuid see oleks läinud mõttetult kalliks. Selle laua hind on ca 80 euri, millest enim maksid rattad Big Grin
Peatselt uute leiutisteni Cool
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne