Pesuvahend =Plexu=
#1

Lugedes teemat, kus üks härra enesele soetatud ülinigelas korras traktori korrastamisega väärikat vaeva näeb, tekkis küsimus, et milleks peab kasutama detailide puhastamisel kalleid ja lenduvaid aineid a'la nitrolahusti jne...

Ma olen reklaaminud ühes teises foorumis sellist pesuvahendit, mis kannab nimetust Plexu.
Inimesed ei taha mitte kuidagi oma vanadest harjumustest loobuda, aga ikkagi üritan siis ka siia piisakese heita.
No pole ma selle vahendi maaletooja ega edasimüüja ja samuti pole mul mitte mingisuguseid peretutvusi ega üldse mitte mingisuguseid tutvusi Plexu müüjatega. Nii et palun mitte nägu kirtsutada, kui seda vedelikku ka siin soovitan. Ja soovitan ainult ja ainult isiklike kasutuskogemuste põhjal.
http://www.estko.ee/index.php?route=product/product&product_id=1272

Mina kasutan seda metsa- ja muude masinate pesuks. Hetkel küll olude sunnil jah eemal igasugusest õlist ja tavotist, aga kogemused on suured.
Ostsin pidevalt Viljandist Männimäelt, kus endise Männimäe Hotelli hoones selline pood, mis kannab Puhastuseksperdi reklaamsilti.
Maksis krooniajal 150.- , kui õigesti mäletan. 10-liitrine kanku.
Auto-Motos sealsamas linnas müüdi ka, aga 200.- eeguse hinnaga sama kogust Toungue.

Ühest kankust sai kohe kaks tehtud, ehk siis lahjendatud veega 1:1.
Lahus läks pritsi sisse. Sellega leotasin näiteks masina mootori üle ja edasine töö käis survepesuriga.
Kui mootor oli väga-väga kinnikuivanud rokaga koos, siis Plexu ei aitanud. Kuivanud õli-tolmu pasa lahtisaamiseks kasutasin ikkagi paremate leotusomadustega tavalist mootoripesuvahendit + survepesu ja siis hiljem uuesti plexu + survepesu.

Miks Plexu hea on?
Peale pesu jääb pind kuiv, absoluutselt rasvavaba ja temaga toimetamine ei levita mingisugust vastikut pead pööritama ajavat haisu.
Plexu mahapesemine ei nõua suuremat vaeva, kui ainult veega loputamist.

Plexul on ka halvad omadused.
Omab nahka kuivatavat toimet. Nii et kui paljakäsi plexulahuses polte-mutreid pestes solberdada, siis peale paaritunnist sellist tegevust on nahk purukuiv ja kokkukiskuv. Suht kohustuslik on kasutada kummikindaid.
Nahale sattunud vahend pesta maha seebi ja veega, igaks petteks kasutada õhtul kätekreemi.
Teine halb omadus on värvkattele mõjuv pleegitav toime. Kui oled autopede ja sulle meeldib tema läikiv väljanägemine, hoia plexu kerest eemale!
Tööautot olen pesnud umbes 1:10 või veelgi lahjema lahusega.
Pritsist lasen plexu peale (mitte mingil juhul üle terve masina!), kiirelt harjaga mustuse lahti hõõrunud ja kohe survekaga ohtra veega üle loputanud.
Mitte mingil juhul EI TOHI lasta lahusel pinnale ära kuivada! Uuesti mustuse lahtisaamisega on sel juhul hulk tülikat tegemist.
Vahend tuleb värvitud pindadelt hoolikalt maha loputada, muidu jäävad koledad pleekinud plekid või triibud.

Pilte kah:
Veel kasimata mootor:
[Pilt: 19125633129392_l.jpg]

Igapäevane pilt minu polo kapotialusest. Kuiv ja puhas:
[Pilt: 179108419fe337_o.jpg]

Polo plokk läheb pessu:
[Pilt: 191256354bd32a_l.jpg]

Peale remonti koostatud polo mootor:
[Pilt: 192255579086fd_o.jpg]

[Pilt: 19225559b5a3e9_o.jpg]

Veel ühe mootori saamislugu.

Kui pildid ei ole nähtavad, andke teada...

Sellisena ostsin:
http://www.ladaklubi.ee/failid/6477.jpg

Ja siin siis pesuprotsess järjekorras:
1. Mootoripesuvedelikuga liguneb
2. Survepesu peale mõneminutilist ligunemist ehk operatsioon "suurem soga vedelaks ja maha".
3. Plexuga leotatud ja survepesuriga üle käidud (plexu ei tee määrdeid vedelaks, vaid neutraliseerib ainult rasvasid).
4. Sama mis kolmaski, aga teise nurga alt.
Pind jääb puhas, rasvavaba ja kuiv, pane või kohe värvi peale .

http://www.ladaklubi.ee/failid/6481.jpg
Vasta
#2

Tere!
Kas Plexutasid ka geneka üle? Kuidas selline asi õrnematele asjadele ka mõjus?
Kuidas see kraam ka lõhnas? Kas nina ja kopsu peale ka käis? Ise olen tundlik sellistele keemiatoodetele.... tea kuidas tervisele mõjub.
Tänan.
Vasta
#3

Ma arvan, et kõik need leelis metalli pesu ained on suhteliselt sarnased.

Ise kasutan Pineline-i seeriast metallipesu ainet (ph 13.5).

Tavalisel lahjendan 1/5. Kangem peseb kiiremini, aga siis kulub maru kiiresti konsentraati.

Igasugust vanaõli lahustab jube hästi. Alumiinium pinnad on peale pesu nagu uued. Keda ma lollitan, kõik pinnad on peale pesu nagu uued.

Pesenud olen igasuguseid mootori detaile, kaasa arvatud elektroonika detaile ja kummi detaile.

Ära lagundanud pole veel midagi.

Lõhn - kui pole seisnud kuskil pesu vannis, siis ei tunnegi lõhna, aga kui vannis seisab (kasutatud vedelik) siis tekkib selline "soolane" lõhn. Ära ei tapa, meeldiv ka ei ole, aga lõhnab kordades vähem, kui pesta (nitro lahusega, bensiiniga ja diisliga)

Veel üks eelis on see ka, et liitri hind tuleb odavam, kui osta diislit või muid sarnaseid (harilikke) pesuvahendeid.

Pluss, pind on puhas - peale bensiiniga pesu jääb natuke "õliseks" pind.

Kraanist tulev vesi on odav/tasuta, millega saab detailid üle lopsata, ja suruõhuga ära kuivatada.

Käe nahale mõjuvad kõik keemiad halvasti, leelisega pesemine on lihtsalt natuke rohkem/kiiremini tuntav. Kummikindad on soovituslikud/kohustuslikud.

Aga vähemalt ei jää "kaifi" alla peale pesemist. Ja kiiremini saavad asjad puhtaks.

Eks iga inimene leiab endale sobiva pesuvahendi.

Come to the dark side, we have cookies!
Vasta
#4

Plexu lõhn on ... - ei oskagi kirjeldada Big Grin.
Kõige enam sarnaneb võib-olla majapidamisseebi lõhnale.

Plexu ei ole lahusti. Vähemalt sellises kontekstis, nagu oleme lahusteid harjunud nuusutama. Ta ei sisalda mingeid aromaatseid ühendeid. Vähemalt mulle tundub, et ei sisalda. Niipaljukest, kui keemiast arvan enese teadvat, aga lahustid peaksid ikkagi enamjaolt olema mingite benseenide või tont-teab milliste tuleohtlike ainete baasil valmistatud. Plexu seda pole.

Generaatorile halvasti ei mõju. Vähemalt siiani pole ühtki genekat niimoodi kotti läinud, et selles plexu ja survepesu koostööd süüdistada saaks.
Ainus tähelepanek on auto aknatihenditega. Kohe kui olen lahuse peale piserdanud, hakkavad tihendite juurest mustad nired jooksma. Sama teema on muide ka Motipi klaasivahaga. Tundub, et kojamehed ja akende tihendid on teisemast, õrnemast materjalist lihtsalt ja minu silmis on see täiesti loomulik nähe.
Aga nagu juba eelnevalt kirjutasin, siis näituseauto kere pesemiseks seda vahendit ma ei soovita. Klaasipesu potti lisamiseks samuti ei soovita Toungue.
Jäägu ikka traktorite, veoautode ja nende mootorite pesuks, kui tarvis remondieelset või -järgset puhast ilmet asjadele anda.
Vasta
#5

Eelmainit keemiaga sobib (parema puudumisel) ka sõiduvahendeid välispidiselt pesta. Küll mitte 1:1- le vesilahusega, aga umbes 50gr, ehk "sortsukesekene" ämbritäiele veele. Vahutab mis hirmus, peseb kah, aga mis peamine: eemaldab õlise kihi esiklaasilt jms strateegilistest kohtadest. Loputamiseks on soovitav kasutada ohjeldamatult voolavat vett, sest kipub jätma hallid nired. Värvkattele mõju pole väga täheldanud (no muidugi ei tohi jätta vahtu päiekese kätte kuivama, aga see iga pesuaineg sama), aga samas pole tegu ka näitusekonditsioonis lakitud pindadega. Kui tegu tugevamalt määrdunud pinnaga, N tagumised suured vertikaalsed pinnad, mis kipuvad lenduva õli ja saasta sadestama, siis on plexu doosi mitmekordistatud. Pigi just maha ei võta, aga peseb saasta paremini kui vahashampoonid.

tavaliselt ongi nii kujunenud, et muud pinnad saavad vahašampooni, raskemad osad plexuga.

(05-03-2013, 21:35 PM)Janka Kirjutas:  ...
Ainus tähelepanek on auto aknatihenditega. Kohe kui olen lahuse peale piserdanud, hakkavad tihendite juurest mustad nired jooksma....

Kinnitan, eriti kui neid tihendeid hulgim, siis paistab kenasti silma kuis mustad nired jooksevad. Abiks korralik loputus.


Vasta
#6

Meil pestakse autoremonditöökojas põrandaid plexuga. Ja lahjendamine on vähemalt 1:1, kui mitte rohkem. Igaljuhul eemaldab põrandalt selle libeda õli vms. kihi edukalt.

Ennem sõidan aeglaselt ja jään totaalselt hiljaks kui et enam kunagi kuskile ei jõua.
Vasta
#7

Peab täitsa ära proovima, ise olen siiani sama töö jaoks "Telimax"-i kasutanud ning väga rahule jäänud.

'Per cogo, non per mico' (Edasi kompressiooni, mitte sädemega)
https://www.facebook.com/Teedehooldus/
 Ulila Jäärada FB
Vasta
#8

Peaks ära proovima, kui vanad vahendid otsa saavad.
Olen muidu kardiproffide soovitusel kasutanud üldpesuks Turbo nimelist kontsentraati (Ph 11). Segatakse 1:10 - 1:5. ja toimib imeliselt nii raua kui alumiiniumi peal. Hankida saab Puhtax'ist Mustamäe bussipargi territooriumil.

ZEP KEM 7-11 on üks huvitav kraam, midagi Cif'i taolist kuid tööstuslik ja hoopis tõhusam ammoniaaki sisaldav küürimis-/poleerimisaine. Kasutan seda värvilistele metallide, kroomi ja kõvema plastiku taastamiseks. Alumiiniumpinnad teeb väga puhtaks, lausa uueväärseks ning jätab pinnale nähtamatu mustust ja vetthülgava kihi.
Soovitan proovida, kui kätte juhtub.

================================
Jawa 350-634, Suzuki RGV 250 Gamma, Vespa ET-4 125, MB 280SL (R107)
Vasta
#9

Rääkige palun, kust Te kõiki neid erinevaid vahendeid Tartu piirkonnas ostate? Endal oleks ka hädasti sellist õli ja tolmu segu ainet vaja erinevate masinate puhastamiseks.

Aitan seadmete monteerimis ja demonteerimistöödel ning konstruktsioonide ehitamisel
www.ransar.ee
info[ät]ransar.ee
51934170 
Vasta
#10

Olen neid Plexu kanistreid Estko müügisaalis Kiilis vaadanud, aga pole täit selgust saanud, kuidas nad kergmetallidele nagu alumiinium, magneesium jms mõjuvad? Mis seal toimeaineks on, leelis või tensiidid?
Vasta
#11

PlexU sildil on kirjas, et sisaldab mitteioonseid tensiide 5-15%, katioonseid tensiide <5%, fosfaate <5% ning silikaate <5%. Alumiiniumile küll mingit nähtavat negatiivset mõju ei avaldanud erinevalt näiteks Delta Force-nimelisest vahendist, mis muutis detailid tumehalliks ja matiks.
Vasta
#12

http://www.t-puhtax.ee/et/firmast
Üle Eesti poed olemas.
Eelmainit turbo ja plexu on kahtlaselt sarnases konditsioonis, pakendis ja omadustega, mis viib mõtteni, et tegu lihtsalt erinevate pakendajatega.

Siuke universaalne sodi on küll, sobib kõigeks ja veel toimib kah. Tegelikult on ju etiketil kirjas, et õliste tööriiete pesuvahend. Kunagi pesi üks kange mees, kangete vedelike toime all saunas oma pead kah. Elus siiani. juuksed ka alles...


Vasta
#13

(18-11-2013, 21:57 PM)hulgus Kirjutas:  http://www.t-puhtax.ee/et/firmast
Üle Eesti poed olemas.
Eelmainit turbo ja plexu on kahtlaselt sarnases konditsioonis, pakendis ja omadustega, mis viib mõtteni, et tegu lihtsalt erinevate pakendajatega.

Plex-u't ma antud poe tootevalikust ei leidnud. Kas pidasid silmas, sealt saab "Turbot"?
Kui jah siis kust Tallinnas Plex-u't saab?
Vasta
#14

(28-11-2013, 21:29 PM)Viin Kirjutas:  
(18-11-2013, 21:57 PM)hulgus Kirjutas:  http://www.t-puhtax.ee/et/firmast
Üle Eesti poed olemas.
Eelmainit turbo ja plexu on kahtlaselt sarnases konditsioonis, pakendis ja omadustega, mis viib mõtteni, et tegu lihtsalt erinevate pakendajatega.

Plex-u't ma antud poe tootevalikust ei leidnud. Kas pidasid silmas, sealt saab "Turbot"?
Kui jah siis kust Tallinnas Plex-u't saab?

Minu kui pea igapäevase kasutaja subjektiivne arvamus on, et see üks ja sama asi, haiseb samamoodi ja tihendeid lahustab kah. Samas kohas müüakse, küsi letist järele, ehk teavad enam?


Vasta
#15

Võin oma kogemustest erinevate pesuvahenditega ka pajatada natike. Selle kevade kogemus siis.

Plexu - väga hea pesu aine. Hind on 2,7 euri liiter. (täpselt sama asi, mis on pineline-i seeria masinapesu aine)

Eurowash - ka täpselt sama asi mis on plexu ja würthi pesu aine. Hind oli natike soolasem - 3,5 euri liiter. (raske leida edasimüüjat)

Deltaforse - saast. Lahjendada pole mõtet, kuna siis ei pese enam midagi. Hind oli vist 2 euri liiter.

Pineline-i seeria masinapesu (würth on edasimüüja) - hind on letis äkki 9 euri liiter.

Seega hinna-kvaliteedi suhtes on plexu nimetusega pakendaja kõige parem, kuna toode sees on sama aga hind on lihtsalt kõige odavam.

Come to the dark side, we have cookies!
Vasta
#16

Segu sai lahja muidugi.
Ja selle lasid ka diagonaalis läbi nähatavasti.
Big Grin

(05-03-2013, 17:33 PM)Janka Kirjutas:  Kui mootor oli väga-väga kinnikuivanud rokaga koos, siis Plexu ei aitanud. Kuivanud õli-tolmu pasa lahtisaamiseks kasutasin ikkagi paremate leotusomadustega tavalist mootoripesuvahendit + survepesu ja siis hiljem uuesti plexu + survepesu.
Vasta
#17

Milleks siis see plexu kui kasutegur on null?
Vasta
#18

Ei ole null.
Arusaadav, et kui pole asjaga tegelenud, siis ei tea ja tekitab küsimuse.
Pleksu on ette nähtud toiduainete tööstusesse põrandate ja tootmisliinide pesuks. Seal ongi mõeldud 1:10 lahjendatud segu.
Autod-traktorid väheke teisest puust.
A soovitus - kui ei taha, ära kasuta! Big Grin
Võib lödistada edasi bentsu, diisli ja jumalteab, mis vahenditega. Ning siis pärast kasutada mõnd rasvaeemaldit, et mustus uuesti külge ei hakkaks.
Vaba valik.
Vasta
#19

Mida soojem pesuvahendi lahus on seda paremini toimib.
Vasta
#20

Viimasest postist 7a möödas. Ei tea kas selle aja jooksul pesuvahendite maailmas ka mingit revolutsiooni toimunud on? Vaja siin hunnik vanu kartereid ja muid õliseid (nii väljast kui seest) mootori juppe pesta. Kodused tingimused on kitsad seega igasugu pesumasinad pean kõrvale jätma. Vann sooja veega, väike hari ja käsn olemas, puudu vaid tõhus pesuaine. Mida siinsed profid ka soovitavad.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne