Jah, need märkused kühvli kohta on täiesti õiged. Plaan juba ammu teha liigendiga see ülemise silindri süsteem, aga... siiani on asja ära ajanud kuidagi ja muid tegemisi on üle pea niigi Big Grin. Mullefreesi saatsin hingusele. Mul ei ole veel kunagi ennem olnud nii palju umbrohtu kui peale seda freesimist. Olin ka enne kuulnud, et freesimine lihtsalt hakib orasheina juured ära ja pärast tuleb igast tükis uus taim, mis on umbrohtude puhul tegelikult tavaline nähtus ja nagu näha peab ka paika.
Vasta

(29-01-2021, 09:29 AM)maitus Kirjutas:  ...
Mullefreesi saatsin hingusele. Mul ei ole veel kunagi ennem olnud nii palju umbrohtu kui peale seda freesimist. Olin ka enne kuulnud, et freesimine lihtsalt hakib orasheina juured ära ja pärast tuleb igast tükis uus taim, mis on umbrohtude puhul tegelikult tavaline nähtus ja nagu näha peab ka paika.

Täpselt sedasi mehaaniline umbrohutõrje käibki: ärgitad kasvama ja tapad ära. Korda protsessi seni, kuni enam ei jaksa tõusta. Lihtne, tõhus, keskkonnasõbralik.

Frees on tapmiseks muidugi liiga wänge riist. Piisab lõiketeradega vaheltharimiskultivaatorist:



Ei pea poest uusi ostma, vedrupiidele müüakse paslikke otsi ja suvalise raami oskad ometi ise kokku keevitada nende õigele kõrgusele saamiseks.

Vedrupiiäke ehk ökoäke on ka hea asi. Tehakse Eestis kah: www.sine.ee

Sõidad aga iga paari-kolme nädala järel (kui peamised waindlased on KUNI kahes lehes) läbi ja elu on lill.  Õige lõikekõrgus on sentimeeter-paar mulla seest. Seetõttu on Päris Asjadel tavaliselt lõiketerad ujuvasendis:

Vasta

(29-01-2021, 10:02 AM)v6sa Kirjutas:  
(29-01-2021, 09:29 AM)maitus Kirjutas:  ...
Mullefreesi saatsin hingusele. Mul ei ole veel kunagi ennem olnud nii palju umbrohtu kui peale seda freesimist. Olin ka enne kuulnud, et freesimine lihtsalt hakib orasheina juured ära ja pärast tuleb igast tükis uus taim, mis on umbrohtude puhul tegelikult tavaline nähtus ja nagu näha peab ka paika.

Täpselt sedasi mehaaniline umbrohutõrje käibki: ärgitad kasvama ja tapad ära. Korda protsessi seni, kuni enam ei jaksa tõusta. Lihtne, tõhus, keskkonnasõbralik.

Frees on tapmiseks muidugi liiga wänge riist. Piisab lõiketeradega vaheltharimiskultivaatorist:
 
  Omal ajal meile botaanika kursusel räägiti ka umbrohu tõrjest.  Ka umbrohutõrjet saab optimeerida. Meelde on jäänud selline tarkus; 

"Kui tahta edukalt läbi viia umbrohu tõrjet vaheltharijaga siis näiteks kaheiduleheliste taimede puhul tuleb ära oodata hetk kui võrse on moodustanud selgelt kaks idulehte. Sellel hetkel on taim kõige nõrgem ja piisab kui tema juurakava segi pöörata, et taim hukkuks."

Üheiduleheliste kohta peast ei mäleta ja netist otsima ei viitsi hakata. 

Aga orashein on küll selline põrguline nagu lohe. Nagu juure puru teed nii sealt uus taim kasvama hakkab. Isegi vigastuse kohalt hakkab uut idu ajama. 
Rahumeelsete vahenditega võitlus annab rohkem efekti. Näiteks vaheltharimine kus kogu aeg kaetakse võrse mullaga . Siis ei saa taim ei saa hakata toitaineid koguma vaid kogu aur läheb mulla alt välja pugemisele ja uue võrse kasvatamisele. 
Sügisel tuleb lihtsalt juured kultivaatori ja äketega põlluäärde kokku riisuda.

Aquila captas non muscas.
Vasta

Ei pea poest uusi ostma, vedrupiidele müüakse paslikke otsi 
vihjet kes kus müüb või linki?
Vasta

(29-01-2021, 15:58 PM)muska71 Kirjutas:  Ei pea poest uusi ostma, vedrupiidele müüakse paslikke otsi 
vihjet kes kus müüb või linki?

A.Tammelis on Einböcki omasid valikus koha peal Jõgeval. Flindis oli ka midagi.

See on päris paljulubav toorik:
https://www.pmkaubamaja.ee/et/494539-1.html

Või see:
https://www.pmkaubamaja.ee/et/kultivaato...8-8mm.html

PMkaubamaja omadel on küsimuseks kinnituse nurk: millisele piile need tegelikult sobivad. Lõiketerad peaks olema maaga paralleelsed või mõne kraadi võrra tõusvad. Mitte 30-kraadise nurga all.
Vasta

Orasheina meil nii palju ei ole, et muret teeks. Aga naadile oli freesimine ränk hoop.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 2 külali(st)ne