#21

(13-03-2013, 09:49 AM)Tift Kirjutas:  
(13-03-2013, 09:34 AM)valdy Kirjutas:  Minu Katerpiller ?!

Isand Valdy "Katerpiller"? Mis uvitav massin? Rolleyes

Lasin pojal pildid teha, kui ta mind aitab ehk saab ka kunagi üles laaditud. Lühidalt: mootor UZMD 6/2, käigukast GAZ 51, reeversmingilt söödapurustajalt, sillad T-40 musipidi koos sirge võllig ühendatud. Esimene keerab tõõtava roolivõimuga, tagumine kinni keevitatud. Hüdro ees ja taga, jõuvütuvõll käigukastist. Nagu vist kõik esialgu.
Vasta
#22

(13-03-2013, 10:05 AM)valdy Kirjutas:  Lasin pojal pildid teha, kui ta mind aitab ehk saab ka kunagi üles laaditud. Lühidalt: mootor UZMD 6/2, käigukast GAZ 51, reeversmingilt söödapurustajalt, sillad T-40 musipidi koos sirge võllig ühendatud. Esimene keerab tõõtava roolivõimuga, tagumine kinni keevitatud. Hüdro ees ja taga, jõuvütuvõll käigukastist. Nagu vist kõik esialgu.

Väga huvitavCool Teema tuleb?
Vasta
#23

See on sul Valdy õige mõte selle kartulikülvaja suhtes, nii lihtsa asja peale oleksin võinud ka ise tulla. No mingi rakenduse leiaks sellele vahekastist jvv-le kindlasti, paneks näiteks käru rattaid vedama..Smile, hea metsas mütata siis kui tagant lükatakse. Teine Multicari sild oleks täitsa võtta ka...asi hakkab ulmeks minema mõtetes, siis võiks ju juba palgikraana ka peale panna sellele kärule Big Grin Big Grin - see on tüüpiline nähtus kui midagi leiutada...

.Nš toidab silindri kindlasti ära, aga mul on kahtlusi tekkinud Nš h-mootori suhtes. See õli võib kahe hammas-agregaadiga tõepoolest kuumaks minna ja eks see aksiaal-kolb-..ikka parem on.
Vasta
#24

Lapseiste on tervitatav küll..aga seal on puudu rihmad! Kui laps on rüblik, siis võib ta leida varsti tagaratta alt Sad . Vanemad võivad mõtetes olla nii turvalised kui tahes, lapst ei saa ette arvata. Ses mõttes täisvarustuseta seda suurust lapseiste EI OLE hea mõte.

Isand valdy masin on kindlasti väga huvitav. Kui sa siia juba kirjutada oskad, see piltade lisamine on juba käkitegu. Ootame jah, huviga!
Maitus, sinu mõtted...on nagu minult virutatud! Vaatasin kohe üle õla, et ega sa selja taga piilumas ole Toungue! Et veaks aga palke ja tõstaks ja liigutaks... Krt, soovid on suured, liha kah nõder veel pole, vinantsidega saaks kah vahest hakkama, aga ajahäda on krooniline! A muidu saab jõulisele sõbrale külge pookida igast vahvaid asju. Eile saabus selgus - tagumine rippsüsteemi
hoovastiku vähemalt ülemine osa tuleb teha vist MTZ-teemaline... On teine soliidne, raske ja ...paraja tugevusvaruga. Et siis kannatab sinna külge haakida-riputada..


Vasta
#25

(13-03-2013, 10:34 AM)Tift Kirjutas:  Lapseiste on tervitatav küll..aga seal on puudu rihmad! Kui laps on rüblik, siis võib ta leida varsti tagaratta alt Sad . Vanemad võivad mõtetes olla nii turvalised kui tahes, lapst ei saa ette arvata. Ses mõttes täisvarustuseta seda suurust lapseiste EI OLE hea mõte.

Isand valdy masin on kindlasti väga huvitav. Kui sa siia juba kirjutada oskad, see piltade lisamine on juba käkitegu. Ootame jah, huviga!
Maitus, sinu mõtted...on nagu minult virutatud! Vaatasin kohe üle õla, et ega sa selja taga piilumas ole Toungue! Et veaks aga palke ja tõstaks ja liigutaks... Krt, soovid on suured, liha kah nõder veel pole, vinantsidega saaks kah vahest hakkama, aga ajahäda on krooniline! A muidu saab jõulisele sõbrale külge pookida igast vahvaid asju. Eile saabus selgus - tagumine rippsüsteemi
hoovastiku vähemalt ülemine osa tuleb teha vist MTZ-teemaline... On teine soliidne, raske ja ...paraja tugevusvaruga. Et siis kannatab sinna külge haakida-riputada..

Nu, kolmeaastast sinna ei pane niikuinii ja kaheksane teab ise, et ratta alt tuleb lapik loom välja. Juba viiene teab, et kinni hoidmata lööb ennast traktori kabiinis väga kõvasti ära.Rolleyes Paar korda kopsab ja juba õpib ära. Mina poleks ise uskunudki...
Aga meeldetuletus ettevaatuse kohta kulub alati ära.Cool

Mõtted on head. Aga mõtete taustaks tasub panna oma aja ja vahendite kulu vs. osturiista maksumus. Mängu ilu on hea asi, kuid nullist ajsa ehitama hakates võib kergesti jõuda olukorrani, kus kasutatud aeg ja vahendid maksvad kordades enam, kui ostuisend ja tulemus ei ole ikka ennast rahuldav.

Aga eks harrastused võivadki hinnalised olla.Cool

Mulle küll meeldiks näha, et minu skeptitsisim HRpumpade ja mootroritega realiseeritud JSVlahendusest oleks põhjendamatu. Seega, pane edasi ja tee esimesene variant valmis. Küll jõuad modifitseerida.
Vasta
#26

               
(13-03-2013, 10:10 AM)v6sa Kirjutas:  
(13-03-2013, 10:05 AM)valdy Kirjutas:  Lasin pojal pildid teha, kui ta mind aitab ehk saab ka kunagi üles laaditud. Lühidalt: mootor UZMD 6/2, käigukast GAZ 51, reeversmingilt söödapurustajalt, sillad T-40 musipidi koos sirge võllig ühendatud. Esimene keerab tõõtava roolivõimuga, tagumine kinni keevitatud. Hüdro ees ja taga, jõuvütuvõll käigukastist. Nagu vist kõik esialgu.

Väga huvitavCool Teema tuleb?

Vaatame mis sai
Vasta
#27

(13-03-2013, 12:06 PM)valdy Kirjutas:  Vaatame mis sai
Ei..noh, vahva riist! "troon" asub päris kõrgel Smile . See selline asi, et iga kell saab juurde ehitada ja ..ära ka võtta. Sa peaks ikka Katerpilleri jaoks teema tegema, saaks rohkem nigu "urgitseda"... Cool


Vasta
#28

Eraldi teema ikka!

Kõrge istumine on turvafeatuur - enne tegelikku ümberminekut pudened ise istmelt mahaBig Grin

Rippsüsteemid ees ja taga on kaval lähenemine.
Vasta
#29

Hr v6sa, mulle on juba praegu selge, et minu leiutis läheb igal juhul kallimaks kui mõni odavalt saadaolev vabrikuisend. Probleemi ma sellest aga ei tee, las läheb natuke kallimaks. Vähemalt oskan siis ka parandada ja isetegemisrõõm on ka midagi väärt. Inimestel on paljudel hobid, mis ainult kulutusi tekitavadki ja mitte väikseid.
Muidugi on selliste vanade traktorite eluiga ka küsitav. Saad odavalt kätte, aga võib juba esimese kasutamisega otsad anda ja siis ei ole odavust kuskil enam. Ka remont on keerulisem kui omatehtud põkal. Pealegi ei oleks mul suurt traktorit ka kuskil hoida.

Tulemuses ma tegelikult väga ei kahtlegi. Mis seal ikka niiväga viltu saab minna kui arvutused koormuste ja kiiruste kohta korralikult ära on tehtud. Aega kulub muidugi hullupööra, sest pean endale esialgu igasugu algtõdesid selgeks tegema, - aega mul aga on .. Big Grin

Tift, ...., tänan, ...sain vihjest aru ja hakkan MTZ -i rippsüsteemi otsima ...Big Grin . See sõna: "soliidne" , võlus mu ära- võiks ju ikka väljanägemist ka asjal olla muidugi Smile.
Vasta
#30

(13-03-2013, 21:08 PM)maitus Kirjutas:  ...sain vihjest aru ja hakkan MTZ -i rippsüsteemi otsima ...Big Grin . See sõna: "soliidne" , võlus mu ära- võiks ju ikka väljanägemist ka asjal olla muidugi Smile.
Eugene Farkase - oli see mees, kes konstrueeris Fordsoni esimesi ilma raamita traktorid - komponendid (mootor, käigukast, tagasild) ühendati poltidega ja nii moodustus ühtne jäik tagaosa. Sama põhimõtet on järgitud kaasajani välja ja see teeb seeriatootmise masinad sõna otseses mõttes kaalukaks.
Kui ma Bertat vaatan, siis tundub taguots kerglane olevat. Mitte ses mõttes, mis võib tekkida, kui Reeperbahnil Punaste laternate piirkonnast läbi jalutad, vaid just kaalu mõttes. Seepärast, mõttes neid rippseadmeid võrreldes sobib mtz oma paremini. Üks miinus sel on - koma asukoht. T-25-l on see vasakul pool, mtz-l keskel. Silindri paigutuse suhtes ei ole see kõige parem, aga tuleb vist istmealuse keskmine piirkond silindri jaoks broneerida Smile .


Vasta
#31

Helistasin eile veel sõbrale ja sõjaväekaaslasele, kes üsna mu lähedal elab ja kes on oma MTZ- iga juba 25 a siinakndis metsa välja vedanud. Selgus, et tal on kuuri taga terve kuhi igasugust selle riista raudvara, kaasarvatud rippsüsteemi osi. Ta küll ei mäleta isegi mis tal seal täpselt on , aga see selgub peale lumealt väljasulamist- ja ta on nõus mulle neid asju lahkelt loovutama. Selge see, et need asjad on sinna sattunud mingi vea tagajärjel aga eks kõike on võimalik arstida- ikka lihtsam vast kui ise teha.
Vasta
#32

Üks miinus sel on - koma asukoht. T-25-l on see vasakul pool, mtz-l keskel. Silindri paigutuse suhtes ei ole see kõige parem, aga tuleb vist istmealuse keskmine piirkond silindri jaoks broneerida Smile .
[/quote]

Omast kogemusest soovitan kesksilindrit. Minu Katerpilleril on mõlemad rippsüsteemid ise tehtud ja silinder ühe poole peal. korduvalt olen pidanud üle keevitama ja tugevdama.
Vasta
#33

Ega selle "põka" rippsüsteemist ei peagi ju niipalju võimu välja tulema kui MTZ-il. Muud konstruktsioonid ei peaks niikuinii vastu kui ülejõukäivat jõudu rakendada. MTZ on ikka raske ja võimas masin. [/i]

Liigapalju raskust tagapool tagasilda muudaks ka esiotsa suhteliselt kergemaks ja midagi tõmmates kerkiks nina üsna lihtsalt...
Vasta
#34

(14-03-2013, 07:27 AM)maitus Kirjutas:  Selgus, et tal on kuuri taga terve kuhi igasugust selle riista raudvara, kaasarvatud rippsüsteemi osi. Ta küll ei mäleta isegi mis tal seal täpselt on , aga see selgub peale lumealt väljasulamist-
Ja-jah, lume minekul on me elus oluline osa mängida Big Grin !
Mu sõbral on samuti koma ühe külje peal ja on samuti seda iseehitatud seadet korduvalt remontinud - konstruktsioon ei ole päris see. Ikka on kas õlg keevisest lahti või võll kõver. Ei, ses suhtes tuleb kindlasti kasutada seeriatoodet ja eks tugevusvaru peab kah olema.
Ega rippseade ei tule tagasillast oluliselt tahapoole, mina kavatsen selle ikka kohe tagasilla taha paigutada, võimalikult ligidale. See ei muuda kaalukeset, kuid muudab koormust tagasillale. Eks haarade pikkus on selle mängu juures olulisem - mida pikemad haarad, seda suurem õlg ja kergem esiotsa kergitada. Mida lühemad haarad (ei tea, kas nii neid nimetataksegi Smile) seda "rahulikum" on haakeriist.
Isand Maitus, kui su sõbral on seal virn igast stuffi, siis ma oleks kah huvitatud mõnest asjast, enamuses just võllist, õlgadest ja komast. Kui üle kipub jääma Smile . Teadupärast on 50-52 võll ja koma ühendatud kiiluga, seal ei anna koma asukohta eriti muuta...aga saab vis küll, sest õlad on ikka nuutidega, seega ei ole probleemi. Alusplaat, kust võll läbi läheb, on mul olemas.
Veel küsimus, isand maitus, kas oled hüdromootori päringule vastuse juba saanud? Tundsin ise kah huvi ühe isendi vastu, aga see on nagu natuke teistsugune riist, küll hüdromootor, aga mitte kolbidega. Noh, sain vastuse, ühe tüki hind oli...keeruline. Lennutranspordiga Aasiast tuua on sama, mis enda ülespoomine Smile . Pakuti välja. et võiks meretransporti kasutada , aga siis peab olema täidetud üks tingimus - nimelt saadetise kaal. 33 kg ei läinud mitte, aga kaks mootorit ühes pakendis sobis juba hästi. Nii, väike arvutus näitas, et kaks mootorit meritsi Eestisse tooduna oleks käes umbes 435 EUR-ga. Pluss tollimaksud. Mnjaa.... LÄhen uitan Tolmetsis mõned korrad rohkem Rolleyes


Vasta
#35

See russi rippsüsteemi võll kaalub ise pea 50 kilo...

Iseehitaja rippsüsteemi tõstevõime jääb niikuinii tonni kanti - mina soovitaks pigem püstisi silindreid otse tõsteõlakute alla. Lihtsam, võimekam, töökindlam. Aga sääraseid pisikesi silindreid võib aga üsna keerukas "leida" olla ja poest neid ostma minnes kipub hinda tekkima...

Kui panna "komaga", peab läbi arvutama, et koma maksimaalne tõstejõud (maksimaalne õlg tõstevõllist) oleks maast lahtitõstmise kõrguses. Sestap peavadki püsttõmmitsad olema reguleeritavad, kuna riistade töökõrgus on erinev.

Koma asemel võib kasutada ka ühte tõsteõlakutWink

Variante on mitmeid, "suurte" traktorite detailide kasutamisel tasub natuke arvutada - kas loodetav tulu tugevusest ja haardekaalulisast veosillal kaalub üles suurema veeretakistuse ja pehmetes oludes oluliselt kasvanud liikumiskiiruse maakera sisemuse suunas...
Vasta
#36

(14-03-2013, 13:11 PM)v6sa Kirjutas:  See russi rippsüsteemi võll kaalub ise pea 50 kilo...
Iseehitaja rippsüsteemi tõstevõime jääb niikuinii tonni kanti

Võll siiski ei ole nii raske, tõstsin tervet komplekti, kus oli küljes plaat ehk kronstein, võll, koma ja kaks õlga. Oli raske..aga tõsta jõudsin, usun, et komplekt kokku on ca`70-80 kg. Rippsüsteemi tõstevõime tõepoolest ei lähe vahest palju üle tonni, sest niisugune tavaline keskmine iseehit riist ei kipu üle tonni kaaluma. Ma`i tea teiste eest rääkida, aga..selline komplekt, nagu Berta ja marta olema saab- tagasild on suht kerge ja sinna juurde veel natuke metalli, mis tagasillast ettepoole jääb. Kõik see kaal hakkab siis juba jagunema. Kujuta ette, kui suvel vahest ei olegi nagu probleemi, siis talvel näiteks sahaga majandamisel liperdab tagaots nigu kuiv pesu märtsituules Smile.. Et mitte lisaraskustega majandada võiks seal juba olla mingi raskus.


Vasta
#37

Ei ole veel hiinlastelt hinda teada saanud, tuli aga kiri kus küsiti üle, et mitu mul neid vaja on. Nende mootorite tellimisega oleks siis kasulik kopereeruda, Kui hinnapakkumine ära tuleb, siis annan kohe teada.
Mis kaval mootor see sul siis plaanis tellida on? Äkki sobib selline mullegi ?
Mis puutub rippseadme juppidesse, mis hetkel talveunes on, siis loomulikult ei ole nende jagamine probleem. Teeksin sulle rõõmuga teene. Seda enam, et ju sa siis ehk nendele juppidele ka käruga järgi tuleks ja ega tühja koormaga sõidul ju ka mõtet ei ole,.. nii et annan endast parima Big Grin. Mida seal aga leidub, sellest ei ole muidugi mul õrna aimugi. Eks teen sellest kuhjast iga kandi pealt pilte ka ja saadan sulle.Nendest juppide nimetustest sinu nimekirjas sain ma vist vaistlikult aru ka,....enam -vähem Smile.
Selle raskuse jutu lisaks- sellel lingil mida ennegi korra siia pannud olen ( http://www.youtube.com/watch?v=ZEWebvUGdDg ) , tundub istme all vähemalt kolme cm-paksune raudplaat olema kogu laiuses, selline, pakun umbes välja, kaalub oma pool tonni. Mul on töökoja laua peal umbes samapaks, silma järgi nii- 30x50 cm plaat, ma jõuan seda vaevu tõsta ja ma ei ole just nõrkade killast.
Vasta
#38

(14-03-2013, 18:19 PM)maitus Kirjutas:  Mis kaval mootor see sul siis plaanis tellida on? Äkki sobib selline mullegi ?
Hea oleks jah, tellida.. aga ma ikka ei telli, lähen uitan vanarauaplatsil ja luuran müügilehtedel ringi, vahest näkkab. Aga muidu tundsin huvi sellise vastu, mis arendab 59 hj, 180at juures ja nõuab ...ah ei mäleta enam, mitu cuubikut õli. Pöörded aga 0-600. Selline aeglast tüüpi asi.
Tihe raud on raske jah, lõikasin Berta silla ja raami vahele sellisest paksemast plaadist klotse.
Jõuvõtuvõlliga on mul selline asi, et ..sõbral on kah põka juba 30 aastat, põle tal võlli taga kunagi old. Ütles, et pole nagu vaja old. Inimene harib oma põllu niisamagi ära... Ega mul sellega kiiret ole , kartulit ise ei kasvata.


Vasta
#39

Nomuidugi ei ole sul kiiret selle jvv-ga...- kindlasti tahad enne näha, kas ma astun sellega ämbrisse või mitte..Big Grin. Kui hea tuleb, siis teed omale ka- sul ju pump peal ja pärast pole muud kui keera voolikud külge..Smile.
Kartulit ma tegelikult ei söögi, aga mõned kaaselanikud ja ka mõned tiivulised kindlasti söövad. Mis aga kõige olulisem: heinategu on asi milleta ma ei pääse...
Vasta
#40

Vot selline kiri hiinast oli mu postkastis täna :
the motor A2FM price is USD849.00 ,the air shipping cost is USD278.00,

Nii, et jääb hiinakas ära...
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne