(02-07-2013, 10:46 AM)maitus Kirjutas:  Kuna eestlane pikka nimetust eriti ei kasuta, sõna raud, kõike sellega seonduvat kajastab ja sõna "kuningas" valitsemist ja valdamist tähendab, siis kuidas kõlaks lihtsalt: "rauakunn" Smile
Hihii...! Mulle see "rauakunn" meeldib Smile!


Vasta

Või "käulasepad" Smile

ka sõnast "romu" võiks midagi aretada... Smile

romukunn Big Grin

"ROMUKUNNIDE NÄITUS" kõlaks ju päris hästi - ja sellise asja võiks ju ka kunagi korrladada- või RK- de päevad Smile
Vasta

Teles oli saade jaan tatikatest. Juhtusin mõnda saadet ka vaatama, no pealkiri sobis.
Samas oli (vist) tehnilist taipu ja kuldseid käsi omavaid meistrimehi, kelle nimetamine jaan tatikaks oleks olnud kindlast solvav. Olen kindel, et mõnigi mees selles saates just tobeda pealkirja tõttu ei osalenud.

Aga selle asemel, et siin uusi ametinimesid nuputada, lähen parem tegutsema...

Tervitab Veteran.
Vasta

Ehk on kellelgi roolile dosaatorpumpa pakkuda inimliku hinnaga ? Smile
Enamus neist vist töötavad nš 10 -ga. Huvitav kui seal on nš 32, kas siis on midagi halvasti, või pole mingit vahet- surve ikka sama ???
Vasta

(02-07-2013, 22:52 PM)maitus Kirjutas:  Ehk on kellelgi roolile dosaatorpumpa pakkuda inimliku hinnaga ? Smile
Enamus neist vist töötavad nš 10 -ga. Huvitav kui seal on nš 32, kas siis on midagi halvasti, või pole mingit vahet- surve ikka sama ???

Dosaatorpumbad tarbivad umbes kuskil 30 - 3000 cm3/min ja üle selle. Nii et sinna sobib ka Ns-32, ei ole probleemi. Parim koht "saamiseks" on seni olnud vanarauaplats Smile .


Vasta

(02-07-2013, 23:25 PM)Tift Kirjutas:  Dosaatorpumbad tarbivad umbes kuskil 30 - 3000 cm3/min ja üle selle. Nii et sinna sobib ka Ns-32, ei ole probleemi. Parim koht "saamiseks" on seni olnud vanarauaplats Smile .

Eks kindlasti, kahjuks ei ole aga võimalust selliseid paiku külastada. Iga käiguga läheks 15 euri bensa peale ja kui nii mitu korda tühja käiia, siis kipub see dosaatorpumba hind üsna kõrgeks minema - ei või ju teada, kas sellise asja peale seal kunagi üldse juhtub Smile.
Vasta

Väike sammuke jälle edasi- Ford-i siduriketas sai endale Gaz 53-e nuutidega südamiku.
Vedrud jäid kahtlaselt palju liikuma, aga äkki peabki nii olema ...võib-olla asi selles, et sai korralikult vahed ära puhastatud Smile...    
Vasta

Kuna Marta kallal nokitsemine on hetkel ainult keevituse taga, siis paluks teadjameeste nõu.
Asi selles, et ei taha EE-d nuumata ja generaator annaks ka suuremad võimalused voolu kasutamisel.

Küsimus selline, et kui minimaalselt kange genekas peab olema sellisel keevitusel..oma pea neid asju ei võta .. Sad[attachment=44152]
Muidugi saaks ka 220-ne pealt keevitada aga korralik keevitus on juba olemas ja on siiani head tööd teinud. Plaanis ka üks auto ära taastada ja elektroodiga pleki kallale ei lähe eriti. nii, et ikka kolme faasi oleks hädasti tarvis. Huvitav kas 5.5 KW piisaks ??? Näiteks selline: http://www.mts.ee/index.php?route=produc...uct_id=677
....tuleks kolmandiku võrra odavam kui EE pakkumine ja rändaks kaasa kui äkki päris metsa tahan kolida Big Grin

Miskipärast ei tulnud pilt kohe ülesse..    
Vasta

Saan ma õigesti aru, et EE Sulle praegu 1-faasiga voolu ikka annab? Kui nii, siis mina soovitaks selle 3-faasilise trafoka ära müüa ja selle rahaga peaks saama tutika 1-faasilise inverteri asemele. Minu kogemus on selline, et 1-faasiga inverter keevitab isegi paremini kui 3-faasiga trafo. Ja kui vajadus seda ikkagi generaatoriga kasutada, siis 1-faasiline genekas peaks olema odavam osta ka. Minul endal on 250A inverter ja 1-faasilise, 3,3kw generaatoriga täitsa toimib.
Vasta

See on vist traadiga variant ka, kui ma öieti mäletan Smile, saab õhemat metalli ka kokku lasta, elektroodiga seda ei tee...ilma aukudeta Smile .
See generaator on asjalik asi ja peaks selle "kasti" lahedalt ära toitma. Keegi spetsialist võiks kindla sõna öölda , muidu "naised saunas räägivad" ..


Vasta

(25-07-2013, 09:20 AM)runts Kirjutas:  Saan ma õigesti aru, et EE Sulle praegu 1-faasiga voolu ikka annab? Kui nii, siis mina soovitaks selle 3-faasilise trafoka ära müüa ja selle rahaga peaks saama tutika 1-faasilise inverteri asemele. Minu kogemus on selline, et 1-faasiga inverter keevitab isegi paremini kui 3-faasiga trafo. Ja kui vajadus seda ikkagi generaatoriga kasutada, siis 1-faasiline genekas peaks olema odavam osta ka. Minul endal on 250A inverter ja 1-faasilise, 3,3kw generaatoriga täitsa toimib.
Vool on ikka majas Smile. Olen ise ka mõelnud sellele inverter keevitusele, aga kahju oleks olemasolevast loobuda. Plaan on üks vanem auto ära taastada ja elektroodiga ei tee selle pleki kallal suurt midagi- või teeb ?
Tiftil on õigesti meeles, et tegu on süsihappegaasi- traatkeevitusega Big Grin .
Vasta

(25-07-2013, 17:26 PM)maitus Kirjutas:  Olen ise ka mõelnud sellele inverter keevitusele, aga kahju oleks olemasolevast loobuda. ... elektroodiga ei tee selle pleki kallal suurt midagi- või teeb ?
Tiftil on õigesti meeles, et tegu on süsihappegaasi- traatkeevitusega Big Grin .
Noh, sõbrake,siis on tarvis enda jaoks selgeks teha ühe ja teise plussid ja miinused, samuti tuleks ära kaaluda asja majanduslik külg. Kui raha kotiga selgas siis tiri või ise viis traati majja, osta inverter ja genekas kah veel lisaks. Keegi teine sinu eest ei otsusta, loe oma pennid üle ja vahel saabki asi selgeks.


Vasta

(25-07-2013, 17:26 PM)maitus Kirjutas:  
(25-07-2013, 09:20 AM)runts Kirjutas:  Saan ma õigesti aru, et EE Sulle praegu 1-faasiga voolu ikka annab? Kui nii, siis mina soovitaks selle 3-faasilise trafoka ära müüa ja selle rahaga peaks saama tutika 1-faasilise inverteri asemele. Minu kogemus on selline, et 1-faasiga inverter keevitab isegi paremini kui 3-faasiga trafo. Ja kui vajadus seda ikkagi generaatoriga kasutada, siis 1-faasiline genekas peaks olema odavam osta ka. Minul endal on 250A inverter ja 1-faasilise, 3,3kw generaatoriga täitsa toimib.
Vool on ikka majas Smile. Olen ise ka mõelnud sellele inverter keevitusele, aga kahju oleks olemasolevast loobuda. Plaan on üks vanem auto ära taastada ja elektroodiga ei tee selle pleki kallal suurt midagi- või teeb ?
Tiftil on õigesti meeles, et tegu on süsihappegaasi- traatkeevitusega Big Grin .
Ma inverter traadikat mõtlesingi.
Vasta

Kas ma saan sellest pildist õieti aru....et näib, nagu saaks seda aparaati võrku ühendada kolmel erineval moel - 24v, 230v ja 400v? Esipaneelil midagi sellist küll ei olnud, kuid vahest on kesta taga mingid võimalused?, Uuri, lugupeetud isand maitus, asi järele! Vahest on nii, et majandad olemasolevagi särtsuga ära Smile...


Vasta

(25-07-2013, 09:20 AM)runts Kirjutas:  Saan ma õigesti aru, et EE Sulle praegu 1-faasiga voolu ikka annab? Kui nii, siis mina soovitaks selle 3-faasilise trafoka ära müüa ja selle rahaga peaks saama tutika 1-faasilise inverteri asemele. Minu kogemus on selline, et 1-faasiga inverter keevitab isegi paremini kui 3-faasiga trafo. Ja kui vajadus seda ikkagi generaatoriga kasutada, siis 1-faasiline genekas peaks olema odavam osta ka. Minul endal on 250A inverter ja 1-faasilise, 3,3kw generaatoriga täitsa toimib.
Poisid mis see on. mul on 2- faasiline, äkki annaks ka ringi teha.
Vasta

(25-07-2013, 22:42 PM)runts Kirjutas:  Ma inverter traadikat mõtlesingi.

Kuidas see traadikas plekki keevitab ja kui suure elektroodiiga see kannatab keevitada- mul puudub sellise keevitusega kogemus ja tundmatu asi tekitab ikka kahtlusi? Ei tahaks ju ämbrisse ka asuda Smile. Minu olemasolev keevitus keevitab mida iganes- olen ikka väga paksu materjali keevitanud ja ei ole probleemi..
(25-07-2013, 18:55 PM)Tift Kirjutas:  Kui raha kotiga selgas siis tiri või ise viis traati majja, osta inverter ja genekas kah veel lisaks. Keegi teine sinu eest ei otsusta, loe oma pennid üle ja vahel saabki asi selgeks.
Asi ongi selles, et rahakott ei ole kaugeltki puuga selgas ja EE tahab hirmsat hinda. Alajaam ongi nö aia taga ja kaabelgi maja külge veetud. Tuleks ainult paigaldada kapp ja ülejäänud kaabli sooned ära ühendada. Uurisin veel ka seda kas kuidagi 220 voolule ei saa ühendada...no ei ole seal sellist võimalust. On ju juhe ja pistik ja ei mingeid lüliteid rohkem kui voolutugevuse ja traadijooksu omad. Vaevalt, et seest midagi ümber saab lülitada. Kui selline võimalus peaks olema, siis peaks ikka väljapool ka lüliti olema.

Tuleks aga selle küsimuse juurde tagasi, et kas 5.5 KW selle keevituse ära toidab ??? Hetkel on olemas ainult sõber Tifti arvamus saunas kuuldud jutu põhjal, et toidab küll Big Grin Big Grin . Ehk on siiski mõnel kogemus sellise asjaga või annab keegi head nõu kelle käest- või millisest foorumist küsida ?
Tänud vastajatele Smile
Vasta

(26-07-2013, 00:44 AM)maitus Kirjutas:  ...
Vaevalt, et seest midagi ümber saab lülitada. Kui selline võimalus peaks olema, siis peaks ikka väljapool ka lüliti olema.

Tasub kaas korraks maha tõsta - ümbertõstmise võimalus võib olla toitejuhtme klemmliistul.

Soomes sai miskine väiksem genekas maha põletatud ühefaasilise trafoga. Aga see oli sihuke 3+kW paljukannatanud isend ka.

5,5 kW tänapäevane genekas peaks olema piisavalt tummine väiksema keevituse tarvis ja oskama ise end kaitsta ülekoormuse eest. Aga tegelikult ei tea keegi, milline varu konkreetse geneka kesta all tegelikult on...Rolleyes
Vasta

(26-07-2013, 07:06 AM)v6sa Kirjutas:  Tasub kaas korraks maha tõsta - ümbertõstmise võimalus võib olla toitejuhtme klemmliistul.

Seda ma sulle räägin, isand maitus - vaata aga järgi, mis on nuku kõhus!
Näiteks elektripiiltidel on samuti ümbertõstmise võimalus taga, katte all, 240 ja 400.... Otsisin selle keevituse kohta inffi...no krt ei leia, kui nime ei tea! Miskine FIM... aga edasi? Mudeli järgi ei leia muhvigi.


Vasta

(26-07-2013, 00:44 AM)maitus Kirjutas:  
(25-07-2013, 22:42 PM)runts Kirjutas:  Ma inverter traadikat mõtlesingi.

Kuidas see traadikas plekki keevitab ja kui suure elektroodiiga see kannatab keevitada- mul puudub sellise keevitusega kogemus ja tundmatu asi tekitab ikka kahtlusi? Ei tahaks ju ämbrisse ka asuda Smile. Minu olemasolev keevitus keevitab mida iganes- olen ikka väga paksu materjali keevitanud ja ei ole probleemi..

Ei ole minul see ka mingi kallis ja peen masin. Tegelikult ma mõtlesin, et kunagi enam 1-fasilist traadikat ei osta. Mul on varem üks trafokas olnud ja minu vooluga see keevitas korralikult väga harva. Aga siis ostis sõber mul sellise http://www.stamos.ee/index.php/mig-keevi...s-mig-250p ja selgus, et minu vooluga toimib see täitsa kenasti. Aasta algusest on mul endal nüüd ka sama masin.
Kui õhemat plekki keevitada, siis see masin tahab 0,6mm traati saada ja paksemat rauda olen 1mm traadiga keevitanud. 250A saab juba enamuse töödega hakkama.
Vasta

Fimig-151D

No see on see masin.


Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne