M410 kas veel leidub kuskil...
#1

Suvel õnnestus soetada M 410 ,masin ise on väga kurvas seisus
rooste on hoolega tööd teinud ja kolhoosnikud&mehaanikud ka.
Tehnilisest osast puudusid esisilla sisemus ja vahekast ning esimene
gardaan,salong on ka väga kurb.
Plekiring ja sisemus pole just eriti suur probleem päris kobedaid
donoreid M402 & M407 veel leidub. Sügisel sattusin peale ka orig.
maastikumustriga kummidele kuigi 3 tk.Täna õnnestust saada va-
hekast:yesseda nagu eriti ei lootnudki leida olin valmis juba selleks
et osta teine samahullus seisus auto millel on tehnika olemas.
Kuigi viimast mõtet pole veel siiski maha matnud.
Aga siiski olen huvitatud igasugusest ASJALIKUST infost sellise auto
kohta eriti huvitaks kas kellelgi on tehase varuosade kataloogi
( võib koopiana),ka juppidest ,esisillast ,jne...


u2u või e-mail ka abiks :eureka
Vasta
#2

Kas Sa seda raamatut oled vaadanud:
http://www.m400.km.ru/lit410_59.html
Katsun kataloogi osas ka silmad lahti hoida.
Eberhard

Huvitun GAZ 12 ZIM-i varuosadest ning selle sõidukiga seotud kirjandusest, dokumentidest ja mälestustest.
Vasta
#3

Kas Su auto on seesama punane, mida mitu aastat suht edutult Kurtnas müüdi?

Asp
Vasta
#4

Käisin ca nädal tagasi ühel taadil kuurialust puhastamas 401 juppidest ja siis osutus töeks asi mida ma suht vähe uskusin. Nimelt seisis kodanikul öues 410. Originaal kummidega ja puha. Küljest olid ära keeratud parempoolsed uksed ja tagakapott mis olid salongi pistetud (pagasnikuluuk oli risti pagasnikus). Kuna lumi oli maas siis ei hakand päris autoalla ronima a paistis suht kabe kere olevat. Armatuurlaud oli päiksepoolt ära põletatud a see pole eriti hull probleem. Uurisin ka seda masinat puudutavaid edasisi plaane ja vana teatas, et hakkab kevadel tegema seda. Teadis ka sellest bõrsis pakutavast 110 kilo maksvast ja lisas veel et isegi kodanik Kirss oli vaatamas käind ja tahtnud ära osta a ta ikka tahab ise valmis teha seda. Kuna mul digikat pole siis ma parem ei hakka lubama millal vöiksid ilmuda ka fotod selle konkreetse isendi kohta.
Vasta
#5

Tsitaat:Niimoodi kirjutas: ints
Sügisel sattusin peale ka orig.
maastikumustriga kummidele kuigi 3 tk.
m410/411 sobilikke kumme m-59A ja m-51
toodab tänapäevani edasi Krasnojarski kummitehas. Seega mõnes Petseri või Pihkva rehvipoes mõtet tellimus sisse anda.

Huvitun GAZ 12 ZIM-i varuosadest ning selle sõidukiga seotud kirjandusest, dokumentidest ja mälestustest.
Vasta
#6

[m410/411 sobilikke kumme m-59A ja m-51
toodab tänapäevani edasi Krasnojarski kummitehas. Seega mõnes Petseri või Pihkva rehvipoes mõtet tellimus sisse anda. [/quote]
ega ei tea midigi sama mustriga aga ainult villisele sobivatest kummidest ( ka gaz 69 orig kataloogi andmetel 6,50-16
Vasta
#7

ega ei tea midigi sama mustriga aga ainult villisele sobivatest kummidest ( ka gaz 69 orig kataloogi andmetel 6,50-16 [/quote] Jaroslavli kummitehas toodab seda: Ja -248. Sobib ka Gaz M 72-le ja originaali puudumisel Pobedale.

Huvitun GAZ 12 ZIM-i varuosadest ning selle sõidukiga seotud kirjandusest, dokumentidest ja mälestustest.
Vasta
#8

Tsitaat:Niimoodi kirjutas: Aspelund
Kas Su auto on seesama punane, mida mitu aastat suht edutult Kurtnas müüdi?

Asp
Seda punast käisin ka kevadel vaatamas kuid taheti 6K raha ja arvestades masina seisukorda ma ei ostnud sama autot müüdi sügisesel laadal.Minu auto on pärit Saaremaalt ,viimased 5-6 aastat seisund taluhoovis ja metsas.Tehnilises passis märge TÜV kohta oli viimati 92.a. seda on väga raske uskuda arvestades auto välimust.
eberhardi viidatud raamat on juba all laetud varem ,foorumlane \"Paulll\"saatis selle mulle suvel.
Tänud kõigile seniks eks varsti üritan pildid üle riputada.
Vasta
#9

Tsitaat:Niimoodi kirjutas: eberhard
m410/411 sobilikke kumme m-59A ja m-51
toodab tänapäevani edasi Krasnojarski kummitehas. Seega mõnes Petseri või Pihkva rehvipoes mõtet tellimus sisse anda.
Ebehard kas sull äkki oleks nendest kummidest pilti siia riputada.Huvitav kas mõni kummimüügi firma neid eestisse ka toob (näit põllumajandus tehnikaga tegelejad):???Ise pole just Petseris&Pihkvas aastaid käinud.
Vasta
#10

Tsitaat:Niimoodi kirjutas: ints
Tsitaat:Niimoodi kirjutas: eberhard
m410/411 sobilikke kumme m-59A ja m-51
toodab tänapäevani edasi Krasnojarski kummitehas. Seega mõnes Petseri või Pihkva rehvipoes mõtet tellimus sisse anda.
Ebehard kas sull äkki oleks nendest kummidest pilti siia riputada.Huvitav kas mõni kummimüügi firma neid eestisse ka toob (näit põllumajandus tehnikaga tegelejad):???Ise pole just Petseris&Pihkvas aastaid käinud.
M-59 pilt on näidata, m-59A peaks sarnane olema http://hghltd.yandex.ru/yandbtm?url=http...2&d=126684 M-51 on maastikumustriga variant mida kunagi parema puudusel \"Nivale\" alla pandi.
Vanatehnikale Venest kummide toomine on suurem projekt, mis eeldaks võimalikult paljude huviliste kokku koondamist, ettemaksu-käsiraha kogumist, lepinguid jne. - siis on mõttekas asi mõne kummifirma vahendusel ära teha.

Huvitun GAZ 12 ZIM-i varuosadest ning selle sõidukiga seotud kirjandusest, dokumentidest ja mälestustest.
Vasta
#11

Need M 59 ja M59A siis samad mida M402-M407 all kasutati.Õnneks neid kumme olen saanud autodega kaasa ja ühe jooksu ostsin juurde(oli väga soodne pakkumine ja nendega koos sain ka poolenisti kulund maastiku kummid)SmileEks see on rohkem põhimõtte küsimus kas kasutada maastiku kumme või asfaldi mustriga ,4WD juures peaks ikka maastiku muster olema
\"Parema puudusel\" on ka M401 all kasutatud \"Niva\" kumme(päris kole oli)
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne