Saksa armeeratta Hercules raam. 1941.
#1

Ükspäev sain raua kokkuostust sellise raami. Raami number 573321. Aastaarvu ja raaminumbri shrift on löödud erinevate raudadega. Järsku on kellegil pilte, et milline võiks välja näha sellise ratta keskjooksu hammakas. Otsisin netist ka, aga ei midagi. Väheke segane see enne 42-t toodetud saksa armeerataste värk.


Manustatud failid Pisipilt (pisipildid)
           
Vasta
#2

Selline võis olla küll :
http://www.flickr.com/photos/collectvelo/8415751395/

Suur Kombinaator
www.tsiklitall.ee
Vasta
#3

Tänud, selline ketiratas omal isegi täitsa olemas. Üks küsimus veel. Kas sellele lömastatud esihargile on võimalik uusi otsi külge panna? Nagu ma aru saan on need vasega joodetud. Kas keegi on proovinud midagi sellist teha? Näpunäited oleks teretulnud.
Vasta
#4

(14-03-2013, 22:50 PM)BALDHUR88 Kirjutas:  Tänud, selline ketiratas omal isegi täitsa olemas. Üks küsimus veel. Kas sellele lömastatud esihargile on võimalik uusi otsi külge panna? Nagu ma aru saan on need vasega joodetud. Kas keegi on proovinud midagi sellist teha? Näpunäited oleks teretulnud.

Kui Sa sellega iga päev rasketes tingimustes ei sõida, võid julgelt vasega jootmise asemel jasutada keevitust. Ma olen enamike oma vanaaegsete jalgrataste detaile (sh ka raame) keevitusega parandanud. Kui muidugi pole katki, vaid on ainult kõver, siis ma esmalt püüaks sirgeks painutada - ehk õnnestub?

Valdo

Eesti Jalgrattamuuseumi  looja ja eestvedaja
Tutvustame jalgratta ajalugu Eesti vaates, väljas on üle 170 muuseumiväärtusega ratta
Asume Kesk-Eestis Väätsal Pikk 9.
Vasta
#5

Ei õnnestu, kindla peale. Eks proovib jootmist kui sobivad asendusjupid leian.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne