Opel Monza 198? Germanstyle.
#21

(16-03-2013, 00:59 AM)Alts Kirjutas:  Viimasele küsimusele võib vist selle foorumi asutaja adekvaatselt vastata Smile

Sellele võin ka mina vastata sest tegu on minu vana autoga Wink
Chevy Monza ja Pontu Sunbird ja Buick Skyhawk olid GM H-platformil subcompactid ning täiesti Made in USA. Mootoreid põhimõtteliselt kolm: R4 IronDuke, V6 ja SB V8. Kõik kolm tüüpi on (olnud) ka Eestis esindatud: 2 Monzat olid R4, Martin460 Talverallil käinud Sunbird V6 ja viimasel Talverallil tiimibussi rooli keeranud Jürka Monza algselt 305CID V8 ja pärast läks sinna Vette 350 vahele. Võib olla, et kusagil oli veel mõni üksik H-body aga teada see vanast ajast pole. Alles peaks olema nendest korralik Sunbird ja mõlemad R4 romud. Jürka auto peaks elama oma uut elu mõnes pilusilmses jõleautos...
Tegu oli mõõtkava võrra pisema F-body klooniga. Põhimõtteliselt otsast-otsani sama, ainult pisem. Isegi mootorivalik oli sama, kuigi mõttetu IronDuke "jõudis" suurde keresse 3.generatsiooniga. Isegi see idiootsus on Eestis olemas.
Vasta
#22

(16-03-2013, 01:27 AM)ryblik1 Kirjutas:  Ma ei tea küll kas eestimaal on veel punkti kus lähemal 100rm peal on seismas 3 Opel Monzat?

Tartust veidi viljandi poole sõtes on neid päris mitu poole väiksema maa-ala peal seismas... Wink Rolleyes

Ja see treila... lausa kurikuulus siis ju ToungueRolleyes

'Per cogo, non per mico' (Edasi kompressiooni, mitte sädemega)
https://www.facebook.com/Teedehooldus/
 Ulila Jäärada FB
Vasta
#23

(17-03-2013, 00:29 AM)mlsluik Kirjutas:  
(16-03-2013, 01:27 AM)ryblik1 Kirjutas:  Ma ei tea küll kas eestimaal on veel punkti kus lähemal 100rm peal on seismas 3 Opel Monzat?

Tartust veidi viljandi poole sõtes on neid päris mitu poole väiksema maa-ala peal seismas... Wink Rolleyes

Ja see treila... lausa kurikuulus siis ju ToungueRolleyes
No seal suunal tean ma vaid ühte, seda mis ei ole ka veel nö päris valmis. Seda et 3 või enamat Opel monzat seal kellegil oleks... Hmm ma oleks kuulnud sellest juba.

Miks see treila peaks kurikuulus olema. See on ju enne minu kätte sattumist igapool ainult vedelenud ja lagunenud. Ja ma enam ei mäletagi mis aasta ma ta Tallinnast leidsin. Mina tõin selle Tallinnast tagasi Tartusse. Kunagi ammu oli ta ka Tartus liikvel.

http://www.motoristiklubi.eu  : pidevas sisu lisamises tegemistest.
Auto on vaid tagaveoline, ülejäänud on ostukärud!
Vasta
#24

Tegin ka etterutates ühe aktiivse müügikuulutuse ära. Eks seni kuni kosilast ei leidu tegelan vaikselt sorteerimise ja asjade korrastamise ning täpsustamisega. Kiirest selle auto juures pole esialgu kuskile. Big Grin

http://auto.motors24.ee/vehicles/383978-...-1980.aspx

http://www.motoristiklubi.eu  : pidevas sisu lisamises tegemistest.
Auto on vaid tagaveoline, ülejäänud on ostukärud!
Vasta
#25

Alguses on vaja kena muinasjutt kokku kirjutada, aga tegelikult on kõik puhas äri.

Pole midagi targemat teha
Vasta
#26

ma ka aru ei saa miks on projektide alla vaja teema teha, kui ise autoga miskit teind pole, vaid ostsid müügiks. Kulla Üllar...



Vasta
#27

sellepärast et müügi PROJEKT nohSmile.Ei ole ju öeldud kas müügi või enda kätetööks mõeldud projekt.
Enamus sellises seisus opakaid ja muud vana kooli pillid laiali lammutamisest kaugemale ei jõuagi,kahju muidugi,lootsin sinust enamat.Pole kahjuks vabat kilo raha võtaks oma nimekirja.

Opel Manta B 2x 1980:Toyota Celica Supra 1983
Vasta
#28

Härrased . kohe alguses oli juttu et nagunii müün maha.
Teisalt, nagu viimane post ütles , siis vaikselt korjan kokku puuduva , installin auto külge ja nii ta areneb. eks hind areneb ka siis ülesse poole kahjuks.
Seniks aga ärge pikka viha pidage Big Grin Big Grin Big Grin Hetkel on teda lihtsalt kõige odavam omale saada.
Siit foorumist seda küll keegi ei sota, selle tõttu pidingi tegema ka muule suuremale avalikusele teema , et selline asi on saadaval. Aga vaid tõsisele huvilisele.

http://www.motoristiklubi.eu  : pidevas sisu lisamises tegemistest.
Auto on vaid tagaveoline, ülejäänud on ostukärud!
Vasta
#29

Mina saan teemast aru, et herr Ryblikul on niiehknaa plaanis see pill maha müüa. Väga mõistlik mõte ju sellisel juhul masin kohe müüki panna, et potensiaalne ostja saaks masinale juba varajases arengujärgus oma maitse järgi käe külge panna/ehitust suunata.

Kuna aga tõenäoliselt praeguses seisus on masinale ostjat omajagu keeruline leida, siis nagu ma aru saan, ehitatakse masinat aja jooksul edasi et sellega potensiaalsete ostjate ringi laiendada.

Mina ei näe küll põhjust antud juhul kisa tõsta.

EDIT: Nää, teemaperemees ise jõudis juba sama jutu ära rääkida.
Vasta
#30

(16-03-2013, 01:27 AM)ryblik1 Kirjutas:  Mootoriruumi mõõdud on kohe võtta. 80cm maksimumlaius, roolikarbi kohalt vaid 65 cm.... Kes SB mõõtmed ütleks?
Mootori pikkus kojaseinast veepumba ratta otsani 75 cm, laius 56 cm stock-headersitest, kõrgus sillatala pealt (juurde tuleb karteri õivanni osa) originaalkarpa servani koos õhufiltriga 69 cm, kaal 260 kg. Kaalu on äkki miskine +80kg, muud mõõdud olematud. Lihtsalt lisavarustuseta 305/350 SBC toorikraua mõõdud on sellised:
[Pilt: small_block.gif]

See mootor mitte vaid ei mahu aga suisa "kaob" nii suurde katlaruumi ära Big Grin Lisaks: GM on GM ja seal võib tekkida see olukord, kus mingi mudeli originaalkäppadega istub SBC bolt-on Opeli aiste vahele. Kuidas aga Getrag240 sinna otsa vaheplaadiga saada ja kas see ka momendi välja kannatab?
Vasta
#31

Kunagi sai liigeldud F-kehaga millel oli jutujärgi opeli k.kast, jutustati siis senatorist vms. Mootori otsa istus nagu suht valutult, vöisiis oli tal sidurikoda ümber tehtud, enam ei mäleta....igatahes olid ülekanded üsna valed 350 jaoks, karjus iga käiguga ja mingit mönu sellest söidust ei olnud. Nii läkski tomatiks, sai veidi parem....
Eks seal vöis olla tagasillas ka ülekanne vale, auto elu tundus suht kirju olnud olema.

Karateturbo-kolm purki ja tiguWink
Vasta
#32

Üks gepeš mode ju kõik Big Grin

Päris hea pilt Priidult, eks joonis annab jah paremaid ideid.
Eks see kepikasti teema eeldab jah õiget sillaülekannet.

http://www.motoristiklubi.eu  : pidevas sisu lisamises tegemistest.
Auto on vaid tagaveoline, ülejäänud on ostukärud!
Vasta
#33

(19-03-2013, 15:59 PM)ryblik1 Kirjutas:  Eks see kepikasti teema eeldab jah õiget sillaülekannet.
Opeli Getrag240 ülekanded peaks olema vikst kõigil samad? Ja kui on mingid erinevused, on need suhteliselt tühised vahed. Samas annab jõuetute (loe: momenditud võrrikatlad) padade kastidel tunda vajadus momenti kordistada asendades seda kõrgemate pööretega ja nii on kastide algused ikka väga "paigast ära".
1.käik 3,717, 2.käik 2,019, 3.käik 1,316, 4.käik 1,000 ehk otse, 5.käik 0,804, Differ äkki 3,15?

Klassikaline ja äkki enimlevinud GM-toodete V8 otsas ilutsev manuaal (T-56 6-käigulisena on teine teema üldse) peaks olema B-W T-50 kast. Nende ülekanded V8 jaoks on sellised. Tüüpiline peaülekanne 5-käiguse f-body kepikasti sabas 3,23. Pluss omajagu suurema diameetriga ehk täisringi teepikkusega standardrehvid enamusel juhtudel! Ma kipun kahtlustama, et "lõbusaks" olekuks madalamate ratastega võiks olla mingi selline rivi T-50 seest: 3.10, 1.89, 1.27, 1.00, 0.84.
Vasta
#34

Võrrimootori kast pisiploki otsas on mõttetus kuubis. Tegelikult pole seal üldse kepikastiga suurt tarka teha - tavaline 700-ne kast manual valve body-ga ja asi mutt. Odavaim sequential kast pmslt.

_______________________
Koledate Kastikate Klubi
Vasta
#35

monzal olid peaülekanded vist ala 3,56 ja 3,74 või miskit sellist.

http://www.motoristiklubi.eu  : pidevas sisu lisamises tegemistest.
Auto on vaid tagaveoline, ülejäänud on ostukärud!
Vasta
#36

Asjast huvitatud Monza või Senatori taastajale on pakkuda Opeli 3,0 R6 mootor koos viiekäigulise kastiga. Kui on huvilisi, siis võib kirjutada.

Mis ei tapa, teeb vigaseks!
Vasta
#37

Pane jah kepikastiga 305 SBC, siis on meite maal õige pea paras paar. 305 Monza ja 302 Capri Big Grin (mõlemad originaalis 3.0) Toungue
Vasta
#38

(20-03-2013, 10:07 AM)wax Kirjutas:  Pane jah kepikastiga 305 SBC, siis on meite maal õige pea paras paar. 305 Monza ja 302 Capri Big Grin (mõlemad originaalis 3.0) Toungue

Good Point!

http://www.motoristiklubi.eu  : pidevas sisu lisamises tegemistest.
Auto on vaid tagaveoline, ülejäänud on ostukärud!
Vasta
#39

(19-03-2013, 19:20 PM)DevilDeVille Kirjutas:  Võrrimootori kast pisiploki otsas on mõttetus kuubis. Tegelikult pole seal üldse kepikastiga suurt tarka teha - tavaline 700-ne kast manual valve body-ga ja asi mutt. Odavaim sequential kast pmslt.

Siiski on ideena välja käidud Germanstyle kontekstis, ning Rybliku enda viidatud/pilt väga laheda kolla/must "mäekolli"-Monza taustal, niigi natuke overkill V8 katla +80 kg, mis tuleks mujalt maha shave'ida. Lisanduv tomati väga suur kaal vs kerge saksa kepikast ei teeks seda ülesannet üldse lihtsamaks.
Kui too toorik oleks juba tehasest tomati ja ühe suure pedaaliga, siis miks mitte. Omamoodi "kergem vastupanu tee" tõesti aga siis ei peaks ka paberimajandust korda ajades veel ühte detaili muutma. Aga kui see kere juba on:
1. mitte-Eestis metalliga hästi tuunitud eksterjööriga,
2. manuaaliga,
3. mootorita,
4. soov igatepidi sõidetav sleeper teha,
5. et autol oleks mingi muu "mõte" ma veel sees,
siis minu mõte ja kujutluspilt läks just rändma teemadele "milline oleks pidanud Bitteri järeltulija olema". Seda isegi mootoriruumi kujunduse poolelt, kus Opelisse mittesobiva läikiva dress-up kiti asemel mina värvik SBC Opelile kohastesse toonidesse ja lisaks sinna veel ka ise välja mõeldud kleepsud. Aga ei pingutaks üle meeletu võimususe tagaajamisega.
Et millist mõtet ma püüan "tutvustada": üks paremaid näiteid sellest oleks Volvo 363CS, mida tehas tegi prototüübina kokku 11 tk, küll mõttena seda äkki ka massina toota aga see jäi kahjuks olemata. Seal on "kõik asjad" olemas: suuremahuline V-mootor, keresari, eriline värvilahendus, ajastu laia randiga veljed jne.
Päris esimene originaal oli veel teiste tulede ja scoopiga kapotiga.
[Pilt: Volvo_363-2.jpg]
[Pilt: 800px-Volvo363cs.JPG]
Vasta
#40

Pahtliga tiivad siledaks , rulliga mattmustaks ja rekordi diisel aistevahele ja a24 müüki. Saab lahti kindlasti.

Pole midagi targemat teha
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne