"tee ise" sõidukid
#1

silma jäi selline "kit" ehk komplekt
http://www.struckcorp.com/mini-beep/index.html

tundub huvitav liikurvahend.

mida veel leidub mida saab tellida ja "ise teha" ?
kindlasti on palju nn. Cobra vms. stiilis kit-car komplekte aga midagi teistsugust vaataks küll.
Vasta
#2

Tundub kuidagi mõtetu. Pigem siis võtta sama raha eest tükk raskemat nõuka aegset rauda(UAZ) ja kärutada metsavahel. Kui on vajadust, siis toodetakse..
Vasta
#3

Igasuguste "koosta ise" masinate pakkumisi võis vähemasti 20a tagasi teida ajakirja "Popular Mechanic" tagaosast. Arvan, et ka praegu.
Vasta
#4

Mulle igatahes meeldis et seda saab ka paadina kasutada,sobib kalastajale.Ei pea paati vedama ega pumpama.
Ainult mis masina kategooriasse seadus selle lahterdabBig Grin
Vasta
#5

Westfieldi peaks ka saama puslena tellida. See on muidugi juba asjalik toruraamil sportauto mitte vineerist mänguasi Big Grin
Vasta
#6

(19-03-2013, 13:43 PM)veiks Kirjutas:  Tundub kuidagi mõtetu. Pigem siis võtta sama raha eest tükk raskemat nõuka aegset rauda(UAZ) ja kärutada metsavahel. Kui on vajadust, siis toodetakse..

kuidas kellegile ehk ei saa teha selliseid üldistusi.
paljudele on see asjandus või mõni selline analoogne kit väga mõtekas!
mõte võib seisneda näiteks tegevuses liikuri koostamisel s.t. ühisnimetusena hobi, või siis "koolitus" kui seda teha koos lapse/lapselapsega näiteks vms.
mõte võib olla sügaval aga võib ka puududa oleneb inimesest.
ka siinsamas foorumis on mitmed teemad iseehitatud traktoritest, põkadest, motoplokkidest jne. neil oli kindlasti oma mõte.
Vasta
#7

Isetegemine on täiesti positiivne nähtus... Küsimus selles, et kuhu ja millesse aega panustada. Tulemusel võiks ikka mingi praktiline väljund olla. Vaadates seda reklaamklipi jääb teleturu maik suhu. Asi, mis sobib kõigeks ja mittemillekski. Veesõiduomadused panevad sügavalt kahtlema, õngitsemistseenis tunduvad rattad põhjas olevat. Selline asi on vees väga ebastabiilne ja ega ujuv asi veel paat ole. Vettemineku kohas on ahtrisse kinnitatud lisaujuk.
Ma ei usu ka palgi lohistamise ja lumelükkamise võimekusse. Reaalses elus ei vea ju palki siledal kõval pinnal ja ei lükka kohevat kerget lund.
Odavat toormaterjali, millest ehitada põka või maastikusõiduk on piisavalt saada. Paadi teeks ikka eraldi projektina veekindlast vineerist, jooniseid veebist saada küll...
Vasta
#8

OK las see nüüd olla
aga vaataks veel neid isetegemise komplekte mida pakutakse
kui on kellegil miskit ette jäänud laias netis surfates.
Ärgem unustage seda, et jah meie siin teeme asju ise omast peast ja eriti ehk need kes siin foorumis tegevad on
aga vana ja arenenud maailm ei mõtle enam ise ja ei oska enam ise valmis teha kui pole juhendit või ette antud detaile.
(ka meil hakkab noorem põlvkond juba oma oskustelt alla jääma vanadele - see on üldistades siis öeldud)
Vasta
#9

Pane otsingusse "kit car" ja näed, et selliseid komplekte on sadu. Igasuguse välimusega, igale maitsele. Mu isiklik lemmik on Slovakkia päritoluga K1 Attack: http://www.b-racing.cz/en/gallery/

"Vana ja arenenud maailm" on miskipärast kohe nii mittemõtlev ja muidu rumal, et tark ja isemõtlev eestlane peab isegi järelkäru tegemiseks sealt šnitti võtma. Selle asemel et luua valgelt lehelt midagi originaalset ja ilusat, mida need "mittemõtlejad" kopeerima tormaksid Wink
Vasta
#10

Ma vahepeal (kuigi mitte alati) tahaksin (nagu ka tikutaku-foorumis), et oleks Jesperi mõtteavalduste laikimise võimalus olemas.
Vasta
#11

minu arust on see jeep väga lahe. tõsimeelsetel soovitan pisut hoogu maha võtta. see ei ole auto, ega atv asendus, ega tööriist. see on muruniiduki mootoriga mänguasi. paras koos lastega valmis nikerdada, ei maksa suurt midagi ja tegemise rõõmu jagub kauemaks. ja järelkasv saab natuke sõidulusti ka.
vägagi lahe asi selleks otstarbeks.
Vasta
#12

Mulle meeldib selle algpostituse naljanumbri juures, et näiteks kunstnikuhing saab osta ratastel mootoriga raami ja voolida peale ise mistahes kere, aga tõsine motorist ostab ainult puust villise ning teeb käiguosa vana muruniiduki jäänustest ja muust mis garaazi taga vedeleb. Ja mõlemad on rõõmsad Smile
Vasta
#13

Kah iseehitatud mikrobuss: http://www.drive2.ru/cars/selfmade/20091961/
http://www.drive2.ru/users/20091961/blog...4941/#post
Õhkvedrustusega ja miski 25 aastat tagasi ehitatud.

Инвалид информационной воины на фронте Пярну-Хииу. 
Tsiteerides John McCaini: "Venemaa on peamiselt bensiinijaam, mis teeskleb riiki"," rääkis Basse.
Vasta
#14

ja jah .....
googlet oskan kasutada küll (arvan nii vähemalt) aga minu esmane mõte ei olnud päris selliseid tavamõistes autosid leida.
jah neid teeliikluses kasutada sobivaid "autosid" toodetakse "kodus kokkupandavate legodena" ehk kit-idena sadu erinevaid.
aga huvi oli just midagi muud just sellised teistsugused liikurid.
ehk mingid sellised sõidukid mis sobivad kasutada näiteks lastele, abivahendid aias, fun-faktoriga ajaviitesõidukid vms.
on toodetud komponentidena mida ise kodus kokku paned või saad ehitada jooniste järgi.
võimalik, et mu eelmiste postituste mõte seda välja ei toonud.

võtame rahulikult - foorum ju ongi koht kus teemat arendada või ....

PS. ka neid vihjatud haagiseid müüakse nii kit-idena kuid ka vaid jooniseid paberil ja plaadil mille järgi on lihtne teha ilma süviti mõtlemata, aga jätsin need just nimelt välja.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne