Kreizi lugu, äbi küll, aga abi oleks tarvis.
#1

Täna sant ilm, lund sajab, midagi õues teha ei saa. Mõtlesin, et midagi kasulikku peaks ikkagi kas ühiskonnale, või siis iseendalegi tegema. Kuna ülevatus ja väljalaskegaaside mõõtmine läheneb, tundus vajalik see, et valaks paaki pihustipuhastusvedelikku. Noh, selline, mida poes müüakse, reklaamid peal, et teeb pihustid puhtaks, vähendab kütusekulu ja teeb väljalaskegaasid veel puhtamas, kui eestpoolt linnaõhk üldse sisse lähebki. Bensiinipaagil kork maha, pudelil kah ja pudel pahupidi paagi kõrisse. Vedelik läks ilusti alla, aga kahjuks ka see plastikust rõngas, mis poes on korgi küljes ja lahti keerates ilusti "kraks" - häälega lahti rebeneb. See saadanas jäi järelikult pudeli kaela ümber. Ei tulnud nagu ettegi, et oleks pidanud ta maha arutama. Nüüd kukkus ta aga paaki. (tsensuur *** vandesõnad ** tsensuur) Et ta pumpa ei satu, seda ma tean ,aga mis see plastik seal bensiini sees teeb? Kas ta üles ei sula? Pärast on kogu süsteem mingit imelikku pastat täis, bensiinipump mokas ja pihustid hullemini kinni, kui enne puhastamist?

Tarkus ei tule alati aastatega, mõnikord tulevad aastad üksi ka.
Vasta
#2

Kork jäi sul ju alles? Pane see bensiini sisse ligunema, ta on täpselt samast materjalist kui rõngas. Väga suure tõenäosusega ei juhtu mitte midagi.

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta
#3

Usun ka, et midagi hullu vast ei juhtu. Aga korgiga katsetada on hea mõte.

Aitan seadmete monteerimis ja demonteerimistöödel ning konstruktsioonide ehitamisel
www.ransar.ee
info[ät]ransar.ee
51934170 
Vasta
#4

Ei jäänud süda rahu, piilusin paagi avast sisse ja mis ma näen - rõngas ei ole veel päris alla jõudnud! Oli kleepunud seina külge, kus gravitatsioon ei suutnud veel hõõrdejõust jagu saada. Kümne sekundiga leidsin oma ammuse abimehe - jalgrattakodara. Sellel on juba sünnist saati selline vahva konks otsas ja on mind varemgi erinevatest hädaolukordadest välja aidanud. Garaazis oli aga külm, näpud kohmetud ja erutus pani kergelt käed värisema. Igatahes kukkus see kodar mu näppude vahelt klõbinal paaki. Ma tean küll, et ta pumpa ei pääse, aga kas ta bensiinitaseme ujuki vahele ei saa kogemata minna? Noh, nii, et osuti näitab küll, aga mina jään öösel kell kolm kuskile pärapõrgu levivabale metsavahele, paak tühi?

Tarkus ei tule alati aastatega, mõnikord tulevad aastad üksi ka.
Vasta
#5

tere,üks varjant siis veel:võta .umbes meetrine jupp tamiili ja seo selle külge raadio väikese väljuhääldi küljest ümar magnet ja lase paaki ja siis tõmba kõvasti,kui tamiil katki läheb siis ei ole kodar seal paagis vähemalt üksi
Vasta
#6

Jess, tänks, Näkisepp, mul on garaazi kõrval kolakambris üks vana "Selga", kohe tõmban sealt magneti välja! Tamiili küll ei ole, aga küll ma midagi ikka leian.

Tarkus ei tule alati aastatega, mõnikord tulevad aastad üksi ka.
Vasta
#7

(01-04-2013, 13:19 PM)näkisepp Kirjutas:  tere,üks varjant siis veel:võta .umbes meetrine jupp tamiili ja seo selle külge raadio väikese väljuhääldi küljest ümar magnet ja lase paaki ja siis tõmba kõvasti,kui tamiil katki läheb siis ei ole kodar seal paagis vähemalt üksi

Tere.
Kui see ei aitta,siis kanister bensiiniga pagaaznikusse kolisema ja ringi veerema ja öised bensiini löppemised on ellimineeritud.Big Grin
A.

Tel. +372 56477273. e-mail. metall73@hot.ee
Vasta
#8

Pagan, nüüd läks küll veidi nihu! "Selgat" ei leidnud üles, aga ühe magneti leidsin riiulilt. Vast veidi suurem, kui "Selga" seest oleks saanud, aga igati tegus ja tugev magnet oli. Kuna võru paagi sissevalamis ava ümber on metallist, kleepus magnet sinna külge ja ei tahtnud mitte alla kukkuda. Seega kasutasin riputamiseks mitte tamiili, mida mul ei ole, ega nööri, vaid alumiiniumtraati, sellega sai magnetile veidi survet avaldada, et ta paagi sügavustesse vajuks. Ise veel mõtlesin, et kodara saan küll kätte, ega see rõngas, rsk, on ikka veel seal, kuda selle kätte saab? Nii ma siis mõtlesin ja lasin magnetit aina allapoole, kuni käis "klõps". Ja mitte selline väike "klõps", mis kostuks siis, kui kodar ja magnet kohtuvad, vaid selline tugev "KLÕPS". Toru, mis paagi poole suundub, on plastikust, kuid paak ise plekist! Oi paganat, kuidas magnetiga sõita mööda paaki ja kodarat püüda, kui magnet jääb koheselt põhja (või pagan seda teab, mille) külge kinni. Koheselt ilmnes, et kodara püüdmine on üks minu väiksemaid muresid. Magnet oli paagi küljes nii kõvasti kinni, et üles tõsta teda enam ei saanud. Veidi küll liikus mööda põhja, kui traati lükata- tõmmata, aga üles ei kuidagi! Kolmekümnendal katsel murdus alumiiniumtraat ära.
Ma küll tean, et pumpa ta ei jõua, aga kas bensiininäiduk võib hakata valetama?

Tarkus ei tule alati aastatega, mõnikord tulevad aastad üksi ka.
Vasta
#9

Mul tuli mõte. Tee tikuga valgust, ehk kuskil kaugemal on miskit näha...
Vasta
#10

Hea kirjutis, mis siin muud Smile

Aitan seadmete monteerimis ja demonteerimistöödel ning konstruktsioonide ehitamisel
www.ransar.ee
info[ät]ransar.ee
51934170 
Vasta
#11

Magnet paagis on ju väga hea! Vähendab bensiinikulu kuni 12,79%. Nüüd paigalda veel teine magnet kapoti alla ümber bensiinivooliku (saadaval hästivarustatud netipoodides ja Venemaa turukioskites) ja saad tänu topeltmagnetiseeritud kütusele ka mootorile tosinajao kilovatte juurde.

Puruks ja pool pööret tagasi!
Vasta
#12

tolmuimejaga tõmba kapotialla minevast kütusetorust oma soga välja, pole vaja tikuga jamada, seal niisamagi valge...



Vasta
#13

Nüid läks ikka täitsa ära......Toungue

loll on loll olla.
Vasta
#14

krt unustasin seda mainida, et enne kui eest imema kipud, vaheta paagist tulevad torud suuremate vastu, muidu võib sindrinahk ummistuda ja pärast seda jama vaja. Meil ju joonist pole kui suur sul see magnet on ja oi, kui torustikus peaks mõni hea käänak olema siis see kodar sealt läbi ei tule. Praegu vihmased ilmad ja just paras aeg majanurgast ära kakkuda mõni veerenn, sobib ideaalselt...



Vasta
#15

Einojah, see tikuvärk nüüd küll ei kõlba! Nii rumalat tuleb mujalt otsida. Aga 12,79% paneb küll mõtlema. Kaks magnetit oleks juba 25,58%. Üle veerandi! Kuidas autoehitajad ise nii lihtsa asja peale ei ole tulnud!
Vahepeal tuli hiilgav mõte - paak on küll metallist, aga kui paaki lasta massivne metall-detail, peaks magnet tema külge võtma tugevamini, kui paagi külge. Nii peaks ju magneti kätte saama? Või jääb alumiiniumtraat segama? Proovida tasuks! Aga mida sinna saata?

Tarkus ei tule alati aastatega, mõnikord tulevad aastad üksi ka.
Vasta
#16

Ma, muideks, võtsin mossel ükskord paagi maha, lõikasin relakaga lõhki, panin sisse 7 500kg tõstejõuga magnetit (rohkem ei mahtunud), keevitasin paagi kokku tagasi ja panin külge. Naabrimees läks minu olematust kütusekulust kuuldes näost roheliseks - temal võtvat jalgratas ka rohkem. Ainus häda oli, et kui siiski lõpuks tankida oli vaja, oli paagi kork juba kõvasti kinni roostetanud. Ei saanudki muidu lahti kui et lasin aiabasseinist vee välja, panin petrooleumi asemele, tagurdasin mosse tagumise otsaga sinna sisse ja lasin nädal aega liguneda. Pärast andsin põletiga natuke kuuma kah ja kuvaldaga kolkides sain lõpuks korgi liikuma. Ja muidugi iga paarikümne kilomeetri tagant kanalisatsioonikaevude luuke paagi alt ära kangutada oli ka tüütu. Ükskord, kui metsas seenel käisin, leidsin pärast kodu juures paagi alt 2 rauast läbi käinud mürsku, 5 miinipildujamiini, ühe 100-kilose lennukipommi ja ühe roostes kiivri koos pealuuga.

Puruks ja pool pööret tagasi!
Vasta
#17

(01-04-2013, 15:02 PM)Wiki432 Kirjutas:  Vahepeal tuli hiilgav mõte - paak on küll metallist, aga kui paaki lasta massivne metall-detail, peaks magnet tema külge võtma tugevamini, kui paagi külge. Nii peaks ju magneti kätte saama? Või jääb alumiiniumtraat segama? Proovida tasuks! Aga mida sinna saata?
Teine magnet jääb magneti külge alati paremini kinni kui metallitükk. Võid ka väljastpoolt paaki teise magnetiga paagisisest magnetit püüda - edu katsetamisel ja head 1. aprilli !Toungue

Idiootidega pole mõtet vaielda - nad veavad sind enda tasemele ja lajatavad siis kogemusega /Iid-Tõstamaa/
Anna väikesele inimesele veel väiksem võim kätte ja ta arvab kohe et on Jumal taevas (või mode foorumis...)
Vasta
#18

Oli siis nii ruttu vaja seda esimest aprilli mainida? Kuigi jah, mõned siin lasid asja nats liiga farsiks. Samas esimene post on nii kirjutatud, et ilmne täiendamise kava oli algselt juba olemas. Isegi viiendat korda üle lugedes peale äbi ja lume ei leia midagi.

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta
#19

Lumi? Pagan, minu koduauulis on täna hommikust peale lund sadanud ja hetkel hakkab sinnakanti jõudma, et kingadega ei saa enam õue hästi minna. Astudes hakkab üle ääre juba tulema. Kevad või asi! Vot siinkohal pole küll mingit aprillinalja.
Aga rasket metalli otsides leidsin, et parim asi paaki lasta oleks suur mutrivõti. 34-36 ei mahtunud, aga 30-32 läheb peaaegu. Veidi käiamist ja ongi katsetamise aeg tulemas!
-------------------------------------
Edit:
(01-04-2013, 15:06 PM)Mossemees Kirjutas:  Ja muidugi iga paarikümne kilomeetri tagant kanalisatsioonikaevude luuke paagi alt ära kangutada oli ka tüütu.
Big Grin

Tarkus ei tule alati aastatega, mõnikord tulevad aastad üksi ka.
Vasta
#20

pudelitäiest siirupist pidavat ka abi olema ,
eriti siis kui see kolinal paaki kallata
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne