zubrjonok haagis, väärtus?
#81

Tere.
Myyakse ka 250- euroga neid.
http://www.osta.ee/haagis-zubrjonok-35803444.html
A.

Tel. +372 56477273. e-mail. metall73@hot.ee
Vasta
#82

MMZ ja zubrik on ehituselt nagu siga ja kägu ju - seal ei ole eriti sarnaseid detaile, peale selle, et kast on kandiline.

Zubrik on lehtvedrudega, all sillatala, otstes mosse esilaagrid, mosse rattad, all mosse amordid. Veopea totaka kinnilöödava sulguriga. Tuled kandilised.

MMZ on spiraalidega, mille originaalsust mul ei õnnestunudki tuvastada. Küll aga sobivad Volvo V40 vedrud, kui need lühemaks lõigata. All sillatala, mis püsib raami küljes nelja reaktiivvardaga + panhardi varras. Vardapuksid on ziguli amordipuksid, vardad ise peenemad ja erineva pikkusega, kui ziguli tagasillas. Veokasti ja raami vahel on puidust vahetalad. Amordid eeldan et ziguli omad. Veopea on keermega kinni keeratav. Tuled on ümmargused, sapika tagant. Veljed-rattad ziguli omad. Kuna laagrid olid korras, siis ei tea, millised need on Smile

Minu hinnang on, et zubrik on tugevama ehutusega, kannatab paremini ülekoormust. Samas lubatud koormuse korral on mõlemad kärud piisavalt tugevad. MMZ-d on mõnusam vedada ja tiisli geomeetria on ka vähe mõnusam tagurdamiseks.
Vasta
#83

(05-05-2013, 22:11 PM)Mahno Kirjutas:  MMZ-d on mõnusam vedada ja tiisli geomeetria on ka vähe mõnusam tagurdamiseks.
See oleneb puhtalt vedukautost. Zubrik sobib mossele taha nagu valatult. On ta ju selle jaoks tehtud. Laiema auto puhul on oht hooletul tagurdamisel käru nurgaga "sisse saada". Kaubiku taga on zubrikuga tagurdamine õuduste kabinet. Ühestki peeglist seda ei näe. Nägema hakkab hetk enne ristiminekut. Tuleb kas küljest ära võtta ja käsitsi majandada või kaubikule kaamera panna.

Füüsika on valus ja matemaatika teeb vaeseks, kui sa nende sõber ei ole.
Vasta
#84

(06-05-2013, 08:09 AM)Basilio Kirjutas:  
(05-05-2013, 22:11 PM)Mahno Kirjutas:  MMZ-d on mõnusam vedada ja tiisli geomeetria on ka vähe mõnusam tagurdamiseks.
See oleneb puhtalt vedukautost. Zubrik sobib mossele taha nagu valatult. On ta ju selle jaoks tehtud. Laiema auto puhul on oht hooletul tagurdamisel käru nurgaga "sisse saada". Kaubiku taga on zubrikuga tagurdamine õuduste kabinet. Ühestki peeglist seda ei näe. Nägema hakkab hetk enne ristiminekut. Tuleb kas küljest ära võtta ja käsitsi majandada või kaubikule kaamera panna.

Võrreldes tänapäeva Tiki või Respo haagisega on Zubrikuga tagurdamine tõepoolest üsna keeruline ettevõtmine, läheb teine nii kergesti risti ja auto rattad lihtsalt ei pööra nii palju, et jõuaks otseks tagasi keerata käru. Uutel haagistel on tiisel tunduvalt pikem ja see teeb manööverdamise lihtsaks.

Aitan seadmete monteerimis ja demonteerimistöödel ning konstruktsioonide ehitamisel
www.ransar.ee
info[ät]ransar.ee
51934170 
Vasta
#85

(06-05-2013, 09:45 AM)saarrand Kirjutas:  ...
Uutel haagistel on tiisel tunduvalt pikem ja see teeb manööverdamise lihtsaks.

Ning sama asja positiivne pool edaspidisõidul - lühikesetiislised subrikulised ei lõika järsul pöördel nii palju, kui pika tiisliga "eurohaagised". Kel palju keerutamist kitsastes kohtades, see teab.Big Grin
Vasta
#86

Tegelikult saab zubrikuga väga kenasti tagurdada, teda ei tohi lihtsalt üle selle piiri enam lasta, kust teda enam tagasi ei saa. Tikiga on muidugi kergem.

Kaubikuga...ega transiti tagant tiki ka välja ei paista. Lased tunde järgi, või kui väga häda on, võid ju tagaluugi ka lahti teha, siis on kõik kenasti näha.
Vasta
#87

Selleks, et kenasti tagurdada, peab käru otseasendis vähemalt ühte tema külge nägema. Üleskäiv luuk kaubikul võib tõesti OK olla. Tagaustega kaubik, nagu minu Bedford oli, ja lühikese tiisliga käru "otsesihtimisega" kokku ei sobi.

Füüsika on valus ja matemaatika teeb vaeseks, kui sa nende sõber ei ole.
Vasta
#88

Lugupeetud Basilio, mis mina siis räägin Smile Eriti mõnus on, kui veduki ja käru laiused nii kokku istuvad, et mõlemast küljepeeglist käru külge näed Smile

Tegelikult tagurdamise juures sõltub nii mõndagi ka sellest, kui kaugel on kärukonksu kuul tagasillast. Mida kaugemal ta on, seda suuremaid kaari joonistab ja seda tundlikum käru tüürimine on.
Vasta
#89

Päikesepaistel aitab tagurdamisel käru vari maapinnal.

Инвалид информационной воины на фронте Пярну-Хииу. 
Tsiteerides John McCaini: "Venemaa on peamiselt bensiinijaam, mis teeskleb riiki"," rääkis Basse.
Vasta
#90

oi see pole miskit, ma olen vägevalt pidand tegema skifiga suure kaubiku taga tagurdamist, vots ee oli vinge, üksi suht võimatu, kui käru nägema hakkasid siis oli juba risti Big Grin



Vasta
#91

Skiffi kannatab näiteks saranniga ilusti tagurdada. skif ja subrik oma olemuselt väga erinevad kärud. subriku kast on väiksem ja tiisel lühem. skifi kandevõime oluliselt väiksem aga taga istub väga hästi, ainuke vene käru mis eales vänderdama ei kipu.
Vasta
#92

Lihtne näide elust enesest: läks kaubaks 200 euri eest.
Asi muidugi praktilisem kui originaal.

http://www.auto24.ee/kasutatud/auto.php?id=926757&rhash=8658

O: Norton model 18 1938 vl. porilauad,pakkuda vöib ka muid pre-war inglise tsiklite juppe
Vasta
#93

Sellesse zubrikusse on ainuüksi oma tööd 200 euri eest pandud Smile
Vasta
#94

Keegi äkki saab aidata MAZ(zubrjonok) ja MMZ(ziguli) haagise võrdlemisel.
Natuke on ülalpool juttu, et MAZ kannab paremini ülekoormust ja MMZ jällegi mõnusama järelejooksuga.
Plaanis nüüd emb kumb osta. Minu jaoks oleks põhiasi kasti suurus, eriti need rattakoobaste kohad.
MAZil tänu lehtvedrustusega sillale, tundub olevat kahe rattakoopa vaheline kasti siselaius suurem. Aga kui palju nüüd, äkki keegi oskab mõõtu anda?
Otsinguga leidsin, et kasti enda sisemõõdud peaksid olema: P-1600mm, L-1500mm.
MAZ näeb välja siis selline:
   

MMZ mõõte aga kuskilt ei leidnud. Eriti huvitab see rattakoobaste vaheline laius. Tundub see olevat ikka kitsam tänu spiraalvedudele.
       

Isiklikult oleks kuidagi südamelähedasem see spiraalvedrumajandus, aga selle arvelt koobaste laiuse suhtes lõivu maksta ei tahaksRolleyes.
Vasta
#95

(05-03-2014, 00:01 AM)meli666 Kirjutas:  MMZ mõõte aga kuskilt ei leidnud.
Mul MMZ81021 passis: laius 1600, pikkus 2560, kõrgus 900, tühi 165kg, täis 450kg. Sisemõõdud saab ehk piltidelt tuletada. Lahtikäivat portet minuomal ei ole. Ilmselt esineb varieerumisi, sest viimane passivahetus oli probleemne.
Lisaviide.
Vasta
#96

(05-03-2014, 00:01 AM)meli666 Kirjutas:  MAZil tänu lehtvedrustusega sillale, tundub olevat kahe rattakoopa vaheline kasti siselaius suurem. Aga kui palju nüüd, äkki keegi oskab mõõtu anda?
Otsinguga leidsin, et kasti enda sisemõõdud peaksid olema: P-1600mm, L-1500mm.
Rattakoopa vahe täpselt 1m. Käisin just hoovi peal üle mõõtmas. Kui sisemised rattakoopad häirivad, võta mõni kaasaegne käru.

Füüsika on valus ja matemaatika teeb vaeseks, kui sa nende sõber ei ole.
Vasta
#97

zubrjonok on ikka üks tõeline õnnetus mis veel olla saab. See ju täiesti valesti projekteeritud. Amordid kinnituvad keskele kokku ja lasevad haagisel kahelepoole kalduda nii nagu see ise heaks arvab ja tiisel on ka nii täpselt lühike et kogu see kooslus hakkab maanteekiirusel juba ilma ülekoormusettagi kahelepoole töllerdama nagu kanasaba. Mis ta veel siis teeb kui rohkem peale pannakse ja raskus tagapoole jääb.
Mul sai sellest jamast paar aastat tagasi nii isu täis et kui veel praegu mõnda liikluses näen siis tahaks kohe käsipidi kallale minna et mille kuradi pärast sa sellise pasaga enda ja teiste elusid ohtu paned.
Vasta
#98

(05-03-2014, 10:30 AM)Basilio Kirjutas:  Rattakoopa vahe täpselt 1m. Käisin just hoovi peal üle mõõtmas. Kui sisemised rattakoopad häirivad, võta mõni kaasaegne käru.

Aitäh vaeva nägemise eest!
Iseenesest kartsin mõõtu alla meetri (70-80cm), aga polegi asi nii hull.
Järsku koorub nüüd kellegi õue peal seisva MMZ haagise rattakoobaste vahe mõõt ka välja.
Kui nüüd majanduslikult mõelda, siis Zubrjonoki hind on seal 250.- kandis. Et originaal lahendusest nüüd vähegi praktilisem asi saada, kulub veel eurosid juurde. Mõtlen just eeskätt hädavajalikku tagaluuki, muidugi kui seda ennem juba keegi ratsinud pole.
Samas ega lääne kasutatut vist eriti alla 400.- nagu ei liigu. Ja veel sellist, mis lääpa vajunud sillaga poleks.
Nii et esialgu vist peaks emma kumma nõukaaja haagise ikka ära proovima.
Vedada pole ka teab mis palju ja mahukat. Heal juhul kümmekond korda aastas.
Rent paraku langeb samuti minu puhul ära. Alla 55 Km edasi tagasi lähemalt pole kuskilt võtta. Ja eriti mõruks muutis selle asja veel viimane kord see, et kümmekond kilomeetrit kaubale juba järgi sõites hakkas tiisel taga rapsima. Kinni peatudes selgus tõsiasi, et rippus ainult trossi otsas. Ja veopea lukku milegi tõttu ei saanudki enam lukustada, ehk klõpsu ei käinud. Tagasi sai suure surmaga esimese käiguga käru ära viidud ja teist võtta polnudki. Pakuti ainult, et kui ma ise uue veopea ostan ja ära vahetan, siis maksavad kinni.
Ühesõnaga asjad peavad olema ikka endast.
Vasta
#99

(05-03-2014, 23:50 PM)meli666 Kirjutas:  Järsku koorub nüüd kellegi õue peal seisva MMZ haagise rattakoobaste vahe mõõt ka välja.
90cm orienteeruvalt.
Suuremate ehitusplaatite veoks olen peale tõstnud suure (euro)aluse, mis toetub portedele ja keskelt rattakoopale.
Väikese pikkuse tõttu metsas hea manööverdada Cool
Vasta

(06-03-2014, 00:37 AM)Raivo Kirjutas:  
(05-03-2014, 23:50 PM)meli666 Kirjutas:  Järsku koorub nüüd kellegi õue peal seisva MMZ haagise rattakoobaste vahe mõõt ka välja.
90cm orienteeruvalt.
Suuremate ehitusplaatite veoks olen peale tõstnud suure (euro)aluse, mis toetub portedele ja keskelt rattakoopale.
Väikese pikkuse tõttu metsas hea manööverdada Cool

No nende subrikutega tagurdada ikka elu s...t võrreldes pika tiisliga kärudega. Kitsastes oludes hea manööverdada tagant lahti haakides ja käsitsi keerutades.
Oman MAZ tüüpi punni - maal hea põllalt kartuleid vedada, kuid muidu kasutan töö 3m või 6m kastiga kärusid - oluliselt parem manööverdada ning mahutavad hästi!

Ats.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne