Malmkatla värvimine seestpoolt?
#1

Selline küsimus siis, millega?

Tegemist siis vana saunaga, vett soojendab tuli katla all. Vanadusest ja jumal-teab-millest-veel on sisekülgedelt värv (email) kadunud. Kui ma ta nüüd korralikult puhtaks nühin ja kuumakindla värviga ära värvin, kas see okei? Need värvid mäletamist mööda kannatavad 400 - 600 kraadi, sõltuvalt värvist ja tootjast.

Oehhh... mida kõike head see Nõukogude võim inimkonnale on andnud!!! Alla Pugatšova, Linnahalli, Baikonuri kosmodroomi, Moskvitši... sinu, minu...
Vasta
#2

Boilereid kaitstakse seestpoolt tsemendipiimaga.

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta
#3

(20-04-2013, 22:46 PM)Marko Kirjutas:  Boilereid kaitstakse seestpoolt tsemendipiimaga.

Täiesti tundmatu asi mu jaoks, peab guugeldama Smile

Oehhh... mida kõike head see Nõukogude võim inimkonnale on andnud!!! Alla Pugatšova, Linnahalli, Baikonuri kosmodroomi, Moskvitši... sinu, minu...
Vasta
#4

Vanasti ikka emaileeriti..... võibolla ka tänapäeval keegi teeb. Mingid kuulutused jooksid vahepeal lehtedes,et--" Uus vann vanasse vanni." Või midagi sellist. Kuidas või mismoodi,kahjuks ei tundnud huvi. Värvimisest pole aga üldse kuuldagi olnud.
Tavaliselt läheb selle suure vee keetmisega pada tuksi,kuna tekib kõvasti katlakivi ja seda eemaldatakse näiteks kasvõi kirve teraga....... Peale seda muidugi võite ise arvata,et mis juhtub......
Vasta
#5

Emailiga katma ei hakka, see liiga kulukas ja tülikas, arvan.

Nii, panen tarka: valge kuumakindel värv müügil, oli vist nii 400 kui ka 600 kraadi. Katlas vesi tõuseb maksimum keemiseni ehk 100 kraadi ehk siis jahutab vastu katla all olevat leeki. Järelikult peaks kestma või panen sajaga rukkisse?

Oehhh... mida kõike head see Nõukogude võim inimkonnale on andnud!!! Alla Pugatšova, Linnahalli, Baikonuri kosmodroomi, Moskvitši... sinu, minu...
Vasta
#6

(20-04-2013, 23:25 PM)Maamees Kirjutas:  Emailiga katma ei hakka, see liiga kulukas ja tülikas, arvan.

Nii, panen tarka: valge kuumakindel värv müügil, oli vist nii 400 kui ka 600 kraadi. Katlas vesi tõuseb maksimum keemiseni ehk 100 kraadi ehk siis jahutab vastu katla all olevat leeki. Järelikult peaks kestma või panen sajaga rukkisse?

Rukist pole kuskil.......ja vara isegi külida.....Big Grin Aga pintsliga vehkides lased kõik firmad põhja......
A mida Sa seal katlas keetma hakkad? Kas värvitud asi järsku mokka rikkuma ei hakka. Mine tea,et mida see värv toidule või veele lisa annab....
Isa mul ikka räägib ühte vana lugu,et mustlane olevat paljale veele peale peeretanud ja siis ütelnud:" Parem ikka,kui päris ilma.........."
Vasta
#7

Tegemist siis saunakatlaga nagu ka esimeses postituses mainisin ja tekitab sauna sooja vee, ei muud. Smile

Oehhh... mida kõike head see Nõukogude võim inimkonnale on andnud!!! Alla Pugatšova, Linnahalli, Baikonuri kosmodroomi, Moskvitši... sinu, minu...
Vasta
#8

(20-04-2013, 23:50 PM)Maamees Kirjutas:  Tegemist siis saunakatlaga nagu ka esimeses postituses mainisin ja tekitab sauna sooja vee, ei muud. Smile

Jajah,sain aru küll aga tilk "õli"annab asjale juba veidi juurde....Wink
Vasta
#9

Hmm, tõlgi.....

Kui värv ära kuivab ja kuumus liiga ei tee, miks ta peaks mõjutama kuidagi vee kvaliteeti? Seda enam, et see ei ole joogivesi ega söögitegemiseks.
Ehk siis mis mõttes värv kehvem kui email? Ok, email kestab kauem kuni füüsilist vigastust ei saa, mis veel?

Oehhh... mida kõike head see Nõukogude võim inimkonnale on andnud!!! Alla Pugatšova, Linnahalli, Baikonuri kosmodroomi, Moskvitši... sinu, minu...
Vasta
#10

Kas malmkatla all on mõeldud müüripada? Äkki sobib siis malmvannidele mõeldud epoksüvärv?
http://penosil.com/et/epoxy-coats/89-pen...-4521.html
Targutan vaid teoreetiliselt, ise kasutanud pole Wink

Ise sai saunas kasutusel olnud 150L müüripajal kunagi 70nendatel tavalise pentaftaalemailiga kohtparandusi tehtud. Pikapeale võttis ikka roostetäpid peale, aga põhjuseks võis olla ka pinna puudulik puhastamine. Igatahes nii kaua, kui pada kasutusel oli, värv maha ei koorunud ja ilmselt ka ühtegi saunalist ära ei tapnud.
Vasta
#11

Ise sai saunas kasutusel olnud 150L müüripajal kunagi 70nendatel tavalise pentaftaalemailiga kohtparandusi tehtud. Pikapeale võttis ikka roostetäpid peale, aga põhjuseks võis olla ka pinna puudulik puhastamine. Igatahes nii kaua, kui pada kasutusel oli, värv maha ei koorunud ja ilmselt ka ühtegi saunalist ära ei tapnud.
[/quote]

Raskel veneajal kui midagi saada polnud läksid ikka emalpotid tukksi.Kui põhja tuli väike auguke sai al neet löödod kui küjel email maas siis mingi metalli värviga ja pott kestis veel aastaid ja elasime rõõmsalt edasi,ei rikkunud ei suppi ega tervist.
Vasta
#12

Müüripada? Heal lapsel võib tõesti mitu nime olla, üritan täna pilti teha.
Kuidas siis seletada? Põhimõtteliselt nagu puuküttega pliit, kuid pliidiraua asemel see pada või katel. Kraanist tuleb külm vesi, pajast saab peale kütmist sooja, segad kausis kokku ja pesed end, nagu ikka vanasti asjad käisid Smile

See malmvannidele mõeldud asi vist ei sobi, sellel pole ette nähtud (ega peagi olema) kuumataluvust.

Oehhh... mida kõike head see Nõukogude võim inimkonnale on andnud!!! Alla Pugatšova, Linnahalli, Baikonuri kosmodroomi, Moskvitši... sinu, minu...
Vasta
#13

kas te kütate enne katla kuumaks ja siis läheb vesi sisse? või miks see värv peab 400 kraadi kannatama? Muidu olen ekspluateerinud ära kulunud emailiga müürikatlaid nii supi kui õlle keetmiseks - ei ole veel viga juurde tekkinud ei katlale ega endale Smile rearasvaga vaja enne töödelda, nagu vanarahvas seda tegi
Vasta
#14

Enne ikka vesi sisse, siis tuli alla. Lihtsalt mind huvitab kuhu kadus vana värv või email, mis selle põhjustas, kuumus või lihtsalt vanadus?

Miks ma tahan teda üldse värvida? Visuaalselt pole ju vahet mis värvi ta seest on, kuid kuna vana värv/email omadega otsas, siis koorub ja pudeneb väikseid tükke. Need küll vajuvad põhja, kuid vahest ikka satuvad pesuvee sisse.

Oehhh... mida kõike head see Nõukogude võim inimkonnale on andnud!!! Alla Pugatšova, Linnahalli, Baikonuri kosmodroomi, Moskvitši... sinu, minu...
Vasta
#15

(21-04-2013, 23:13 PM)Maamees Kirjutas:  ...
Lihtsalt mind huvitab kuhu kadus vana värv või email, mis selle põhjustas, kuumus või lihtsalt vanadus?
...

Selel eelmise katte kangutas lahti termopaisumine. Malm pole küll väga suur vedrutaja, kuid natuke siiski. Enmus katteid aga päris samad ei ole. Mõnda aega ei ole probleemi, kuid ükskord käib kusagil kerge prõks ja kate irdub alusest. Sealt algab pöördumatu protsess, mis päädib tüki eemaldumisega. Ning kui tükk on juba väljas, läheb edasi kärmelt... Suhtelises mõistes, malmpada oma pea sentimeetripaksuse seinaga mädaneb ikka aastaid.Cool
Vasta
#16

Nõus ja arusaadav, see katel sama vana kui tummfilm.

Oehhh... mida kõike head see Nõukogude võim inimkonnale on andnud!!! Alla Pugatšova, Linnahalli, Baikonuri kosmodroomi, Moskvitši... sinu, minu...
Vasta
#17

Missa stressad.
Ära enne värvi kuivamist vett sisse lase ja asi mutt.
Vasta
#18

(22-04-2013, 13:53 PM)Jansa Kirjutas:  Missa stressad.
Ära enne värvi kuivamist vett sisse lase ja asi mutt.

Big Grin

A millega värvin? Ehk siis kuipalju allolev leek võib mõjutada läbi malmi kui teisel poole vesi 100 kraadi maksimum.

Oehhh... mida kõike head see Nõukogude võim inimkonnale on andnud!!! Alla Pugatšova, Linnahalli, Baikonuri kosmodroomi, Moskvitši... sinu, minu...
Vasta
#19

Mis sellest pajast ikka värvida. Puhasta terasharjaga ära ja kuku vett keetma. Küll katlakivi selle ilusaks kollaseks teeb!Wink
Vasta
#20

(22-04-2013, 22:19 PM)Maamees Kirjutas:  A millega värvin? Ehk siis kuipalju allolev leek võib mõjutada läbi malmi kui teisel poole vesi 100 kraadi maksimum.

see 100 kraadi sul seal sees ongi, võibolla nõks üle, just niipalju, kui aurumulli sees temp läheb. ehk kui mull üles tõuseb, voolab "külm" vesi asemele. Aga tõepoolest, see väike värvi või emailitükike on väikseim mure, kui kasutad ka katelt "sajandeid", siis tekkinud katlakivi on hoopis domineerivam. Kui üht 3-40 aastat aktiivses kasutuses olnud katelt töötesin supikeetmise jaoks, siis emaili sealt ei leidnudki, kuigi katel oli just seda värvi, et seal võiks siiski email sees olla Smile 2cm oli katlakivi malmi pinnal, mis meisli ja terasharjaga sai eemaldatud. Sai kena küll.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne