Eesti müüjad foorumites. Kas mingi arusaamatus?
#21

(22-04-2013, 11:46 AM)oldmoped Kirjutas:  Ostjad ei oska kuulutusi lugeda.

Kui mingi asi on "müüa varuosadeks", ei tähenda see seda, et "müüa selle küljest üksikuid teile vajalikke varuosi".

Loomulikult on ostja tüüphuvi selles, et mõne müügis oleva masina küljest omale vajalik ja kõige nõutum detail kätte saada sümboolse hinnaga ja see, mis selle ülejäänud mittekomplektseks rüüstatud ja sellega igasuguse turuväärtuse kaotanud jäänukiga peale hakata, müüja mureks jätta.

No enamuse fantaasia on kindlalt selline,et kui on varuosadeks müüa,siis mõeldaksegi,et sealt saab juppe. Sel juhul,kui inimene ei taha varuosadeks müüdava auto küljest asju eraldi müüa,peab kuulutuses märkima,et müüb ainult tervelt varuosadeks. Sel juhul jääb palju segadust ära.
Vasta
#22

(22-04-2013, 12:37 PM)TALUPOEG TALUJA Kirjutas:  
(22-04-2013, 11:46 AM)oldmoped Kirjutas:  Ostjad ei oska kuulutusi lugeda.

Kui mingi asi on "müüa varuosadeks", ei tähenda see seda, et "müüa selle küljest üksikuid teile vajalikke varuosi".

Loomulikult on ostja tüüphuvi selles, et mõne müügis oleva masina küljest omale vajalik ja kõige nõutum detail kätte saada sümboolse hinnaga ja see, mis selle ülejäänud mittekomplektseks rüüstatud ja sellega igasuguse turuväärtuse kaotanud jäänukiga peale hakata, müüja mureks jätta.

No enamuse fantaasia on kindlalt selline,et kui on varuosadeks müüa,siis mõeldaksegi,et sealt saab juppe. Sel juhul,kui inimene ei taha varuosadeks müüdava auto küljest asju eraldi müüa,peab kuulutuses märkima,et müüb ainult tervelt varuosadeks. Sel juhul jääb palju segadust ära.

No auto puhul võiks see "müüa varuosadeks" tähendada minumeelest, et autol on mingi rike aga müüakse terve nö kupatus. Ei hakka ju paneelmaja ees mootorit maha võtma, või ühte ust müüma. Pulkadena müümiseks peaks olema kuulutuses "müüa varuosi", või varuosadena. Ning list mis veel saadaval on.

You see, pal, Elvis can´t read a contract.
All he knows is, no Ferrari, no rides with the top down.
Vasta
#23

Aga äkki tasuks neid (pealiskaudset lugejat telefoni järgi haarama panevaid) varuosi kuulutuses üldse mitte mainida, kui soov sõidukist tervikuna lahti saada? Paned lihtsalt kirja, et selliste ja selliste puudustega sõiduk otsib uut omanikku ja kõik.

Foorumis võiks vast eraldi hinnapäringute alamfoorum olla, idee poolest võiks see selliste "paku ise hind"-stiilis kuulutuste hulka vähendada. Või kuidas?
Vasta
#24

(23-04-2013, 00:05 AM)pppp Kirjutas:  ... Foorumis võiks vast eraldi hinnapäringute alamfoorum olla, idee poolest võiks see selliste "paku ise hind"-stiilis kuulutuste hulka vähendada. Või kuidas?
ja siis hakkab tulema kommentaare stiilis "hind kujuneb alati läbirääkimistel", "vastavalt ostja ja müüja vajadustele" etc etc
Pole meie inimene kunagi rahul Rolleyes

Rain Rikas
Eesti Maanteemuuseumi peavarahoidja
rain.rikas@mnt.ee
Vasta
#25

Inimeste viisakus on erinev, seega ongi nii nagu kirjas oli.

Zubrjonoki eest pakun ma prouale 100 euri. Kui talle ei sobi siis ntx 125.

Paku ise hind, on alati selline : Kuidas sõltub sellest kas müüjal on hetkel ntx vaja 50 eurtsi mingiks muuks asjaks. Mõnel muul hetkel ta küsiks selle eest ntx 100 eurikut. Paku ise hind on tegelikult isegi kohati lõbusam kauplemine.
Küsisin palju ühed rekordi kasutatud esi ja tagatuled maksavad, küsiti 40 eurikut, arvestades et mul on riiulis neid asju ca 3 auto jagu ma ütlesin ära.
Tagadil eelmine aasta müües oli mul omale tundmatute sikli juppide müümisel labane loogika. Paku ise hind. Mõni pakkus, mulle sobis ja asi talle. Mõni ikka raius et ütle hind. Küsisin siis niipalju et härra TAHTIS KAUBELDA, lasime pooleni ja sain kaubast lahti ja tema sai kaubeldud. Pool kola sai selle : Paku ise hind müügiga , ära müüdud. Samas minu küsimusele : palju tahad, vastati ka , paku ise hind. pakkusingi nii nagu mu arusaam roostetüki kohta oli. Mõne asja sai, mõnda mitte.

Paku ise hind on meeldiv ajaviide: saab pakkuda midagi suvalist ja siis lugeda postkastist seda sõimu mis järgneb madalale pakkumisele.

http://www.motoristiklubi.eu  : pidevas sisu lisamises tegemistest.
Auto on vaid tagaveoline, ülejäänud on ostukärud!
Vasta
#26

Ei häiri.

Kõige paremad on olnud kuulutused, kus öeldakse ühekorraga: "Paku hinda!" ja "Tingimisvõimalus!"
...ehk siis ostja peaks ise nimetama hinna ja siis hakkama seda alla tingima Smile

Naljakas ju, mis siin ikka vinguda?
Vasta
#27

(21-04-2013, 12:00 PM)Alts Kirjutas:  Kui selle nädala kohalikku ajakirjandust sirvinud olete, siis alles oli diskussioon, miks meil ei ole tööpakkumistes avaldatud pakutavat palka ja tihti see number (mis võib olla teinekord mõttetult väike) ei selgu enne, kui inimest on vähemalt kolm korda tööandja vahet jooksutatud. Saan aru, et teatud kogemuste puudumisel võib inimese ju tööle võtta ja pakkuda väljaõppeajal väiksemat palka aga...

Et vast leiab lolli nõnda...

Edit3:
tqhq foorumist sarnane arutelu:
http://www.tqhq.ee/forum/viewtopic.php?tid=38567

Huvitav kas alles nüüd saadi teada, et selline jooksutamine toimub? Mina ei jõua joosta (mul on "istuv" töö) ja kui uut tööd pakutakse, siis alustan juttu numbrist - jumala eest pea see ju täpne olema aga no öelge ometi midagi.... Kui ei öelda, siis vestlusele ei lähe, jooksmisest rääkimata. Töö on mul olemas ja ei pea tõmblema iga asutuse pärast, kes isegi orienteeruva pakkumisega ei suuda välja tulla.

Mis puutub müügiteemadesse, siis panin aprilli alguses AM toruplatsi üles kuulutuse ühe R12 porika osas ja hinnaks märkisin "rämedalt kallis (võtta ühendust ainult neil kellel seda tegelikult ka väga vaja läheb). "
Lootsin tegelikult ka, et keegi kellel seda päriselt vaja läheb (mitte edasi müümiseks) võtab minuga ühendust, pakub endale sobiva hinna, millele lisandub paar õlut kauba üleandmise organiseerimiseks ja ongi garaazis ruumi juures. Aga võta näpust, keegi pole tahtnud. Ju siis kellelgi pole tegelikult vaja. Oleks pannud sinna hinnaks 10 eurikut, siis vastaksin sõnumitele siiani....

Maasturite hankimist Ukraina sõjaväele ja nende remonti meie Põhja-Tallinna töökojas saad toetada läbi Toeta Ukrainat MTÜ a/a EE387700771008885941. Selgitusse maastur Ukraina sõjaväele.
Vasta
#28

Mina olen koguaeg mõelnud, et võiks olla mingi suht kinnine ja kontrollitud kaadriga ostu-müügi-vahetuse leht, kuhu saaks südamerahus mingeid asju üles panna mida endal vaja pole, ilma et peaks nuputama mingite hindade üle või kartma, et varahommikul kell 9:20 helistatakse ja hakatakse nõudma pilte ja Tõrva-Jaanisse saatmist. Aegade jooksul on kogunenud igasugu kola, rämpsu olen ise minema visanud, aga mingeid stiilis tutikaid pakendis Vene pärituoluga lisatulesid või tööstusliku õmblusmasina mootorit ei raatsi nagu joonelt prügikasti panna, samas sellega midagi peale hakata ka pole. Õnneks eelmisel kevadel viisid vargad ühe garaaži tühjaks, kohe muret vähem, mis läinud see läinud Smile

Samas kui ma tahaks kõigest teha kasvõi siia foorumisse kõigi sakste ja pirtspreilide nõuetele vastavad kuulutused, siis ma ei tea, enne läheb Issanda päike lõplikult looja kui ma kõigist vidinatest suudan teha piisava kvaliteediga pildid iga nurga alt, mõelda välja mingid hinnad ja tegelda kogu selle neetud logistika ja korrespondentsiga. Lõpuks "teenin" kogu pulli eest mingi stiilis 30 eurot, jei! Ja olen veel kellegi arvates ilge m***, kuna julgesin mingi vidina eest küsida mitte "turuhinda" vaid seda hinda mis reaalselt maksab minu jaoks see kui ma sõidan tööajal tund aega läbi linna edasitagasi et kellelegi seda näidata. Ja ega mul sellest ajast kahju pole kui vastaspool on normaalne inimene ja vidinaga midagi mõistlikku peale hakkab, aga mingite ülbete jõmmude kilekotiärisid või kleptomaaniat tõesti ei viitsi toetada.

Pärast baaris närvide taastamine maksab vähemalt topelt ja hommikul on lisaks peavalu.

Kusjuures olen proovinud ka tasuta pakkumist ja eriti vahet pole, ajakulu sama, vaev sama, pilte ja saatmist nõutakse ikka.
Vasta
#29

See on väga halb asi,kui suure sagimise otsimise peale kaob hädaline ära. Olen isegi pealinna asjad kaasa vedanud ja siis on tahtja kadunud.......... ehk siis nagu siin üks vanatehnikamees ütleb:"Poolpeeretajad!" Tahab,tahab,tahab ja siis on kadunud. No ma ei ole ennast häirida lasknud,need sellid on mul nimekirja lõpus järgmine kord....Big Grin
Vasta
#30

(24-04-2013, 00:05 AM)isandpauk Kirjutas:  ... panin aprilli alguses AM toruplatsi üles kuulutuse ühe R12 porika osas ja hinnaks märkisin "rämedalt kallis (võtta ühendust ainult neil kellel seda tegelikult ka väga vaja läheb). "
Lootsin tegelikult ka, et keegi kellel seda päriselt vaja läheb (mitte edasi müümiseks) võtab minuga ühendust, [...] Aga võta näpust, keegi pole tahtnud. Ju siis kellelgi pole tegelikult vaja. Oleks pannud sinna hinnaks 10 eurikut, siis vastaksin sõnumitele siiani....

Kas tõepoolest selliseid detaile ostab mõni igaks juhuks tagataskusse, et ehk annab tulevikus kellelegi edasi müüa? Siis peab ikka ÜLISUUR laohoone endal olema.

Mina olen senini hankinud (ostnud) neid detaile, mida mul kunagi mingi liikuri restaureerimiseks vaja läheb. Noh, vahel muidugi ka nii, et pisijubina pärast olen soetanud suure asja, millel see küljes on (alles arutati siin foorumis teemat, mis on "müüa varuosadeks" ja "müüa varuosadena" vahe). Ja ikkagi läheb vaja SUURI laohooneid...

Valdo

Eesti Jalgrattamuuseumi  looja ja eestvedaja
Tutvustame jalgratta ajalugu Eesti vaates, väljas on üle 170 muuseumiväärtusega ratta
Asume Kesk-Eestis Väätsal Pikk 9.
Vasta
#31

(24-04-2013, 17:41 PM)valdo Kirjutas:  
(24-04-2013, 00:05 AM)isandpauk Kirjutas:  ... panin aprilli alguses AM toruplatsi üles kuulutuse ühe R12 porika osas ja hinnaks märkisin "rämedalt kallis (võtta ühendust ainult neil kellel seda tegelikult ka väga vaja läheb). "
Lootsin tegelikult ka, et keegi kellel seda päriselt vaja läheb (mitte edasi müümiseks) võtab minuga ühendust, [...] Aga võta näpust, keegi pole tahtnud. Ju siis kellelgi pole tegelikult vaja. Oleks pannud sinna hinnaks 10 eurikut, siis vastaksin sõnumitele siiani....

Kas tõepoolest selliseid detaile ostab mõni igaks juhuks tagataskusse, et ehk annab tulevikus kellelegi edasi müüa? Siis peab ikka ÜLISUUR laohoone endal olema.

Mina olen senini hankinud (ostnud) neid detaile, mida mul kunagi mingi liikuri restaureerimiseks vaja läheb. Noh, vahel muidugi ka nii, et pisijubina pärast olen soetanud suure asja, millel see küljes on (alles arutati siin foorumis teemat, mis on "müüa varuosadeks" ja "müüa varuosadena" vahe). Ja ikkagi läheb vaja SUURI laohooneid...

Ikka peab. Omal juhuseid küll olnud. Tulnud jupstükk foorumisse tuvastamiseks. Saadud siis tuvastatud, et asi just minu kaherattalise külge keeratakse.
Võtan siis omanikuga ühendust, et just seda asja mina taga nutan. Tema rõõmsalt vastab, et asi täiesti saadaval, aga vahetaks teise kaherattalise jupi vastu. Ma tean küll, et meil mõnel mehel just selline asi riiulil seisab aga mitte minu jaoks.
Nüüd mõtlengi, et oma ratta kokkukorjamiseks peaks vist ikka ühe suure laohoone täis ostma. Ega siis kunagi või ette arvata, mille vastu vahetus võiks toimuda.

Müün valget nahka paksus 1,4-1,6
http://www.wix.com/Peterx01/R35
Vasta
#32

(22-04-2013, 13:58 PM)Tegelane5 Kirjutas:  
(22-04-2013, 12:37 PM)TALUPOEG TALUJA Kirjutas:  
(22-04-2013, 11:46 AM)oldmoped Kirjutas:  Ostjad ei oska kuulutusi lugeda.

Kui mingi asi on "müüa varuosadeks", ei tähenda see seda, et "müüa selle küljest üksikuid teile vajalikke varuosi".

Loomulikult on ostja tüüphuvi selles, et mõne müügis oleva masina küljest omale vajalik ja kõige nõutum detail kätte saada sümboolse hinnaga ja see, mis selle ülejäänud mittekomplektseks rüüstatud ja sellega igasuguse turuväärtuse kaotanud jäänukiga peale hakata, müüja mureks jätta.

No enamuse fantaasia on kindlalt selline,et kui on varuosadeks müüa,siis mõeldaksegi,et sealt saab juppe. Sel juhul,kui inimene ei taha varuosadeks müüdava auto küljest asju eraldi müüa,peab kuulutuses märkima,et müüb ainult tervelt varuosadeks. Sel juhul jääb palju segadust ära.

No auto puhul võiks see "müüa varuosadeks" tähendada minumeelest, et autol on mingi rike aga müüakse terve nö kupatus. Ei hakka ju paneelmaja ees mootorit maha võtma, või ühte ust müüma. Pulkadena müümiseks peaks olema kuulutuses "müüa varuosi", või varuosadena. Ning list mis veel saadaval on.

Siia juurde käib see, et inimesed EI OSKA eesti keelt ... siin on foorumis ka muudes teemades samale puudujäägile viidatud ja iga kord meenub mulle siis muusikal "Minu veetlev Leedi".

Näited:
1) kui kirjutatakse, et müüa varuosadeks, siis helistades selgub, et ikkagi müüakse ainult üksikuid juppe,
2) kuulutus müüa osadeks ja siis helistades selgub, et ikkagi ainult komplektselt.
jnejne

Kui ikka koolihairudest puudu jääb, siis pole muud teha, kui vanasõna JUku-Juhani kohta meelde tuletada.

Dad.
Vasta
#33

Mina isiklikult ei saa üldse aru, mis tähendab "müüa varuosadeks", kui omanik sealt üksikuid osi ei ole nõus müüma. Kui ma tervikuna asja ära ostan, on ju minu sügavalt isiklik asi, kas ma kisun ta tükkideks või pruugin tervikuna. Võin ju osta täiesti korraliku asja ja tema ka tükkideks kiskuda, kui vajalikuks pean.
Vasta
#34

müüa varuosadeks - müükse tervik nii nagu on
müüa varuosadena- müükse tervikust juppe nii nagu tahad

müüa varuosadeks võib tähendada auto puhul nt. seda, et saad mingisuguse terviku mis ei pruugi olla 100% line. nt. puudub olulise komponendina mootor, sillad, vms.
samuti võib olla varuosadeks müüdav tervik ilma ülevaatuse kindlustue ja üldse ilma dokumentideta ehk arvelt maas.
see kõik piirab tervikuna kasutamist - ametlikult.
miks müüakse nii ja naa ? Tihti pole võimalusi s.t. nii ajas, ruumis, töövahenditse, tahtmises jms. et ise lammuatada osadeks või siis vastupidi on need võimalused olemas ja ka huvi saada suuremat tulu ja ehk tervikust jätta alles mõningad osad omale.

pole ju keeruline.
Vasta
#35

(30-04-2013, 15:33 PM)Mahno Kirjutas:  Mina isiklikult ei saa üldse aru, mis tähendab "müüa varuosadeks", kui omanik sealt üksikuid osi ei ole nõus müüma. Kui ma tervikuna asja ära ostan, on ju minu sügavalt isiklik asi, kas ma kisun ta tükkideks või pruugin tervikuna. Võin ju osta täiesti korraliku asja ja tema ka tükkideks kiskuda, kui vajalikuks pean.


(30-04-2013, 16:00 PM)MeelisV Kirjutas:  müüa varuosadeks - müükse tervik nii nagu on
müüa varuosadena- müükse tervikust juppe nii nagu tahad


pole ju keeruline.

Nämmutame aga edasi...
Samas - ksf! Mahno'ga nõus - kui müüd ühte tervikut, siis on kergelt kummaline võimalikule ostjale ettekirjutusi tegema hakata.
Asja ära ostnud, kruvid puuduva(d) jubina(d) külge ja sõidad aparaadiga edasi, mis siis saab – endine müüja satub tänaval vastu ja tuleb kallale – kirjutas ju kuulutuses selgelt, et varuosadeks!? Big Grin
Vasta
#36

Kusjuures meeldib mulle näiteks 4x4 foorumi poliitika - kui ikka kuulutusel pole nõutud andmeid juures ja moderaatori meenutuse peale ei panda ka, läheb teema kustutamisele. Seejuures variant "paku hind" ei ole aktsepteeritud.

Vanatehnika foorumis ma saan aru, et siin müüakse üsna unikaalseid asju, mille tavaline tarbmisväärtus ongi sageli null, ja mille väärtus tekib alles sel juhul, kui tekkib keegi kes seda asja endale soovib. Ja kuna tihti on soovija ainuke sõltub väärtus ka sellest kui rikas parajasti see soovija on. Siiski olen oma südames veendunud, et enamuse ilma hinnata pakkumiste juures on müüjal tegelikult teada, mis hinda ta tahab. Eraldi fruktid kirjutavad veel "kokkuleppehinnaga", nagu oleks elun mõni tehing tehtud mõne muu hinnaga. Kui ostja ja müüja kokkuleppele ei saa, siis tehingut ei toimu ju.

Aga siiani ei ole ma aru saanud, miks kuldnebörs või soov põhimõtteliselt aktsepteerivad ilma hinnata kuulutusi.

Mis varuosadeKS või varuosadeNA keelenüansse puutub, siis ma pean neid liiga peenteks selleks, et keegi neil reaalses elus vahet tegema hakkaks. Hea kui müüja õigekiri on talutav ja kirjavahemärgid õiges kohas Wink Kirjutage parem, et teil on müüa sihuke asi säändse hinnaga ja küll ostja ise otsustab mis ta sellega edasi peale hakkab. Pooled neist "varuosadeks" kuulutustest tuleb nagunii lugeda "metalliks", sest kui me jällegi ei räägi uunikumist, siis ühe tavalise lõpuni tarbitud auto juures pole tihtipeale nagunii ühtegi olulist detaili mida varuosana veel kannataks pruukida. Ja need mis kannataks on sellised, mis on kõigil teistel ka korras.
Vasta
#37

Ei meeldi ka mulle ilma hinnata kuulutused, tavaliselt neid edasi ei uuri. Hiljuti siiski ühte tarvilikku asja küsisin, vastuseks tuli jällegi, paku ise hind. Pakkusin enda arvates korraliku summa aga ilmselt oli vähe, sest vastust ei tulnudki.
Kui hinda ei oska ise välja mõelda, võib ju mõne tuttava abil seda määrata ja kui see ka ei aita saab ju oksjonile panna.

Pooldan ka 4x4 foorumi poliitikat, kus hinnata kuulutused kustutatakse.

Jawa 559 -65a, Jawa 360-+velorex560 -65a, Jawa 638 -89a, V-150 Elektron -74a, Ford Taunus -75a, Ford Sierra 2,9 -83a, M 412 -84a, Chrysler 300C 2007a, Ford Ranger 2007a, Chrysler Sebring Cabrio 2003a., Gaz M20 -48a.
Vasta
#38

Natuke ostukuulutuste kohta ka. Ise liigun suht palju mööda eestit ringi- aegajalt satun huvitavatsesse elamistesse ja nii mõneski kohas neist on tehnikakolu ikka hoolega korjatud. Ise ühtegi ühikut algusest lõpuni restaureerinud pole ja vanatehnikaga kokkupuude on pigem pinnapealne. Kui midagi minu arvates põnevamat silma jääb, üritan targematega konsulteerida. Paraku kõike ei jõua üle küsida ja paremal juhul jäävad asjad meelde visuaalse mälupildina. Sellisel juhul on suureks abiks, kui mingit detaili tagaajav kodanik lisab oma kuulutusse ka vastavat pildimaterjali. Positiivse näitena lisaksin ühe täna hommikul silma jäänud kuulutuse http://forum.automoto.ee/showthread.php?tid=44528
Tõenäosus, et kuulutaja leiab otsitava, suureneb pildimaterjali lisamisega kordades.
Vasta
#39

Ohh b/&¤#d, kui julged veel mõnelt kauba hinda küsida, saavad pahaseks... Lasteaed, kurat võtaks...

Cool Toungue Rolleyes

Kui on kaup, olgu ka hind. Samamoodi on ka teenustega.
"Kõik me oleme ühtemoodi müüdavad, mõni on lihtsalt natuke kallim, kui teine"

Toungue

'Per cogo, non per mico' (Edasi kompressiooni, mitte sädemega)
https://www.facebook.com/Teedehooldus/
 Ulila Jäärada FB
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne