Inimsõbralik puidukaitsevahend?
#21

Jansa, just! Mõtlesin, et kus seda lõhna tundnud, liiprid neh Smile

Oehhh... mida kõike head see Nõukogude võim inimkonnale on andnud!!! Alla Pugatšova, Linnahalli, Baikonuri kosmodroomi, Moskvitši... sinu, minu...
Vasta
#22

(27-04-2013, 22:46 PM)Maamees Kirjutas:  Jansa, just! Mõtlesin, et kus seda lõhna tundnud, liiprid neh Smile

Peaks olema kreosoot ja inimsõbralikkusest on ta kilomeetrite kaugusel.
Vasta
#23

Seda loomulikult, see oli lihtsalt nostalgiline heietamine vanaisa suvila möksimisest.

Oehhh... mida kõike head see Nõukogude võim inimkonnale on andnud!!! Alla Pugatšova, Linnahalli, Baikonuri kosmodroomi, Moskvitši... sinu, minu...
Vasta
#24

Kui soovite kauakestvat puitu niiskes keskkonnas,siis viige plangud lähimasse vaakumimmutusega tegelevasse ettevõttesse.Igasugune võõpamine on enda petmine ja raha raiskamine.Omal ajal lignoga võõbatud kasvuhoones ei kasvanud järgmine aasta isegi umbrohi.

www.tammetonu.ee
treimis - jm. metallitööd.
Vasta
#25

(28-04-2013, 19:25 PM)tammetonu Kirjutas:  Kui soovite kauakestvat puitu niiskes keskkonnas,siis viige plangud lähimasse vaakumimmutusega tegelevasse ettevõttesse.Igasugune võõpamine on enda petmine ja raha raiskamine.Omal ajal lignoga võõbatud kasvuhoones ei kasvanud järgmine aasta isegi umbrohi.
+5Big Grin

Sa pole ainus, kel sama kogemus.

Kes oskab, see teeb - kes ei oska, see õpetab!
Vasta
#26

Mingis ehitussaates, näitas plastprügist tehtavaid laudu millest saab terasse ja kasvulavasid ehitada. Vbolla saab riiuleid ka teha. Plastile ei tee niiskus vist midagi.

You see, pal, Elvis can´t read a contract.
All he knows is, no Ferrari, no rides with the top down.
Vasta
#27

Sügavimmutatud puit mida müüakse ongi vaakumiga tehtud ja läheb puitu sama palju kui värvides ehk mõni millimeeter. Nii ütles mulle Puumarketi spetsialist.

Oehhh... mida kõike head see Nõukogude võim inimkonnale on andnud!!! Alla Pugatšova, Linnahalli, Baikonuri kosmodroomi, Moskvitši... sinu, minu...
Vasta
#28

juba pealkirjas on vastuolu:
Kui puitu kaitsta sellise keemiaga, mis selle baketritele jm kollidele ebameeldivaks muutub, siis miks peaks see veel inimtoiduga kokku sobima?
Lignost on mälestus, kui ühest jõledamast haisust, mis nädalapäevad ninas püsis, peavalust rääkimata.
Vaakumimmutus on ka tore asi, püsib kaua. Aga... kui juba immutatud materjalil soovitatakse lasta seista õhu käes miski aeg, enne kui kasutusse anda? Immutus ise on tõesti ainult pinnakihis, mis tähendab, et peale saagimist, vms töötlust oleks vaja kõik lõikekohad uuesti immutada.

Omalt poolt ei oskaks muud soovitada, kui läheneda asjale teisest küljest, ehk mitte likvideerida tagajärgi, vaid proovida kõrvaldada põhjused:
parandada keldri tuulutust, suurem õhuvahe seintest, põrandast, tõsta salve põhja kividele ja isoleerides puidu ruberoidi vms-ga, kui võimalik tekitada mingi drenaaži variant.

ise olin mures üleujutatud keldriga, ikka põlvini vesi jms. plaanisin lausa liiva täis ajada. Ajad muutusid, sai tehtud olulisi muutuseid ja natuke aitas ka juhus. nüüd tõmbab kevadel, või suurte vihmadega põrand ühest nurgast niiskeks, muidu pühin tolmu...


Vasta
#29

(28-04-2013, 21:36 PM)Tegelane5 Kirjutas:  Mingis ehitussaates, näitas plastprügist tehtavaid laudu millest saab terasse ja kasvulavasid ehitada. Vbolla saab riiuleid ka teha. Plastile ei tee niiskus vist midagi.

selline asi näiteks

http://www.plastrex.eu/
Vasta
#30

No see oli küll nüüd super asi.....helistasin sinna ja lähengi mõõte võtma, loodetavasti nende poolt pakutud pikkusest tuleb välja.

TÄNUD!

Oehhh... mida kõike head see Nõukogude võim inimkonnale on andnud!!! Alla Pugatšova, Linnahalli, Baikonuri kosmodroomi, Moskvitši... sinu, minu...
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne