kardaanülekandega meesterahvaratas Dürkopp, 1914.a.
#21

(30-04-2013, 06:11 AM)Mufff Kirjutas:  Keeruka ruumilise plekitöö tegemiseks pole põhjust. Piisab, kui keegi on nõus nimetatud kaitsekopsikuid valumudeli tegemiseks üheks päevaks laenama. Siis saab teha valuvormid ja valada pronksist uued kaitsekorsikud. Vajadusel isegi mitu komplekti. Plekist modelleerimine ei anna nii head tulemust.

Seega, kui kellelgi on nimetatud esemed ja ta on valmis neid Valdole laenama, siis aitan ülejäänuga meelsasti.

Tänan pakkumast, aga ma kardan, et neid detaile siiski Eestist ei saa, ka mitte laenata. Muidugi võib olla pime juhus...

Valdo

Eesti Jalgrattamuuseumi  looja ja eestvedaja
Tutvustame jalgratta ajalugu Eesti vaates, väljas on üle 170 muuseumiväärtusega ratta
Asume Kesk-Eestis Väätsal Pikk 9.
Vasta
#22

(29-04-2013, 21:39 PM)kass Kirjutas:  Korrektsus korrektsuseks, siin on lisaks muule tegu vanatehnikaga, ajaloolise ning traditsiooniga nimetusega . Kui meie NATO liitlased ja EÜ sõbrad kasutavad "kardaaniga jalgratta" nimetust, siis on see minu jaoks piisavalt korrektne või vähemalt sama hea, kui afroameeriklasest gei.

Olen lugupeetud kassiga nõus, ajalooline nimetus: "Dürkopp Kardanrad" on täiesti aktsepteeritav!
Aga kardaanvõlli selle ratta juures ei kasutata. See mida Valdo kardaanvõlliks nimetab, on veovõll.
Kui puudub kardaanliigend, mis muutuva nurga all veojõudu üle kannab, ei saa me seda parema tahtmise korral kardaanvõlliks nimetada, olgu või NATO püssimehed seljataga.

Terv. Märt Aarne
www.vanatehnika.ee
Vasta
#23

Kui Rattale on ligipääs, ja soovitud detailidest pilt olemas, siis natuke pusserdamist 3D programmiga. Tulemus printerisse, selle järgi vormid, ja metalli valu. mõni usinam tüüp vooliks vahest vahast niisamagi välja need asjad, aga seinad on üsna õhukesed ja pusserdamist oleks kõvasti.
Vasta
#24

(30-04-2013, 16:43 PM)pvr Kirjutas:  Kui Rattale on ligipääs, ja soovitud detailidest pilt olemas, siis natuke pusserdamist 3D programmiga. Tulemus printerisse, selle järgi vormid, ja metalli valu. mõni usinam tüüp vooliks vahest vahast niisamagi välja need asjad, aga seinad on üsna õhukesed ja pusserdamist oleks kõvasti.

3D joonestamise jaoks saaks vajalikke pidepunkte sellisel meetodil: http://tv.motors24.ee/artiklid/TV/Amperi...+-+3D.aspx
Teeks asja oluliselt lihtsamaks.

Alustatud töö tuleb lõpuni viia.
Vasta
#25

(30-04-2013, 13:55 PM)autorestauraator Kirjutas:  
(29-04-2013, 21:39 PM)kass Kirjutas:  Korrektsus korrektsuseks, siin on lisaks muule tegu vanatehnikaga, ajaloolise ning traditsiooniga nimetusega . Kui meie NATO liitlased ja EÜ sõbrad kasutavad "kardaaniga jalgratta" nimetust, siis on see minu jaoks piisavalt korrektne või vähemalt sama hea, kui afroameeriklasest gei.

Olen lugupeetud kassiga nõus, ajalooline nimetus: "Dürkopp Kardanrad" on täiesti aktsepteeritav!
Aga kardaanvõlli selle ratta juures ei kasutata. See mida Valdo kardaanvõlliks nimetab, on veovõll.
Kui puudub kardaanliigend, mis muutuva nurga all veojõudu üle kannab, ei saa me seda parema tahtmise korral kardaanvõlliks nimetada, olgu või NATO püssimehed seljataga.
Kui Euroopas midagi valesti tehakse, ei anna see meile, eesti keelt kõnelejatele õigust keelt vääriti kasutada. Märkus tänuväärne.
Vasta
#26

Tundub olema nii, et kui mehikesel töökojas asi ei edene, siis on paras aeg restaureerima asuda eesti keelt! Nüüd siis kardaanjalgratta kord. Mis on järgmine?
Arvan, et kui mingi väljend on tehnikameeste suhu kulunud, ei tasuks selle kallal iriseda. Kui keegi lõikab vinti, siis peaks see olema arusaadav kõigile ilma linnuriigile osutamiseta. Ega me siin riigieksamil ole.

Tervitab Veteran.
Vasta
#27

(01-05-2013, 07:44 AM)Veteran Kirjutas:  Tundub olema nii, et kui mehikesel töökojas asi ei edene, siis on paras aeg restaureerima asuda eesti keelt! Nüüd siis kardaanjalgratta kord. Mis on järgmine?
Arvan, et kui mingi väljend on tehnikameeste suhu kulunud, ei tasuks selle kallal iriseda. Kui keegi lõikab vinti, siis peaks see olema arusaadav kõigile ilma linnuriigile osutamiseta. Ega me siin riigieksamil ole.

Vabandan, Enno, kui hakkasin närvidele käima!
Mina mõtlesin nii, et kui nooremad väära sõnakasutusega harjuvad, siis jäävadki sõnu valesti kasutama..., aga las ta siis olla.
Katsun nüüd jälle mõnda aega keele hammaste taga hoida, kerge see ei ole, aga püüan.

Terv. Märt Aarne
www.vanatehnika.ee
Vasta
#28

(01-05-2013, 10:06 AM)autorestauraator Kirjutas:  
(01-05-2013, 07:44 AM)Veteran Kirjutas:  

Mina mõtlesin nii, et kui nooremad väära sõnakasutusega harjuvad, siis jäävadki sõnu valesti kasutama..., aga las ta siis olla.

Tahaks niipalju lisada,et kasutada tuleks neid sõnu ja nimetusi mis algselt on asjale pandud. See pole mingi väärkasutus,kui kutsud asja algse nimetusega. Hiljem aja jooksul lisanduvad asjale ka teistsugused nimetused mida siis "teadlased" õigemaks peavad ja sellepärast ka siis palju segadust. Järsku siin näide sellest,et 100-150 aastat tagasi vast keegi ei keermestanud....Big Grin
Vasta
#29

Ilmselgelt on kaks leeri: ühed püüavad keelt puhtana hoida, teistel pohh... Mingi aeg tagasi püüdsin tsementiitimise koha pealt sõna võtta, hea et tõusulaine mind päris ära ei uputanud. Sellise vastuseisuga võitlemiseks ei piisa isegi minu pea kõvadusest.

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta
#30

Okey, davai, tegelt on leere kolm, nende kahe konkreetse maailmavaatega keelemeeste vahele jääb enamus kõnelejaid, kes võtavad seda asja rahulikult. Ise arvan, et see "keele puhtana hoidmine" ei peaks vaatama mitte seljatagusesse aega ja võitlema nimetustega ja sõnadega, mis on juba eesti keeles ammusest ajast juurdunud ning kasutust leidnud, vaid hirmust suurte silmadega vahtima tulevikku.
Konkreetse juhtumi, kardaaniga jalgratta puhul on ka hulga juttu mitte millestki vahtu löödud nagu foorumi hea tava viimasel ajal nõuab.
Lgp. Autorestauraator võttis juba selle "keisi" Rolleyes ilusasti kokku - tõesti, kardaani ei ole, on veovõll, jalgratta puhul aga siiski on kasutatud nimetust "kardaaniga jalgratas" ja nii see ka vähemalt Türil jääb, arvaku Ksf! Illi12345 mida tahab. Keegi filoloog või vilosoof võiks parem siia kirjutada, kuidas kõlab sellise ketiveota jalgratta nimetus teiste suurte maade keeles, näiteks inglise, vene, soome ja läti keeles.
Aga olgu, nagu ütleb Pikk - Tom, tš!au, pakaa, filoloogid maiäss!
Vasta
#31

Just - ja praegu levinud vändatatavat kaherattalist hakkame siis kõik koos korrektselt kettjalgrattaks kutsuma, oleme kokku leppinud? Smile

"I'll get my coat", nagu öeldakse.
Okey, davai, tšau, pakaa!
Vasta
#32

(01-05-2013, 10:29 AM)Marko Kirjutas:  Ilmselgelt on kaks leeri: ühed püüavad keelt puhtana hoida, teistel pohh... Mingi aeg tagasi püüdsin tsementiitimise koha pealt sõna võtta, hea et tõusulaine mind päris ära ei uputanud. Sellise vastuseisuga võitlemiseks ei piisa isegi minu pea kõvadusest.

Üldiselt mina kiidan ksf! Marko poolt tehtud kriitika siin foorumis vohava kirjakeele värdkasutuse valdkonnas heaks ja ksf! Veterani üliliberaalse suhtumisega igasugustesse jube- ja jamakirjapilti päris nõus ei ole... "et mis me pirtsutame, mees ühe käe ja kahe jalaga praegu garaažis muudkui taastab ja "restoreerib", vasak käsi üksi tipib toas kirjutada, saame ju aru küll, mis mees öelda tahab..."
Aga teisalt ei kiida ka heaks mingit erikonservatiivset suhtumist. Eriti ei kiida heaks tsementiitimise räiget promomist! Toungue Nagu seal teemas vanemad mehed kurtsid - kus kohast see tsementiitimine on völja karanud ja miks see ainuõige on? Mina ise, kes nüüd vanas eas veel enne surma selle ära kuulsin ning asjast jällegi midagi ei tea, võtsin lahti paksu musta raamatu EE 9, teginlahti lehekülje 544, esimene sõna "tsementeerimine", ka tsementiitimine, karboniseerimine.... Ksf! Marko on nüüd muidugi ahastuses, peksab oma kõva pead vastu põrandat ja hüüab põntsatuste vahele, et EE 9 pole mingi autoriteetne allikas vaid belletristika valdkonda kuuluv pseudo-populaarteaduslik üllitis.
Aga tühja ka, kui pea pole piisavalt kõva, et keelpuhtuse ja kirjakorrektsuse eest võidelda, siis ehk tuleks pead tsementiitida? Wink
Lõppu küsiks ksf! Valdo legendaarse küsimuse - palju teil (filoloogidel) kamba peale "keppirattaid" ja "võllirattaid" kokku ka on? Seda selleks, et postitus ikka otsapidi teemasse ulatuks.
Ja ksf! Illi, ära targuta, parem "restoreeri", targutada oskab iga loll, las seda teen mina! Sad
Vasta
#33

(01-05-2013, 10:53 AM)kass Kirjutas:  Konkreetse juhtumi, kardaaniga jalgratta puhul on ka hulga juttu mitte millestki vahtu löödud nagu foorumi hea tava viimasel ajal nõuab.

See hea tava käsib ka mul ühe mullikese lisada.
Tsitaat:"Õige!... Õieti kõneled! Nõnda me teemegi!"
Tsitaat võetud 1959 a raamatust Batu khaan. Autor V. Jan.
Öelda tahan seda, et minu eesti keele õpetaja sedasi mind õpetas ja kas hilisemad autoriteedid on targemad või lollimad, et selle sõna levinud tähenduse ära keelasid, seda ei tea. Küll pole ma mitte kusagil kohanud sõna õieti tema praeguseks kunstlikult kehtestatud tähenduses. Muidugi pole ma luulesõber, ehk sealt pika otsimise peale tema leiakski.
Algset teemat kahjuks ei valda, mul ikka kettrattad.

Инвалид информационной воины на фронте Пярну-Хииу. 
Tsiteerides John McCaini: "Venemaa on peamiselt bensiinijaam, mis teeskleb riiki"," rääkis Basse.
Vasta
#34

Pead vastu seina ei peksa. Ilmselt pole tsementiitimine parim näide. Palju suuremad mured on jala käiamisega, müjjamisega ja muu taolisega. Peamine probleem ei tule hetkel meelde, keegi ehk aitab?

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta
#35

peamine probleem selles, et ilma kardaanliigendita kardaaniveolise jalgratta teema on ää lörtsitud keeleminutitega.
pädevamad võiks õigekirja jutu ää splittida ja siis targutaks sääl kohe ise ka hää meelega.
näituseks sellest, et variant on i tähega.
aga mis puutu aavu vihjesse, siis kuda see tõnisson ütleski rahahimus tootsile?
Vasta
#36

Just just varjanti mõtlesingi.
Offtopic ei ole õigustatud muidugi.

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta
#37

(01-05-2013, 20:12 PM)diesel Kirjutas:  peamine probleem selles, et ilma kardaanliigendita kardaaniveolise jalgratta teema on ää lörtsitud keeleminutitega.
pädevamad võiks õigekirja jutu ää splittida ja siis targutaks sääl kohe ise ka hää meelega.

Nojah, peamine, et väärt õigekirja teema ära ei kaoks! Lõpuks ometi üks mulle ka huvi pakkuv arutelu, olen siin küll nüri visadusega lugenud kõik suprjooniku postitused ja eestlaste valed müügikuulutused jms ja uskusin, et see keeleteema on mulle nüüd selle eest väikeseks preemiaks siia tekitatud...
Tsementiitimine on tegelikult köki - möki, mind millegipärast torgib tag..mikust kõige rohkem ketiratta ja hammasratta dilemma, samuti pedaali ja vända vahekorra vale käsitlemine, seeviimane on ka enda sage komistuskivi.
Vasta
#38

(01-05-2013, 19:53 PM)Marko Kirjutas:  Pead vastu seina ei peksa. Ilmselt pole tsementiitimine parim näide. Palju suuremad mured on jala käiamisega, müjjamisega ja muu taolisega. Peamine probleem ei tule hetkel meelde, keegi ehk aitab?
kolb kolbi kolpi
Vasta
#39

kass, teeme uue teema?
Saaks ehk natukene paremax.
OK, Tsau, Pakaa

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta
#40

T a v a i ! Aga ma vist rohekm ei viitsi ka.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne