Teema on suletud

Projekt kuidas ehitada Mercedes W124-le. heinaniiduk.

Kas sellele mosse käiguastile on vaja mingi simmerling ka laagri ette kombineerida, või peaks mingi plaadi ette kruvima, laager suht lahtiselt seal, sest originaalis hoiab seda laagrit kinni sidurikorv vist.
Praegu kirjutamise käigus tuli idee, et võiks laagripuki koos laagriga sinna otsa istutada, pildid ka siis.

   
   

(22-07-2013, 08:13 AM)muska71 Kirjutas:  Mersule sahk on naljanumber kui just mersut mõne maasturi raamile ei tõsta,siis juba pigem puhur millegakunagi hätta ei jää,võin kogemusi jagada.
Puhur on hea mõte...kui puhuri labade ümber aga teritatud ribid teha, siis hekseldab heina ka ära Smile. Nimetada võiks seda siis suvel heinapuhuriks Big Grin.

(24-07-2013, 18:09 PM)comoon Kirjutas:  Kas sellele mosse käiguastile on vaja mingi simmerling ka laagri ette kombineerida, või peaks mingi plaadi ette kruvima, laager suht lahtiselt seal, sest originaalis hoiab seda laagrit kinni sidurikorv vist.
Praegu kirjutamise käigus tuli idee, et võiks laagripuki koos laagriga sinna otsa istutada, pildid ka siis.
Sellel käimakastil on puudu otsaflants mille keskel on toru juhtpinnaks siduri survelaagrile. Vanemal tehnikal ei olegi seal vist mingit simmerit vaid selle "flantsi" otsas on vint mis õli tagasi kerib

kas see originaal otsaflanss aitaks mul kuidagi probleemi lahendada?

probleemiks võib olla õli väljavalgumine ning laagri ebakindel olek praeguses pesas.


ehk on mõtekas panna laiem kinniehitatud laager vana laagri asemele, millest pool läheks käigukasti korpusesse ja teine pool laagrit laagripuki sisse. laagripukk omakorda kinnitub raudplaadile ja raudplaat kinnitub nelja poldiga käigukasti korpuse külge?

Originaal otsaflantslile on vaja tekitada laagri ja simmeri pesa sellele kaugusele, kus võllil asetseb nuut ja sinna paigaldada täiendav laager ja simmerling.Selline lahendus kestis edukalt aastaid aiatraktoril.

(25-07-2013, 00:49 AM)maitus Kirjutas:  [quote='muska71' pid='315900' dateline='1374470023']
Mersule sahk on naljanumber kui just mersut mõne maasturi raamile ei tõsta,siis juba pigem puhur millegakunagi hätta ei jää,võin kogemusi jagada.
Puhur on hea mõte...kui puhuri labade ümber aga teritatud ribid teha, siis hekseldab heina ka ära Smile. Nimetada võiks seda siis suvel heinapuhuriks Big Grin.

[
puhuri alla kus kumm või teraslatt paikneb sinna lattvikat,teole ka väiksed hambad nagu sami pillil on,labadele nagu juba soovitati teritatud ribid ja ongi üle küla pill.Teine masin haagisega kõrvale sõitma ja puhuri torust pillub kõik haagisesse,kompostid ära ja tasuta muld mille võid ka rahaks teha.
Olen ka alustanud saha aretusest kuid antud asukohas on ainuõige asi puhur millega lumest ka jagu saad.

Foorum nullis eelmise postituse
Puhurile alla kummi asemele lattvikat,teole vast väiksed hambad nagu sabi omadel ja rootorilre terad ja ongi üle küla pill.Haagis kõrvale kuhu puhuri torust lendab haljasmass mille saad kompostida ja vajadusel rahaks teha.Mersu mootor ajab seda kadervärki ringi küll tuleb lihtalt lisaaeglusti panna kardaani vahele,raulexil nii vist tehtud.

sorry minu rumalust aga kas keegi saaks lisada pildi või lingi otsaflantsist mis siia sobiks, mul praegu juhe koos. minu loogika kohaselt peaks käigukastist väljatuleva võlli nuutide otsa minema siduriketas ja see väline võlli ots toetub mootoris laagrile või puksile. kas keegi saaks mulle kui võhikule asja selgemaks teha?

Aitähh.

(25-07-2013, 11:17 AM)comoon Kirjutas:  sorry minu rumalust aga kas keegi saaks lisada pildi või lingi otsaflantsist mis siia sobiks, mul praegu juhe koos. minu loogika kohaselt peaks käigukastist väljatuleva võlli nuutide otsa minema siduriketas ja see väline võlli ots toetub mootoris laagrile või puksile. kas keegi saaks mulle kui võhikule asja selgemaks teha?
Valmis asja pole olemas, originaali tuleb ise täiustada.
Siduriketta asemele tuleb teha sama nuudiga flants kardaanile ja selle flantsi külge paigaldada laager ja simmer.
Survelaagri toetustoru otsa on vaja teha sobiv laagripesa.
Paljudel käigukastidel on väljuv võll sarnase lahendusega, kahjuks ei tea kas ka mersul.
Originaalis toetub võlli ots tõesti mootoris olevale laagrile/puksile.
Nüüd on vaja jõud saada käigukasti kardaaniga.
Otsast ei saa käigukasti võlli enam toestada, seega tuleb toestamine teha võimalikult otsa lähedalt.
Mul on sarnane (mitte päris sama) asi olemas, aga pole sellest pilti teinud.

ma täpsustaks oma lahendust, mul tuleb kaks käigukasti, mersu käigukast jääb sinna kus ta on, lisaks paigaldan liikumise aeglustamiseks mosse käigukasti.



.

Vaata oma pildil oleva käigukasti teist otsa, selline asi on vaja valmis teha, ainult fikseritud kardaaniflantsiga.

küsin vaid üht asja, kuidas sa selle käigukasti hoovastiku paika paned? Või lihtsalt käik jääbki sisse? Lada kast oleks etem olnud. No see on minu arvamus.....

Veel pole maha löödud

(25-07-2013, 13:06 PM)comoon Kirjutas:  ma täpsustaks oma lahendust, mul tuleb kaks käigukasti, mersu käigukast jääb sinna kus ta on, lisaks paigaldan liikumise aeglustamiseks mosse käigukasti.
Liikumise aeglustamiseks oleks sul targem panna orig k-kasti ja tagasilla vahele gaz 69 vahekast. Selle saad paigaldada kardaanidega ja ei pea midagi leiutama. Vahekastil on kahekordne aeglustus ja saad veel mingi agregaadi esisilda mineva kardaaniotsa otsa panna. See töötab muidugi ainult sõiduajal ja sisselülitatult ..Smile
Aga siin on pilt sellest otsaflentsist- mul on see küll gaz 53 kast aga põhimõte on sama. Otsaflants läheb täpselt sidurikoja sisse...http://forum.automoto.ee/showthread.php?tid=43927&page=6

http://forum.automoto.ee/showthread.php?...927&page=6

Vahekasti hoovad käivad ka ainult sisse ja välja ( edasi-tagasi) ja sellist kangisüsteemi on lihtne teha- tood vardaga ette ja kogu lugu

Võtta schnitti ja küsi nõu .. mehel on ju asi valmis tehtud .. Smile. kui sul kõik rattad nii keeravad nagu seal see 1, siis saad ees ka lükata....

http://forum.automoto.ee/showthread.php?...798&page=4[/i]

mersu põhja all ei ole niipalju ruumi, et igat käigukasti sinna alla pannaSmile mosse käigukast on 19cm lai, 20 cm kõrge, koos kobakaga 53 cm pikk. pikkus aga ei ole nii oluline. loomulikult pannakse esimene käik sisse ja nii ta jääb. kui vaja pikem sõit ette võtta, siis saab ju kanali peale sõita ja näiteks 4 käigu sisse panna, mis on otseülekanne.

Kas keegi teab Gaz21 käigukasti mõõtmeid?
   
   

(26-07-2013, 00:58 AM)comoon Kirjutas:  mersu põhja all ei ole niipalju ruumi, et igat käigukasti sinna alla pannaSmile mosse käigukast on 19cm lai, 20 cm kõrge, koos kobakaga 53 cm pikk. pikkus aga ei ole nii oluline. loomulikult pannakse esimene käik sisse ja nii ta jääb. kui vaja pikem sõit ette võtta, siis saab ju kanali peale sõita ja näiteks 4 käigu sisse panna, mis on otseülekanne.
Gaz 69 vahekast ei ole just päris käigukast ja kindlasti ei ole see kobakam kui mosse käigukast- sa vist ei teagi millest jutt on Smile.

Kas ma saan õigesti aru, et sul on selle riisapuuga plaanis veel kunagi ka pikemaid sõite ette võtta ??????????????? Big Grin Kui pikki siis- Lapimaale ? Või Kuusakoski Smile ?

(26-07-2013, 22:09 PM)maitus Kirjutas:  
(26-07-2013, 00:58 AM)comoon Kirjutas:  mersu põhja all ei ole niipalju ruumi, et igat käigukasti sinna alla pannaSmile mosse käigukast on 19cm lai, 20 cm kõrge, koos kobakaga 53 cm pikk. pikkus aga ei ole nii oluline. loomulikult pannakse esimene käik sisse ja nii ta jääb. kui vaja pikem sõit ette võtta, siis saab ju kanali peale sõita ja näiteks 4 käigu sisse panna, mis on otseülekanne.
Gaz 69 vahekast ei ole just päris käigukast ja kindlasti ei ole see kobakam kui mosse käigukast- sa vist ei teagi millest jutt on Smile.

Kas ma saan õigesti aru, et sul on selle riisapuuga plaanis veel kunagi ka pikemaid sõite ette võtta ??????????????? Big Grin Kui pikki siis- Lapimaale ? Või Kuusakoski Smile ?

Pigem pakuks, et kuhugi kuuse alla, metsa veerde, "väärtust omandama"

Come to the dark side, we have cookies!

(26-07-2013, 22:43 PM)phyl Kirjutas:  Pigem pakuks, et kuhugi kuuse alla, metsa veerde, "väärtust omandama"
Big Grin

Käigukasti esimese käigu ülekandearv on jaotuskastist suurem.Kui siiski mingi ime läbi ehitamiseks läheb, siis sisenev flants on vaja selline teha:
[Pilt: 226329814fbba5_m.jpg]
Gaz 21 kast peab reaalselt reduktorina töötamise koormusele vastu, isiklikult proovitud. Gaz 69 käigukast peaks olema sama sisuga, ainult käigukangiga ja lühema väljundvõlliga.

(26-07-2013, 22:57 PM)raulex Kirjutas:  Käigukasti esimese käigu ülekandearv on jaotuskastist suurem.
On suurem muidugi, aga kas suuremat ka vaja on...? Kahe esimese käiguga on ju vints juba Big Grin. Eks maasturi konstrueerimisel on ikka ka ühe koma teise asja peale mõeldud....

Härra comoon tahtis ju peaaegu põhjagaasiga heina niita, tsiteerin:
Mersu peaks liikuma edasi umbes 5km tunnis, pöörded umbes 2500- 3000 peal...mõelge natuke, missugune võim seal tekibSmile
Seega jaotuskasti kaks korda aeglustust on ikka häbiväärselt vähe...

Teema on niii pikk, annab ikka otsida mida varasemalt räägitud onBig Grin.

raulex teab, mida räägib.
Ääremärkusana lisan, et ostunimekirja on lisandunud KÕIK veljed ja rehvid 13 ja 20 tolli vahel, lisaks suvaline jahutusventilaator. Moblat jahutad vä, ma kunagi varem ütlesin, et see mõjub ajudele ka ja seal ventikas ei aita....

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.

kui kõik nii targad on siis paluks gaz69 vahekasti mõõtmeid, laius, kõrgus, pikkus? Tehke omale mersu põhjaalune selgeks ja siis pakkuge sobivat lahendust, pole mõtet rapsida. Ma olen mosse käigukasti keerutanud ja tean, et see teeb neli korda liikumist aeglasemaks esimese käiguga. See kast on mul olemas ja soetatud 15 eur koos kardaaniga. Ärge unustage, et 200d mersul on sama palju võimu kui MTZ80- nel.

Marko, käes on ju reede õhtu ja viinavõtmis aeg käesSmile Marko. ära unusta, et inimestel vedeleb mõtetut kola kodus, mida neil vaja ei ole ja ainult kuulutades saan ma omale vajalikud osad mulle sobiva hinnaga kätte. Rolleri rattad sain näiteks 6 eur. tk. Mulle pakutakse iga päev 10- neid rehve, soodsa hinna puhul ostan need loomulikult ära.
Teema on suletud




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne