Teema on suletud

Projekt kuidas ehitada Mercedes W124-le. heinaniiduk.
#81

võib olla kellegil mingeid mõtteid kuidas sellist agregaati mersul rakendada?

http://www.youtube.com/watch?v=Ynq9kwq91rc
#82

Sul vist suht kama, mis agregaat, peaasi, et selle MB külge kuidagi saaks. Tule oma kinnisideest välja. Sad
#83

kama ei ole, kui kama oleks, siis oleks riigikogu pensioni peal ja ei mõistataks siin.
Sellegipoolest tänud kõigile kommijatele, mõne asjaliku idee olen siit saanud ja mõne enda idee olen ära jätnud.
Kõige mugavam tegevus on mitte midagi teha, istuda teleka ees, õlut juua ja peeru lastaSmile

Kinnisidee on ta niikaua, kuni mul mercedes garaazis seisab ja midagi targemat sellega teha ei ole.

Kahju on sellest, et nii mõnigi võib olla asjalik nokitseja on tänu muidumeeste mõtetutele kommentaaridele jätnud oma asjaliku ja vajaliku kommentaari kirjutamata.

Igasugune idee, olgu ta alguses kui jabur tahes, võib kuhugile viia. Peaasi on, et mõte töötaks.
#84

Lendteradega niiduk õigustab enast paremini ma arvan kui trimmeri ketastega. Kunagi mul vanamees purjuspeaga ehitas 380W elektrimuruniiduki millel oli 50cm niidulaius ja lendteradega tallerg all.

Niitis isegi heina sellega, aga kuna jõudu vähe, siis heina niitmisega läks aega palju.

Taldrik oli suvaline rauast ketas ja selle küljes oli neli roostevaba terasest plekitükki mis siis pidid terad olema. Et minema lendav tera jalga ei tuleks, siis tegi tagumise serva vähe paksemast rauast ja veits liiga madala.

Sõltumatta täiesti sobimatust terade materjalist, ei läinud tal ükski puru ja töö sai tehtud. Muru niitis normaalse kiirusega.

Kui on raha, siis ostan bensiini ja sõidan tsikliga. Kui ei ole, siis sõidan ilma.
#85

[Pilt: 263036531917243538554741.jpg]
#86

Selle projekti juures on, nagu mitmed eelkõnelejad juba maininud,vähemalt kaks arvestatavat aga.
Esiteks ei ole masina enda mootori kasutamine jõuallikana mõeldav muidu, kui tahapoole käigukasti ei tekitata arvestatavat aeglustust, et saada liikumiskiiruse vähenemine ja viia mootor jõu väljavõtuks sobivasse tööreziiimi.
Teiseks on masin suhteliselt raske, madala kõhualusega, kehvapoolse kaalujaotusega põllutöödeks ja originaalrehvide ja muuga võib ennast ootamatult põllul kinni olemas leida.
Lisaküsimus on veel see, kas teemaalgataja soovib seda masinat ka teeliikluses pärast tööseadme eemaldamist kasutada või mitte?
Kui nüüd ise oleksin sunnitud sarnasest masinast heinaniiduki ehitama(peaks olema ikka väga mõjuv põhjus), siis pisut järele mõeldes sünniks see umbes nii.
-eeldusel, et mootori vända esimese otsa ehitus võimaldab jõu väljavõttu(loe;talub piisavalt suurt koormust), siis ilmselt eemaldaks stange, radiaatori ja muud segavad tegurid esiotsast. Lanseka otstes olevatele stange kinnitustele ehitaks tugiraami, millele kinnituks kardaani vahepukk. Viimase ühendaks kardaani abil väntvõlliga. Vahepuki teise otsa teeks kaks rihmaseibi, ühe niiduki ajamiks, teise hüdropumpa ringi ajama.
Iseenesest saaks pumba kinnitada ka otse vahepuki võlli otsa, aga ei näe olulist mõtet seda pidevalt suurte pööretega keerutada, kuna kogu hüdraulikasüsteem koosneb ju põhimõtteliselt ühest silindrikesest, mis niidukit tõstab. Radiaatori viiks ettepoole paremale. Vaheraamile teeks veel ühe vahepuki kinnituse pisut väljapoole auto gabariiti juhipoolsesse külge, ja piisavalt kõrgele, et sellest tahapoole minev kardaan rattasse ei jookseks. Ja need kaks pukki ühendaks omavahel pingutatava rihmaga(pinguti teeks juhikohalt juhitavaks). Sellega toimuks siis niiduki jõuülekande ühendamine-lahutamine.
Käigukasti ja tagasilla vahele leiaks võimaluse paigaldada lisakäigukast ja paigaldaks tagasillale võimalikult suured ja tõsise mustriga rehvid ja vajadusel tõstaks vedrustust.
Juhipoolse tagaukse eemaldaks, kinnitaks põhja/lansekate külge teise vaheraami, millega ühendaks niiduki. Niiduk peaks olema ilmselt rootorniiduki tüüpi. Selle laiusega üle ei pingutaks... Peaks olema ülekatte parema saavutamise huvides mitte sõiduki pikiteljega risti, vaid pisut diagonaalis. Niiduki raamile 90 kraadine reduktor, mis saaks ajami eespool asuvalt vahepukilt kardaani vahendusel. Sellelt omakorda rihmajam kahele-kolmele terapukile.
Tuleks kasutada ka kas taldu vms, et niiduk kopeeriks maapinda. Samuti ei teeks ilmselt paha tasakaalustusmehhanism, mis vedrude abil püüaks niidukit maapinnalt kergitada, et see täie massiga maas ei lohiseks.
Sellist projekti valmistades peaks pöörama suurt tähelepanu turvalisusele.
Kardaanid-rihmad peaks olema kaetud katetega ja niiduki poole jääv autokülg ilmselt vääriks samuti kaitset tugeva väiksesilmalise võrgu vms näol.
#87

Küsimus siis tehnikast jagavatele inimestele, üks soovitas mul kasutada oma heinaniiduki kardaanülekande ühendamiseks ja lahutamiseks kliima sidurit, kui sõiduauto oma väikseks jääb, siis soovitas reisibussi oma kasutada.
Ma kohe esimese hooga ei jaga, mis põhimõttega see sidur töötab, kas keegi saaks mõne pildi või lingi visata siia?

Natuke asja uurides selgus, kas tööpõhimõte on järgemine, rihmaseibi saab võlliga ühendada ja lahutada elektri abil?

Kui googlesse panna "climate clutch", siis viskab igasugu huvitavaid pilte, kes mõni nendest ka minu masinale sobiks ja kättesaadav oleks? Ise leidsin sellise pildi.

Aitähh.

[attachment=43557]
#88

Ma ise ei ole kliima pumpa laiali lõhkunud, ega ka sidurit lammutanud/remontinud, aga siin lõuna eestis kasutab üks härra kliima pumpa hüdro pumba asemel maasturil esi hüdro süsteemil ja ka vintsi on pannud kliima pumba hüdraulika võimel tööle. Kliima pump näed kannatab - olenevalt pumbas on tavaliselt 9 väikest kolbi, metall rõngastega, mis muutkui pumpavad järjestikku.

Abi minu justust arvatavasti ei ole, aga sidurit saab arvatavasti kasutada, kui kasutusel on rihm ülekanne, aga teine küsimus on see, kui palju see kliima pumba sidur kannatab - ei ole ise lahti kakkunud, seega ei tea kuidas ehitatud on.

Come to the dark side, we have cookies!
#89

Kliimaseadme sidur suudab üle kanda 5-8 kW võimsust (kuni sadakond Nm). Natuke kahtlane, et paarimeetrise niiduki koormuse all ringiajamiseks sellest piisaks.

Busside sidurite kohta ei tea...

Kasuta planetaarülekande krooni (või satelliitide raami) pidurdamist lülitamiseks - lollikindel lahendus, lihtne teha.

Rihmade pingutamine on ka hea mõte ja ilmselt parima hinna-võimsuse suhtega.
#90

(05-06-2013, 10:18 AM)comoon Kirjutas:  kliima sidurit, kui sõiduauto oma väikseks jääb, siis soovitas reisibussi oma kasutada.
Natuke asja uurides selgus, kas tööpõhimõte on järgemine, rihmaseibi saab võlliga ühendada ja lahutada elektri abil?

Erinevad pinged, sõiduautol 12V, bussil 24V. 12V võib ju tõmmata bussi sidurit aga jõudu ikka üle ei kanna, libiseb.
Kas gaasi pumpamiseks mõeldud kliimapump saab hakkama vedelikuga?

Инвалид информационной воины на фронте Пярну-Хииу. 
Tsiteerides John McCaini: "Venemaa on peamiselt bensiinijaam, mis teeskleb riiki"," rääkis Basse.
#91

(05-06-2013, 22:22 PM)aavu Kirjutas:  Kas gaasi pumpamiseks mõeldud kliimapump saab hakkama vedelikuga?

Igapäevaselt mõlemat materjali ringiajavate pumpadega kokku puutununa kahtlustaks, et päris hüdropumbana teda ikka kasutada ei saa...
Kuigi määriva vedeliku ringiajamisega madalal rõhul peaksid nad teoorias hakkama saama.
Alustuseks juba see vahe, et tänapäevasemate hüdrosüsteemide maks töösurve on vähemalt 180-200 bar-i, kondipump peab rinda pistma vanemates süsteemides ca 10 bariga, uuematel tõuseb surve ka 25 bar-ini. Ja enamuste kliimapumpade kaitseklapp sekkub ca 25 bar-i kandis.
Ja kui mõlemad laua peale kõrvuti laiali võtta, siis kliimapumba sisu tundub olevat märksa "õblukesem". Võrdluseks siis muidugi muutuva tootlikkusega hüdropump.
Olen paaril paadimootoril näinud süsteemi, kus ilmselt tehasetootena on paigaldatud väiksem hüdropump, mille lülitus toimubki kliimapumba sidurile väga sarnase, et mitte öelda identse siduriga. Tõsi, ka see oli 24V.
Olen kunagi "koostöös tuttava treialiga" ühendanud NZ-10-ne ja suvalise traktori kliimapumba siduri, mida keerutas GAZ-52 mootor. Toimis küll, aga ega tal ka väga suurt koormust polnud(kabiini tagune hüdrotõstuk ja "lumetera" ninas). Erilisi vägitükke tõstukiga teha ei proovinud ka...Auto müüdud ja ei tea süsteemi käekäigust enam midagi.
#92

Mina hangiks ühe tehasepäritolu niiduagregaadi, sellise, mis mahuks tagauksest välja käima. Tagumise istme viskaks välja ja ehitaks sinna konsoolhoovastiku, mis kõigepealt avaks tagumise vasaku ukse ja siis tõstaks sealt niiduki välja. Pagasiruumi sätiks eraldi mootori, mis läbi tagumis istme seljatoe suusaluugi käitaks kardaaniga läbi reduktorite niidumasinat. Ülikõva ja stiilne transformer oleks see pill, saaks AK uudistesse või maalehte. Sõidad kesaserva, vajutad nuppu, tagumine uks läheb lahti, vikat tuleb välja, pagasiluuk kerkib veidi lahti, et mootori jahutusõhk läbi käiks. Sujuvate ringidega tõmbad stiilselt kesa paljaks, vikati tuppa tagasi, ukse klõps kinni pagasiluugi samuti ja maanteepeale minek. Ilus mõte, kas pole?

Juhul, kui aretustöö ei õnnestu, võib alati olemasolevale niidukile traktori ette hankida.

Tervitades, IP
#93

Hetkel tundub kogu aur ülekandele minevat, unustades sealjuures, et ka ülejäänud komponendid ei pruugi kõlvata. Muidumehe mõistusehääl ütleb, et „esimese suve lahendusena“ võiks üritada selle omaleiutatud niiduorgani autonoomse mootoriga mersule ette, taha või küljepeale tööle saada. Sügiseks oleks olemas kogemus, et a) mistahes klassikaline lõikepea töötaks paremine; b) selle auto maastikusuutlikkus ei ole heinatöödeks sobiv.
#94

(05-06-2013, 23:31 PM)Isapull Kirjutas:  Juhul, kui aretustöö ei õnnestu, võib alati olemasolevale niidukile traktori ette hankida.

(06-06-2013, 07:31 AM)karlarnold Kirjutas:  b) selle auto maastikusuutlikkus ei ole heinatöödeks sobiv.

Ja: "Voila!" – oletegi "Mõttetute kommentaaridega muidumehed"–klubisse kaasatud (loe paar postitust ülalpool). Klubi täieneb, read tihenevad, pole paha Wink .
Palun saage aru – teemaalgataja ei taha kuulda sõna "traktor", nii nagu ta esimeses postituses mainis ning samuti ei taha ta kuulda, et ta mersu maastikule ei sobi. Punkt!

Tere tulemast klubisse!Cool
#95

(06-06-2013, 08:43 AM)Tom Kirjutas:  ... ning samuti ei taha ta kuulda, et ta mersu maastikule ei sobi. Punkt!...
Kui kuulda ei taha, siis lugegu vaikuses auto tehnilist passi.
Sõiduki kategooria M1. Riigiteatajas on kirjas M1= sõiduautod.
Aga jutt pole üldse sellest, et sõiduautost ei saaks heinaniiduki taolist asja teha. Jutt on tegija oskustest, mis pole veel vastaval tasemel.
Alustada tuleb masina maastikusuutlikkusega. Kui selle MBeega saab sõita mööda maastikku ja seda teha aeglustiga, siis saab juba minna järgmise etapi kallale. Seni pole mõtet niidukist rääkida.
#96

(06-06-2013, 17:25 PM)motamees Kirjutas:  
(06-06-2013, 08:43 AM)Tom Kirjutas:  ... ning samuti ei taha ta kuulda, et ta mersu maastikule ei sobi. Punkt!...
Kui kuulda ei taha, siis lugegu vaikuses auto tehnilist passi.
Sõiduki kategooria M1. Riigiteatajas on kirjas M1= sõiduautod.
Aga jutt pole üldse sellest, et sõiduautost ei saaks heinaniiduki taolist asja teha. Jutt on tegija oskustest, mis pole veel vastaval tasemel.
Alustada tuleb masina maastikusuutlikkusega. Kui selle MBeega saab sõita mööda maastikku ja seda teha aeglustiga, siis saab juba minna järgmise etapi kallale. Seni pole mõtet niidukist rääkida.

Aamen sellepeale...

Toungue Big Grin

'Per cogo, non per mico' (Edasi kompressiooni, mitte sädemega)
https://www.facebook.com/Teedehooldus/
 Ulila Jäärada FB
#97

(06-06-2013, 17:25 PM)motamees Kirjutas:  Jutt on tegija oskustest, mis pole veel vastaval tasemel.
Alustada tuleb masina maastikusuutlikkusega. Kui selle MBeega saab sõita mööda maastikku ja seda teha aeglustiga, siis saab juba minna järgmise etapi kallale. Seni pole mõtet niidukist rääkida.

(06-06-2013, 17:46 PM)mlsluik Kirjutas:  Aamen sellepeale...

Toungue Big Grin


...ja oletegi klubisse vastu võetud!
Millal klubi suvepäevad teeme? Kohaks pakun välja mõne niitmata heinamaa... Big Grin
Ajaliselt – no näiteks kohe pärast Jaanipäeva?
Üllatuskülaliseks... teadagi kes ja teadagi millega! Cool
#98

(06-06-2013, 18:57 PM)Tom Kirjutas:  ...ja oletegi klubisse vastu võetud!
Millal klubi suvepäevad teeme? Kohaks pakun välja mõne niitmata heinamaa... Big Grin
Ajaliselt – no näiteks kohe pärast Jaanipäeva?
Üllatuskülaliseks... teadagi kes ja teadagi millega! Cool

Niitmata heinamaal võib kõrge rohu seest kergesti kubemesse puugi saada! Sad
#99

(06-06-2013, 17:25 PM)motamees Kirjutas:  Jutt on tegija oskustest, mis pole veel vastaval tasemel.

Küll saab seegi probleem ka ületatud: http://www.kuldnebors.ee/search/too-ja-k...uage_id=et
Loodame, et teemaalgatajal raha jätkuks, et asi lõpuni viia. Sest teenusena sellise monstrumi tegemine sisse osta, odav see olema ei saa.
Või kui raha puudu tuleb, siis äkki mersu hoopis maha müüa:
http://www.infolaine.ee/?cid=32&rid=247358&dt=1
Ja osta mõni parema maastikuläbivusega auto. Niva, Uaz...

Ma olen juba teema algataja poolt tehtuid kuulutusi mitmeid kohanud kuldses börsis - minu küsimus, et kas keegi reageerib ka sellisetele kuulutustele?

Millegi pärast ma jubedalt kahtlen selles.... aga mine sa tea....

Come to the dark side, we have cookies!
Teema on suletud




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne