Liikluskindlustuse maffia!!!

(27-03-2014, 21:13 PM)phyl Kirjutas:  
(27-03-2014, 19:03 PM)mlsluik Kirjutas:  
(27-03-2014, 18:58 PM)phyl Kirjutas:  Mis siin ikka. Need autot, mis on vanarauda viidud ja enda nimepeal, nende kohta teed politseis avalduse, et varastatud.

Lihtsam autoregistris käia ja maha kanda, kirjutad avalduse ja selgituse mis sõidukist sai ning nii lihtne see ongi. Milleks enda elu keeruliseks teha???

Eespool räägiti mingist 200 euri maksmisest - sellest ka see idee on inspireeritud.

(27-03-2014, 20:22 PM)Regardman Kirjutas:  
(27-03-2014, 19:03 PM)mlsluik Kirjutas:  
(27-03-2014, 18:58 PM)phyl Kirjutas:  Mis siin ikka. Need autot, mis on vanarauda viidud ja enda nimepeal, nende kohta teed politseis avalduse, et varastatud.

Lihtsam autoregistris käia ja maha kanda, kirjutad avalduse ja selgituse mis sõidukist sai ning nii lihtne see ongi. Milleks enda elu keeruliseks teha???

Aga kui täitur peal on?
Võõras teema mulle, küll aga mida ma tean on see, et ise müüa ei või, kui kohtutäitur on võõrandamis keelu peale pannud, aga sõitmist see ei sega.
Ei tea, kas vanarauda võib selle pilliga sõita, et ära lammutada seaduslikult?

Ma hiljuti küsisin Tallinnas ark,et kuidas maha kanda,siis vastati,et nemad ei kannagi enam maha.Vaid lammutus või utiliseerimis asutus teeb seda.mulle jäi see vastus küll arusaamatuks?
Mul kah garaažis seisab vana 50 auto,mis ilusti minu nimel numbritega jne.Ja nüüd siis tuleb minna mitte sõitev ,nagu ta hetkel on ajutiselt arvelt maha võtma?Ja kuidas see arvele panek käib.Peab uuesti treileriga siis ark sõitma või?Jama täiesti!
Vasta

Maanteameti koduleheküljel logid end id-kaardiga sisse ja vötad arvelt maha. Kuhugi ei pea minema, kellegagi ei pea rääkima. 5minti.
Lihtne

Karateturbo-kolm purki ja tiguWink
Vasta

Mina olen ka maanteeameti lehelt sisse loginud ja autod,mida ei kasuta maha kustutanud ajutiselt. See,et nüüd lüheneb see periood 1.aastani on ikka jõle nõme.

Kunagi sai sõprade keskis spekuleeritud,et kas on vaja ikka kõike arvele kanda. Tegu oli ajaga,kui registreerimine oli naeruväärselt odav,võrreldes tänase seisuga.Polnud ka liikluskindlustus kohustust ja muid maffiaid,kes ähvardaksid sind võlanõuetega. Nüüd aga selgub,et tegin õigesti,et jätsin osa tehnikat maanteeameti hingekirja kandmata.
Kogu see jama meenutab nagu kolhoosi eest lehmade peitmist sauna,et neid ei saaks kolhoosi vara hulka arvata.Või siis sulle maksusid väänata. Ajalugu kahjuks kordub aga teises vormis.


Vasta

Olgu selle ajutise arvelt kustutamisega, kuidas on. Enne oli kaks aastat, nüüd võtan iga aasta uuesti ajutiselt maha - see veel esialgu ei maksa. Mind teeb murelikuks hoopis selline juriidiline sõnademäng – omanik ja valdaja. Olen müünud mitu autot ostu-müügilepinguga ja nad kõik on seni minu nimel. Mõni juba üle viie aasta. See tähendab, et ostja on küll VALDAJA, aga juriidiliselt olen mina ikka OMANIK ja sellest alles probleemid algavadki...
Kindlasti on selliseid „omanikke“ palju.
Mis saab veel siis, kui otsustatakse ka automaks taastada? (Vene ajal oli, kuid ainult ülevaatuse läbinutel. Seisvatelt ei nõutud.) Kas hakatakse maksustamama OMANIKKU, või VALDAJAT?
Lahenduseks oleks see, et sellised ümbervormistamata sõidukid saaks mingi kindla aja möödudes täielikult arvelt kustsutada.
Teine lahendus on kindlasti see, et (automaatselt)kindlustatav auto peab olema ülevaatuse läbinud ja seega liikluskõlbulik ning samas ilma ülevaatuseta sõitukit ei tohikski kindlustada, kuna see võib olla tehniliselt potentsiaalne ohu tekitaja ja sellega liigelda ei tohi! (...et kas see automaatselt kindlustatud auto võib siis nüüd kuidagi ilma ülevaatuseta liiklusse sattuda?)
Minu arust ju loogiline, kuid ilmselt ei ulatu see loogika seadusandja tasemeni.
Või ehk on minul arusaamisega arusaamatusi...
Vasta

(27-03-2014, 21:54 PM)samodelkin Kirjutas:  Teine lahendus on kindlasti see, et (automaatselt)kindlustatav auto peab olema ülevaatuse läbinud ja seega liikluskõlbulik ning samas ilma ülevaatuseta sõitukit ei tohikski kindlustada, kuna see võib olla tehniliselt potentsiaalne ohu tekitaja ja sellega liigelda ei tohi! (...et kas see automaatselt kindlustatud auto võib siis nüüd kuidagi ilma ülevaatuseta liiklusse sattuda?)
Minu arust ju loogiline, kuid ilmselt ei ulatu see loogika seadusandja tasemeni.
Või ehk on minul arusaamisega arusaamatusi...
Tore küll,näiteks auto remondis aastakese.....siis kindlustada ei saa,kuna ülevaatus puudub.... viimane puudus ju sellepärast,et remondis oli... ja nüüd kui tahan uuesti sõitma hakata? Tahan kindlustada aga ei saa,sest ülevaatus puudub... Ülevaatusele ka sõita ei tohi,kuna kindlustust pole jne... Seadused peaks ikka sellised olema,et neid ausalt ka täita oleks võimalik. Mitte ,et pean oma vanu autolokse treila peal lohistama nagu mingi rändtsirkuse kloun... Või olen jälle millestki valesti aru saanud....Big Grin
Vasta

ajendatud sellestsamast teemast, võtsin täna oma jupiteri ajutiselt arvelt maha. Möödus umbes 3 klikki peale id kaardiga sisselogimist ja ongi kaheks aastaks (kus tuleb see 1 aasta jutt?) tsikkel arvelt maas (ma ei tea, millal tuleb vaim peale seda elustada). Vaatasin, et arvele tagasi saab selle samakiirelt. Ehk, kui on meeletu masinapark, siis käid kõik masinad korraga üle ja millega sõitma hakkad, selle paned enne kindlustuse ostmist ja tüv-ile minekut arvele tagasi. Pärast sõitu võtad jälle arvelt maha. Veidi tülikas, aga nõmedam on raha maksta.

ja tasub tellida ka teavitused esti.ee pealt. siis antakse varakult sms-i ja e-mailiga teada, millal ülevaatlused lõppevad. Äkki registrisse taastulemine kajastub ka, seda pole veel uurinud, võiks ju.

ja kes müüs oma autod maha ja autod ikka tema nimel, siis paberist kiri mnt büroo juhile ja tema siis võtab sanktsioonid ette, et mis teha. Tuttaval oli ka umbes taoline juhus, poltsei siis tuletas lõpuks meelde uuele omanikule.
Vasta

Kas keegi teab, kus seda uut kindlustusseadust lugeda saab? Vaatasin seda artikklit ja lugesin ka lkf lehelt ja mina loen sealt välja, et autol ei pea olema kindlustust, kui sellega ei sõideta. Seda siis 1 aasta jooksul. Sellel ajal võib auto olla arvel ja midagi ei juhtu. Kui siis kindlustust ei tee, tuleb arvelt maha võtta (ajutiselt), muidu rakendub sundkindlustus. Ebaselgeks jääb, kui pikk peab olema kindlustusaeg selleks, et see 1 aasta hakkaks uuesti otsast peale. Seda, et ajutine arvelt mahavõtt on 1 aasta, seda ma ka kumbagist kohast ei leidnud.

LKF uudistenupp
Vasta

(27-03-2014, 22:10 PM)taavi Kirjutas:  ja tasub tellida ka teavitused esti.ee pealt. siis antakse varakult sms-i ja e-mailiga teada, millal ülevaatlused lõppevad. Äkki registrisse taastulemine kajastub ka, seda pole veel uurinud, võiks ju.

Need SMS-teavitused küll mingi usaldusväärne info pole.
Mul tulid jaanuaris 2 sõnumit järjest. Üks - tervisetõend on kehtivuse lõpetanud, seoses sellega puudub juhtimisõigus. Teine - ühel mulle kuuluval sõidukil puudub kehtiv ülevaatus.

Tervisetõend sai tehtud 2008. septembris, seega lõpetas kehtivuse 2013. septembris. Pool aastat olin südamerahus juhtimisõiguseta sõitnud.
Ülevaatus konkreetsel autol lõppes oktoobris. Teavitus tuli jaanuaris.
Teise mulle kuuluva ülevaatuseta auto kohta pole mulle sõnumit tulnud.

Ja tervisetõendi kohta. Kammisin eesti.ee portaali igati läbi omaarust, aga vähimatki vihjet selle kohta ei leidnud, et mul juhtimisõigusega probleem on või mingi tervisetõend üldse kunagi olnud on.
Kunagi varem olid küll need tervisetõendid seal olemas, minu omade kohta oli vastukäiv info (2 paralleelselt kehtivat korraga, varasem pikema kehtivusega).
Vasta

"Samuti neil, kes on vahetanud oma load ära enne 07.06.2009. Neil kehtib tervisetõend sama kaua, kui juhilubagi." See kehtib, kui tervisetõendil puudub kehtivuse lõpu kuupäev.
Muide, kui vahetate juhiload enne (teete juurde uue kategooria, paar aastat enne juhilubade kehtivuse lõppu), siis katkeb juhtimisõigus vanade lubade äraandmise hetkest. See kehtib, kui tervisetõendil puudub kehtivuse lõpu kuupäev.
Vasta

(27-03-2014, 22:24 PM)sugraM Kirjutas:  Kas keegi teab, kus seda uut kindlustusseadust lugeda saab?

Lugeda saad Riigiteatajast peale avaldamist, siis seadus ka jõustub.

Dad.
Vasta

Kogu epopöa on siit jälgitav:
http://www.riigikogu.ee/index.php?page=en_vaade&op=ems&enr=423SE&koosseis=12

Lugemis ton palju, aga protokollidest tasub vaadata, kelle eest meie valitud tegelased tegelikult seisavadSad
Vasta

(27-03-2014, 22:58 PM)zazik Kirjutas:  
(27-03-2014, 22:10 PM)taavi Kirjutas:  ja tasub tellida ka teavitused esti.ee pealt. siis antakse varakult sms-i ja e-mailiga teada, millal ülevaatlused lõppevad. Äkki registrisse taastulemine kajastub ka, seda pole veel uurinud, võiks ju.

Need SMS-teavitused küll mingi usaldusväärne info pole.
Mul tulid jaanuaris 2 sõnumit järjest. Üks - tervisetõend on kehtivuse lõpetanud, seoses sellega puudub juhtimisõigus. Teine - ühel mulle kuuluval sõidukil puudub kehtiv ülevaatus.

Tervisetõend sai tehtud 2008. septembris, seega lõpetas kehtivuse 2013. septembris. Pool aastat olin südamerahus juhtimisõiguseta sõitnud.
Ülevaatus konkreetsel autol lõppes oktoobris. Teavitus tuli jaanuaris.
Teise mulle kuuluva ülevaatuseta auto kohta pole mulle sõnumit tulnud.

Ja tervisetõendi kohta. Kammisin eesti.ee portaali igati läbi omaarust, aga vähimatki vihjet selle kohta ei leidnud, et mul juhtimisõigusega probleem on või mingi tervisetõend üldse kunagi olnud on.
Kunagi varem olid küll need tervisetõendid seal olemas, minu omade kohta oli vastukäiv info (2 paralleelselt kehtivat korraga, varasem pikema kehtivusega).

tervisetõendi info on paberivabas arkis juhtmisõiguse alla kenasti kirjas.

sõnumiteenus käivitus vist alles selle aasta alguses ja jaanuaris oli üldsem paanika ka ülevaatuspunktides.
Big Grin

(27-03-2014, 22:08 PM)TALUPOEG TALUJA Kirjutas:  
(27-03-2014, 21:54 PM)samodelkin Kirjutas:  Teine lahendus on kindlasti see, et (automaatselt)kindlustatav auto peab olema ülevaatuse läbinud ja seega liikluskõlbulik ning samas ilma ülevaatuseta sõitukit ei tohikski kindlustada, kuna see võib olla tehniliselt potentsiaalne ohu tekitaja ja sellega liigelda ei tohi! (...et kas see automaatselt kindlustatud auto võib siis nüüd kuidagi ilma ülevaatuseta liiklusse sattuda?)
Minu arust ju loogiline, kuid ilmselt ei ulatu see loogika seadusandja tasemeni.
Või ehk on minul arusaamisega arusaamatusi...
Tore küll,näiteks auto remondis aastakese.....siis kindlustada ei saa,kuna ülevaatus puudub.... viimane puudus ju sellepärast,et remondis oli... ja nüüd kui tahan uuesti sõitma hakata? Tahan kindlustada aga ei saa,sest ülevaatus puudub... Ülevaatusele ka sõita ei tohi,kuna kindlustust pole jne... Seadused peaks ikka sellised olema,et neid ausalt ka täita oleks võimalik. Mitte ,et pean oma vanu autolokse treila peal lohistama nagu mingi rändtsirkuse kloun... Või olen jälle millestki valesti aru saanud....Big Grin

minuteada on siiani lubatud registreerimata ja seega ka kindlustamata sõidukiga sõita lähimasse ülevaatuspunkti
ehk kunagi sai isegi nii sõidetud paari omavalmistatud haagisega registreerimisele - ei numbrit ei dokumente ei midagi aga eelnevalt olin sellise asja saanud selgeks lugedes infot netist ja kontrollinud telefoni teel üle.
registrite kõrval/sees on ka kindlustuse esindajad ja saad seal samas ka kohe kindlustuse teha kui ei viitsi elektrooniliselt jamada
Vasta

(27-03-2014, 22:08 PM)TALUPOEG TALUJA Kirjutas:  ... Seadused peaks ikka sellised olema,et neid ausalt ka täita oleks võimalik...
...see on siis normaalne, et sellist sõidukit, millega Sa sõita ei saa, ega tahagi hakatakse, väidetevalt, lausa kohtutäituri abiga sundkindlustama...?
http://tarbija24.postimees.ee/2741698/va...ndlustuses
Vasta

(28-03-2014, 11:24 AM)samodelkin Kirjutas:  
(27-03-2014, 22:08 PM)TALUPOEG TALUJA Kirjutas:  ... Seadused peaks ikka sellised olema,et neid ausalt ka täita oleks võimalik...
...see on siis normaalne, et sellist sõidukit, millega Sa sõita ei saa, ega tahagi hakatakse, väidetevalt, lausa kohtutäituri abiga sundkindlustama...?
http://tarbija24.postimees.ee/2741698/va...ndlustuses

No olen ka sellisel juhul rahulolematu..... Kui hakatakse sunduslikult kindlustama......küll ma rohtu leian.....Big Grin
Vasta

(27-03-2014, 21:32 PM)90Deville Kirjutas:  Maanteameti koduleheküljel logid end id-kaardiga sisse ja vötad arvelt maha. Kuhugi ei pea minema, kellegagi ei pea rääkima. 5minti.
Lihtne

Lihtne?

No tore ... teeme selle lihtsa käigu läbi:
1) lähme siis veeveeve punkt emm enn tee punkt jee jee
2) jee-teenused ...ogei
3) sisenemien idikaga või mobiilidikaga
49 idioodikaart ... okey ... olemas ... (ausalt arvasin siiani, et sellega saab vaid triipu tõmmata)
3) paneme idika lugejasse ... ennäe imet ... teisel korral tundis ära ja ei pidanudki restarti tegema
4) avalet ilusad suured ikoonid ... paremal nurgas väikses kirjas "Minu sõidukid"
5) daiijoobanõii ... kolm lehekülge ... oogei
6) klikime sõidukile 216THZ ... viskas teine kaanetihendi ära 2 aastat tagasi ja pole jõudnud korda teha, aga mitte sellest ei taha rääkida ... klikk...klikk...klikk-klikk...klikk-klikk...klikk-klikk...klikk-klikk-klikk-klikk... klikk-klikk-klikk-klikk-klikk-klikk-klikk-klikk... no ei avane ... ei tea ka pean 5 mintsa klikkima järjest???

juba kulunud 10 mintsa ja ma pole kuhugi jõudnud, panen selle jama kinni....

Miks ma kirjutan, sellepärast et asjad ei toimi, ilus jutt ja ajupesu siin ei aita, kui ikkagi on ainult 1 SQL-i baas ja selles on andmed pees, siis nii on ... aga litaka saan mina, mitte see lammas, kes süsteemi tellis või see värd Tartu ARK büroost, kes ei valda teemat ja solgib baasis kõik ära.

Dad.
Vasta

Ma ei kirjutanud seda selleks et süsteemi öigustada, vaid et kuidas see, vähemalt minujaoks ja siiani, toimib.
Loomulikult on see täielik debiilsus kuubis niikunii, ilmselt möne aja pärast kui leitakse et nende vägisitehtud kindlustuste eest raha ikka eriti kätte ei saa, siis hakatakse arvelt maha ja arvelevötmist maksustama mingi a'la et infosüsteemide ülalpidamiskuude katteks vms, niiet puudub usk et jääbki tasuta see värk meil.

Karateturbo-kolm purki ja tiguWink
Vasta

Keegi kursis et seadus et kui 2 aastat ülevaatust ei tee võetakse arvelt maha hakkas kehtima või mitte.
Vasta

(28-03-2014, 16:31 PM)nootsii Kirjutas:  Keegi kursis et seadus et kui 2 aastat ülevaatust ei tee võetakse arvelt maha hakkas kehtima või mitte.


Avalike registriandmete päring

Sisestage oma andmed otsingusse :
Registreerimismärk

112TCC
Mark: HONDA
Mudel: CIVIC
Esmane registreerimine: 1985

Kehtivad ülevaatused: Korraline (kehtib kuni 04.2009). Sõidukil puudub kehtiv korraline ülevaatus.

Piiranguid ei ole.
(päring on tehtud 28.03.14.kl 16.10)

Ei võta keegi maha. Viis aastat tagasi müüdud ja tehtud ka võõrandamisteade. Ikka olen o m a n i k !
Vasta

(28-03-2014, 12:11 PM)dad Kirjutas:  juba kulunud 10 mintsa ja ma pole kuhugi jõudnud, panen selle jama kinni....
Miks ma kirjutan, sellepärast et asjad ei toimi, ilus jutt ja ajupesu siin ei aita, kui ikkagi on ainult 1 SQL-i baas ja selles on andmed pees, siis nii on ... aga litaka saan mina, mitte see lammas, kes süsteemi tellis või see värd Tartu ARK büroost, kes ei valda teemat ja solgib baasis kõik ära.
Dad.
See vist küll ei lohuta sind, aga see pole ainus valdkond, mida praegu vägisi netikeskkonda üle viiakse, nii et pilpad taga. Näituseks e-PRIA. Ühelt poolt on eesmärk üllas - vähendada ametnike arvu. Teisest küljest saab tavakodanik enne närvivapustuse, kui asja neti teel joonde.

Füüsika on valus ja matemaatika teeb vaeseks, kui sa nende sõber ei ole.
Vasta

(28-03-2014, 17:16 PM)samodelkin Kirjutas:  ............
Viis aastat tagasi müüdud ja tehtud ka võõrandamisteade. Ikka olen o m a n i k !

Täpselt sama mure ka mul, mida juba eespool kirjeldasin. Võõrandamisteade tehtud, aga masin ikka minu nimel, ostja või masin võibolla juba aastatega mullaks muutunud, aga võibolla tahab veel vormistada kunagi, ega mina ju ei tea.
Kuidas sellisest surnud hingest lahti saada?
Kas sundkindlustus hakkab laienema ka sellisele ammu müüdud masinale?
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 2 külali(st)ne