Liikluskindlustuse maffia!!!

See loll taob kinni kes oma autot teisele laenab ilma rendilepinguta ning vastutava kasutaja passi märkimiseta.
Üleüldse mind on väikesest peale kasvatatud nii et autot,- naist ja tööriistu kellegile ei laenata... Ega auto lits ei ole et kõik seda kasutama peaksid...

'Per cogo, non per mico' (Edasi kompressiooni, mitte sädemega)
https://www.facebook.com/Teedehooldus/
 Ulila Jäärada FB
Vasta

Väga suur "aur" maksetest läheb ületrumpamiseks, reklaamiks ja muuks jamaks. Piisaks ühest riiklikust kindlustusest. Sama jama nagu mobiilide ja muude teenustega.
Vasta

(11-04-2014, 15:54 PM)mlsluik Kirjutas:  Üleüldse mind on väikesest peale kasvatatud nii et autot,- naist ja tööriistu kellegile ei laenata...

Õige sõnastus kõlab: hobust, naist ja piipu....
Seda kolme auto kindlustust ühe poliisiga hakatakse meie kolhoosikorrast värskelt tulnud riigis kohe kasutama. Mina sõidan ühega, naine teisega ja lellepoeg kolmandaga - kuni politsei vahele võtab. Ei istu inimlikud seadused meile veel, vara, ehk mõne põlve pärast muutume seaduskuulekaiks - või siis mitte.
Mul nt. peres neljal liikmel load, kaks autot erinevates linnades ja miks ma peaks tegema kaks kindlustust, ega ma loll ole!!!

Инвалид информационной воины на фронте Пярну-Хииу. 
Tsiteerides John McCaini: "Venemaa on peamiselt bensiinijaam, mis teeskleb riiki"," rääkis Basse.
Vasta

(11-04-2014, 17:30 PM)aavu Kirjutas:  
(11-04-2014, 15:54 PM)mlsluik Kirjutas:  Üleüldse mind on väikesest peale kasvatatud nii et autot,- naist ja tööriistu kellegile ei laenata...

Õige sõnastus kõlab: hobust, naist ja piipu....
Seda kolme auto kindlustust ühe poliisiga hakatakse meie kolhoosikorrast värskelt tulnud riigis kohe kasutama. Mina sõidan ühega, naine teisega ja lellepoeg kolmandaga - kuni politsei vahele võtab. Ei istu inimlikud seadused meile veel, vara, ehk mõne põlve pärast muutume seaduskuulekaiks - või siis mitte.
Mul nt. peres neljal liikmel load, kaks autot erinevates linnades ja miks ma peaks tegema kaks kindlustust, ega ma loll ole!!!

Kindlustus peaks ikka inimesepõhine olema. S.t. iga nägu, kes rooli istub, peaks kindlustust omama.

Kuigi see hakkaks teisipidi häirima neid, kes kord aastas rooli istuvad (kuigi nad on ka potensiaalselt ohtlikumad liiklejad).
Vasta

Inglismaal on juhi kindlustus.Kõik kes peres soovivad autot kasutada, peavad omama isikliku poliisi
Vasta

Minu mäletamise järgi oli ka meil millalgi võimalik mitu autot korraga kindlustada, sõita tohtis ühega korraga.
Kunagi ammu - ammu saatsin selle foorumi lingi Aivar Riisalule mõttega, et on inimesi, kel on mitu autot mis võiksid lihtsalt ilma käsi väänamata oma aega oodata. Vastust ootan siiani ja seadus sai ka siuke, et ega ta vist lugenud ka. Kuigi jah, ega nüüd väga hulluks ka ei keeratud, saame hakkama.

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta

(11-04-2014, 20:23 PM)Marko Kirjutas:  Minu mäletamise järgi oli ka meil millalgi võimalik mitu autot korraga kindlustada, sõita tohtis ühega korraga.
Kunagi ammu - ammu saatsin selle foorumi lingi Aivar Riisalule mõttega, et on inimesi, kel on mitu autot mis võiksid lihtsalt ilma käsi väänamata oma aega oodata. Vastust ootan siiani ja seadus sai ka siuke, et ega ta vist lugenud ka. Kuigi jah, ega nüüd väga hulluks ka ei keeratud, saame hakkama.

Eestlase tunnuslause "Saame hakkama"
Vasta

Jah nii on aga ma tahaksin siin näha kasvõi ühte argumenti inimeselt kes veel midagi tegi seadusandja teavitamiseks.

Selline kiri oli:Tere!
Pöördun Teie poole vanasõidukihuviliste kogukonna isehakanud esindajana. Nimelt on automoto foorumis pikk ja põhjalik arutelu teemal, kuidas praegu kehtivad ja vastuvõtmist ootavad seadused pärsivad vanasõidukitega tegelemist. Teema ise siin:
http://forum.automoto.ee/showthread.php?tid=44673
Kui Te leiaksite natuke aega tutvuda, oleksime kõik väga tänulikud.
Olen ka ise juba süsteemi hambaid tunda saanud, nimelt tehti mulle pika haiglasoleku ajal seisvate autode eest 320 eurone arve. Mille eest ma maksan?

lugupidamisega
Marko ...

Minu autod: Ford Granadad 3tk, Tatra T87, RAF2203

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta

Ilmselt peab siin mingi konks olema, millele me keegi pole pihta saanud.
Asi selles, et just Riisalu ei kuulu nende hulka, kes kasutavad ainult üht liisinguatot. Teoreetiliselt peaks just tema suurt kisa tegema ja võimalusi - väljundeid tal justkui oleks.
Riisalul on vana sõjatehnikat mitukümmend ja ilmselt ka kõik arvel.
Või on oma kollektsiooni Kaitseliidu arvele sokutanud...? Cool
Ja lp ksf /indreksirk/ ei aita meid siin foorumis ka mitte - sellest teemast saab ilmselt tema suur leivakannikas.
Ja siis veel - "Kosmosemutt" oma eurovalimiskampaanias räägib tõsimeeli korruptsiooni hävitamise vajalikusest...
Sellega ta ju tunnistab korruptsiooni olemasolu! nii EW kui EL'is.
Või kellelt nüüd küsida, kellele ja kelle raha eest neid seadusi siis tehakse...
Vasta

Mina olen ksf indreksirk, kodanikunimega Indrek Sirk. Olen ametilt advokaat, rõhuva enamuse oma tööajast esindan inimesi, kes on jäänud hätta õigusküsimustes. Vastaspooleks enamasti riigiasutused, kindlustusseltsid ja muud organisatsioonid. Kes minuga kokku puutunud, need teavad, et mind omakasus süüdistada on ebaõiglane. Konkreetne teema ei too minule leivakannikat lauale.

Olen jälginud seda teemat ning kirjutanud ka kaks pikemat kommentaari. Ma ei näe mitte mingit mõtet korrata oma isiklikke seisukohti ning lõputult uuesti selgitada õiguse põhimõtteid. Mina ei ole neid välja mõelnud ega pea ka vajalikuks rohkem õigustada, kui olen juba varem teinud. Süsteeme on erinevaid, meil kehtiv süsteem on selline ning käesolevas foorumis mitu korda isikuga seotud kindlustuse loosungi tõstmine ei muuda midagi. Säästke ennast ja teisi ksf. Ma usun ja loodan, et selle foorumi lugejad on võimelised paar lehekülge tagasi kerima ja saama vajaliku teabe. Ma ei tea, mida mõeldi abist keeldumise all.

Püüan hästi lühidalt kokku võtta selle teema valguses tänaseks Riigi Teatajas avaldatud https://www.riigiteataja.ee/akt/111042014001 ning 01.10.2014 jõustuva seaduse regulatsiooni. Sõiduki omaniku tähendus alljärgnevas ülevaates võib olla laiem, kui kitsalt registrisse omanikuna kantud isik, kuna seadus kasutab omaniku asemel terminit kindlustuskohustusega isik, kelleks võib olla ka vastutav kasutaja.

1. Kindlustatakse sõiduki omaniku tsiviilvastutus selle konkreetse sõiduki suhtes ning kindlustus katab teisele isikule (mitte sõiduki omanikule) tekitatud kahju. Seega, kui kindlustusleping on sõlmitud, siis ei pea muretsema teistele isikutele tekitatud kahju pärast. Endale tekitatud kahju maksad ikka omast taskust kinni või teed kaskokindlustuse. Kui andsid auto sõbrale, siis maksab sõber Sinu auto remondi kinni. Kui aga lasid sõbral sõita kindlustuseta sõidukiga, siis vastutad ise kindlustuse kaudu kannatanu ees tekitatud kahju eest. Mitte sõber, sest Sinu sõidukiga tekitatud kahju eest vastutad Sina ise ning pead selle vastutuse kindlustama ikkagi Sina sõiduki omanikuna.
2. Kindlustusleping on tasuline kogu perioodi ulatuses, mis saab olla kuni 12 kuud. Kui kindlustusleping lõpeb, siis võib sõiduk olla kuni 12 kuud kindlustuslepinguta. See lahendab kõigi hooajasõidukite probleemi. Midagi ise teha ei ole vaja, keegi mingit raha ei nõua. Küll aga tuleb arvestada sellega, et selle 12 kuu jooksul selle sõidukiga kahju tekitamisel viimane kindlustusselts küll hüvitab kannatanule kahju, kuid nõuab selle kindlustusvõtjalt (st sõiduki omanikult, mitte juhilt) sisse.
3. Kui möödub 12 kuud viimasest kindlustuslepingust, st viimasest tasutud kindlustuskaitse lõpust, siis kohaldatakse Eesti Liikluskindlustuse Fondi poolt sõidukile automaatne kindlustuskaitse. Esmalt 30 päevaks, seejärel 90 päeva kaupa. Makse on kahtlemata suurem, kui tavakindlustusel, kuna selliseid kindlustusi ei ole palju, raha kättesaamine problemaatiline jne. Seetõttu on kindlustus kallim, kuna sellise seltskonna liikmete tekitatud kahjud peab sama seltskonna teiste liikmete maksetega katma. Süsteem soosib seda, et otsitakse vabatahtlikult kindlustusselts, kus saab odavamalt hakkama või kustutatakse sõiduk registrist. Lisaks automaatse kindlustuskaitse eest tasumise kohustusele tuleb kahju tekitanud sõiduki omanikul tasuda ka omavastutus 640 eurot.

Seega võrreldes tänase olukorraga tuleb igal autoomanikul arvestada, et 12 kuu möödumisel viimase kindlustuslepingu lõppemisest tuleb arvestada esmalt 30-päevase automaatse kindlustuskaitsega. See on aga välditav lihtsate meetmetega ning tasuta. Võtmeks on sõiduki registrist kustutamine.

Minu hinnangul on muutunud sõidukite registrist kustutamine konkreetsemaks ning vanatehnikahuvilistele lihtsamaks:
1. Kõik sõidukid, mis on lammutatud või hävinenud enne 01.05.2004, saab registrist kustutada lammutustõendit esitamata. Otse loomulikult tähendab see, et lammutatud või hävinud sõiduk ei ole pärast seda kuupäeva läbinud ülevaatust või osalenud liikluses. Muus osas tuleb registripidajal lihtsalt uskuda, et sõiduk ka tegelikult on hävinenud. See viis eeldab omaniku enda tahteavaldust registrile ja toob kaasa lõpliku kustutamise registrist.
2. Uue regulatsiooni maasikas selle foorumi kasutajate jaoks on aga liiklusseaduse § 77 lg 8.2, mis näeb ette, et kui on möödunud 2 aastat viimasest ülevaatusest JA viimase kindlustuspoliisi kehtivusest, siis peatub registrikanne automaatselt. Registrikande peatumine tähendab seda, et liiklusregistrist kustutatakse sõiduki andmed kuni registrikande taastamiseni. Taastamine toimub tehnoülevaatuse läbimisega. Seejuures võib ülevaatuspunkti sõita ohtlike rikete puudumisel ka ise.

Aritmeetiliselt tekib olukord, kus tuleb sõidukit samaaegselt hoida 2 aastat ülevaatuseta ja maksmata kindlustusega olukorras, kus automaatne kindlustuskaitse rakendub juba 12 kuu möödudes viimase kindlustuspoliisi lõppemisest. See auk on ületatav sõiduki ajutiselt registrist kustutamisega, mida saab teha perioodiga 1-24 kuud. Olen ise arvuti kaudu teinud ajutise registrist kustutamise toimingu ning see võttis aega mõne minuti. Ja ma ei ole mingi eriline IT-spetsialist. Kui arvuti kasutamisel tekib tõrge, siis järgmine kord Maanteeameti liiklusregistri büroosse sattudes tehke vastav toiming ära kohapeal. Seaduse jõustumiseni on jäänud 5,5 kuud, peaks jõudma küll aega planeerida. Minu tagasihoidlikul hinnangul peaks selline regulatsioon lahendama ära olulise osa probleemidest, mis kaasnevad nö seisvate sõidukitega. Seejuures viisil, mis ei nõua sõiduki omanikult mingit pingutavat tegevust. Seejuures ei too see kaasa kulusid. Kui sõidukit ei ole registris, siis ei nõuta sellele kindlustuslepingu sõlmimist ning automaatset kindlustuskaitset.

Juhin siiski tähelepanu sellele, et sõiduki registrist kustutamine või registrikande peatumine ei muuda olematuks kohustust hüvitada kannatanutele kahju. Seda teeb ikkagi Liikluskindlustuse Fond, kes nõuab seejärel kahju sisse sõiduki omanikult.

Kõik me oleme inimesed ning aeg-ajalt unustame asju. Igal unustamisel on hind. Olen ka ise pidanud oma hajameelsuse tõttu kahju kandma. Loodan südamest, et viitsisite eeltoodu rahulikult läbi lugeda ja võib-olla isegi kaks korda. Ma ise lugesin mitu korda läbi enne kui postitasin ja loodan, et vähemalt mingil määral sai pilt selgemaks. Elu ongi selline, foorumis kirumine ei muuda seda paremaks.

Indrek Sirk
indrek.sirk@mail.ee, telefon 5136991
Vasta

Vabandan, kui kedagi kuidagi solvasin.
Suured tänud hr Indrek Sirk!
Loodetavasti saab ksf Marko ka hr Riisalult kunagi vastuse.
Vasta

(12-04-2014, 12:08 PM)indreksirk Kirjutas:  ...
3. Kui möödub 12 kuud viimasest kindlustuslepingust, st viimasest tasutud kindlustuskaitse lõpust, siis kohaldatakse Eesti Liikluskindlustuse Fondi poolt sõidukile automaatne kindlustuskaitse. Esmalt 30 päevaks, seejärel 90 päeva kaupa.
...
2. Uue regulatsiooni maasikas selle foorumi kasutajate jaoks on aga liiklusseaduse § 77 lg 8.2, mis näeb ette, et kui on möödunud 2 aastat viimasest ülevaatusest JA viimase kindlustuspoliisi kehtivusest, siis peatub registrikanne automaatselt.
...
Mul tekivad küsimused just nö üleminekuperioodi kohta. St et mul seisab auto garaažis, praegusel ajal on leping olemas, viimasest poliisist on oma 3-4 aastat möödas.
nüüd kas hakatakse lepingu lõpust?? millal see on? automaatset kindlustust pakkuma või peatub registrikanne automaatselt.

Ülejäänud vanad sõidukid on viimase 14 aasta jooksul vähemalt paberivabast ARKist vaadates ära kadunud, uue eesti teh. passid alles ja autod ka ... muidugi pole oma 15+ aastat sõitnud, vä aeg-ajal kuuri alt õue ja tagasi, kui midagi vaja kätte saada. Kas need saab ka vajadusel registrisse tagasi?
Vasta

Nüüd siis on jäänud ka mulle üks küsimus targematele. Ja mulle tundub,et sellele küsimusele peaks tegelt vastama kindlustusselts....kellele ma hulga raha olen sisse toonud....Wink Küsin vast ka sealt...et kuidas või mis... aga järsku kedagi huvitab lugeda....
Nimelt kui peaks mälu alt vedama.... ja unustan mõne sõiduki kindlustamata,kas siis kindlustusselts ka aitab meelde tuletada......et näe sul kindlustus lõppenud ja aasta hakkab täis saama... teeme sulle näe mitmekordse hinnaga kindlustuse 30- neks päevaks.... või pannakse litaki ära....Big Grin No pärast annab ju rahaga siluda... Kokkuhoiu mõttes muidugi tuleks asjad ennem ise ära teha...aga nagu on teada,elus juhtub igasuguseid asju ja unustamine on ka inimlik.....Big Grin

Küsimusi on muidugi veel enda jaoks tekkinud,üks näiteks selline:
Ostan turult(ajalehe kuulutuse peale) vanema autuloksi. Näiteks Ford Sierra....(mängultBig Grin teate küll lapsepõlvest.....eksju...) Maksan selle eest näiteks 11 tuhat. Auto on korralik ja omanik väidab...et ka haruldane mudel jne....peamiselt jutt selleks,et mina täiesti asjast mitteteadjana selle ikka ära ostaks.....Wink Mulle ju auto meeldib ja miks mitte. Saan siis värskeks uueks omanikuks ja peale mõnda aega sõitmist keerab keegi joodik oma autoga ette ja läbustab mu "kalli" auto veel ümmargusemaks kui ennem. Kindlustusse pöördudes vangutatakse pead ja öeldakse,et seda autot ei tasu korda teha...liiga läbi. Maksame raha välja----näiteks mängult-5000 ..... Mina muidugi põrutan kohe,et mis! Ma maksin 11 tuhhi ja teie maksate ainult 5 tuh. No siis lüüakse mingi tark raamat lahti kus on turuhinnad........mis on isegi alla 5 tuhande.... Ja veel öeldakse mulle,et te ei pea nii kallilt autot ostma...... oma viga siis.... Ja kui tahad oma raha kätte saada...pöördu lõhkuja poole....las maksab ise ja kui ei ,võid pöörduda kohtu poole....... jne. Seega maksin autost liiga palju ja ise olen süüdi....... pühi suu puhtaks. See on juba vana lugu tegelt aga...
Huvitav kas sihuke lugu jätkub ka uue seaduse aegu...... või on ka midagi muutunud.... St. autole kulunud tegelikke kulutusi ei taha ju vist keegi kinni taguda...olgu su auto nii korras kui tahes. Võib ju olla ka hästi vana ja korralik auto aga kuidas sel juhul asjad toimuvad kindlustuses.....võib vist ainult arvata... Või peaks oma auto juures tehtud remondid videosse võtma.....näiteks 1000 tundi....Big Grin



Aga enamusele küsimustele sain vastuse klubikaaslaselt ksf. indreksirgilt ja suured tänud talle põhjalike vastuste eest!
Vasta

Seda teavitamise asja tahaks isegi teadaWink

Karateturbo-kolm purki ja tiguWink
Vasta

see on läbinisti mäda asi.
kellegi karvane käsi on mängus.
ma veel kuidagimoodi ehk üritaksin aru saada sisteemist, kus kindlustuse otsa saamisel see kohemaid automaatselt uueneb.
a mis krdi point sellel vaheaastal on? lõhnab väga selle järgi, et suure papi kasseerimine on asja ainus eesmärk.
ja hoopiski ei saa ma aru sellest kümne tuhande kroonisest omavastutusest. olen ise süüdlasena kõkse teinud ja mulle on teised sisse sõitnud ja põle matsud kunagi nõnna palju maksnud. seega siis näikse nii olevat, et kõigi pisemate kõksude puhul on kindlustus edaspidi ainult nime poolest olemas. päriselus tuleb ikke ise maksta.
kindlustus siis luhvtitab oma sajalisi alles siis kui emexi mats tehakse.
ja muidugi räägitakse ümberringi paksu ja ilusat roosat juttu sellest kui hea ikka kõik on ja kuipalju paremaks veel edaspidi saab.
masendav.
täiesti masendav.
Vasta

(13-04-2014, 11:08 AM)diesel Kirjutas:  ...ja hoopiski ei saa ma aru sellest kümne tuhande kroonisest omavastutusest. ...
No mina saan seadusest niimoodi aru, et omavastutus tekib ainult automaatse kindlustuskaitsega.
Ja selle tekkimise vastu aitab näiteks kindlustusmaakleri kasutamine, kes saadab kaks nädalat enne kindlustuse lõppu vastava hoiatuse. Ja tabeli, kust saad enda jaoks parima seltsi valida.
Vasta

(11-04-2014, 19:55 PM)Sm.Autojuht Kirjutas:  Inglismaal on juhi kindlustus.Kõik kes peres soovivad autot kasutada, peavad omama isikliku poliisi

No see on sul mingi "poolik" värk ... UK-s on kindlustusi rohkem, kui meil kunagi kokku on olnud ... vähemalt niipaljuke, kui mul seda elus vaja on olnud, siis UK-s on klindustamine nagu paradiisis ... iseasi mis see jama maksab.

Ja antud teemasse, siis UK-s saab auto saata tigupostikirjaga SORN-i ja keegi ei kiunu enam sinu kallal.

Dad.
Vasta

Mul on kahel autorümbal maksevaba tähtajatu leping peal. Aastaid juba. Keegi pole tülitanud. Pean muidugi üle uurima, kuidas see situatsioon uue seadusega haakuma hakkab.
Vasta

(14-04-2014, 05:44 AM)Janka Kirjutas:  Mul on kahel autorümbal maksevaba tähtajatu leping peal. Aastaid juba. Keegi pole tülitanud. Pean muidugi üle uurima, kuidas see situatsioon uue seadusega haakuma hakkab.
sama siin -maksevaba tähtajatu leping ja nagu paberivabast ARKist uurides selgus et mõned neist on minu hingekirjast kadunud Sad ( mille viimane ülevaatus jäi ca 2000 aasta kanti), ei tea kas lõplikult? 2009 või 2010 viimati ülevaadatud pill on küll hulga punaste kirjetega alles ...
Vasta

Eks vanad masinad on vanas registris ja seda ei näe ilmselt ka kindlustusfirmad. Ma ei saanud ülevaatustki teha enne kui passi ära vahetasin.Aga kadunud pole nad kuhugi.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 3 külali(st)ne