Liikluskindlustuse maffia!!!

(03-10-2014, 09:30 AM)indreksirk Kirjutas:  
(03-10-2014, 08:46 AM)tarko Kirjutas:  
(02-10-2014, 17:25 PM)indreksirk Kirjutas:  4. Kindlustusandjal on kohustus sõlmida kuni 30-päevane kindlustus ka sõidukile, mille registrikanne on peatatud (Liikluskindlustuse seaduse § 14 lg 3)...

Mida see lause lahtiseletatult tähendab? 

See tähendab, et kui liiklusregister on registrikande peatanud LS § 77 lg 8-2 alusel seoses sellega, et sõiduki viimase liikluskindlustuse lepingu ja ülevaatuse lõppemisest on möödunud rohkem kui 2 aastat, siis vaatamata asjaolule, et sõiduk ei ole liiklusregistris registreeritud ja ei ole seetõttu kohustatud olema kindlustatud, siis kindlustushuvi korral ei või kindlustusselts keelduda selle kindlustamisest. Eelkõige on see vajalik selleks, et sõita kindlustatud sõidukiga remondikohta, liiklusregistri büroosse või ülevaatusele. See oli vastus esitatud küsimusele, et kuidas ma selle peatatud registrikandega sõidukiga saan sõita ülevaatusele omamata kindlustust. 

Registrikande peatamine liiklusregistri poolt ning sõiduki ajutine registrist kustutamine sõiduki omaniku poolt on tegelikult sarnase tähendusega tegevused, kuigi toimingu teostamise alused ja toimingu läbiviija on erinevad isikud. Mõlemal juhul ei ole sõiduk liiklusregistris ning selle kindlustamise kohustus puudub (samas on ka keeld kasutada teeliikluses). Kui registrikanne on peatatud, siis on kindlustusseltsil kohustus teha kuni 30 päevaks kindlustus, kui omanik on ise ajutiselt kustutanud registrist, siis kindlustusseltsil sellist kohustust ei ole, kuid ta võib siiski kindlustuslepingu sõlmida. 

Indrek Sirk

Peaks saama küll. Aga ülalpool on lugupeetav ksf! kenasti kirjutanud, et peab saama kuuks ajaks teha, et ülevaatusele minna. Ning kui saab, peaks seda saama teha ka läbi netikeskkonna. Kuidagi nüri tundub anno 2015 minna paberpassiga kindlustust tegema kindlustuse peamajja vastavate volitstega klienditeenindaja juurde...

Või teeb süsteem siin vahet, on automaagiliselt arvelt kukkunud seoses tähtaegade saabumisega või on autoomanik ise aktiivne olnud ja registrist ajutiselt eemaldanud? Mis on tavainimesele pehmelt öeldes ebaloogiline, kuigi juristi jaoks võib olla oluline vahe, mil viisil sõiduk ajutiselt arvelt kustutatute hulka arvatud on.

(27-01-2015, 16:42 PM)zazik Kirjutas:  Aga arvele peaks saama võtta ju ise läbi e-teeninduse. Arvelt maasoleva sõidukiga nagunii liigelda ei tohi, sõltumata kindlustuse olemasolust. Võtad arvele, siis tohid ilma TÜV-ta sõita remondikohta ja ülevaatuspunkti.
Vasta

oeh, sõidukile mis on ajutiselt arvelt maas saab ka kindlustust teha, kuid periood peab olema lühem kui kuu. Kui paned pikema aja siis ei luba tõesti teha ning kui sõiduk on ajutiselt arvelt maas, kuid kindlustus tehtud kuuks ajaks, siis ei keela Sul keegi sellega garaasi või ülevaatuspunkti sõita...   

'Per cogo, non per mico' (Edasi kompressiooni, mitte sädemega)
https://www.facebook.com/Teedehooldus/
 Ulila Jäärada FB
Vasta

(27-01-2015, 16:55 PM)mlsluik Kirjutas:  oeh, sõidukile mis on ajutiselt arvelt maas saab ka kindlustust teha, kuid periood peab olema lühem kui kuu. Kui paned pikema aja siis ei luba tõesti teha ning kui sõiduk on ajutiselt arvelt maas, kuid kindlustus tehtud kuuks ajaks, siis ei keela Sul keegi sellega garaasi või ülevaatuspunkti sõita...   

Sõita saab ka kindlustuseta, lihtsalt võib minna väga kulukaks Rolleyes

Eespool väideti, et ei saa netis teha. Minul ka eile õhtul proovides ei õnnestunud...

Täna iizi.net täitsa hakkas toimetama. Seega, kel häda, siis proovige uuesti. Cool
Vasta

täitsa toimib... ütleb ka, et rohkem ei saa teha. aga ise olen kasutanud viimasel ajal personaalse "tädi" teenust, ehk kindlustusmaakler teeb telefonikõne või e-maili peale teada andes hinna (ta tuletab aegsasti meelde juba, et peaks ostma), mis tuleb märksa odavam kui iizi.net. Et kui süsteem tõrgub, siis oma lemmikkindlustusseltsi kõne peale küsimusega, et mis hinnaks tuleb. 


Manustatud failid Pisipilt (pisipildid)
   
Vasta

(27-01-2015, 16:55 PM)mlsluik Kirjutas:  oeh, sõidukile mis on ajutiselt arvelt maas saab ka kindlustust teha, kuid periood peab olema lühem kui kuu. Kui paned pikema aja siis ei luba tõesti teha ning kui sõiduk on ajutiselt arvelt maas, kuid kindlustus tehtud kuuks ajaks, siis ei keela Sul keegi sellega garaasi või ülevaatuspunkti sõita...   

Täpselt nii on, Mersuga oli sama keiss (4,5 aastat garaažis seisnud kasutuseta) ja nüüd, kui ka ülevaatus jälle olemas, on apastraat registris sees ja kindlustuspakkumus tuli juba tavapärane ehk kuni aastani. Täitsa mõistlik 84 rubla tahaksid terve aasta eest Big Grin Selle esimese kuuajalise eest taheti 17 rutsi.
Vasta

Ma sain täna targemaks. Öeldi,et kui oled teinud kindlustuse sõidukile ja tahad katkestada,peab õite mõjuv põhjus olema. Näiteks sõiduki müük või remondiettevõtte paber,et sõiduk pika-ajalises remondis....   Seega ,kui mu saan vahepeal pooleks läheb,ei saa ma kindlustust peatada ega raha tagasi küsida..... Ja kuna olen ise oma autu mehaanik...kas saan ka ise miski arstitõendi väljastada........ oh.....
Vasta

(27-01-2015, 19:49 PM)TALUPOEG TALUJA Kirjutas:  Ma sain täna targemaks. Öeldi,et kui oled teinud kindlustuse sõidukile ja tahad katkestada,peab õite mõjuv põhjus olema. Näiteks sõiduki müük või remondiettevõtte paber,et sõiduk pika-ajalises remondis....   Seega ,kui mu saan vahepeal pooleks läheb,ei saa ma kindlustust peatada ega raha tagasi küsida..... Ja kuna olen ise oma autu mehaanik...kas saan ka ise miski arstitõendi väljastada........ oh.....

Nonohh, mõnel klienditeenendajad vist täna paha tuju olnud... Üldiselt tartu meestele soovitan tähe tn kindlustusest'i, seal lõpetatakse ja alustatakse igasuguseid poliise mida vähegi vaja võib minna.

'Per cogo, non per mico' (Edasi kompressiooni, mitte sädemega)
https://www.facebook.com/Teedehooldus/
 Ulila Jäärada FB
Vasta

Selles suhtes Meelisel õigus, pole vaja asjata paanikat teha.


Vasta

nii, just 5 min tagasi sattusin uue seaduse kammitsatesse:
ostsin nov auto mis oli ajutiselt arvelt maas (ehk poln teda kindlustatud, ega tüv-i), oli siis vaja taga sõita ja kindlustuse saab teha seljuhul max 1 kuuks, sai see tehtud ja auto ka ümber regatud ehk siis nendest tegevustest eeldasin, et auto on nüüd arvel ja asi korras. Täna tekkis soov siis autoga liiklusesse siseneda, ehk siis teha kindlustus ja homme tüv, aga ennäe imet igasugu kodulehed pakuvad mulle küll kindlustus makselt jne aga seda sõlmida ei lase,  helistansin siis kindlustusse ja selgus, et auto ikkagi arvel pole (hoolimatta, et vahepel tehti kindlustus ja omanikuvahetus), seega jätkuvalt saab teha kindlustust max 1 kuuks
ega midagi muud üle ei jäänud tegin siis kuuks (õnneks minul pole rahaliselt suurt vahet, sest mudidu oleks olnud kuu 12.- 2kuud 15.- ja 3 kuud 18.-) 15.- eest
see on küll natuke n.ss, sest arvestasin  sellega, et kas üks ehk kindlustus või tüv peab olema tehtud, et uuesti automaatselt arvele läheb (antud juhul oli veel omaniku vahetus ka), aga tüv-i ju ilma kindlustusega ei sõida
ei tahtnud riskiga, aga oleks võind proovida tüv-i teha ilma kindalustusetta, ehk mis siis saab
Vasta

Mitte midagi ei saa, eespool ju kirjutasin et üv punktil on sügavalt savi kas sul on kindlustus vöi mitte. Kui muidugi nüüd uue kindlustusseaduse valguses miskit ümber pole käkitud jälle...kunagi oli see aeg, kus ei saanud teha üv ilma kindlustuseta.
Ja kui sul praegu on auto enda nimel, siis peaksid ju netist saama arvele panna, kui on ise arvelt maha vöetud?

Karateturbo-kolm purki ja tiguWink
Vasta

Suure müra sees on info jäänud ilmselt kahe silma vahele. 12.04.2014 postituses küll sellele viitasin, aga siinkohal kordan üle. Kui sõiduki registrikanne on peatunud seoses sellega, et viimase ülevaatuse JA kindlustuslepingu lõppemisest on möödunud 2 aastat, siis registrikanne taastub alles pärast tehnonõuetele vastavuse kontrolli (ehk tehnoülevaatuse) läbimist. Nii on see kirjas LS § 77 lg 8.3. Üksnes kindlustuse tegemine või ka omanikuvahetus ei taasta peatunud registrikannet. See tähendab, et kindlustuslepingu sõlmimine ei too sõidukit automaatselt registrisse, vaid registrikanne on ikkagi peatatud. Niiviisi võib 1 kuu kaupa lõpmatuseni kindlustusi sõlmida, nt ei õnnestu ülevaatust läbida ja auto ikkagi jääb seisma. 

Tehnonõuetele vastavuse kontrolli läbimiseks ei ole kindlustusleping vajalik, kuna tehnonõuetele vastavuse kontroll ei ole teeliikluses osalemine. Kohalejõudmine on iseküsimus. Kui seda ei tehta haagisel, siis on kindlustusleping vajalik. Aga see kindlustusleping ei taasta automaatselt registrikannet. 


Kas see on hea või halb regulatsioon, on iseküsimus. 
Vasta

selge, kui seadus siis seadus, lihtsalt targem jälle (kes see ikka jõuab neid pragaraffe läbi lugeda), 
niipalju olen arusaanud et kui auto arvelt maas pole, siis tuleks vähemalt iga aasta 1x kindlustada, et mitte saada karesse seda sundmakset
aga nagu minu tänane "seiklus" näitas, et pole (ja ei peagi) tavainimene sellega kursis olema, ning ka kindlustus agendil läks ka ca 5 min aega ennea kui ta asjast aru sai, aga lõpp hea, kõik hea
Vasta

(30-01-2015, 22:23 PM)indreksirk Kirjutas:  Suure müra sees on info jäänud ilmselt kahe silma vahele. 12.04.2014 postituses küll sellele viitasin, aga siinkohal kordan üle. Kui sõiduki registrikanne on peatunud seoses sellega, et viimase ülevaatuse JA kindlustuslepingu lõppemisest on möödunud 2 aastat, siis registrikanne taastub alles pärast tehnonõuetele vastavuse kontrolli (ehk tehnoülevaatuse) läbimist. Nii on see kirjas LS § 77 lg 8.3. Üksnes kindlustuse tegemine või ka omanikuvahetus ei taasta peatunud registrikannet. See tähendab, et kindlustuslepingu sõlmimine ei too sõidukit automaatselt registrisse, vaid registrikanne on ikkagi peatatud. Niiviisi võib 1 kuu kaupa lõpmatuseni kindlustusi sõlmida, nt ei õnnestu ülevaatust läbida ja auto ikkagi jääb seisma. 

Tehnonõuetele vastavuse kontrolli läbimiseks ei ole kindlustusleping vajalik, kuna tehnonõuetele vastavuse kontroll ei ole teeliikluses osalemine. Kohalejõudmine on iseküsimus. Kui seda ei tehta haagisel, siis on kindlustusleping vajalik. Aga see kindlustusleping ei taasta automaatselt registrikannet. 


Kas see on hea või halb regulatsioon, on iseküsimus. 

Põgusa otsimisega ei suutnud tuvastada, kas Jossu poolt uuesti teema tõstatanud küsimusele vastus kuskil peidus on.

Lühidalt probleemikirjeldus: Mul on auto, seisnud rohkem kui 2 aastat, uue seaduse kohaselt automaatselt registrist kustutatud. Kindlustuspoliisi saab mittearvelolevale sõidukile sõlmida maksimaalselt 1 kuuks.

Küsimus: Kas automaatselt arvelt maha võetud sõidukit on ENNE TÜV läbimist võimalik ise arvele võtta ja seeläbi pääseda sellest täiendavast 1 kuu poliisist? Või on automaatselt registrist maha võetud sõiduki puhul registrisse ennistamine võimalik ainult TÜV läbimise kaudu?
Vasta

(31-01-2015, 02:13 AM)zazik Kirjutas:  Küsimus: Kas automaatselt arvelt maha võetud sõidukit on ENNE TÜV läbimist võimalik ise arvele võtta ja seeläbi pääseda sellest täiendavast 1 kuu poliisist? Või on automaatselt registrist maha võetud sõiduki puhul registrisse ennistamine võimalik ainult TÜV läbimise kaudu?

Loogiliselt võttes on ju nii, et kui ülevaatuse mitteläbimine, rohkem, kui kahe aasta jooksul, on põhjuseks registrist kustutamisele, siis saab olla registrisse tagasi kandmise aluseks, selle kustutamise põhjuse kõrvaldamine, e. ülevaatuse läbimine.
See on ainult minu loogika ja ei pruugi juriidiliselt pädev olla...
Vasta

Kuna registrikande peatamine on automaatne toiming, mille teeb registripidaja ning kande taastamiseks on samuti ette nähtud automaatne kord, siis ise omal tahtega registrikannet taastada ei saa. Proovisin füüsiliselt ühe oma sõidukiga seda teha ning ka infotehnoloogiliselt selleks võimalus puudub. 

Püüan uurida, mis on selle olukorra põhjuseks. Iseenesest võiks ju olla võimalik ka ise registrikanne taastada, et saada kohe pikemaks ajaks teha kindlustus. Ja liiklusseaduse regulatsioon seda ka ei keela. Annan teada, kui olen saanud pädeva vastuse. 
Vasta

(31-01-2015, 14:28 PM)indreksirk Kirjutas:  Püüan uurida, mis on selle olukorra põhjuseks. Iseenesest võiks ju olla võimalik ka ise registrikanne taastada, et saada kohe pikemaks ajaks teha kindlustus. Ja liiklusseaduse regulatsioon seda ka ei keela. Annan teada, kui olen saanud pädeva vastuse. 

Sellele küsimusele ootaks isegi vastust, igatahes tänud juba ette asja uurimast. Wink

'Per cogo, non per mico' (Edasi kompressiooni, mitte sädemega)
https://www.facebook.com/Teedehooldus/
 Ulila Jäärada FB
Vasta

http://tarbija24.postimees.ee/3078219/lu...auto-ostja
Vasta

see lauri võiks omale mingi muu ameti otsida, ma lugesin 3x selle juttu läbi ja pärsi selgeks ei saanudki, kumb siis vastutab, kas ei saak eesti keeles vastata, et jah vatutav lepinguga ostja või ei ja jutul lõpp, kui ma mingit juriidikat tahan lugeda siis saan ju tellida vastavat kirjanust
Vasta

(03-02-2015, 22:35 PM)supp Kirjutas:  see lauri võiks omale mingi muu ameti otsida, ma lugesin 3x selle juttu läbi ja pärsi selgeks ei saanudki, kumb siis vastutab, kas ei saak eesti keeles vastata, et jah vatutav lepinguga ostja või ei ja jutul lõpp, kui ma mingit juriidikat tahan lugeda siis saan ju tellida vastavat kirjanust

Sealt rubriigist ei saa kunagi normaalseid vastuseid (nagu ka ametiasutustest, kust neid vastuseid tavaliselt hangitakse).

See on mingi tänapäeva sündroom, et ükski ametnik ei tõlgi asju inimkeelde vaid pritsitakse puhast kantseliiti. Meil siin on isegi vedanud, et Indrek viitsib mõnikord mõnda asja ka eesti keeles selgitada.


Antud küsimuse vastusest sain mina oma kivipeaga aru, et kindlustus esitab nõude ikkagi registrijärgsele "omanikule" ja see peab siis ise tõestama, et ta kaamel pole.
Vasta

Asjaõigus seadus (oli vast seändne?) ütleb selle kohta kenasti: omand ja vastutus muutub lepingu alusel, Liiklusregister lihtsalt kogub infot vms väljend oli nende suust viimati.
vormistasid paberil ostu-müügi, hea kui seal ka märkus uue omaniku registri muudatuste tegemise aja kohta sees ja kõik. Kui tärmin möödas, marsid registri uksest sisse, uurid seisu, näitad paberit ja kui vaja võtad arvelt maha, laisad teevad netis. Kui peale lepingu tegemist kindlustus lõppeb, siis pole see enam pmst Sinu asi.

Võrreldes asjaajamisele kuluvat aega ja formaalsuseid (ja hindu) siis pole meil s----gi vinguda. Minge tehke "vahtralehega" kindlustus "325 bemmile" Brittide juures ja võrrelge. ps kui kindlustus tegemata ja auto tänaval, tuleb "emexi" kraana ja viskab kopaga kasti.


Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne