Liikluskindlustuse maffia!!!

Tänud ilusasti lahtiseletamise eest.  Kuid minule jääb mõistmatuks see, mida igal pool ametnikud reklaamivad ja ennast kiidavad, et kõik teabe enese kohta saab kodanik  eesti.ee `st.  Kuid nüüd tuleb välja et Maanteeamet on tähtsam, kui riigiportaal...  Kuidas vaatavad austatud ja hästikoolitatud seadusetundjad  sellisele ebakõlale.  Mina, kui Eesti Vabariigi kodanik läheksin MNT e-teenindusse ainult siis, kui mingi toiming liiklusvahendi või dokumentidega on hädavajalik. 
 Kas  Eesti Vabariigi kodanik on kohustatud paaniliselt otsima neti avarustest  mingit enda kohta käivat peidetud teavet, et olla kohusetundlik ja seadusekuulekas?
 Kunagi  aastaid tagasi ei saanud mobiilteenuse pakkujalt arvet oma meilikasti ja hiljem tulid ähvardavad kirjad kui ei ole tasutud.  Minu tetamisele, et pole saanud arvet, ja ei tea summat mida maksta, vastati, et kodulehel saab E-teeninduses arvet näha. Küsimusele, et miks ikkagi arvet ei saanud vastati, et nende serveris tehniline viga.
Nüüd siis küsimus, mis ka paljusi huvitab.  KUIDAS KÄITUDA ja mis õigused-kohustused linnakodanikul on. et teda "peeneks" ei tehtaks. ? 
Kes võtab vastutuse?

Ps. Toimetan ettevõtlusega juba 19. aastat ja kui mõni firma minule arvet ei saada, siis mina seda raha kah pakkuma ei hakka, kuna raamatupidamises ei saa seda ju maha kanda   Äri on karm ja peab olema ju kasumlik, nagu suured tegijad telekast õpetavad.

Tegelikult on alati kõige ohtlikumad inimesed ühiskonnas truualamlikud käsutäitjad kelle ainuke soov on
                                           OLLA KEEGI JA SILMA PAISTA
Vasta

(03-09-2015, 20:52 PM)h2rra Kirjutas:  ....ja kui mõni firma minule arvet ei saada, siis mina seda raha kah pakkuma ei hakka, kuna raamatupidamises ei saa seda ju maha kanda   Äri on karm ja peab olema ju kasumlik, nagu suured tegijad telekast õpetavad.

Hea raamatupidaja võib peale arvete mõne väiksema küla või valla maha kanda, kõvemad tegijad kannavad terveid panku ja riike maha...   Toungue

'Per cogo, non per mico' (Edasi kompressiooni, mitte sädemega)
https://www.facebook.com/Teedehooldus/
 Ulila Jäärada FB
Vasta

Täitsa nõus härraga,ma ka uurisin ja jäi selline tunne,et midagi on nihu.... muudkui otsi ja tuhla.  Mina ikka leidsin lõpuks aga mida teevad vanainimesed.....  Mina ka ei saa aru,miks tehakse lihtinimese jaoks kõik asjad keeruliseks.... Vanasti oli kaupmeestel hea reklaam--Nõudke kaupa! Praegu on sama lugu. Eesti Vabariigi nimel! Tehke nii,et asi oleks arusaadav ja lihtne! Punkt.
Vasta

Minul ka selline tunne, et tee iga aasta 1 päevaks kindlustus ja siis teen arvutisse ja telefoni teavituse, et aastapärast uuesti teeksin jne.
Kuskil ei ole lahti seletatud mis on see vanasõiduk, mida ei pea kindlustama.
Mõne kodaniku jaoks on vanasõiduk, millel sai täis tuhatoos teine sõidab 25 aasta vana autoga ja peab seda oma uueks sõidukiks.
Vaatasin, et 40 € kuus sundkindlustus kui mul enamik autosid on sellise aasta kindlustusega.
Vasta

tsikliga sõidan suvel 3kuud ja siis talveks kannan arvelt maha?



Vasta

(03-09-2015, 22:51 PM)Jossu Kirjutas:  tsikliga sõidan suvel 3kuud ja siis talveks kannan arvelt maha?
haagissuvila sama

Tegelikult on alati kõige ohtlikumad inimesed ühiskonnas truualamlikud käsutäitjad kelle ainuke soov on
                                           OLLA KEEGI JA SILMA PAISTA
Vasta

Tüütu see värk,kuid  pole ju midagi keerulist asi enesele selgeks teha!
Pole see otsimine nii raske midagi, ja kuskile e-teenindusse pole kah vaja sisse logida et teada saada.
Lähed näituseks LKF lehele http://https://vs.lkf.ee/pls/xlk/!sysadm...pose=DRIVE
paned päringusse sõiduki reg. märgi , vajutad otsi ja tulebki vastus.
minu ühe auto puhul paraku selline mis nõuab tegutsemist  ehk siis reg.kande peatamist (või uut poliisi )
Kindlustuspoliis ei kehti antud kuupäeval. Sõidukiga ei tohi liigelda.Kindlustuspoliis ei kehti antud kuupäeval. Sõidukiga ei tohi liigelda.
Sundkindlustus tekib sõidukile alates 08.11.2015.

Sundkindlustust tuleb vältida, sest see on tavalisest liikluskindlustusest märkimisväärselt kallim ja kahju põhjustamisel esitab LKF põhjustajale 640-eurose tagasinõude. Kui sõidukit ei kasutata, tuleb sõiduk liiklusregistrist kustutada. Kui sõidukit kasutatakse, tuleb sõlmida liikluskindlustuse leping.

Teistega masinatega lihtsam sest TÜV- ist ja viimasest poliisist möödas üle kahe aasta
Sõiduki registrikanne liiklusregistris on peatatud.
Kindlustuskaitse
Kindlustuspoliis ei kehti antud kuupäeval. Sõidukiga ei tohi liigelda.
 
või Maanteeameti lehelt http://https://eteenindus.mnt.ee/public/...ntroll.jsf  sisselogimata saab teada
  • Sõiduk kantakse registrisse peale tehnoülevaatuse läbimist ja kindlustuslepingu sõlmimist

    ja kuigi ksf  indreksirk tänane postitus on ka väikses kirjas (copypaste?), soovitan soojalt see oma aju kasutades läbi lugeda. Mõtlev inimene saab loetust aru
Vasta

(03-09-2015, 22:51 PM)Jossu Kirjutas:  tsikliga sõidan suvel 3kuud ja siis talveks kannan arvelt maha?

Kui iga suvi sõidad, pole ühtegi lisaliigutust vaja teha. Kui teed kasvõi 1 päevaks poliisi, siis on aasta peale poliisi lõppu muretu.
Tuleb lihtsalt meeles pidada rohkem. Kui "ehitama" hakkad, võtad arvelt maha.


Mul on ainsaks "murelapseks" praegu valge Golf, viimati sõitis Talverallil, poliis lõppes vist märtsis. Sellega pean otsustama veel, kas äratan veel üheks Talveralliks ellu või võtan arvelt maha talvel. Teised masinad, mis kauem seisnud või sel aastal sõitnud, nendega pole küsimustki.
Vasta

Poliis võib lõppeda millal iganes hiljem. 12 kuud aeg läheb käima siis, kui oli viimane päev õigus juriidiliselt liiklusvahendit kasutada. see tähendab et päev, millal kehtisid koos nii kindlustus, kui ka ülevaatus.

 Kas olen õigesti mõistnud seadusandjate üllitist?

Tegelikult on alati kõige ohtlikumad inimesed ühiskonnas truualamlikud käsutäitjad kelle ainuke soov on
                                           OLLA KEEGI JA SILMA PAISTA
Vasta

(04-09-2015, 08:01 AM)h2rra Kirjutas:  Poliis võib lõppeda millal iganes hiljem. 12 kuud aeg läheb käima siis, kui oli viimane päev õigus juriidiliselt liiklusvahendit kasutada. see tähendab et päev, millal kehtisid koos nii kindlustus, kui ka ülevaatus.

 Kas olen õigesti mõistnud seadusandjate üllitist?

Siiski käib jutt kindlustusest.
Vasta

Huvitav, mis saab neist õnnetukestest, kes oma masina müünud, järgmine omanik pole aga ümber kirjutanud. On ju mõnel masinal lausa 3 ja enam müügilepingut.
Et esimene nõue tuleb ikka passijärgsele omanikule. Heal juhul saab too teada anda, et auto müüdud jne. Kuid kui leping kadunud ? Kes siis nõude saab ?
Kris

Rohkem kapotti all Big Grin
Vasta

Omal ka paar autot müüdud hiljuti, ise jalutasin järgmine päev arki ja teatasin omaniku vahetusest, see annab 5 päeva aega uuele omanikule, et arvele võta, muidu läheb arvelt maha ajutiselt.
Vasta

Müüja saab võõrandamisest teada anda - vt lks §77lg 8 p 1 (https://www.riigiteataja.ee/akt/11703201...tiv#para77), tulemuseks ajutine kustutamine. Endal värskelt läbi tehtud, kustutati paari tunni jooksul teate edastamisest. (Edit: või vähemalt oli selle ajaga minu nimelt maas, ei tea, mis tähtaegu uuele omanikule anti).
Vasta

Pole küll otseselt liikluskindlustuse rida, kvalifitseerub rohkem ehk varjatud reklaami alla, kuid huvitav teada ikka seesuguseid asju.  Mingil määral seondub ka autondusega. Panen igaks juhuks lingi ja jutu eraldi.


Värvimistöödega said kannatada 65 parklas seisnud autot

If Kindlustuse klient põhjustas Tallinnas värvimistöid tehes kahju 65 parklas seisnud sõidukile kogusummas 85 000 eurot. Kuna ettevõttel oli sõlmitud vastutuskindlustus, hüvitab kahjud If Kindlustus.

Värvimistöid teostades kasutati värvi edasikandumise takistamiseks ka ettenähtud katteid, kuid tuul vedas katete alt värvitolmu siiski kõrvalasuvas parklas seisnud sõidukitele. Kõnealuse juhtumi põhjustanud ehitusettevõtte juht tunnistas, et kindlustuse abita ei suudaks nad pärast sedavõrd suurt kahjunõuet enam äritegevusega jätkata.

If Kindlustuse vastutuskindlustuse tootejuhi Aune Pärna sõnul ei saa ka kõiki ohutus- ning ettevaatusabinõusid järgides olla lõpuni kindel, et ettevõtte tegevus halbade asjaolude kokku langedes kellelegi kahju ei tekita. «Ettevõtete juhid peaksid väga tõsiselt hindama riske ja analüüsima, kui suure kahjuga suudab ettevõte ise hakkama saada ning millisest summast alates vajatakse kindlustuse abi. Teistele tekitatud kahjud võivad küündida sadadesse tuhandetesse eurodesse ning kindlustuseta ei pruugi ettevõte enam oma tegevust jätkata ja kannatanutele jäävad kahjud korvamata,» lisas Pärn.

Tänaseks on selle juhtumiga seoses Ifi poole pöördunud 65 sõiduki omanikku ning paljud neist on juba sõiduriista võõrast värvist puhtaks saanud. Kõikide sõidukite puhastamine läheb kindlustusele hinnanguliselt maksma 85 000  eurot.
Vasta

Tervitus! Kirjutaks ka siis oma seiklustest selle uue seaduse valguses. Intriigi otsijatele siin muidugi midagi ei ole, eks ma ise olen süüdi.

Lühidalt. Hobiauto garaažis, ülevaatust ei ole, sõita plaanis ei ole. Arvelt maha. Maanteeameti lehel natuke pusimist ja maas! See juhtus 4. sept.
Täna sain maanteeametist emaili, et maha võeti kaks autot. See mida tahtsin ja veel üks, millel kindlustus/ülevaatus ilusti kehtivad. Hakkasin segaduses instantse läbi helistama ja mulle tehti selgeks, et olen ikka selle ise maha võtnud ja kui sõita tahan, pean uuesti arvele võtma. Selge, ei ole mõtet vaielda, arvuti on masin. Kui hetkel on mahavõetud, siis nii on.

Arvelevõtmine e-Eestis käib kiiresti, aga uus häda! Maanteeameti lehel oli auto punane: Kindlustusleping puududb, õudne sundkindlustuse koll on kohe-kohe tulemas! Ega midagi, uuesti telefoni toru kätte ja numbreid valima. Kindlustuskompanii: kindlustus on. Maanteamet ja LKF: ei ole kindlustust. Lõpuks selgus, et selle arvelt maha katkumisega katkeb ka kindlustus. Kindlustuskompanii lubas siis olemasoleva poliisi kantida uude poliisi. Muidugi rahaliselt lähevad mõned eurod kaduma.

Ma olen 41 a. vana ja juba praegu ei saa paljudest asjadest aru. Mis siis, kui ma olen 61? 71? Miks on sellist tralli vaja? Kujutan ette, et selles keerulises süsteemis orienteerumiseks tehakse LKF-i, Maanteametisse, Kindlustustesse kümneid, sadu telefoni kõnesid. Inimesed käivad, jahuvad, ajavad asju selgitavad. See kõik ju maksab!

Lihtne reegel väldiks kogu selle segaduse: on kindlustus - võid sõita. Ei ole kindlustust - ei tohi sõita. Nii oli 1993. a. kui kohustusliku kindlustusega alustati.

Kokkuvõte on muidugi lihtne. Loll saab kirikuski peksa.
Vasta

Kristerile selline jutt,et paljud asjad ongi tehtud inimeste lollitamiseks ja aja veetmiseks,ehk seadusi teevad arvutimängude harrastajad vististi. Big Grin Et ikka põnev oleks.... inimestel pole ju midagi tarka nagunii teha. Ja selleks,et raha kätte saada,peab ju midagi tegema. Paljakskoorimisest enam ei aita.... võetakse muud nõksud ette. Võiks ju julmalt matsile ära öelda,et näe riigipiruka alustassil on serv katki ja selle remondiraha me Sinult nüüd võtame.  Aga ei....  Põnev,põnev. Vaatame mis edasi juhtub. Kinos pole enam vaja käia,kõik tuleb kodu kätte. Wink
Vasta

krister vaatab asjadele normaalse inimese ja kodaniku mätta otsast.
paraku see riigile ja muudele asjast huvitatud osapooltele midagi sisse ei too.
ja tehtigi sisteem, millest pole võimalik aru saada ja vaikimisi eeldatakse, et kodanikele saab rämeda viivisarve saata mitte millegi eest.

normaalses ühiskonnas oleks kindlustuseteema jäetud nagu oli, ehk enam-vähem selgeks ja arusaadavaks ja rahvale oleks pandud mingi täiendav maks peale. pole vahet, kas tõstetud tulumaksu või väänatud mõnele aktsiisile juurde või tehtud ausa nimega rahva koinimise ja rikaste toetamise maks.
aga meil käivad asjad teisiti.

diesel@kindlustasin just kaks seisvat masinat kuuks ajaks lihtsalt niisama. sõita pole plaanis olnud. alla kuu ei lastud teha.
Vasta

krister. Kas ülevaatus jäi kestma?

Oma kindlustuses ei saa ikkagi asju ajada.

Tere!

Annan teada, et oleme edastanud antud juhtumi materjalid Inges Kindlustus ASile kes on kahju põhjustaja Läti kindlustusseltsi esindaja Eestis. edasise käsitlemisega tegeleb Inges ja palume pöörduda küsimustes nende poole.

If P&C Insurance AS
Vasta

(29-09-2015, 20:00 PM)diesel Kirjutas:  diesel@kindlustasin just kaks seisvat masinat kuuks ajaks lihtsalt niisama. sõita pole plaanis olnud. alla kuu ei lastud teha.

Aga, miks sa arvelt maha ei võtnud ajutiselt. Saab võtta kuni 2 aastaks. E-kodanikuna toimetades on see ikkagi suhteliselt lihtne tegevus. Peale 2 aastat läheb sõiduk juba automaatselt registrist maha ning võid selle kindlustuse ära unustada. Pärast arvele saab ikka: teed kindlustuse peale (tõsi, läbi E-süsteemide võib keeruline olla ja soovitan minna mõne kindlustusfirma ukse taha: nii saad päevaks ka teha) ja sõidad ülevaatuspunkti. Peale läbitud tehnilist ÜV läheb sõiduk automaatselt uuesti arvele. Hiljuti just läbitud see teema.
Vasta

(29-09-2015, 23:01 PM)EO3322A Kirjutas:  
(29-09-2015, 22:21 PM)svenson Kirjutas:  Peale 2 aastat läheb sõiduk juba automaatselt registrist maha ning võid selle kindlustuse ära unustada.
Tere,
sellele julgeks vastu vaielda.
Ajutise registrist kustutamise perioodi möödumisel loetakse sõiduk registris olevaks.

http://www.mnt.ee/index.php?id=10603

Kui 2 aastat pole TÜV ega kindlustust olnud, siis läheb automaatselt arvelt maha. Tagasi arvele saab samuti automaatselt, kui TÜV ja kindlustus mõlemad tehtud. Ilma nende tingimusteta ei taastu registrikanne ajutise arvelt mahavõtuperioodi möödumisel, samuti ei saa seda ise taastada.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 3 külali(st)ne