Liikluskindlustuse maffia!!!

tcumen Vaheta roostes keres mootor mingi teise mootori-käraka vastu. JOKK
Vasta

No aga mine endale lähima autoriseeritud lammutaja juurde, räägi ära et tood kere sinna ja muu jätad endale, ja seda köike inimlikult.
Ma usun et kui just mingi sündinud idioodi otsa ei satu, siis saate kaubale.
Äärmisel juhul vöid ju loobuda sellest mönestkümnest eurost, mis kosu eest muidu saaksid(praegu vast hinnad all niikuinii)

Karateturbo-kolm purki ja tiguWink
Vasta

 Küllap ma sellele lahenduse leian, kasvõi iga 24 kuu takka paar klikki tehes. Big Grin Ärge minu pärast muretsege!

Ma üritasin lihtsalt üldsuse tähelepanu juhtida sellele, kui vildakalt ja kohmakalt on mõni seadus siin meie kodumaal kehtima pandud.
Otsapidi on see "sundkindlustus" selline, aga sel on ehk ainult mõni viga.
Vasta

Võtad oma auto kere, numbrid ja teh.passi ja sõidad kuusakoskisse. Nii lihtne ongi, lisaks saad veel raha ka.
Vasta

Üks väike tähelepanek, ehk siis värske kogemus.

Kui plaanis soetada liikur, mille registrikanne on peatatud (TÜV puudumine) liiklusregistri poolt, siis tasub enne plaani pidada.
Nimelt ei taastu registrikanne ainult omnikuvahetuse registreerimisega registris, vaid alles peale liikluskindlustuse sõlmimist ja TÜV läbimist. Seda ehk teadsid kõik?
Aga elus on nii, et kindlustust ei saa netis teha, vaid tuleb leida kindlustaja kontor (Morna suguses väikelinnas, kus kõik panga, side ja kindlustus asutised on klientide soovile vastu tulles kinni pandud!) , reg. tunnistus ette näidata jms. Kindlustus siis kah, vaid 30. päevaks.
Aga kui plaan veel teisest riigi otsast auto osta, siis vaid selline millega kohapeal TÜV läbida, sest muud liikumised vaid treileril...


Vasta

Kui makstud kindlustusperiood hakkab lõppema, siis tuleb mulle sellekohane teade.
Kui tekib sundkindlustuse võimalus, siis lastakse see kuu aega raha korjata, et inimene tingimata v õ l g l a s e k s teha. Miks ei ole sellisel juhul võimalik ette teatada, kui sundkindlustuse variant ootamas? (see on konkreetne ettepanek)
Ja veel. Minu tutvusringkonnas on väga palju (vanemaid) inimesi, kes arvutist/internetist ei tea midagi. Ta on oma vana auto palju aastaid tagasi maha müünud ja arvab sellega asjad korras olevat. Hea, kui müügileping, kusagil panni all, alles on.
Veel on üks väga suur hulk inimesi, minu ümbruskonnas, kes ei ela eesti inforuumis ja pole mingist sundkindlustusest midagi kuulnud. Olen järgi küsinud, seletanud, nad ei usu sellist rumalust... Loogiline on tõesti see, et pole ülevaatust (ei tohi ju liigelda!) pole vaja ka kindlustust.
Nii ajakirjandusest, kui ka siit foorumist on jäänud mulje, et räägitakse kindlustuslepingust ja kindlustuspoliisist, mõeldes sama asja. Seda vanal ajal eraldi tehtud lepingut, mis ei vajanud kindlustuspoliisi ostmist ju minu teada enam pole. Praegu on, kas tasutud kindlustuspoliis, mis on kehtiv, või on tasutud periood läbi saanud ja kindlustus puudub. Lepingut, kui sellist, enam pole. Kindlasti on suur hulk, nende 30tuh. seas neid, kes arvavad, et omal ajal sai see leping ju tehtud ja see ei vajanud siis kohustuslikku kindlustuspoliisi ostmist.
Vasta

Tsitaat hulguselt:  ## Aga kui plaan veel teisest riigi otsast auto osta, siis vaid selline millega kohapeal TÜV läbida, sest muud liikumised vaid treileril...##


Ülevaatus punkti ja sealt tagasi tohib sõita ilma ülevaatuseta, kuid kindlustus peab olema.

Tegelikult on alati kõige ohtlikumad inimesed ühiskonnas truualamlikud käsutäitjad kelle ainuke soov on
                                           OLLA KEEGI JA SILMA PAISTA
Vasta

Ajakirjandus teatas valjuhäälselt et alates 1 okt.katab riik sundkindlustusega need ja need autod nagu siin alateemas jutuks. Sissenõüe omanikele jne.Lkf  siis järelikult äriühing riigi nn. must käsi.Mind lihtsalt igasugused skandaalid Eesti riigi nimel äriühingutega teevad valvsaks.Vabandan kui kedagi solvasin.
Vasta

(03-10-2015, 11:44 AM)h2rra Kirjutas:  Tsitaat hulguselt:  ## Aga kui plaan veel teisest riigi otsast auto osta, siis vaid selline millega kohapeal TÜV läbida, sest muud liikumised vaid treileril...##


Ülevaatus punkti ja sealt tagasi tohib sõita ilma ülevaatuseta, kuid kindlustus peab olema.

Kui auto registrikanne on peatatud, siis ei tohi sellega liigelda, on sul kindlustus siis tehtud või mitte.

Parem varblane käes, kui kajakas pea kohal!
Vasta

Kui registrikanne on peatatud, siis võtan reg numbrid maha ja vean puksiiris 20 km/h taga aeglase sõiduki märk.  Kas see oleks JOKK.

Tegelikult on alati kõige ohtlikumad inimesed ühiskonnas truualamlikud käsutäitjad kelle ainuke soov on
                                           OLLA KEEGI JA SILMA PAISTA
Vasta

Et kui tahan mingi vanamehe käest osta autot siis temal on see registrist maha läinud.....kindlustus puudub.... auto muidu sõidab ja on korras. No ostan ära, kas saan seda kindlustada ise või peab vana omanik... kas mina kui uus omanik saan seda autot ülevaatusele esitada,kindlustada ...jne. siin on hulk küsimusi millest enam aru ei saa. Paras segadus. Kui olen vana omanikuga ostu-müügi lepingu teinud,lähen registrisse,kas siis saan selle auto oma arvele või peab ennem tegema TÜV. ja alles siis saan oma nimele võtta.......  Eks kõik tuleb siis oma küljekontidest läbi lasta,et selgeks saada. Lihtsam on tõesti vist treilaga koju vedada ja aeda mädanema jätta. Big Grin
Vasta

(03-10-2015, 13:17 PM)TALUPOEG TALUJA Kirjutas:  ...lähen registrisse,kas siis saan selle auto oma arvele või peab...
Kui vormistad ARKis ostu-müügi enda nimele, läheb sõiduk automaatselt arvele. Sealtmaalt tekib kohe kindlustuskohustus. Ka automaatselt. Et seda ei juhtuks, tuleb kohe ajutiselt arvelt maha võtta. Isegi mitte kohe, vaid otsekohe! Või siis kindlustus teha, ülevaatusel ära käia ja mitte autot garaaži „unustada“, vaid ikka aastas korra kindlustada. Ongi paras segadus.
Vasta

(03-10-2015, 14:57 PM)samodelkin Kirjutas:  
(03-10-2015, 13:17 PM)TALUPOEG TALUJA Kirjutas:  ...lähen registrisse,kas siis saan selle auto oma arvele või peab...
Kui vormistad ARKis ostu-müügi enda nimele, läheb sõiduk automaatselt arvele. Sealtmaalt tekib kohe kindlustuskohustus. Ka automaatselt.

Ma ka arvasin nii, ... aga ei lähe arvele, mis siis et uus reg. paber taskus ja uhke tunne. Ja seda saad lugeda vaid peenes tekstis internetis tehingut vormistades. Ikka kindlustus ja TÜV. (arvele läheb vormistamisel siis kui omaniku enda poolt ajutiselt arvelt maha võetud)
Ja lugedes seadusetähte, siis sõita võib lähimasse ülevaaatus punkti. Tagasisaamisest ebaõnnestunud katse puhul ei sõnagi (loe: treiler). Varematel aegadel võis vormistamise järgselt vähemalt koju-remondikohta sõita.

Mis saab veel siis kui juhtud ARK büroos sellisele liikurile ostu müüki vormistama, kooss ettenäitamisega? panevad kohe kinni?


Vasta

(04-10-2015, 10:31 AM)hulgus Kirjutas:  
(03-10-2015, 14:57 PM)samodelkin Kirjutas:  
(03-10-2015, 13:17 PM)TALUPOEG TALUJA Kirjutas:  ...lähen registrisse,kas siis saan selle auto oma arvele või peab...
Kui vormistad ARKis ostu-müügi enda nimele, läheb sõiduk automaatselt arvele. Sealtmaalt tekib kohe kindlustuskohustus. Ka automaatselt.

Ma ka arvasin nii, ... aga ei lähe arvele, mis siis et uus reg. paber taskus ja uhke tunne. Ja seda saad lugeda vaid peenes tekstis internetis tehingut vormistades. Ikka kindlustus ja TÜV. (arvele läheb vormistamisel siis kui omaniku enda poolt ajutiselt arvelt maha võetud)
Ja lugedes seadusetähte, siis sõita võib lähimasse ülevaaatus punkti. Tagasisaamisest ebaõnnestunud katse puhul ei sõnagi (loe: treiler). Varematel aegadel võis vormistamise järgselt vähemalt koju-remondikohta sõita.

Mis saab veel siis kui juhtud ARK büroos sellisele liikurile ostu müüki vormistama, kooss ettenäitamisega? panevad kohe kinni?

Ma arvan,et siin läheb juba meie ksf. juristi abi vaja. Indrek,tule nüüd ruttu appi. Rolleyes
Vasta

Minu „teadmised“ pärinevad veel augistikuust, kui Maanteeametiga viimati suhtlesin.

Ehk ei lähegi automaatselt arvele, aga...
Siin on vist mitu nippi.
  • Ajutine arvelt kustutamine on võimalik kuni 24 kuud, siis läheb uuesti arvele. (Ei mäletagi, kuid see aeg võis just käes olla.)
  • Teine variant on see, et uus omanik tegi siiski ise vahepeal kindlustuse..
  • Mina olin teinud vahepeal võõrandamisteate. (?)
Neid varjatud konkse võib veel kusagil olla
Praegu on Maanteeameti kodulehel müüdud sõiduki kohta teade -/...Sisestatud andmetega sõidukit registris ei ole! .../ Kui just uusi numbreid polevõetud...
Väidetavalt on sundkindlustuse tekkimine/tekitamine ainult registripõhine.
Ametnikud, kes infot jagavad, ei pruugi samuti pädevad olla, sest kui veel töö tõttu tihti ARKiga suhtlesin, võis ühes ja samas büroos, kolme inimese käest, erinevat juttu kuulda.
Tundub, et edaspidi tuleb koos isikliku juristiga Maanteeameti ja LKF-iga suhelda.
Aga need on jälle minu subjektiivsed arvamused.
Ksf. Indreku poolne info igal juhul oodatud, ja minu toodud punktid võiksidki olla veel ühed küsimused!
Vasta

Kui auto on arvelt kustutatud ARKi poolt (üle kahe aasta pole ei ülevaatust ega kindlustust olnud) siis ost- müük (omanikuvahetus) autot arvele ei liiguta. Mul läks õnneks, Harjumaa Mulgimaa trip sai tehtud nii, et auto arvel ei olnud. Kindludtus oli.
Vasta

Järelikult on siin ka veel vahe, kuidas on arvelt kustutatud!

Mina nägin oma silmaga, kui enda sõiduki võõrandamisteadet esitasin, et omanikuvahetust vormistavatele härradele anti blankett pihku ja kästi uuel omanikul ajutine kustutamine teha, kui ei hakka kasutama. Muidu pidi arvele minema.
Minu sõiduk muutus, peale minu nimelt ära kadumist, arvelolevaks, kuid polnud kindlustust ega ülevaatust. Oli enda poolt maha võetud. Nüüd, oktoobris, vaatasin seoses teema aktuaalsusega uuesti – polegi sellise numbriga sõidukit olemas.
Arvatavasti ei ole tänapäeval enam nii, et kusagil istub andmesisestaja ja toksib päeva jooksul tehtud liigutused ARK-is, kuhugi andmebaasi ja siis sealt keegi saadab need, meile internetis nähtavaks muutuvad andmed, omakorda LKF-i! Kontrollides ka nende tehingute mõistuspärasust. Ilmselt käib see ikka kuidagi ja mingite toimingute teostamisel automaatselt.
Tõepoolest on selle asja juures (meelega) jäänud palju asju väga salapäraseks.
Vasta

(04-10-2015, 20:18 PM)samodelkin Kirjutas:  Tõepoolest on selle asja juures (meelega) jäänud palju asju väga salapäraseks.

Võib veel lisada,et tegu võib olla mingi varjatud rahamasinaga. Aga see on minu kui provintsielaniku arvamus...
Vasta

(04-10-2015, 20:33 PM)TALUPOEG TALUJA Kirjutas:  Võib veel lisada,et tegu võib olla mingi varjatud rahamasinaga. Aga see on minu kui provintsielaniku arvamus...

...jajah, mina olen ka perifeeriast ja meie mõte liigub vist ühes suunas. Pole see valdkond ehk midagi nii varjatud. Cool
Vasta

(04-10-2015, 21:40 PM)samodelkin Kirjutas:  
(04-10-2015, 20:33 PM)TALUPOEG TALUJA Kirjutas:  Võib veel lisada,et tegu võib olla mingi varjatud rahamasinaga. Aga see on minu kui provintsielaniku arvamus...

...jajah, mina olen ka perifeeriast ja meie mõte liigub vist ühes suunas. Pole see valdkond ehk midagi nii varjatud. Cool

....aga ka mitte lihtinimesele lahtiseletatud. Nigu mingi nuputamismäng.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne